Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

We Włoszech 230 chorych 6 zmarłych.

 

 ale jak podajesz takie dane, to podawaj bardziej szczegółowo:

 

4 new deaths in Italy (an initially confirmed death of a woman from Crema has been later retracted and not attributed to coronavirus:
- a 62-year old man from Como with pre-existing conditions
- a 80-year-old man in Milan (Sacco hospital).
- a 84-year-old man in Bergamo (Lombardy) with pre-existing medical conditions. [source]
- a 88-year-old man in Caselle Landi (Lombardy).

 

A łącznie: 7 ofiar.

W takim wieku jak wyżej podane osoby nie trzeba covid'a - zapalenie płuc, grypa - są śmiertelnymi zagrożeniami dla 80-latków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A niech to drzwi ścisną nie dość ,że kicha u nas ze śniegiem i pogodą w sumie też to jeszcze ta zaraza a myślałem że chociaż jakimś wyjazdem podratuję fatalny sezon i już się przymierzałem ale nie będę ryzykował zamknięcia gdzieś na kwarantannie bo nawet i tam dopiero można się zarazić a konsekwencje spore nawet odwiedzin nie ma a jak kopnę w kalendarz to na bank na ruszt wrzucą aby zarazy nie rozsiewać to jeszcze przemyślę czy warto hm za tydzień w Dolomitach w narcu,wsłoneczne dni?.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, czytałem to kilka razy - naprawdę porównałaś CDC do Sanepidu? :D :lol: :lol: :lol:

Też mi się spodobało :) ten Sanepid ma duży potencjał jak się dobrze przyjrzysz. :D

A to coś nowego, nie wiedziałem. To już nie ma śmiertelnych przypadków zachorowań na grypę?

Są - w zeszłym roku zachorowałam na grypę A- umierałam w łóżku cały dzień, to było poważnie, byłam w czarnym tunelu, na końcu którego było białe światło -zmartwychwstałam na 2 gi dzień - bo ....narty czekały, a to białe światło to był najprawdziwszy śnieg.
:) :D

Skuteczność zeszłorocznej szczepionki była mała - dużo mniejsza niż podane statystyki,
ja i koleżanka zachorowałysmy na grypę A- ona 2 razy- potwierdzoną badaniami i to pomimo szczepienia.
Z naszych 2 - osobowych danych - skuteczność można ocenić na „ujemną”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko grypie szczepię się co roku w jesieni, takie mam zalecenia. Nigdy kompletnie nic mi po takiej szczepionce nie było, ale znajoma która kiedyś raz się zaszczepiła ciężko to odchorowała, w zasadzie przeszła grypę właśnie przez tą szczepionkę. Więc różnie to bywa, zależy od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Polskę jestem spokojny, żadne procedury medyczne i kwarantanny nam nie grożą. Nasze zuchy rozpoczną szturm modlitewny wzmocniony sygnałem tvp, złapią się za ręce i utworzą na granicy łańcuch żywej tarczy. jak koronawirus tu dotrze i zobaczy co się tu odpierd.. , to sam spieprzy do tego swojego laboratorium w Chinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ... jak jeszcze trochę media podgrzeją atmosferę Andrzej Duda ma prosty sposób na II kadencję: Zawetować 2 miliardy na TVP z argumentacją, że walka z epidemią jest ważniejsza dla Polski :D

Ale na taką ustawkę nie wpadną :D

 

Trzeba było tego nie pisać, on jeździ na nartach i może czytać nasze forum  :D  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Polskę jestem spokojny, żadne procedury medyczne i kwarantanny nam nie grożą. Nasze zuchy rozpoczną szturm modlitewny wzmocniony sygnałem tvp, złapią się za ręce i utworzą na granicy łańcuch żywej tarczy. jak koronawirus tu dotrze i zobaczy co się tu odpierd.. , to sam spieprzy do tego swojego laboratorium w Chinach.

