Jump to content

Gdzie i kiedy jedziemy na narty


Lutek
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich!! Lato dobiega końca więc możemy myśleć o Zimie :) Szykuje się wiele zmian na stokach w Tatrach!! Więc powoli trzeba smarować nasz sprzęcik.. A oto pytanie! Gdzie w tym roku zamierzacie jeździć na Nartach i Snowboardzie? Podajcie miejscowości i krótko je opiszcie aby pomóc tym ludziom którzy nie wiedzą gdzie pojechać!! :) Zapraszam do pisania!! Pozdrawiam Olek :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Apropos Tatr z nowych wyciągów będziemy mieli krzesła 4 osobowe i długość stoku ponad 1km w Witowie (wieś między Zakopanem a Chochołowem). Słyszałem też o nowej kolejce gondolowej w Kościelisku - ale to jeszcze nie w tym roku. I podobno jest ostra trasa w jakiejś wsi przed Zakopanem (jadąc Zakopianką). No i po drugiej stronie granicy w Oravicach jest też ostry stok.
Link to comment
Share on other sites

Tydzień temu byłem w Orawicach. Faktycznie stok wygląda bardzo obiecująco. Mam zamiar się tam wybrać w tym sezonie.

Coś slyszałem na temat tego nowego stoku. Możesz napisać coś więcej, jak jest długi, orczyk czy krzesełka ?
Link to comment
Share on other sites

Coś slyszałem na temat tego nowego stoku. Możesz napisać coś więcej, jak jest długi, orczyk czy krzesełka ?

Dwie trasy: czarna i niebieska. Długość ok. 1300. To wyczytałem z istniejacej tam mapki terenu. Krzesełko 4-osobowe. Dość dobry dojazd – ok. 15 km od przejścia w Chyżnem - w miarę duży parking a obok ekstra basen termalny. Wypożyczalnia i jakowaś gastronomia. Wygląda to wszystko bardzo przyzwoicie. Mojej żonie się spodobało (szczególnie ten basen). Na pewno w tym sezonie sprawdzę osobiście jak się tam jeździ.
Link to comment
Share on other sites

W tym sezonie chce sprawdzić jak najwięcej stoków w Polsce i na Słowacji. Decyzje będą szybkie i podejmowane spontanicznie, z jednoczesnym uwzględnieniem panujących warunków i oblężenia wyciągów. Napewno nie obejdzie się bez jednodniowych wypadów do Szczyrku i na Czantorie. A i Soszów jest w zasięgu ręki... Więc panowie i panie - szykujcie nartki, za niecałe 3 miesiące śmigamy:D pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

jeżeli zdrowie dopisze (ostatnie wizyty u lekarza napawaja optymistycznie, śruba w nodze zdaje egzamin ) to pewnikiem pośmigam tam gdzie mam najbliżej, czyli Szczyrk i Korbielów, być może kilka razy skocze gdziesz do południowych sąsiadów.
Link to comment
Share on other sites

I podobno jest ostra trasa w jakiejś wsi przed Zakopanem (jadąc Zakopianką). No i po drugiej stronie granicy w Oravicach jest też ostry stok.

Tą trasę przed Zakopanem pokazywał mi kolega jak jechaliśmy. Wygląda obiecująco jednak jedna trasa i króka to za mało ;/ W Oravicy jest 99% Polaków, wyciąg jest jeden 1km, czarna trasa ma tyle samo a niebieska 1200m. Ogólnie słabo. ;/ a baseny są dość drogi i bardzo małe w porównaniu np. do Besenovej [www.besenovacom.sk] w której byłem w tym roku i polecam!
Link to comment
Share on other sites

No to kiedy pierwszy zlot w Szczyrku? Właśnie tam i Korbielowie jak zwykle zamierzam jeździć najczęściej.

Pojawiam się w Szczyrku w pierwszy wolny weekend z wystarczającą ilością śniegu:) Na 100% planuje właśnie tam rozpocząć sezon.
Link to comment
Share on other sites

U mnie pewnie tradycyjnie będzie Białka - to ze względu na moje Panie, które upodobały sobie ten ośrodek. Na pewno Szczyrk pewnie też Mosorny Groń – tam zawsze pusto. Reszta to w zależności od tego, co z kumplami wymyślimy w trakcie sezonu. Oczywiście mam zamiar zawitać do Orawicy – widziałem ten stok w lato i wystarczająco mnie zaintrygował by złożyć wizytę w trakcie sezonu.
pozdrawiam
:)
Link to comment
Share on other sites

Ja, oprócz tych ośrodków, które wypisałem wcześniej chciałbym zawitać do Puław Górnych w Beskidzie Niskim. Stok nie jest bardzo długi, a w pobliżu nie sprzedają piwa, ale to byłaby sentymentalna podróż, ponieważ kiedyś (jeszcze nie było tras) jeździłem tam w zime, a w lato jeżdże nadal(oczywiście nie na nartach;) ) od kilkunastu lat.
Na plus przemawia to, że na góre wywożą krzesełka...
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...