Jump to content

toolpusher

Members
 • Posts

  350
 • Joined

 • Last visited

toolpusher's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1.   Nazywanie ludzi publicznie na forum kurwą, lanie moczem itp. obrażanie kogoś tylko dlatego że ma inne poglądy świadczy tylko z kim są  i jaki poziom intelektualny przedstawiają sobą interlokutorzy.  Dziwnym trafem tylko Ci co prezentują prawicowe poglądy są tu mieszani z błotem.  Cytowanie GW  i jednoczesna nagonka na media publiczne. Hipokryzja. Trudno takich ludzi brać poważnie pomijając ich wiedzę w temacie narciarstwa.
 2.   I tak zajeb....ty. Fajna stylizacja. Z jajem
 3.   Ja odniosłem wrażenie że jest odwrotnie. Uprzywilejowany cwaniaczek wypala to żywym ogniem  .
 4.   No to Cię czeka chyba wycieczka do Nowego Sącza. Chyba że odpłatnie w Krk.
 5.   Mam szwagra w Irlandii  - przeniósł się tam z rodziną jakieś 15 lat temu. Mówił że Irlandzka służba zdrowia to średniowiecze z w porównaniu z Polską. Ostatnio był na zabiegu bo przepuklina mu wyszła w tych okolicach.  Tak że coś w tym jest co piszesz. Pisząc konowały miałem na uwadze umiejętności.  Takie tam głupoty ala Primum non nocere. Co do empatii też by jej nie zaszkodziło mieć.  Oczywiście w życiu też spotykałem lekarzy co szczenę zbierałem z  podłogi. Szkoda, że stanowili tak mały procent.
 6. Na rozpoczęcie poprzedniego sezonu naderwałem sobie ścięgna w lewym kolanie. Miesiąc w ortezie zaowocował zakrzepicą. Objęła ona żyłe podudową oraz podkolanową. Ja już mam cieniutkie skarpetki. Cienka skarpeta+orczyk=ból. Gruba skarpeta X socks+ kanapa=banan na twarzy. Dzięki za pomoc.
 7.   Zakrzepicę miałem  rok temu w lewej nodze - brałem xarelto przez kilka miesięcy. Buty mam już 3 lata z tymi samymi objawami.  Nie widzę różnicy przed i po zakrzepicy jeśli chodzi o objawy o których piszę bo bolą mnie obydwie stopy. Inna sprawa,  że miałem badane obydwie nogi przez angiologa (tego od żył) 2 mce temu i wykazał niewydolność żylną w obydwu stopach. 
 8. @SStar   Jestem po przebytej zakrzepicy żył głębokich. Zażywam Vessel Due F i Procard a od siebie Omega 3. Powinno wystarczyć.  W nogi mi nie zimno a zwracałem na to uwagę jako objaw niedokrwienia. Moja teoria jest taka,  że na orczyku ze względu na ciągłą pracę stopy w bucie  oraz praktycznie ciągłą pozycję narciarską jest prawie ciągły nacisk na jakąś żyłkę na śródstopiu i to powoduje ciągłe niedokrwienie (nie odczuwam tego nacisku). Na kanapie ze względu na okresowość zjazdów i okresy odpoczynku  ucisk jest tylko chwilowy podczas zjazdu. Przy wyjeździe krążenie wraca do normy i koło się zamyka.
 9. Jestem po przebytej zakrzepicy żył głębokich. Zażywam Vessel Due F i Procard a od siebie Omega 3. Powinno wystarczyć. 
 10. Buty nie są za małe ani nie za wąskie. Rozumiem że na kanapie następuje ich poszerzenie i jest OK? Ja mam wrażenie że mogły być deczko węższe i ciaśniejsze. W pozycji normalnej palec dociska do przodu w pozycji narciarskiej mogę swobodnie ruszać wszystkimi palcami.  Ale nie jestem zaawansowanym narciarzem i nie potrzebuje jeszcze tak dopasowanych butów.  Jedni piszą, że buty za duże bo trzeba klamry dopinać mocno a drudzy, że za małe. Jak by były za wąskie to ucisk by był na mały palec albo po drugiej stronie na poduszce przy paluchu. Nic takiego nie ma. 
 11. Ale, która Sidas zwykła. Bo sidas ma tyle wkładek - chodzi o 3FFET?
