Skocz do zawartości

Niezależny ranking fajnych gogli narciarskich sezon 2016/2017


Mark80

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę Cię pocieszyć - kryzys wieku średniego przechodzi po jakimś czasie. No...na ogół ;).

Ten luzacki styl byłby bardziej wiarygodny, gdybyś nie był w nim taki spięty :wacko: - nie oceniał innych po rozmiarze kombinezonka, ani nie stresował się tym, czy masz na sobie to, co dzieciaki ze snow parku. Z takim podejściem wydajesz się być bardziej beteelowy niż kolesie w gumach... :(.

Estka, myślisz że 36 lat to już ten wiek? W co mam przeskoczyć , żeby było jak Bóg na wiek przykazał. Co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok. To w temacie. Szukam juz od dłuższego czasu ( co prawda mało intensywnie) gogli z szyba '0' -bezbarwna i do tego w wersji dla okularnikow, ale w cenie niższej niż cena uzywanych nart. Potrzebne mi są na pochmurne dni gdy nawet szyba 'żółta 1' jest za ciemna. Na słońce mam okulary fotochromy lub gogle ciemniejsze. .. Gdyby ktoś cis widział to proszę o sygnał. ...

 

Z tego co pamiętam ty chcesz jednoszybowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To w temacie. Szukam juz od dłuższego czasu ( co prawda mało intensywnie) gogli z szyba '0' -bezbarwna i do tego w wersji dla okularnikow, ale w cenie niższej niż cena uzywanych nart. Potrzebne mi są na pochmurne dni gdy nawet szyba 'żółta 1' jest za ciemna. Na słońce mam okulary fotochromy lub gogle ciemniejsze. .. Gdyby ktoś cis widział to proszę o sygnał. ...

no to w temacie i fajnie. A próbowałeś dużych gogli bez ramki, tych z których sie trochę podśmiewasz ;) Okulary pod nie wchodzą bez problemu. Fotochromy sa akurat bardzo agresywne i bardzo się ściemniają - na lodowcu to musi być jaskinia. Proponuje więc zwykłe okulary i duże gogle z dowolnymi szybami - mnie osobiście nawet w żółtych czy pomarańczowych słońce nigdy nie raziło lub okulary fotochromy i gogle lustrzanki, które może wyłapia na tyle swiatła żeby fotochromy już dalej nie ciemniały. Wariant 1 jednak pewniejszy. Cena używanych dobrych nart to 150 zł, na pewno można w tej cenie kupić dowolne uzywane gogle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estka, myślisz że 36 lat to już ten wiek? W co mam przeskoczyć , żeby było jak Bóg na wiek przykazał. Co polecasz?

 

Nie wiem, czy ten wiek, ale na pewno te objawy :D.

W nic nie przeskakuj, luźne ciuchy, kolorowe gogle i sport to fajny zestaw, tylko... po co ta spina?

 

Ja nie jestem przedstawicielem odzieżowym swojego pokolenia (nawet nie wiem, co nosi "moje pokolenie" na stoku :wacko:), bo ja noszę to, co MI się podoba. Mam dość duże gogle fotochromy, bo takie szybki najbardziej mi odpowiadają, w żółtych kręci mi się w głowie, w przezroczystych też mi dziwnie. Czasem ubieram stare Salomony z pomarańczowymi szybkami, w których... nie chce już jeździć moje dziecko :).

Spodnie mam obcisłe, z przykrótkimi nogawkami (dałam obciąć, żeby buty było widać ;)), a drugie mam za duże - to męskie gacie, które mi się spodobały, więc kupiłam (podejrzewam, że większość kobiet nie zdecydowałaby się na taki fason  :)). Kurtkę mam dopasowaną do butów, szminkę do kurtki, gogle do kasku, a kije do wiązań. A najważniejsze, że wszystko mam dopasowane do własnych potrzeb. I estetycznych i funkcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do dyskusji nie nadaję, bo z wieku dziadek (50+) i wieśniak. Gogli mam kilka par, ale żadne "dżezi"  :)

Jakbyś sobie odpuścił płaskie komentarze, to pewnie wiele osób podziękowałoby za wykonaną pracę  i porównanie. Tu (jak wszędzie) nie każdemu się chce i wolą zadać tysięczny raz pytanie jakie narty, buty, kurtki....niż poczytać.

Dla mnie poza metką i wyglądem ważniejsze są wygoda, komfort, czy nie parują. Jak już sobie kupisz i potestujesz w różnych warunkach chętnie poznam Twoją opinię o walorach użytkowych, a wtedy może odczekam ze dwa lata aby nie być za bardzo trendy i też zakupię.

