Skocz do zawartości

Niezależny ranking fajnych gogli narciarskich sezon 2016/2017


Mark80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok. To w temacie. Szukam juz od dłuższego czasu ( co prawda mało intensywnie) gogli z szyba '0' -bezbarwna i do tego w wersji dla okularnikow, ale w cenie niższej niż cena uzywanych nart. Potrzebne mi są na pochmurne dni gdy nawet szyba 'żółta 1' jest za ciemna. Na słońce mam okulary fotochromy lub gogle ciemniejsze. .. Gdyby ktoś cis widział to proszę o sygnał. ...

http://allegro.pl/go...6637500116.html
Nie jestem pewny jak z okularami, ale google są obszerne i to najlepsze gogle jakie w życiu miałem.
Ogólnie ten model ma możliwość wymiany szybek, a to jest akurat wersja z bezbarwną szybką.
Białe z białym paskiem są najładniejsze ale to jest wersja z polarem i musiałbyś dokupić zestaw szybek, na co pewnie nie masz ochoty.
I w tych białych googlach U DH 2000 nie czuję się jak wieśniak, a w poprzednich z pękniętą szybką trochę wioską leciałem.
;).

Dodam jeszcze odnośnie pierwszego posta, że te gogle bez ramek to fajnie wyglądają jedynie z lustrzaną szybką, z inną szybką wyglądają kijowo
Tu Anon M2

http://www.epicski.c...mage/id/1085820

 

Lustrzana szybka nadaje się na słońce, a gdy nie ma słońca to jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Narta zewnętrznie jest zupełnie normalna i krawędzie na solidne bo sa bardzo potrzebne przy skokach. Jest za to bardzo miękka - nie ma znaczenia czy jedziesz bokiem czy przodem czy tyłem:

https://www.youtube.com/watch?v=fqrnXqD_99Y'

Już to wklejałem. To ostatni raz kiedy miałem baletki na nogach po kilkunastu latach.

Pozdro

 

Naprawdę to fajne jest ;) Zainspirowałeś mnie. Dzięki. Przymierzę się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz nie w tym czego ja oczekuję, raczej czego ty oczekiwałeś.

Czyli dlaczego wątek rozwija się nie w tym kierunku jakiego jak sądzę się spodziewałeś.

Wiesz co Mlodzio, ja niczego nie oczekiwałem. Rzuciłem temat w kategorii Ubrania i Akcesoria (chyba dobrej) a tu odpowiedzi o technice, nartach, samolotach, samochodach, etc. ;) Myślę, że gdybym na forum motoryzacyjnym rzucił temat zróbmy ranking fajnych samochodów to raczej nikt by nie napisał „dobremu kierowcy wystarczy Daewoo Matiz. Opel Corsa? - po co niepotrzebny lans”

Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Że najwięksi krytycy w tej dyskusji lansu i snobizmu – choć to zupełnie nie było o tym – mają wpisane w swoim profilu głównie wyczynowe i fisowkie narty oraz obowiązkowo buty 120+. Jak byś to nazwał? Sami zawodnicy pucharu świata? – nie sądzę ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mlodzio, ja niczego nie oczekiwałem. Rzuciłem temat w kategorii Ubrania i Akcesoria (chyba dobrej) a tu odpowiedzi o technice, nartach, samolotach, samochodach, etc. ;) Myślę, że gdybym na forum motoryzacyjnym rzucił temat zróbmy ranking fajnych samochodów to raczej nikt by nie napisał „dobremu kierowcy wystarczy Daewoo Matiz. Opel Corsa? - po co niepotrzebny lans”

Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Że najwięksi krytycy w tej dyskusji lansu i snobizmu – choć to zupełnie nie było o tym – mają wpisane w swoim profilu głównie wyczynowe i fisowkie narty oraz obowiązkowo buty 120+. Jak byś to nazwał? Sami zawodnicy pucharu świata? – nie sądzę ;)))

Rzadko obrazam ludzi ale Ty jestes po prostu glupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ja niczego nie oczekiwałem. Rzuciłem temat w kategorii Ubrania i Akcesoria (chyba dobrej) a tu odpowiedzi o technice, nartach, samolotach, samochodach, etc. ;) ....... 

 

 

Postaram się wyjaśnić.

Widzę że zarejestrowałeś się kilka dni temu i odnoszę wrażenie że potraktowałeś "skiforum" być może pewnym szablonem często spotykanych typowych nieuczesanych forumowych zachowań.