 12.   Chodzi ci o sklep Muszak Ski?. 2 latat temu pracowałem koło Poznania i chciałem kupić u nich wkładki  ale zostały im tylko XL. A ja z mondo 275 potrzebuje L. Nie wiem jak w tym roku.  Klamry zapinam tak aby było wygodnie a nie uciskało. Na luźnych klamrach jest gorzej tak mi się wydaję. 3 klamra jest w butach najważniejsza chyba dlatego staram się ją mocno zapinać. Resztę odpowiedzi patrz wyżej.
 13. Odpowiem wszystkim tak generalnie:  Pomijając Alpy - ostatnie 2 tygodnie.  Wczoraj kanapa but mocno dopięty - nie cierpnie 2 dni temu orczyk - but tak samo dopięty ta sama skarpeta but cierpnie. 3 dni temu orczyk - but tak samo dopięty ta sama skarpeta but cierpnie. Pierwsze 2-3 zjazdy jeżdżę na poluzowanych klamrach - pojawia się silny ból. Po dociśnięciu klamer ból się zmniejsza jednak dalej pozostaje.  W moim odczuciu problem klamer i ich siły docisku to nie jest. Mam nawet wrażenie, że przy poluzowanych klamrach ból szybciej się pojawia i jest intensywniejszy. Płaskostopie, niedokrwienie - jasne tylko zanika i się pojawia. Jakiś taki orczyk alert dla organizmu. Po śladach jakie zostawiam w łazience wydaje mi się że nie mam płaskostopia.  Moim zdaniem jest to problem niedokrwienia tylko szukam przyczyny i punktu w którym jest ucisk. Ja takiego ucisku w butach nie czuję.  Zdaje sobie sprawę, że ciężko coś tu wymyślić.  Czy po prostu mimowolnie napinam mięśnie w stopie w sposób nienaturalny co powoduje restrykcję w przepływie krwi? Ponieważ orczyk nie zezwala na odpoczynek stopom bo praktycznie w kółko jeździsz w górę i w dól  (kolejki krótkie) to na kanapie rozluźniasz mięśnie i tak cyklu 15min  (kolejki długie) od zjazdu do zjazdu gdzie zjazd trwa 1-2min - 14 min masz na odpoczynek mięśni stopy?
 14. Odświeżam trochę temat.  Podsumowanie jak komuś nie chce się czytać całego wątku. But Rossignol Alltrack 100. Kupione po lekturze wątków na forum  jak dobrać buta. Są to moje pierwsze nowe buty. Poprzedni jeździłem na używkach  o numer za duże. Z nowymi butami nieuformowanymi pojechałem w Alpy 3 lata temu i jeździłem 4 dni bez problemu z mocno dopiętymi klamrami. Po powrocie z Alp zaczęły się problemy. Stopa cierpnie -  szczególnie podeszwa. Kilka dni temu po ok 5h nartowaniu bez rozpinania buta ból utrzymywał się jeszcze kilka godzin po zdjęciu buta. Pomaga system 1-2h nartowania, 15 min przerwy ze zdjęciem buta i jak rozumiem swobodny przepływ krwi.  Nie pomaga zmiana skarpetek, kupiłem takie cienkie jak pończochy. But jest wygodny nigdzie mnie nie uwiera ani w żadnym punkcie nie czuje ucisku. Rozpinanie/ luzowanie klamer również niewiele pomaga.   Dlaczego odświeżam temat? Ano dlatego że wczoraj mnie trochę olśniło. Byłem wczoraj na nartach i tak jadę sobie na kanapie w górę i myślę sobie  fajnie bo stopy nie cierpną. I tak zacząłem analizować sytuację i doszedłem do wniosku, że stopy nigdy mi nie cierpną na kanapie a wtedy gdy cierpną to zawsze na orczyku. Nawet jak jeżdżę w grubej skarpecie na kanapie to stopa nie cierpnie. A w cienkiej na orczyku tak. Z tego też powodu dojrzewała myśl żeby kupić nowe buty. Ale w tej chwili mam mętlik czy jest sens? Bo póki nie poznam dlaczego tak się dzieje to nie ma gwarancji, że w nowych butach będzie to samo. Myślę jeszcze, żeby spróbować z wkładkami Sidas custom. Tylko jak mam wydać 350zł to wolę dołożyć i kupić nowe buty. Proszę nie piszcie: to jeździj tylko na kanapie. Wszystkie pobliskie stoki mam orczykowe a kanapa to już dłuższy wyjazd. 
×
×
 • Create New...