 

bez urazy za małe złosliwosci

pozdrawiam

R

Dzięki Robert, to fajny wpis. Mnie też to irytuje, że ludzie nawalają głupie pytania o narty, buty, etc. i dostają jeszcze głupsze odpowiedzi, że ten model a jest lepszy niż b, etc. Z nartami jest akurat sprawa prosta o czym chyba nikt nie pisze. Moje motto jest takie "Narta tyle Ci odda ile potrafisz jej dać" i taką trzeba wybrać. Jak ktoś kupuje RC4, Hero etc. a jest na poziomie allround to po co mu taka narta? Tylko może się zabić jak już rzeczywiście mu kiedyś odda ;);;;; Nie mówię już o lansie na narty komórkowe, u ludzi którzy nie widzieli tyczki;))  Buty - adekwatne do narty. Tak jak napisałem uważam, że w nartach nie ma undergroundu, tu rządzą uznane marki i 99,99% ludzi nie odczuje różnicy w narcie o tej samej klasie. Ale o kwestii stroju, gogli czy kasku można podyskutować..... podyskutować? Aczkolwiek ja nie chciałem dyskutować tylko rzucić temat. Chciało się dobrze a wyszło jak zawsze ;)

Może temat jednak się rozwinie, bo jest trochę ciekawy. Od 2012 roku panowie nie było wpisów na temat gogli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten wiek, ale na pewno te objawy :D.

W nic nie przeskakuj, luźne ciuchy, kolorowe gogle i sport to fajny zestaw, tylko... po co ta spina?

 

Ja nie jestem przedstawicielem odzieżowym swojego pokolenia (nawet nie wiem, co nosi "moje pokolenie" na stoku :wacko:), bo ja noszę to, co MI się podoba. Mam dość duże gogle fotochromy, bo takie szybki najbardziej mi odpowiadają, w żółtych kręci mi się w głowie, w przezroczystych też mi dziwnie. Czasem ubieram stare Salomony z pomarańczowymi szybkami, w których... nie chce już jeździć moje dziecko :).

Spodnie mam obcisłe, z przykrótkimi nogawkami (dałam obciąć, żeby buty było widać ;)), a drugie mam za duże - to męskie gacie, które mi się spodobały, więc kupiłam (podejrzewam, że większość kobiet nie zdecydowałaby się na taki fason  :)). Kurtkę mam dopasowaną do butów, szminkę do kurtki, gogle do kasku, a kije do wiązań. A najważniejsze, że wszystko mam dopasowane do własnych potrzeb. I estetycznych i funkcjonalnych.

Estka, na zdjęciu masz fajne buty i nogi ...! No powiedź, że fajne gogle wybrałem ;), lub konstruktywnie które są beee ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedź, że fajne gogle wybrałem ;), lub konstruktywnie które są beee ;)

 

Wszystkie są fajne :), ale gdybym miała któreś wybrać, to musiałabym najpierw przymierzyć. Sprawdzić jak pasują do twarzy i kasku, wybrać kolor oprawek i gumy, a przede wszystkim sprawdzić jakie mają szybki. Na dodatek przy drobnych twarzach nie można przesadzić z wielkością gogli, bo mogą zakryć nie tylko oczy, ale też nos i usta :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To w temacie. Szukam juz od dłuższego czasu ( co prawda mało intensywnie) gogli z szyba '0' -bezbarwna i do tego w wersji dla okularnikow, ale w cenie niższej niż cena uzywanych nart. Potrzebne mi są na pochmurne dni gdy nawet szyba 'żółta 1' jest za ciemna. Na słońce mam okulary fotochromy lub gogle ciemniejsze. .. Gdyby ktoś cis widział to proszę o sygnał. ...

 

https://www.limango-...czarnym-3942211

może być? Firma OK, jakaś gwarancja jakości jest, a cena całkiem rozsądna

 

Na limango chyba trzeba być zalogowanym żeby zobaczyć, nie jestem pewny ale dla ułatwienia - 188 zł.