Nieopacznie lub w pośpiechu nie "odrobiłeś lekcji" nie zapoznając się z kim przyjdzie ci tu obcować i jakie zachowania jakie wywołują reakcje (nie oceniam a wymieniam czynniki). 

Ja długi czas tylko czytałem, poznałem w ten sposób forumowe zwyczaje, forumowe zachowania, charaktery autorów, pióra autorów, poczucie humoru .... itp.  Sporo się w ten sposób dowiedziałem, zauważyłem że porady są raczej bardzo rzeczowe, dostrzegłem że czasami banalne wątki rozwijają w bardzo ciekawych kierunkach, że moderator nie przeszkadza w dyskusjach, że przy okazji nie zadając żadnego pytania znalazłem TU na nie odpowiedź i na parę innych nowych.  

 

 Swój pierwszy wpis zacząłeś w sposób:   - "Witam. Dla wszystkich, którzy planują zakup nowych gogli narciarskich lub snowboardowych na nowy sezon lub jako prezent na gwiazdkę przedstawiam mój niezależny ranking fajnych gogli. Odwiedziłem ostatnio celem ich oglądania 7 warszawskich sklepów i giełdę narciarską. Zajęło to trochę czasu, dlatego jak ktoś nie ma tyle czasu, lub tylu sklepów, lub kupuje w Internecie - to, to zestawienie może się przydać ...... "   - Pierwsza reakcja czytającego (także moja) wstęp do reklamy, ukryta reklama

Potem piszesz :    - " .....  piszmy o fajnych, lans, trendy, cool czy jak tam zwał goglach a nie ramkach dla dziadka i babci ;) "

" ..... jeżeli nie starasz się być na bieżąco w czymś to wypadasz z obiegu- życie. " " .....  jeżeli chcesz wiedzieć jaki obecnie jest prawdziwy styl, .... , to idziesz do ...... i wyciągasz wnioski czy jesteś ATL czy BTL ;) hehehe " " .....  tam na half pipe poznałem lokalnych gosci. Wszyscy mieli albo wielkie wypasione lustrzanki Bole albo Oakley i .... już wtedy jak miałem jakieś 18 lat pierwszy raz w życiu poczułem się jak wieśniak ;( " ".....  sam hejt i wyzywanie na pojedynek - słabe to panowie jest, oj słabe. Napiszcie coś z sensem i w temacie jak już. " "Jedyne co mogę powiedzieć, to próba usprawiedliwienia się. Moje zestawienie i wypowiedzi nie są o lansie i snobizmie "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, Mistrz ciętej riposty widzę. A propos możesz powiedzieć o co chodzi z twoim zdjęciem profilowym. Czy to przeciwnik snobizmu na tle swojego super motoru? Czy kolejny przypadek ;)))

No widzisz oceniasz wszystkich przez swoja miara.Cala historia tego tematu pokazuje,ze dyskusja z Toba nie ma sensu.Powiem tylko,ze motor nie nalezy do mnie ja nawet nie lubie motorow.Riposta jest jaka jest bo obawiam sie,ze innej nie zrozumiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mlodzio, ja niczego nie oczekiwałem. Rzuciłem temat w kategorii Ubrania i Akcesoria (chyba dobrej) a tu odpowiedzi o technice, nartach, samolotach, samochodach, etc. ;) Myślę, że gdybym na forum motoryzacyjnym rzucił temat zróbmy ranking fajnych samochodów to raczej nikt by nie napisał „dobremu kierowcy wystarczy Daewoo Matiz. Opel Corsa? - po co niepotrzebny lans”

Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Że najwięksi krytycy w tej dyskusji lansu i snobizmu – choć to zupełnie nie było o tym – mają wpisane w swoim profilu głównie wyczynowe i fisowkie narty oraz obowiązkowo buty 120+. Jak byś to nazwał? Sami zawodnicy pucharu świata? – nie sądzę ;)))

 

Może nie mam fisowskich, może flex nie najwyższy (trochę wsi w ubiorze) ale służy mi DO JAZDY. Z Twoich wypowiedzi (wpisów) raczej wygląda, że to ma być na pokaz  ;) Nie oceniam, czy do baru, "na krupówki", czy rzeczywiście jeździsz. Możliwe, że jeździsz lepiej niż niejaden forumowicz, ale piszesz słabo.

