Jump to content

Gdzie i kiedy jedziemy na narty

Lutek
 Share

Recommended Posts

Skoro tak się wszyscy chwalą, chwalę się i ja.
Zaczynamy w Pecu, 5 dniowym wyjazdem 16-21 grudnia, poźniej Janskie Łaźnie 5-8 stycznia. I tyle narazie wynika z rezerwacji. Do tego pewnie spontaniczne wyjazdy 1-2 dniowe. No i właśnie poszukuję lokalizacji na 2 dłuższe pobyty w marcu i kwietniu. I tutaj zastanawiam się nad włoską Soldą lub Maso Corto. W Maso- byłam i w kwietniu i w maju więc mniej więcej wiem czego się spodziewac, ale Soldy nie znam zupełnie. Jak tam zazwyczaj wygląda w kwietniu? Otwarte prawie wszystko czy tylko lodowiiec? Dodam że jeździmy z 4latkiem dlatego zawsze 5x się zastanawiam nad wyborem miejsca:D

• 2 weeks later...
  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12.02-17.02.2017 Austria  Wjazd w niedziele 12.02.2017 z Opola do Mittersill 755km/około 9h jazdy, tam mamy noclegi. Do oddalonego o 10 km ośrodka narciarskiego Hollersbach   można dojechać skibusem dla narciarzy, który zatrzymuje się 200 metrów od budynku.Z obiektu w 2 minut można dojść do supermarketu i piekarni.  Mittersill ma doskonale połączenie drogowe z innymi stacjami narciarskimi, Zillertal Arena oddalona jest oloło 30km/35min. Terny narciarskie Skicircus 40km/40min.Do odwiedzenia tych terenów narciarskich potrzebujemy Salzburg Super Ski Card.      Plan nartowania*   1,2,4 dzien nartowania. Ośrodek narciarski Kitzbühel - Kirchberg   179km/tras   http://www.bergfex.p...hberg/panorama/ 3 dzien szusowania. Ośrodek narciarski Zell am Ziller - Zillertal Arena    143km/tras     http://www.bergfex.p...iller/panorama/ 5 dzien bialego szalenstwa. Ośrodek narciarski Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn 270km/tras http://www.bergfex.p...ogang/panorama/ *Wszystko zależy od warunków pogodowych

Wygląda to na marketing wobec tego ja zrobię antyofertę - za 420 zł można kupić 6-dniowy karnet w Czarnej Górze (no raczej nie ma co porównywać Zieleńca z Sienną po nowych inwestycjach). Powinniście się bardziej postarać.

Pozdro

Wiesiek

Tyle płacimy za pobyt (apartament+skipass 6 dni) w Alpach francuskich w pierwszym tygodniu ferii...

Chopok 12.12 - 20.12.16.  - Jeśli jeszcze ktoś z forumowiczów wybiera się tam w tym czasie, dajcie znać.

Pozdr.

na pewno Jackson Hole 10-18 marzec ; inne miejsca w planach - zapraszam

na pewno Jackson Hole 10-18 marzec ; inne miejsca w planach - zapraszam

Wielkie dzięki, serce się rwie ale ciut za daleko, a zatem też za drogo. Ale ty baw się wspaniale!

Pozdr.

Wielkie dzięki, serce się rwie ale ciut za daleko, a zatem też za drogo. Ale ty baw się wspaniale!

Pozdr.

hmm

dla "swoich" jestemw stanie  zagwarantowac zakwaterowanie w dobrych warunkach z nami...

co do opcji biletowej zobacz to

co do biletow - jest tzw collective pass (juz go nabylem) - obecnie kosztyuje 420 $$ - w Jackson, Alta i inyych mam za darmo pierwsze 2 dni a reszta 50%  - to chyba najlepszy deal w tej chwili w Rockies - inaczej bilety sa wsciekle drogie, przyznaje

Dziekuje za zyczenia

Jak będę się wybierał w tamte strony, dam znać. Ale najprawdopodobniej będzie to niestety latem. Trochę lat temu, w Lake Placid za karnet 5dni płaciłem coś około 125$. Tak... z tego co słyszałem od kolegi z Kanady obecnie ceny karnetów zwariowały! Trzeba zarabiać tam, żeby tam jeździć.

W Europie jeśliby przemieszczanie się traktować samolotem (co byłoby logiczne), też nie byłoby dla nas tanio. Dlatego większość wali kilometry samochodami. Żyjemy w Polsce, więc i zarobki... są jakie są. Za to mamy Bardzo Dobry Rząd, który bardzo dba o to, żeby nam się głowach nie poprzewracało... :)  

Pozdr.

Jak będę się wybierał w tamte strony, dam znać. Ale najprawdopodobniej będzie to niestety latem. Trochę lat temu, w Lake Placid za karnet 5dni płaciłem coś około 125$. Tak... z tego co słyszałem od kolegi z Kanady obecnie ceny karnetów zwariowały! Trzeba zarabiać tam, żeby tam jeździć.

W Europie jeśliby przemieszczanie się traktować samolotem (co byłoby logiczne), też nie byłoby dla nas tanio. Dlatego większość wali kilometry samochodami. Żyjemy w Polsce, więc i zarobki... są jakie są. Za to mamy Bardzo Dobry Rząd, który bardzo dba o to, żeby nam się głowach nie poprzewracało... :)  

Pozdr.

latem albo sie zaszyje w Snowshoe (zapraszam) - tam jest solidny stok na downhill mtb oraz niezliczone single tracks na XC mtbk

albo… polkula poludniowa na narty….  - tam tez zapraszam

PS : BC to jedno z miejsc , ktore rozwazam np Fernie lub Revelstoke - zwlaszcza Fernie jest  malym brylantem!!

