Skocz do zawartości

Narty dla niewysokiej kobiety -prośba o pomoc ,opinie


Mohikanian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę polemizował z Mietkiem bo w większości podzielam jego pogląd w tym temacie. Odniosę się natomiast do mojej rekomendacji. Tytułem wstępu nigdy nie polecałem i nie będę polecał konkretnego modelu narty za wyjątkiem sytuacji w której sam na na takich nartach jeździłem. Miałem przyjemność przez kilka dni w różnych warunkach użytkować ten model (nie znając jego docelowej grupy) http://www.skionline...style,5849.htmlwzrost 165 cm ( w stosunku do 180 cm 90 kg), Narty z początku potraktowałem jak każde - ot zwykłe narty o profilu slalomowym z wszystkimi ich zaletami i wadami. Jak to z "nowymi nartami" na początku nic specjalnego: pług, poszerzenie kątowe, przestępowanie, ewolucje ślizgowe itp - normalnie. Kiedy się wstępnie oswoiłem i przeszedłem do ewolucji ciętych - bardzo miłe zaskoczenie, narty wykazywały cechy znacznie wyżej usytuowanych nart slalomowych. Moje zaskoczenie było tym większe kiedy okazało się iż narty te dedykowane są kobietom.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował z Mietkiem bo w większości podzielam jego pogląd w tym temacie. Odniosę się natomiast do mojej rekomendacji. Tytułem wstępu nigdy nie polecałem i nie będę polecał konkretnego modelu narty za wyjątkiem sytuacji w której sam na na takich nartach jeździłem. Miałem przyjemność przez kilka dni w różnych warunkach użytkować ten model (nie znając jego docelowej grupy) http://www.skionline...style,5849.htmlwzrost 165 cm ( w stosunku do 180 cm 90 kg), Narty z początku potraktowałem jak każde - ot zwykłe narty o profilu slalomowym z wszystkimi ich zaletami i wadami. Jak to z "nowymi nartami" na początku nic specjalnego: pług, poszerzenie kątowe, przestępowanie, ewolucje ślizgowe itp - normalnie. Kiedy się wstępnie oswoiłem i przeszedłem do ewolucji ciętych - bardzo miłe zaskoczenie, narty wykazywały cechy znacznie wyżej usytuowanych nart slalomowych. Moje zaskoczenie było tym większe kiedy okazało się iż narty te dedykowane są kobietom.  

   Także nie polemizuję.Dopytuję.Bo dla kogoś te narty Fischer dedykuje...W tej samej półce cenowej wcale nie tak łatwo znalezć coś o długości 150cm, większość unisex to już dłuższe cięższe narty. Na jakie model warto byłoby zwrócić uwagę z unisexów Fischera ?  Nie chodzi nawet o polecenie ale  sugestie,podpowiedz...Dobrze zrozumiałem że jezdziłeś na 165 cm przy wzroście 180 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pomysł na prezent dla kobiety ! :)  narty.

 

1. K/M          Kobieta
2. Wiek         47
3. Waga        70
4. Wzrost      160
 

Ad1.  - 100%

Ad2.  - Prawie to samo

Ad3.  - Było więcej, jest mniej.

Ad4. - 100%

 

Odp. Fischer RC4   RC 165cm - i ta Pani jest zadowolona i córka również w to wsiadła.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Także nie polemizuję.Dopytuję.Bo dla kogoś te narty Fischer dedykuje...W tej samej półce cenowej wcale nie tak łatwo znalezć coś o długości 150cm, większość unisex to już dłuższe cięższe narty. Na jakie model warto byłoby zwrócić uwagę z unisexów Fischera ?  Nie chodzi nawet o polecenie ale  sugestie,podpowiedz...Dobrze zrozumiałem że jezdziłeś na 165 cm przy wzroście 180 cm?

Tak: 165 na wzrost 180 ale zwróć uwagę że to był camber - ponadto to była jedynie jazda testowa. Twoja PANI jak pamiętam ma 160 więc myślę że jeżeli byś się zdecydował na te narty z uwzględnieniem rockera i "zabawy  na tyczkach" to 150 było by akurat - dotyczy nart z tego sezonu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te narty 165, przy 170/55. Nie chciałabym krótszych, a na dłuższych też dałabym radę. Przeszłam na nie z nart dużo krótszych, więc potrzebowałam kilka godzin na oswojenie, a potem... fajna jazda :)
Nie bierzcie krótszych niż wzrost-5cm. One mają rocker, a ja miałam dużo krótszy staż na nartach niż Twoja pani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te narty 165, przy 170/55. Nie chciałabym krótszych, a na dłuższych też dałabym radę. Przeszłam na nie z nart dużo krótszych, więc potrzebowałam kilka godzin na oswojenie, a potem... fajna jazda :)
Nie bierzcie krótszych niż wzrost-5cm. One mają rocker, a ja miałam dużo krótszy staż na nartach niż Twoja pani.

 

 

Ja mam te narty 165, przy 170/55. Nie chciałabym krótszych, a na dłuższych też dałabym radę. Przeszłam na nie z nart dużo krótszych, więc potrzebowałam kilka godzin na oswojenie, a potem... fajna jazda :)
Nie bierzcie krótszych niż wzrost-5cm. One mają rocker, a ja miałam dużo krótszy staż na nartach niż Twoja pani.

