Jump to content

Gdzie i kiedy jedziemy na narty

Lutek
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich!! Lato dobiega końca więc możemy myśleć o Zimie :) Szykuje się wiele zmian na stokach w Tatrach!! Więc powoli trzeba smarować nasz sprzęcik.. A oto pytanie! Gdzie w tym roku zamierzacie jeździć na Nartach i Snowboardzie? Podajcie miejscowości i krótko je opiszcie aby pomóc tym ludziom którzy nie wiedzą gdzie pojechać!! :) Zapraszam do pisania!! Pozdrawiam Olek :)

• Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Apropos Tatr z nowych wyciągów będziemy mieli krzesła 4 osobowe i długość stoku ponad 1km w Witowie (wieś między Zakopanem a Chochołowem). Słyszałem też o nowej kolejce gondolowej w Kościelisku - ale to jeszcze nie w tym roku. I podobno jest ostra trasa w jakiejś wsi przed Zakopanem (jadąc Zakopianką). No i po drugiej stronie granicy w Oravicach jest też ostry stok.

Tydzień temu byłem w Orawicach. Faktycznie stok wygląda bardzo obiecująco. Mam zamiar się tam wybrać w tym sezonie.

Coś slyszałem na temat tego nowego stoku. Możesz napisać coś więcej, jak jest długi, orczyk czy krzesełka ?

Coś slyszałem na temat tego nowego stoku. Możesz napisać coś więcej, jak jest długi, orczyk czy krzesełka ?

Dwie trasy: czarna i niebieska. Długość ok. 1300. To wyczytałem z istniejacej tam mapki terenu. Krzesełko 4-osobowe. Dość dobry dojazd – ok. 15 km od przejścia w Chyżnem - w miarę duży parking a obok ekstra basen termalny. Wypożyczalnia i jakowaś gastronomia. Wygląda to wszystko bardzo przyzwoicie. Mojej żonie się spodobało (szczególnie ten basen). Na pewno w tym sezonie sprawdzę osobiście jak się tam jeździ.

W tym sezonie chce sprawdzić jak najwięcej stoków w Polsce i na Słowacji. Decyzje będą szybkie i podejmowane spontanicznie, z jednoczesnym uwzględnieniem panujących warunków i oblężenia wyciągów. Napewno nie obejdzie się bez jednodniowych wypadów do Szczyrku i na Czantorie. A i Soszów jest w zasięgu ręki... Więc panowie i panie - szykujcie nartki, za niecałe 3 miesiące śmigamy:D pozdrawiam

jeżeli zdrowie dopisze (ostatnie wizyty u lekarza napawaja optymistycznie, śruba w nodze zdaje egzamin ) to pewnikiem pośmigam tam gdzie mam najbliżej, czyli Szczyrk i Korbielów, być może kilka razy skocze gdziesz do południowych sąsiadów.

I podobno jest ostra trasa w jakiejś wsi przed Zakopanem (jadąc Zakopianką). No i po drugiej stronie granicy w Oravicach jest też ostry stok.

Tą trasę przed Zakopanem pokazywał mi kolega jak jechaliśmy. Wygląda obiecująco jednak jedna trasa i króka to za mało ;/ W Oravicy jest 99% Polaków, wyciąg jest jeden 1km, czarna trasa ma tyle samo a niebieska 1200m. Ogólnie słabo. ;/ a baseny są dość drogi i bardzo małe w porównaniu np. do Besenovej [www.besenovacom.sk] w której byłem w tym roku i polecam!

No to kiedy pierwszy zlot w Szczyrku? Właśnie tam i Korbielowie jak zwykle zamierzam jeździć najczęściej.

Pojawiam się w Szczyrku w pierwszy wolny weekend z wystarczającą ilością śniegu:) Na 100% planuje właśnie tam rozpocząć sezon.

U mnie pewnie tradycyjnie będzie Białka - to ze względu na moje Panie, które upodobały sobie ten ośrodek. Na pewno Szczyrk pewnie też Mosorny Groń – tam zawsze pusto. Reszta to w zależności od tego, co z kumplami wymyślimy w trakcie sezonu. Oczywiście mam zamiar zawitać do Orawicy – widziałem ten stok w lato i wystarczająco mnie zaintrygował by złożyć wizytę w trakcie sezonu.
pozdrawiam
:)

Ja, oprócz tych ośrodków, które wypisałem wcześniej chciałbym zawitać do Puław Górnych w Beskidzie Niskim. Stok nie jest bardzo długi, a w pobliżu nie sprzedają piwa, ale to byłaby sentymentalna podróż, ponieważ kiedyś (jeszcze nie było tras) jeździłem tam w zime, a w lato jeżdże nadal(oczywiście nie na nartach;) ) od kilkunastu lat.
Na plus przemawia to, że na góre wywożą krzesełka...
pozdrawiam