 

carrera-gogle-narciarskie-skermo-otg-w-kolorze-bialo-czarnym.jpg 2carrera-gogle-narciarskie-skermo-otg-w-kolorze-bialo-czarnym.jpg

  • bezbarwne soczewki
  • kategoria filtra: 0
  • wymienne soczewki
  • podwójne, cylindryczne soczewki z poliwęglanów
  • przystosowane do osób noszących okulary
  • wysokiej jakości system wentylacji dzięki specjalnym nacięciom na goglach
  • powłoka zapobiegająca parowaniu i zadrapaniom soczewek
  • wykonane w technologii Seal-Ring System, zapewniającej doskonałą widoczność bez zniekształceń
  • lekkie, elastyczne oprawki
  • komfortowa, termiczna guma piankowa
  • regulowany pasek dla optymalnego utrzymania
  • w komplecie woreczek w mikrofibry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Estka, zaskoczę cię ;) Ja jestem dziadkiem. Mam 36 lat – niby nie taki stary jeszcze - ale powiem Ci, że wielokrotnie jak spotykam się z młodszymi od siebie to właśnie czuję się dziadkiem na wielu polach. Po prostu, jeżeli nie starasz się być na bieżąco w czymś to wypadasz z obiegu- życie. A ja nie chce być dziadkiem – przynajmniej w sporcie – dlatego biegam, skaczę, latam, pływam- wszystko żeby nie mieć brzucha. Na co dzień chodzę w garniturze ale nigdy po pracy a moi koledzy tak. Na stoku chce mieć dobre drogie narty  bo tu nie ma miejsca na underground, ale jednocześnie mam starą dechę Nitro, za duże spodnie Burtona i niszową bluzę oraz zawsze fajne gogle. I jak siedzę na tarasie na piwku i patrzę nawet na moich kolegów i koleżanki z corpo w przyciasnych kombinezonikach spyderka, peaka czy poca (a już niektórzy zaczęli zakładać nawet gumy) to w duchu śmiać mi się chce. Ale spoko - im się wydaje, że są trendy, mi się wydaje też i jak najbardziej każdy ma do tego prawo, nawet moja mama. Ale jeżeli chcesz wiedzieć jaki obecnie jest prawdziwy styl, a nie ten z Krupówek i podobnych miejsc, to idziesz do pierwszego snow parku i patrzysz co nosi młodzież i starzy wyjadacze i wyciągasz wnioski czy jesteś ATL czy BTL ;) hehehe

Nie miałem na myśli nic o Uvexach ale jak już powiedziałaś to przypomniało mi się że w ‘98 pierwszy raz pojechałem za granicę – do Francji. Miałem wtedy właśnie wypasione (drogie jak na te czasy) w miarę nowe Uvexy z szarą ramką, pomarańczową szybką i napisem anti-fog. I tam na half pipe poznałem lokalnych gosci. Wszyscy mieli albo wielkie wypasione lustrzanki Bole albo Oakley i powiem Ci, że już wtedy jak miałem jakieś 18 lat pierwszy raz w życiu poczułem się jak wieśniak ;(

Jestem w dokladnie w Twoim wieku I powiem ci ze ci wspolczuje.Bycie trendy to jeden z najglupszych sposobow na zycie jakie mozna sobie wyobrazic.Kazdy moj zakup podyktowany jest funkcjonalnoscia I osobistymi preferencjami.Co wiecej coraz trudniej jest mi dokonywac zakupow bo produktow "nie trendy" z poprzednich kolekcji jest coraz mniej.Z posta wynika ze bardzo przejmuje cie co inni o tobie pomysla a ja mam to gleboko w powarzaniu.Nie musze miec najnowszych,najdrozszych nart a jedne z najlepszych jakie mialem to byl Uvex z ramka I nie pamietam czy byl na nich napis anti-fog.

Co do zagranicy to im wiecej wyjezdzam tym bardziej sie przekonuje,ze to nie ja jestem "wiesniakiem" I nie mowie tu o ubiorze bo to nie on o byciu nim decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, na zdjęciu masz z 16 lat. Bardzo proszę napisz w czym jeździ Twoje pokolenie i to będzie kropka nad "i"? Ja napisałem o odczuciach gościa 30+ lub 40- ;) na temat gogli + (niechcący kombinezonów) bo akurat spędziłem nad tym z tydzień i pomyślałem ze komuś się to przyda. Będzie fajnie jakby napisać ranking według  10+, 20 +, 40 + etc. I to byłoby konstruktywne, a sam hejt i wyzywanie na pojedynek - słabe to panowie jest, oj słabe. Napiszcie coś z sensem i w temacie jak już. Smith był ok i coś wniósł do tematu. Uvex Downhill też jest całkiem ok ;) coś jeszcze, ktoś używa gogli, czy tylko okulary?

Cześć

Ok, jak widzę pomyliłem się mierząc miarą swoją i swojego szeroko pojętego środowiska. Sorry mój błąd. Więc... ;)

Kto jest na zdjęciu ? Miał wtedy 12 lat dokładnie. Dlatego to zdjęcie bo to mój narciarski i sportowy idol nie tylko przez pryzmat wyników ale, może przede wszystkim, historii jego sportowej i życiowej kariery. Teraz już powinieneś wiedzieć kto to jest jako narciarz.

