Jump to content

Winterpol - Zieleniec


Administrator
 Share

Recommended Posts

witam bylem w weekend w zielencu piatek nocna jazda na kanapce tragedia muldy i śnieg mokry i tępy do tego prawie cały czas coś padało z nieba sobota warunki dobre od rana super później trochę lodu wyszło ale stok cały czas twardy w niedziele od rana nieźle jeździliśmy do 12 im później tym było bardziej miękko kolejki jak były to tylko na 6 os. kanapie ale wtedy przechodzilisny na 4 os gdzie kolejek zero najlepiej przygotowany był stok winterpoola gdzie chodzi orczyk warunki super a kolejek zero
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
poprawię się, jest nowość w tym sezonie: info z www.zieleniec.pl

Ruszyła budowa toru do boardercross-u i skicross-u oraz budowa snowparku (zdjęcia obok). Tor i snowpark powstają przy wyciągu Siódemka (na mapie nr 1) położonym przy pensjonacie Pod Orlicą. Zapraszamy na cross-owe zjazdy już wkrótce, start parku i toru już niebawem. Poinformujemy o tym fakcie na naszych stronach!

nie wiem na ile wizualizacja tego toru jest prawdziwa ale wygląda ciekawie http://www.winterpol...ark/n/1/n/1/n/1

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 23 październik 2010 - 18:35

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Wróciłem właśnie z Zieleńca. Wyjazd udany. Stoki całkiem dobrze przygotowane. Trzeba tylko uważać, żeby nie zjechać z trasy, bo poza trasą można się nadziać na kamole itp. Muldy się nie robiły, bo było za zimno :) Ludzi nie było dużo. Prawie wszyscy jeździli na kanapie z "bąbelkiem", bo było tak zimno, że się nie dało na tych odkrytych - chyba, że w masce na twarz. Kolejka była na góra 2-3 minuty. Kamyczków na stoku jest sporo - małych i do ominięcia, ale przez cały dzień nie sposób uniknąć porysowania ślizgu. Najgorzej jest na stoku z mostkiem (pod starą kanapą), tam są bryły lodu, trochę lodu, trochę większych kamieni. Raz zjechałem i więcej tam nie jeździłem. Narzekać mogliśmy tylko na mróz (-13).
Link to comment
Share on other sites

Byłem w sobotę - tak jak już inni pisali - trochę kamyków/pozamarzanej ziemi. Ja miałem szczęście i trafiałem raczej na ziemię, ale brat sobie niezłą rysę załapał na slalomce... Poza tym zimno, małe kolejki i jazda do upadłego :). Generalnie pozytywnie. Mam tylko nadzieję, że dosypie im tam jeszcze ze 30cm klejącego się śniegu - byłoby idealnie. P.S. Co do tras: http://zieleniec.pl/mapa2.php i chyba lepiej się nie znajdzie. Kolor trasy odpowiada trudności. Trasy w 90% są takie same jak wyciągi, bo przeważnie wyciąg leci po krawędzi trasy (czasami ponad, w przypadku krzesełek ;) ).

Użytkownik Devastator edytował ten post 06 grudzień 2010 - 00:23

Link to comment
Share on other sites

Tak przy okazji chciałam pozdrowic Panią która w kolejce wręcz opieprzała każdego kto choćby dotknąl jej nowych pieknych nart fischer worldcup 2011 ("o boze dalam 2500 zl za narty i mi porysujecie") a nie umiala na nich nawet zjechac choćby pługiem :) to sie nazywa lans na nartach (grunt ze do stroju pasowały :) )

Aż zadziwiające, bo ja tą Panią spotkałem ~15:30 na pomie nr 6. A może to była inna, ale zachowanie takie samo. Opieprzyła mojego młodego (9 lat) że jej nartki rysuje, a dziecko po prostu wierciło się, żeby mu zimno w kolejce nie było ;-) Tak czy inaczej pojeździliśmy naprawdę nieźle - młody do upadu (usnął w samochodzie po 5 minutach) Jak na otwarcie sezonu naprawdę SUPER warunki śniegowe. Rzeczywiście koło drzew i słupów zdarzają się kamyczki, ale w przeciwieństwie do CG tutaj są tylko malutkie. Jedyny problem to zimno, bo pomimo tylko ~3-5 stopni wiał przenikliwy wiatr, który skutecznie ziębił - szczególnie na odkrytych krzesłach. Sporo szczęścia mieliśmy, bo 15 minut po tym jak zeszliśmy wymarznięci z krzeseł nr 3 (te przed drogę) to zacięły się na ~30 minut!!! A przez kolejne 30 minut działały z żółwią prędkością, aby tylko dowieźć ludzi na górę. My na szczęście wtedy grzaliśmy już "dupki" na kanapie 6-osobowej i wymachiwaliśmy rękami na pomie :-)
Link to comment
Share on other sites

