Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Fusy na zimę proszę odłożyć jeszcze do szafy głęboko. Każdy portal w tym roku wieszczył susze stulecia i upały afrykańskie a póki co jeśli chodzi o opady to mamy jeden z lepszych lat. Wiadomo susza dalej panuje głównie na północnym zachodzie ale nie pogłębia się tak jak przez ostatnie kilka sezonów letnich. Oczywiście sam obstawiam że zima może być znowu bardzo ciepła ale obecnie nikt tego nie wie jaka ona będzie. I niech tak zostanie. Mamy środek lata i niech tak zostanie.
Pozdrawiam ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fusy na zimę proszę odłożyć jeszcze do szafy głęboko. Każdy portal w tym roku wieszczył susze stulecia i upały afrykańskie a póki co jeśli chodzi o opady to mamy jeden z lepszych lat. Wiadomo susza dalej panuje głównie na północnym zachodzie ale nie pogłębia się tak jak przez ostatnie kilka sezonów letnich. Oczywiście sam obstawiam że zima może być znowu bardzo ciepła ale obecnie nikt tego nie wie jaka ona będzie. I niech tak zostanie. Mamy środek lata i niech tak zostanie. Pozdrawiam ☺

Z tym deszczem też ogólnie nie przesadzaj. Jest bardzo punktowy. Biorąc pod uwagę tylko to co spada i paruje to u mnie jest deficyt. Od czerwca z basenu wyparowało już 1.3 cm wody więc to co spadnie i tak paruje. Nie wspominam że jeszcze spływa ale tylko sam basen biorę pod uwagę. Jak dobrze pamiętam chyba 3 lata temu wody było na plus. Więcej padało niż parowało. Wtedy basen przebierał co kilka dni. Jednak wszelkie ulewy mnie omijają jedna po drugiej. Były tylko dwie w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku też przed chwilą przez kilka minut mocno popadało i parę razy zagrzmiało.

Do Skierniewic zbliżyła się chmura koło południa, a koło północy ma coś tam się zdarzyć.

Przyspieszyłem wracając na rowerze, ale nie było to potrzebne, jak się okazało. Rydwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam okno pogodowe?? Wczoraj już ładnie pierdykło. Takich burz dawno nie miałem jednak prawie bez opadu za to wyładowania piękne.


Bylem tylko na srode, prognoza sie sprawdzila tzn zero opadow - i to najwazniejsze.
To co mnie zaskoczylo to niski pulap chmur (od 1700m nmp mleko). I to juz od 7 rano (tylko z samego rana slonecznie)
temperatury przyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się zacznie. Od wieczora przez całą noc do środy będzie przechodził aktywny front. Wiatr do 100 km na godzinę. Deszcz do 80 mm. Już wczoraj widziałem jak w ciągu godziny strumyk w Milówce zamienił się w rzekę wielkości Soły podczas wezbrania. Ściana wody z nieba. Fajnie wyglądał pociąg który jechał środkiem rzeki. Tory zalane po kolana. Kolejne bardzo gwałtowne burze około 4 sierpnia które będą kończyć kolejną falę upału z początku sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się zacznie. Od wieczora przez całą noc do środy będzie przechodził aktywny front. Wiatr do 100 km na godzinę. Deszcz do 80 mm. Już wczoraj widziałem jak w ciągu godziny strumyk w Milówce zamienił się w rzekę wielkości Soły podczas wezbrania. Ściana wody z nieba. Fajnie wyglądał pociąg który jechał środkiem rzeki. Tory zalane po kolana.Kolejne bardzo gwałtowne burze około 4 sierpnia które będą kończyć kolejną falę upału z początku sierpnia.

Mnie dopadło jak schodziłem z hrobaczej łąki. Ściana wody Ale to chyba była resztki z Małopolski. Potem upał. Wracając do Rajczy chwyciła mnie nasza ulewa - osp miała co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 front zaczyna się uaktywniać. ba7ddb5926e6ca34e7f6807f80c874b9.jpg Dziś może być pierdyknięcie. LCL leci w dół. CAPE już przekracza 1500 do tego fajnie zaczyna wyglądać DSL, SRH i LCL. Jest spora szansa na powstanie zorganizowanych układów multikomórkowych. W nocy burzę zamiast zanikać będą coraz bardziej rozbudowane. P.S. Właśnie przyszedł Alert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/...y9ebr3,79cfc278 Zibi naprawdę kiepski model masz jeśli chodzi o burzę. Wczoraj robiłem grila i było na co popatrzeć. Piękne fajerwerki urządzone przez przyrodę. Ja miałem szczęście bo wszystko otarło się od strony północnej. Od Górki do Żywca pociągi nie jeżdżą. Tam tyle szczęścia nie mieli. Kolejne spektakularne burze w okolicach 4 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/...y9ebr3,79cfc278

Zibi naprawdę kiepski model masz jeśli chodzi o burzę.

Wczoraj robiłem grila i było na co popatrzeć. Piękne fajerwerki urządzone przez przyrodę. Ja miałem szczęście bo wszystko otarło się od strony północnej.

Od Górki do Żywca pociągi nie jeżdżą. Tam tyle szczęścia nie mieli.

Kolejne spektakularne burze w okolicach 4 sierpnia.

Cóż zrobić, i będę musiał z tym jakoś żyć:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu jest dużo prostsza wersja. Zmienić model

Z tego modelu korzystam już z 20 lat. Ma pewne wady, ale zdecydowanie więcej zalet. Do tego, do czego go wykorzystuję jest całkiem fajny. A że nie końca widzi burze z dużym wyprzedzeniem? Da się bez tego żyć. Oczywiście mam też inne narzędzia które lepiej sobie z konwekcją burzową radzą. Dla mnie jest ważna pogoda na dziś i z prognozą z dziś rana. A w tym moje modele radzą sobie całkiem dobrze.Właśnie dziś wyjeżdżam na kolejną imprezę i szklaną kulę już zapakowałem:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego modelu korzystam już z 20 lat. Ma pewne wady, ale zdecydowanie więcej zalet. Do tego, do czego go wykorzystuję jest całkiem fajny. A że nie końca widzi burze z dużym wyprzedzeniem? Da się bez tego żyć. Oczywiście mam też inne narzędzia które lepiej sobie z konwekcją burzową radzą. Dla mnie jest ważna pogoda na dziś i z prognozą z dziś rana. A w tym moje modele radzą sobie całkiem dobrze.Właśnie dziś wyjeżdżam na kolejną imprezę i szklaną kulę już zapakowałem:;)

Nie przesadzaj z imprezami żebyś nie był dodatkową liczbą w statystykach. Jeszcze pisKaczką coś odbije i zamkną mi noclegi a chce na wakacje pojechać. Za chwilę wymyślą sobie by w maskach na plaży leżeć bo grypa panuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...