[quote name="jan koval" post="546077" timestamp="1478963423"]
hmm
dla "swoich" jestemw stanie zagwarantowac zakwaterowanie w dobrych warunkach z nami...
co do opcji biletowej zobacz to

co do biletow - jest tzw collective pass (juz go nabylem) - obecnie kosztyuje 420 $$ - w Jackson, Alta i inyych mam za darmo pierwsze 2 dni a reszta 50% - to chyba najlepszy deal w tej chwili w Rockies - inaczej bilety sa wsciekle drogie, przyznaje

Dziekuje za zyczenia[/quote][quote name="jan koval
Kuba!

Napisz ile USA kosztują sumarycznie np karnety przy np założeniu 30 dni jazdy.Chciałbym to porównać z Europą.

Pozdro
Wiesiek

[quote name="jan koval
Kuba!

Napisz ile USA kosztują sumarycznie np karnety przy np założeniu 30 dni jazdy.Chciałbym to porównać z Europą.

Pozdro
Wiesiek

na pewno bedzie drozej

w zasadzie nie ma karnetow na miesiac

sa tzw season pass - ja np , w super przecenie , mam season pass do Snowshoe za 250 $$ -dowolna ilosc dni, moge jezdzic (teoretycznie) codziennie

na zachodzie sa rozne kombinacjke - np Colorado Epic pass to ok  600-850 na sezon (zalezy, kiedy kupisz) - na wszystkie  miejsca w Col

jak juz wspomnialem, tzw collective pass za 420 $$ mozesz wyjezdzic 30 dni za darmo - ale, oczywiscie, musisz byc  co trzeci dzien w innym miejscu.

jezeli np jezdzisz non stop 30 dni w jednym miejscu, to wyjdzie, przy collective pas, ok 1960 plus 400 za karnet - wiec wtedy oplaca sie kupic season pass

na pewno bedzie drozej
w zasadzie nie ma karnetow na miesiac
sa tzw season pass - ja np , w super przecenie , mam season pass do Snowshoe za 250 $$ -dowolna ilosc dni, moge jezdzic (teoretycznie) codziennie
na zachodzie sa rozne kombinacjke - np Colorado Epic pass to ok  600-850 na sezon (zalezy, kiedy kupisz) - na wszystkie  miejsca w Col

jak juz wspomnialem, tzw collective pass za 420 $$ mozesz wyjezdzic 30 dni za darmo - ale, oczywiscie, musisz byc  co trzeci dzien w innym miejscu.
jezeli np jezdzisz non stop 30 dni w jednym miejscu, to wyjdzie, przy collective pas, ok 1960 plus 400 za karnet - wiec wtedy oplaca sie kupic season pass

Czyli jak zrozumiałem sezonówka to tylko 250$? Jak długo trwa sezon w Snowshoe i ile te stacji?

Pozdro
Wiesiek

Czyli jak zrozumiałem sezonówka to tylko 250$? Jak długo trwa sezon w Snowshoe i ile te stacji?

Pozdro
Wiesiek

Tu jest mapa tras:     https://www.snowshoe...ertrailmap.ashx

Pozdr.

Edit.

Jeśli link by Ci nie zadziałał, wygugluj ski resort snowshoe  - wbij: resort maps - tam Ci się otworzy normalna mapka tras.

• 4 weeks later...

Trochę lat temu, w Lake Placid za karnet 5dni płaciłem coś około 125$. Tak... z tego co słyszałem od kolegi z Kanady obecnie ceny karnetów zwariowały! Trzeba zarabiać tam, żeby tam jeździć.

Wczoraj wpadł mi w ręce artykuł o cenie 1 dniowego skipassu w Vail... kupiony na miejscu w kasie to koszt bagatela 175$...  :wacko: 
(przy dzisiejszym kursie dolara to 740zł... niewiele mniej niż sezonowy skipass na ośrodki TMR na Słowacji)
http://unofficialnet...se-in-5-years-a

Obecnie w wysokim sezonie 1 dniowy skipass w Lake Placid to 92$...
Przeglądając ceny skipassów w większości ośrodków w USA to chyba niewiele jest takich miejsc gdzie można pojezdzić jeden dzień za mniej niż 100 dolców... chyba że jakieś całkiem małe stacje.

Zestawienie najdroższych ośrodków w USA 
http://unofficialnet...kets-in-the-usa

Dla porównania najdroższe skipassy w Europie
http://unofficialnet...ckets-in-europe

Najdroższy w Europie Zermatt jest prawie 100$ tańszy niż najdroższy w USA Vail...  :blink:

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

W ferie mazowieckie do San Escobar z międzylądowaniem w Narni. Liczba chętnych ograniczona, dlatego zastrzegam sobie prawo do przeprowadzenia wstępnej selekcji kandydatów. Oto pierwsi szczęśliwcy, którzy zakwalifikowali się na wyjazd:c86bf846d49d9aa5081bf4ea2c3c77fa.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście odjazd z peronu 9 3/4 bo jeszcze zahaczymy o Hogwart