Jump to content

Stronie Śląskie - Stacja Narciarska Kamienica - Masyw Śnieżnika


Administrator
 Share

Recommended Posts

Stronie Śląskie - Stacja Narciarska Kamienica - Masyw Śnieżnika Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
Byłem wczoraj. Chodziły dwa najdłuższe talerzyki (po obu stronach górki). Mniejsze były wyłączone, a stoki pod nimi były właśnie ratrakowane. Mają przyzwoite naśnieżanie. Na tych dwóch trasach pod spodem lód, górą 10cm świerzego śniegu. Tłumów nie było - jazda w kółko. Na obu końcach stoku knajpy. Byłem w tej od strony Kamienicy (ten stok na lewo patrząc od góry) i byłem zaskoczony, jaka fajna duża knajpa. Bardzo dobre pierogi dają :) Stok od strony Kamienicy jest krótki, ale dosyć stromy (coś jak czerwona trasa). Drugi stok jest znacznie łagodniejszy, choć ma też nieco stromy początek. Generalnie miejsce doskonałe na jazdę z małymi dziećmi, bo jest szeroko, są talerzyki i przyzwoita gastronomia. My przyjechaliśmy tam, bo na Czarnej Górze było zbyt dużo ludzi. Tu jest strona ośrodka: http://www.snkamieni...owa/ostacji.php
Link to comment
Share on other sites

Czołem Dość przeciętne wrażenia po wczorajszej wizycie. Stoki w sam raz do dwugodzinnej (raczej nie więcej) zabawy na śniegu za 25 zł bez szczególnych wymagań. Niestety nie działa wyciąg 1 z Kamienicy (awaria), co nieco utrudnia przejście na na stronę Bolesławowa (trzeba podchodzić). Warunki na stokach w miarę przyzwoite, może trochę lodu po 11. i przetarcia między drzewami, ale do przejechania lub ominięcia. Niemniej na wyciągu nr 3 warunki są niedostatecznie (piszą na stronie, że dobre - ściema). Kolejki do wyciągu nr 4 max. na 5 min., do wyciągu nr 2 - brak. pozdro

Załączone miniatury

 • Zdjęcie0679.jpg
 • Zdjęcie0682.jpg
 • Zdjęcie0680.jpg
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Od przyszłego sezonu narciarskiego w Stacji Narciarskiej Kamienica planowane są poważne zmiany mające na celu uatrakcyjnienie ośrodka i poprawienie komfortu dla Szanownych Gości korzystających z naszej Stacji. Najważniejszym przedsięwzięciem będzie budowa kolei linowej z czteroosobo- wymi krzesłami i ruchomym chodnikiem przy wsiadaniu w miejsce istniejącego obecnie wyciągu narciarskiego od strony Bolesławowa. Maksymalna zdolność przewozowa kolei - 2400 osób/godz. - co oznacza koniec kolejek. Na stoku od strony Bolesławowa zostanie również zdecydowanie zwiększona wydajność systemu sztucznego naśnieżania tak aby w krótkim czasie można było uzyskać warstwę śniegu o grubości co najmniej 1 m. Pozwoli to na uniezależnienie od przejściowych kaprysów pogody. Rozbudowany zostanie również system sztucznego oświetlenia trasy zjazdowej. Rozpatrywany jest również wariant poprowadzenia dodatkowej bardzo łatwej trasy zjazdowej. O dalszych planach rozbudowy stacji w następnych aktualnościach. Póki co zapraszamy bo warunki narciarskie są bardzo dobre http://www.snkamieni...imowa/index.php