Lat mam 51 a jeżdżę już pewnie ponad 45 i różne rzeczy robiłem z tym, że zawsze... to ja ustalałem mody i trendy i szukałem nowości a nie powielania stereotypów. Np jako jedni z pierwszych w Polsce, jeszcze z Tomkiem Wińskim jeździliśmy balet. Stosując Twoje podejście powinniśmy skupić się w pierwszym rzędzie na pozyskaniu sprzętu, który do tej dyscypliny jest dość specyficzny i zawsze był bardzo trudno dostępny. Poszliśmy na szczęście inną drogą i porządne Blizzard Acrobatic czy Volkl Ballet trafiły w nasze ręce jak już wiele nauczyliśmy się na tzw byle czym.

Na czym jeździ moje czy w ogóle jakikolwiek pokolenie mało mnie obchodzi. Ważne jest raczej dla mnie to na czym powinno jeździć w sensie prawidłowego doboru sprzętu ( wypowiadasz się na ten temat w którymś z postów i nie jest to wypowiedź sensowna do końca niestety).

To w czym się jeździ nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia bo ważne jest jak się jeździ i nawet najbardziej bajeranckie ciuchy i sprzęt będą wyglądać fajnie w knajpie ale po wyjściu na stok następuje weryfikacja, która najczęściej czyni bajerancki wygląd strojem błazna niestety. Sam jeżdżę zazwyczaj w polarze - mam naprawdę fantastyczny polar, który od wielu wielu lat nie zmienił swoich właściwości - zazwyczaj z gołą głową - ostatnio kupiłem kask pod kątem zawodów i bardziej ekstremalnej jazdy. Gogle nabyłem w zeszłym roku z musu bo pożyczyłem od kolegi i rozwaliłem mu szybkę więc honorowo musiałem kupić - zazwyczaj jeżdżę w okularach.

Zresztą to są naprawdę sprawy pomijalne.

SKI 188a.jpg

 

Mam syna, który ma 15 lat i jest doświadczonym narciarzem i powiem Ci, że On również nie przywiązuje żadnej wagi do tego w czym jeździ tylko na czym a przede wszystkim jak. Obecnie wybrał sobie kask i powiem Ci, że wyboru dokonał super ponieważ jest to znakomity kask choć naprawdę drogi ale postaram się unieść ten wybór finansowo bo jest on (wybór) zrobiony na zasadzie realnej oceny wartości sprzętu a nie na debilnych przesłankach "co sobie ludzie pomyślą". A jeździ w jakiejś kurtce 4F i w najtańszych spodniach tej firmy. 

Nie obrażaj się więc, że nie potrafię zaakceptować Twoich wywodów i momentami piszę niemiło ale ten sposób myślenia jest dla mnie ta odległy jak Alfa Centauri i od wielu lat staram się aby przypadkiem jego ślad nie wkradł się w sposób myślenia moich dzieci. Jak na razie się udaje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla wszystkich, którzy planują zakup nowych gogli narciarskich lub snowboardowych na nowy sezon lub jako prezent na gwiazdkę (zostało jeszcze parę dni) przedstawiam mój niezależny ranking fajnych gogli. Odwiedziłem ostatnio celem ich oglądania 7 warszawskich sklepów i giełdę narciarską. Zajęło to trochę czasu, dlatego jak ktoś nie ma tyle czasu, lub tylu sklepów, lub kupuje w Internecie - to, to zestawienie może się przydać i dlatego je zrobiłem.

 

Dlaczego jest to ranking fajnych gogli? Bo moim pierwszym kryterium było, że jak wejdę do sklepu i spojrzę na ściankę z goglami to oglądam tylko te, które wyglądają najlepiej na tle innych, tylko te co dają efekt WOW!!! Po prostu, chciałem mieć fajne gogle i tyle.  Najlepiej – nie powiem – prezentują się gogle bezbramkowe. Te z ramką w sklepie wyglądają przy nich jak zabawki dla dzieci lub okularki do paint ball’a.  Dlatego bezramkowych jest w tym zestawieniu najwięcej. Wszystkie przedstawione tu gogle miałem w ręku, mają bardzo dobrą jakość i „widoczność” i podejrzewam bardzo porównywalne wszystkie parametry, więc dalszą analizą tego raczej bym się nie zajmował.  

W tym zestawieniu nie ma chińskich no namów i jakiś dziwnych marek, w których trochę wstyd się pokazać na stoku ;) Zestawienie zrobiłem cenowe rosnące aby nikogo nie faworyzować. Nie mówię jakie gogle wybrałem, bo to kwestia gustu. Podaję zaokrąglone ceny sklepowe modeli i wersji kolorystycznych jakie oglądałem, te ceny w różnych sklepach mogą być różne i często zależą też od wersji kolorystycznej danego modelu, tzn. gogle np. za 900 można trafić i za 600 zł.