Nie jeżdżę matizem tylko samochodem wygodnym i bezpiecznym, ale obawiam się, że jeśli kiedyś matiz będzie cool to Ty go zakupisz  :D  :D  :D

Mlodzio próbował wyjaśnić dlaczego spotkałeś się z takim przyjęciem - zgadzam się z jego oceną sytuacji, choć tak jak zaznaczyłem nie chcę Ciebie oceniać. Oceniam wpisy.

 

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam fisowskich, może flex nie najwyższy (trochę wsi w ubiorze) ale służy mi DO JAZDY. Z Twoich wypowiedzi (wpisów) raczej wygląda, że to ma być na pokaz  ;) Nie oceniam, czy do baru, "na krupówki", czy rzeczywiście jeździsz. Możliwe, że jeździsz lepiej niż niejaden forumowicz, ale piszesz słabo.

Nie jeżdżę matizem tylko samochodem wygodnym i bezpiecznym, ale obawiam się, że jeśli kiedyś matiz będzie cool to Ty go zakupisz  :D  :D  :D

Mlodzio próbował wyjaśnić dlaczego spotkałeś się z takim przyjęciem - zgadzam się z jego oceną sytuacji, choć tak jak zaznaczyłem nie chcę Ciebie oceniać. Oceniam wpisy.

 

pozdrawiam

R

Witam

A ja mam narty; buty fis-owskie, kijki VIP nawet na skarpetkach napis METAL nie wspomnę o softcie i kasku.

Gogle najlepsze, jakie chciałem i polecam SPY DOOM z szybami Happy Lens super zmiana szyby (nie muszę nawet z głowy ściągać) bo lubię być happy na stoku i jeszcze na dodatek rękawice z jakimś systemem Kirax czy cóś tam.

No i teraz Ci co lubią leczyć kompleksy nawalając na gadżeciarzy- hajda. Może pobijemy temat Rockera.

 

Postrufka

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mlodzio, ja niczego nie oczekiwałem. Rzuciłem temat w kategorii Ubrania i Akcesoria (chyba dobrej) a tu odpowiedzi o technice, nartach, samolotach, samochodach, etc. ;) Myślę, że gdybym na forum motoryzacyjnym rzucił temat zróbmy ranking fajnych samochodów to raczej nikt by nie napisał „dobremu kierowcy wystarczy Daewoo Matiz. Opel Corsa? - po co niepotrzebny lans”

Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Że najwięksi krytycy w tej dyskusji lansu i snobizmu – choć to zupełnie nie było o tym – mają wpisane w swoim profilu głównie wyczynowe i fisowkie narty oraz obowiązkowo buty 120+. Jak byś to nazwał? Sami zawodnicy pucharu świata? – nie sądzę ;)))

Cześć

Nie za bardzo rozumiem to stwierdzenie o nartach i butach. Buty 120+ nie mają w wyczynowymi nic wspólnego a wybór dobrej/nie zepsutej - jak to często nazywam - narty przez dobrego narciarza jest dość oczywisty.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie za bardzo rozumiem to stwierdzenie o nartach i butach. Buty 120+ nie mają w wyczynowymi nic wspólnego a wybór dobrej/nie zepsutej - jak to często nazywam - narty przez dobrego narciarza jest dość oczywisty.

Pozdrowienia

Mitek,

Ja nie mam nic przeciwko topowemu sprzętowi, taniemu ani czemukolwiek innemu. O nartach i butach napisałem wyłącznie w kontekście osób, które śmieją się tu ze „snobizmu” – cokolwiek to znaczy - a same lansują się na forum i swoim opisie przez pryzmat swojego sprzętu – oczywiście najlepszego – ale to przypadek jak ustaliliśmy ;)

 

Metaal, podsumował temat idealnie w każdym jednym zdaniu. Dyskusja otwarta na nowo. Odważnych brak ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....  Odważnych brak ;(

Odbieram to jako próbę niepotrzebnej prowokacji.

Autorerfleksja to coś co przydaje się każdemu.

Sądzę że nie tylko ja ale także wielu innych dobrze ci życzymy.

Wierzę że jesteś bardzo ciekawym sympatycznym człowiekiem z którym miło byłoby kiedyś pojeździć i pogadać np. przy szklance piwa.

Do zobaczenia na stoku - mam nadzieję.

Wielu radosnych dni na stoku spędzanych w radosnej atmosferze wśród rodziny przyjaciół i znajomych.