Super :) dobra wiadomość :)
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Stacja jest OK, naśnieżana, przygotowana. Jest mikroklimat, w Kamienicy i Bolesławowie jest znacznie zimniej niż w niżej polożonych miejscowościach, więc warunki klimatyczne naprawdę fajne. Byliśmy w okresie Sylwestrowym - wszędzie były roztopy, dodatnie temperatury, a w Kamienicy dało się jeździć, nawet spadło trochę śniegu. Stok powinien być jednak lepiej dośnieżany mimo wszystko. Brak miejsca żeby coś zjeść po stronie Boleslawowa (karczma była zamknięta, brak też toalety). Toaleta owszem jest, karczma też ale po stronie Kamienicy - dla nas była to jednak wtedy zbyt trudna trasa żeby zjechać - od strony Kamienicy jest trasa czerwona. Ceny OK, choć w pobliskim Lądku gdzie stok jest lepiej utrzymany ceny są jednak niższe. Generalnie OK, najeździliśmy się, brak większych kolejek, zdarzało się że byliśmy sami na stoku. Jazda do 21, stok fajnie oświetlony z obu stron. Fajne klimatyczne miejsce, na górze obok stoku (trzeba zejść) jest ciekawe miejsce - rzeźby z XIX wieku. Polecam osobom początkującym (Boleslawów) lub średniozaawansowanym (Kamienica) - spokojnie, brak kolejek i ceny OK. Fajne miejsce dla rodzin, jest baza noclegowa.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Opinie z facebooka "A właściciel SN Kamienicy też się zmieni? Obecny to oszust- nie oddaje pieniędzy za karnety, gdy wyciagi nie działają. Stok widział ratrak chyba tylko z daleka, bo śnieg nie jest wcale ubity. Nawet dojazd do wyciągu w kształcie rynny. Za to Czarna Góra - SUPER- dojazd odśnieżony, utrzymany elegancko stok i najlepsze ceny karnetów Black Card w przedsprzedaży- korzystam już kolejny rok - BRAWO " "Też byłem w niedziele na Kamienicy, jakaś masakra w jaki sposób traktowali tam ludzi. I to właścicielka stacji. Zero kultury, szacunku dla klientów, którzy zapłacili za karnety. Dlatego proponuję, żeby Czarna Góra przejęła pieczę też nad obsługą i utrzymaniem stoku bo w tym roku jest fatalnie." źródło http://www.facebook....492197624176736
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Byliśmy na początku marca. Co do kultury osobistej, jeżdżąc w pojedynkę na orczyku od strony Kamienicy do 21 rzeczywiście czekano, kiedy skończę. Zwracał uwagę BRAK tłumów. Z drugiej strony przy jazdach wieczornych na orczyku od strony Boeslawowa obsługa uczynnie przez dwie godziny podawała tenże orczyk synowi (miał problemy z "wpięciem się"). Problemów z karnetami nie zanotowano. Stoki przygotowane w miarę. Należy zaznaczyć, że stok od strony Bolesławowa jest idealny dla nauki a w szczególności nauki równoległego prowadzenia nart, dużo lepszy niż wielka ośla łączka przy czterosobowej kanapie w Cz.G. Przy nocnych jazdach mamy ładne widoki na Bolesławów i Stronie Sląskie, miałem także wrażenie, że jest tu odrobinę chłodniej niż w Cz.G.
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

28 stycznia oficjalnie otwarto kolej linową w Kamienicy, 

relacja tv kłodzka 

 

a dzisiaj ruszyły trasy "Dzisiaj nasza kolej linowa od strony Bolesławowa startuje - kręcimy od godziny 9:00 do godz. 22:00! Dla każdego jazda promocyjna w dniu otwarcia - obowiązuje cennik ulgowy"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 10 months later...

Czy między kanapą a tależykami/orczykiem można na górze jakoś się przemieszczać? jest jakaś trasa?

tak, można jeździć po obu stronach, wjechać kanapą od Boleslawowa i zjechać do Kamienicy, potem wjechać od Kamienicy orczykiem, zjechać do Boleslawowa i kanapą z powrotem etc. Jest trasa. Na stronie piszą że obie strony naśnieżone.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Dziś byłem - fajna górka. Mało ludzi, do 10:00 byłem sam. Generalnie wybrałem ten stok po odbiciu się od Czarnej Góry gdzie warunki były nieprzyzwoite. Nie ratuje sytuacji nawet kanapa 6os ;P Niestety problemem jest ilość tras a raczej ich brak. Trzeba tłuc się jedyną krótką czerwoną przez cały dzień.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...

 W Lądku będę na sylwka. Nie nastawiam się na maniakalne nartowanie, bo będzie ze mną ekipa nie jeżdżąca, więc ta górka mi wystarczy. Kamienica (Bolesławów) to też mała górka, ale w sezonie bez tłumów, nie wiem jak kręci przed sezonem. To dobre alternatywy dla zatłoczonej  CG i ludzi lubiących małe ON.

Ale jeśli mi się uda, zwłaszcza w tygodniu, to pojawię się w CG (przed sezonem). Jedyny minus - to silne wiatry, które czasami stopują Luxtorpedę, wtedy wszyscy zwalają się na Efkę i nie pojeździsz. Zawsze przed wyjazdem sprawdzam prognozę (windy).
 

 

 

 


 

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...