 

Oto zestawienie najfajniejszych moim zdaniem gogli obecnie dostępnych w sprzedaży:

  1. Pitcha SG 3.14 – 400 zł  
  2. K2 Photokinetic – 450 zł
  3. Neon Break- 450 zł
  4. Carrera Rimless Evo – 550 zł
  5. Electric Electrolite – 650 zł
  6. Dragon APX – 650 zł
  7. Oakley Flight Deck– 800 zł
  8. Marker 3D Plus Otis- 850 zł
  9. Poc Lid – 900 zł
  10. Anon M2 – 950 zł

To zestawienie robiłem ze swoją dziewczyna, z którą też jeździłem po sklepach. Praktycznie 100% tych gogli to wersje unisex, gdzie kolory w danym modelu można dobrać tak, aby były bardziej kobiece lub męskie. Jeżeli ktoś chce dołożyć swoje propozycje lub ma opinie o powyższych goglach z zestawienia to otwieram temat. Tylko tak jak mówię, piszmy o fajnych, lans, trendy, cool czy jak tam zwał goglach a nie ramkach dla dziadka i babci ;)

Łauuuu...(Wow)!!! Proszę poprawić moją wymowę.

 

Sukcesów na "topie"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w temacie i fajnie. A próbowałeś dużych gogli bez ramki, tych z których sie trochę podśmiewasz ;) Okulary pod nie wchodzą bez problemu. Fotochromy sa akurat bardzo agresywne i bardzo się ściemniają - na lodowcu to musi być jaskinia. Proponuje więc zwykłe okulary i duże gogle z dowolnymi szybami - mnie osobiście nawet w żółtych czy pomarańczowych słońce nigdy nie raziło lub okulary fotochromy i gogle lustrzanki, które może wyłapia na tyle swiatła żeby fotochromy już dalej nie ciemniały. Wariant 1 jednak pewniejszy. Cena używanych dobrych nart to 150 zł, na pewno można w tej cenie kupić dowolne uzywane gogle ;)

Sprawdzałem juz sporo kombinacji. Ma być jsk piszę:"0" na ciemne dni, takie jak dzisiaj. Na słońce to nie problem. Najlepiej gdyby to była wymienna szyba -zero +jeden lub lepiej zero + dwa . Wtedy mógłbym sama szybe zabierać do kieszeni na stok. Drugie gogle to już trudniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 Tylko tak jak mówię, piszmy o fajnych, lans, trendy, cool czy jak tam zwał goglach a nie ramkach dla dziadka i babci ;)

 

 

Co to jest za poziom. Ściganie się na gogle? Śmiech na sali :)

 

Jak wylądujesz własnym Learjet'em ( może jednak czymś mniejszym bo ten by się nie zmieścił) na "lotnisku" w Courchevel to wtedy będzie "prawdziwy" lans.

Pamiętaj aby to nie była tania Cesna!!!

Nikt już nie będzie musiał pytać o Twojego Harleya czy Bentleya.

 

Gogle będziesz mógł mieć obciachowe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za poziom. Ściganie się na gogle? Śmiech na sali :)

 

Jak wylądujesz własnym Learjet'em ( może jednak czymś mniejszym bo ten by się nie zmieścił) na "lotnisku" w Courchevel to wtedy będzie "prawdziwy" lans.

Pamiętaj aby to nie była tania Cesna!!!

Nikt już nie będzie musiał pytać o Twojego Harleya czy Bentleya.

 

Gogle będziesz mógł mieć obciachowe :)

 

 

Dalej cienko - jak wykupisz Courchevel to będziesz gość!

 

Ale cały ten wątek przekomiczny bo część na poważnie przyjęła prowokację Mark80. Na początku jeszcze myślałem, że może to jakieś lokowanie produktu. Ale wychodzi, że (chyba) kpina.

 

Ale jeśli to jest na poważnie to... Lem górą!

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ustalałem mody i trendy i szukałem nowości a nie powielania stereotypów. Np jako jedni z pierwszych w Polsce, jeszcze z Tomkiem Wińskim jeździliśmy balet.

 

Sam jeżdżę zazwyczaj w polarze - mam naprawdę fantastyczny polar, który od wielu wielu lat nie zmienił swoich właściwości

 

Mitek, zlituj się...

Baletmistrz w polarze?!? Ja rozumiem własny styl, ale są chyba jakieś zasady?

 

balet.jpg

:D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...