 

Dzięki ,biorę pod uwagę że wpływ rockera na długość.Dopytuję jeszcze o opinie o modele Już nie o długość :-)  bo że skoro można kupić dobrą slalomkę unisex zamiast damskich w podobnej cenie....Niestety ale chyba jednak cena będzie stanowczo  wyższa. Skromność ładna  cecha.Staż owszem ale wydaje się że umiejętności masz większe.Jezdzimy rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,biorę pod uwagę że wpływ rockera na długość.Dopytuję jeszcze o opinie o modele Już nie o długość :-)  bo że skoro można kupić dobrą slalomkę unisex zamiast damskich w podobnej cenie....Niestety ale chyba jednak cena będzie stanowczo  wyższa. Skromność ładna  cecha.Staż owszem ale wydaje się że umiejętności masz większe.Jezdzimy rekreacyjnie.

Cześć

Rekreacyjnie jeździmy wszyscy. To, że przez wiele lat zarabiałem jeżdżeniem na nartach nie czyni z tej jazdy wyczynu ani nawet zacięcia sportowego. To rekreacja.

Mohikaninie ja czasami jeżdżę na nartach żony - Sl 155cm, a baletki mam 150cm - obie te narty jednak nie są nartami dla mnie. Zabawa na nich jest fajna ale trzeba mieć trochę zdrowia. Zasada jest prosta - krótsza narta = znacznie większe zaangażowanie siłowe w wyważenie, amortyzacje nierówności, utrzymanie narty w śladzie, nadsterowność, konieczność delikatnej techniki, mala skuteczność im trudniejsze warunki, mała skuteczność ewolucji kątowych i ześlizgów itd. Pamiętaj, że piszemy o nartach dla dobrej narciarki a nie o osobie, która ślizga się incydentalnie po płaskim.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie.

Narty wybrane ,kupione.To było ciekawe doświadczenie .

Bo po wizytach w sklepach miałem niestety nieraz wrażenie że zasada jest prosta .Sprzedać to co mamy na stanie w miarę najdroższego  lub co gorsze cokolwiek bo w promocji  tudzież  profesjonalna rada :te często kupują :lol: bo tanie).

Usłyszałem wiele oryginalnych porad  w "sportowych" np ; "dziewczyny wolą krótkie" :D

"Proszę Pana tylko do nosa,zapamiętaj pan nos", :)  "jak na Kotelnicę to krótsze,jak w Alpy to taaakie dłuuugie..".,"stary widzę że trochę wiesz o co chodzi,no ale wiesz ,progresor to progresor" :rolleyes:

No  i takie miłe  jak :   " Spytaj się kolego na Skiforum , doradzą Ci twarde i długie "   tudzież  sympatyczne " może jednak oprócz parametrów narty zwróci Pan także uwagę jaki narciarka ma kolor butów, spodni i kurtki" . :wub:

 

ps. wybrałem Fischer Trinity  z poprzedniego roku .

    Miłego śmigania na białym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  Narty damskie Fischer Trinity przetestowane.

  Pozytywne wrażenia .Dobrze się trzyma na twardym zmrożonym śniegu.Twardsza od poprzednio używanych więc

  uzyskałem info od użytkowniczki że bardziej stabilna,pewniejsza i zachęcająca do bardziej dynamicznej jazdy.

  Lepsza w długim skręcie ,stosunkowo łatwe inicjowanie skrętów,dobre trzymanie krawędzi .Dynamiczna -

   zwłaszcza przy większych mrozach :-) 

 

   Podziękowania raz jeszcze za pomoc w wyborze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego faceci nie moga zrozumiec, ze ma dla nas znaczenie ma kolor czy wyglad narty? Jest tyle roznych modeli, ze jjednak wole wybrac takie ktore oprocz parametrow rowniez podobaja mi sie :)  a czy jest to Atomic Fischer Head czy Rossigniol to  akurat malo wazne....

Cześć

Nie pisz w imieniu wszystkich kobiet bo wpisujesz się w myślenie stereotypowe, które piętnujesz ( i którego też nie znoszę) i na dodatek nie masz racji.

Ja wybieram narty racjonalnie - czyli grupa a w grupie liczą się dobra cena i ocena wizualna w której może nie do końca chodzi o sama szatę ale funkcjonalnie jest to podobne postępowanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nie pisz w imieniu wszystkich kobiet bo wpisujesz się w myślenie stereotypowe, które piętnujesz ( i którego też nie znoszę) i na dodatek nie masz racji. Ja wybieram narty racjonalnie - czyli grupa a w grupie liczą się dobra cena i ocena wizualna w której może nie do końca chodzi o sama szatę ale funkcjonalnie jest to podobne postępowanie. Pozdrowienia

Mitek czy ty jesteś kobietą? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie pisz w imieniu wszystkich kobiet (... ) na dodatek nie masz racji.

Ja wybieram narty racjonalnie ...

 

 

Mitek czy ty jesteś kobietą?

 

 

Wygląda na to, że tak. Wprawdzie wątpliwie subtelną i dyskusyjnie urodziwą, ale za to, jak jeździ na nartach! Normalnie... gdybym była facetem, to bym się zakochała! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...