Mam wrażenie, czytające czasami takie majaki jak te cytowane, że w Polsce od paru lat występuje jakiś wirus swojego rodzaju.. Myślę, że jak ktoś go w końcu wyodrębni to powinien mieć on w nazwie Tvn24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w dziwną stronę poszedł ten temat. Dla narciarza, który ma zarezerwowany pobyt jest jedno proste pytanie - czy nie zamkną wyciągów. Pytanie ważne bo skoro są gminy w stosunkowo niedalekiej okolicy objęte kwarantanną to czy nie przeniesie się to dalej. Skoro odwołali większość meczy serie A to mogą wyciągi zamknąć i nici z dawno zaplanowanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w dziwną stronę poszedł ten temat. Dla narciarza, który ma zarezerwowany pobyt jest jedno proste pytanie - czy nie zamkną wyciągów. Pytanie ważne bo skoro są gminy w stosunkowo niedalekiej okolicy objęte kwarantanną to czy nie przeniesie się to dalej. Skoro odwołali większość meczy serie A to mogą wyciągi zamknąć i nici z dawno zaplanowanego wyjazdu.

Tego nikt nie wie, czy zamkną. Chyba jeszcze w historii Włoch nie zdarzyło się że zamknęli wyciągi z powodu groźby zachorowań na grypę? Ja bym raczej się martwił o to czy tam będzie wystarczająco dużo śniegu i ogólnie jaka będzie pogoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie, czy zamkną. Chyba jeszcze w historii Włoch nie zdarzyło się że zamknęli wyciągi z powodu groźby zachorowań na grypę? Ja bym raczej się martwił o to czy tam będzie wystarczająco dużo śniegu i ogólnie jaka będzie pogoda. 

Z powodu grypy nie odwołali meczy serie A. To mnie dziwi najbardziej bo to przecież duża kasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu grypy nie odwołali meczy serie A. To mnie dziwi najbardziej bo to przecież duża kasa. 

Moze warto wiec sie zastanowic czy aby na pewno to tylko histeryczne nakrecenie spirali strachu jak niektorzy twierdza?

I martwic sie nie tylko o to czy bede chodzic wyciagi i czy wpuszcza/wypuszcza z Wloch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ... jak jeszcze trochę media podgrzeją atmosferę Andrzej Duda ma prosty sposób na II kadencję: Zawetować 2 miliardy na TVP z argumentacją, że walka z epidemią jest ważniejsza dla Polski :D
Ale na taką ustawkę nie wpadną :D


Zwiększa dotacje na TVP w której będą lansować model bezpiecznego państwa.
PS w Lodzi nie ma zagrożenia bo nie ma miejsca gdzie można by zdiagnozować;-) Wrocław co innego, Berlin blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład jakie ? :D

Zamurować się w mieszkaniu ? Robić pompki i przysiady ?  Przestać chodzić do fabryki co rano ? 

Adekwatne do sytuacji czyli nie jechac w rejon epidemi i nie planowac jak tu pokonac zasieki postawione przez niemadre wladze ktorych celem jest jedynie zepsucie nam urlopu w slonecznej Italii. Do tego profilaktyka jak przy zwyklej grypie i obserwowac co sie dzieje (niekoniecznie tylko na skiforum;)

Narazie to tyle.

Pompki i przysiady nigdy nie zaszkodza ale to dla ambitnych...zamurowanie w domu pozostawie Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adekwatne do sytuacji czyli nie jechac w rejon epidemi i nie planowac jak tu pokonac zasieki postawione przez niemadre wladze ktorych celem jest jedynie zepsucie nam urlopu w slonecznej Italii. Do tego profilaktyka jak przy zwyklej grypie i obserwowac co sie dzieje (niekoniecznie tylko na skiforum;)

Narazie to tyle.

Pompki i przysiady nigdy nie zaszkodza ale to dla ambitnych...zamurowanie w domu pozostawie Tobie.

 

A co Ci da ta obserwacja, jak ktoś jutro w autobusie kichnie Ci w twarz, będąc nieświadomym nosicielem tej choroby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...