Zieleniec dzisiaj ;) Dużo świeżego śniegu, temp. -3 stopnie, ciągle padający śnieg. Warunki w taką pogodę jakie są, każdy wie, masa luźnego śniegu, muldy, czasami wystające lodowisko, miejscami można było znaleźć luźny, nie rozjeżdżony, nie ubity... puch, na którym jeździło mi się najlepiej ;) ludzi wiadomo gdzie najwięcej, strasznie wygodne te nasze społeczeństwo, musi w dupkę grzać, nie ważne że kolejka i tłok na stoku, na talerzyku pusto, podobnie jak na kolei 4os. gdzie śmigałem prawie czas. Na mostku miejscami wystawała trawa i kamyczki(bądź zamarznięta ziemia), ludzie za bardzo tam panikują, jadą pługiem i ściągają ten śnieg, nie wiem może powinni tam zainstalować igielit, żeby po ściągnięciu śniegu nie wystawała ziemia bo choćby nie wiadomo ile śniegu tam było to i tak ściągną go do ziemi... p.s dzisiaj na Zieleńcu Pan Prezes Ryszard gości ;)

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 12 grudzień 2010 - 18:47

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
No i trafiłem po kilkunastu latach przerwy na nocną do Zieleńca. Najlepszy był dojazd. Jechaliśmy z Wrocka przez Rzeczkę(odbiór zguby),a potem dzięki navi poznaliśmy Dworki,Sokolicę,a później wszystkie już bardziej cywilizowane trzy Ścinawki(kojarzy mi się ,że w jednej nasz forumowicz mieszka:)).Wrażenia z jazdy bezcenne:p (mieliśmy na to trzy kwadranse). A w Zieleńcu ,no cóż :mgła,mgła i jeszce raz mgła,kanapa wygodna ,tylko czujki na bramkach do bani(nie czytały papierowych karnetów),batonik dla dziecka 4 zł(chyba za dużo) . Po drugim przejeździe główną ulicą znalazłem we mgle lokum, w którym spędzimy tydzień tegorocznych ferii,co pozwoli w pełni poznać same zalety Zieleńca po latach:) pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

No i trafiłem po kilkunastu latach przerwy na nocną do Zieleńca. Najlepszy był dojazd. Jechaliśmy z Wrocka przez Rzeczkę(odbiór zguby),a potem dzięki navi poznaliśmy Dworki,Sokolicę,a później wszystkie już bardziej cywilizowane trzy Ścinawki(kojarzy mi się ,że w jednej nasz forumowicz mieszka:)).Wrażenia z jazdy bezcenne:p (mieliśmy na to trzy kwadranse). A w Zieleńcu ,no cóż :mgła,mgła i jeszce raz mgła,kanapa wygodna ,tylko czujki na bramkach do bani(nie czytały papierowych karnetów),batonik dla dziecka 4 zł(chyba za dużo) . Po drugim przejeździe główną ulicą znalazłem we mgle lokum, w którym spędzimy tydzień tegorocznych ferii,co pozwoli w pełni poznać same zalety Zieleńca po latach:) pozdrawiam

dobrze Ci się kojarzy, dobrze :D przejazdem zwiedziłeś Trójmiasto :D ale mogłeś ominąć jedną Ścinawkę i pojechać krótszą trasą ;) te czytniki są beznadziejne, ja tam zawsze staram się brać czipowe karnety, które i tak nie są rewelacyjnie wygodne bo trzeba się schylać trochę od nich... ferie w Zieleńcu? nie wiem czy to dobry pomysł...
Link to comment
Share on other sites

Zgadza się... szerokie stoki tak szybko się nie rozjeżdżają, ale i tak po południu najlepsze warunki są jedynie koło orczyka nr (6) i w górnej części pod krzesłami nr (3). Trasa pod 6-osobową kanapą nr (7) dość szybko jest rozjeżdżana. Tak czy inaczej miłej jazdy, bo widzę że nawet pogoda się poprawia - słonka sporo będzie, i wiatr już nie taki mocny!
Link to comment
Share on other sites

właśnie wróciłem z Zieleńca ;) warunki spoko, ludzi od 16:30 mało, nie stało się w kolejce wcale. nieco wcześniej, tak do 16 śmigałem na talerzyku bo do kanapy mała kolejka była. warunki całkiem sympatyczne, górna część stoku przy samej kanapie bardzo zmrożona, dołem sporo luźnego śniegu. trasa przez lasek i dalej tam bardziej środkiem stoku rozjeżdżona, miękka, sporo luźno śniegu, małe muldy. temperatura cały czas -6 p.s dzisiaj bawiłem się GPS'em i oto co udało mi się najeździć link. troszkę niedokładności widzę, i troszkę wydaje mi się za dużo km naliczył ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...