Oczywiście Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA LUBIE NAJNOWSZE NARTY

Lubie tez, gdy mam dobrej jakosci  WSZYSTKIE element ubioru I sprzetu - nie lubie wydawac MOICH pieniedzy na  slabej jakosci  produkty

 

Dobieram  je baaaaaaaaaaaaaaaaardzo skwapliwie

I jezeli walory uzytkowe sa doskonale, wtedy dobieram co innego (np kolor) zanim kupie

 

Jezdze w butach 140  NA CO DZIEN I przez caly dzien

 

Moje Dziewczyny tak samo - do tego sa blondies, z IQ duzo powyzej  2SD, a wygladaja na stoku  jak z najnowszego wydania  SkiMagazine

 

I co z tego wynika? - absolutnie nic, poza tym, ze doskonale sie czujemy na sniegu, a najlepiej tam, gdzie stromo I gleboko I zero ludzi.

 

Lansowanie sie nie ma sensu, przetargi I  wyzwiska - tez nie, bo w koncu laczy nas jedno - zamiast wydawac pieniadze na durne rzeczy (np garnitury) , wolimy je przeznaczyc  na jazde na nartach......................I to sie liczy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA LUBIE NAJNOWSZE NARTY

Lubie tez, gdy mam dobrej jakosci  WSZYSTKIE element ubioru I sprzetu - nie lubie wydawac MOICH pieniedzy na  slabej jakosci  produkty

 

Dobieram  je baaaaaaaaaaaaaaaaardzo skwapliwie

I jezeli walory uzytkowe sa doskonale, wtedy dobieram co innego (np kolor) zanim kupie

 

Jezdze w butach 140  NA CO DZIEN I przez caly dzien

 

Moje Dziewczyny tak samo - do tego sa blondies, z IQ duzo powyzej  2SD, a wygladaja na stoku  jak z najnowszego wydania  SkiMagazine

 

I co z tego wynika? - absolutnie nic, poza tym, ze doskonale sie czujemy na sniegu, a najlepiej tam, gdzie stromo I gleboko I zero ludzi.

 

Lansowanie sie nie ma sensu, przetargi I  wyzwiska - tez nie, bo w koncu laczy nas jedno - zamiast wydawac pieniadze na durne rzeczy (np garnitury) , wolimy je przeznaczyc  na jazde na nartach......................I to sie liczy!!

 

nie ściemniaj tylko napisz, czy masz ramke? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA LUBIE NAJNOWSZE NARTY

Lubie tez, gdy mam dobrej jakosci  WSZYSTKIE element ubioru I sprzetu - nie lubie wydawac MOICH pieniedzy na  slabej jakosci  produkty

 

Dobieram  je baaaaaaaaaaaaaaaaardzo skwapliwie

I jezeli walory uzytkowe sa doskonale, wtedy dobieram co innego (np kolor) zanim kupie

 

Jezdze w butach 140  NA CO DZIEN I przez caly dzien

 

Moje Dziewczyny tak samo - do tego sa blondies, z IQ duzo powyzej  2SD, a wygladaja na stoku  jak z najnowszego wydania  SkiMagazine

 

I co z tego wynika? - absolutnie nic, poza tym, ze doskonale sie czujemy na sniegu, a najlepiej tam, gdzie stromo I gleboko I zero ludzi.

 

Lansowanie sie nie ma sensu, przetargi I  wyzwiska - tez nie, bo w koncu laczy nas jedno - zamiast wydawac pieniadze na durne rzeczy (np garnitury) , wolimy je przeznaczyc  na jazde na nartach......................I to sie liczy!!

Jan

i o to chodzi  :)

Zgadzam się z Tobą w 100%. Też wolę wydać "na zabawki" niż nowy garniak (przebieram się jeszcze w samochodzie w normalne ciuchy.

Też uważam, że jakość ma swoją cenę, ale tak jak Ty cenię walory użytkowe, a kolor... no cóż jak nie ma tego co lubię, a potrzebuję to kupię. Bo mało mnie obchodzi co sobie ktoś pomyśli jak wyglądam. Uprawiam sporty dla frajdy, a nie na pokaz i czy coś jest najmodniejsze, czy nie jest mi obojętne. 

Na tego posta zareagowałem, bo wynikało z niego, że kto nie jest "trendy" to jest dziad, lub wieśniak i że ważniejszy jest przerost formy nad treścią.

Nowy kolega już trochę zmienił narrację i fajnie, bo myślę że nieświadomie wsadził kij w mrowisko.

 

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...