Skocz do zawartości

Czy będziemy szybciej dojeżdżać do stoków ??


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

po staremu , niestety ...

 

co prawda władze lokalne walczą o przebudowę odcinka na południe od Wrocka do standartu ekspresówki, ale póki co niewiele z tego wychodzi ...

 

Natomiast S3 (Szczecin - Praga) jest obecnie w fazie przetargowej do wysokości Bolkowa, a stamtąd do Jeleniej Góry już niedaleko ...

Nie czytam prasy.

Znam dobrze uksztaltowanie terenu.

Jezeli S3 bedzie prowadzic Szczecin - Praga, to nie przez Jelenia Gore, tylko Kamienna Gore, Lubawke..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W.W. ostatnio jechał do CG chyba z Łodzi, to może coś skrobnie ....

 

Spróbuje, może tego posta nie ocenzurują.

 

Jechałem na otwarcie sezonu w sobotę z Łodzi do Czarnej Góry.

To moja trasa

https://www.google.p...60199!3e0?hl=pl

 

Po wjechaniu na S8 ustawiłem tempomat i nie dotykałem pedałów do Wrocławia.

Cała trasa zajęła nam 3h 50 m licząc od trzaśnięcia drzwiami pod domem, do zaparkowania na parkingu pod wyciągiem,  z przerwą na gorącą czekoladę.

Trasa wspaniała. Dzięki betonowej nawierzchni nowego odcinka, światła znacznie lepiej oświetlają drogę, niż przy nawierzchniach asfaltowych. Jak zapewne pamiętacie, była mgła i padał deszczyk. Nawierzchnia drogi bardzo równa, jeszcze nie rozjechana przez ciężarówki. Większość skrzyżowań oświetlonych. Przydało by się tylko lepsze tzn, większe oznakowanie zjazdów na nowym odcinku i to ustawionych w nieco większej odległości. Przy większych prędkościach widzisz tablicę z nazwą zjazdu i już musisz mocno hamować. W kilku miejscach były zwężenia i widać było ślady prac wykończeniowych. Dodatkowym bonusem było to, że nie zdążyli jeszcze nastawiać radarów i ruch na całej drodze odbywa się płynnie! :ph34r:

To ciekawe spostrzeżenie w porównaniu do Gierkówki. Tam co chwila musisz wyprzedzać i ciebie wyprzedzają oraz zwalniać i przyspieszać. Na S8 wszyscy jechali równo a na całej trasie może wyprzedziły nas ze trzy samochody. Jak widać, prędkość 120 +/- 10 km/h. całkowicie odpowiada znacznej większości kierowców.

Podsumowując, ośrodki Dolnośląskie takie jak CZ czy Zieleniec stały się bardziej dostępne, niż znacznie bliższe ośrodki w Szczyrku czy Wiśle.

Znowu tam pojadę.

:D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... jeździjcie puki możecie-  po max pół roku i tam zalęgnie sie 'znakoza' i 'radaroza'......  :-(

 

A oznakowanie zjazdów?

Kiedyś słyszałem odpowiedz mądrego Pana z GDDKiA stwierdzającego, że jesli tablice  kierunkowe sa nieczytelne to dobrze, bo  kierowcy jadą wolniej......


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum tematu. Około miesiąca temu uchwalono Program Budowy Dróg na lata 2014-2022. Na pierwszej mapce znajduje się sieć autostrad i dróg ekspresowych oraz obwodnic miejscowości, które mają powstać do 2022. Na drugiej dodane są jeszcze te z listy rezerwowej, realizowane gdyby któraś z podstawowych wyleciała z jakiegoś powodu, albo gdyby udało się na podstawowych oszczędzić dość pieniędzy. Wygląda to bardzo ładnie, ale trzeba pamiętać, że to jest ostatnia perspektywa unijna na drogi, po 2022 "skończy się babce sranie" i to co nie powstanie w przeciągu najbliższych 8 lat nie zbudują przez kolejne 30-50 lat albo i nigdy.

 

AhF3f7V.png

 

mAbR0Nf.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na otwarcie sezonu w sobotę z Łodzi do Czarnej Góry.

To moja trasa

https://www.google.p...60199!3e0?hl=pl

 

 

 

Potwierdzam achy i ochy :) - my jechaliśmy z W-wy do Solden i trasa wyglądała tak:

https://www.google.p...b!1m0!3e0?hl=pl

(plus przesiadka w Strykowie do samochodu jadącego z Gdańska)

Gorąco polecam! Trasa megawygodna i odpada czeska winietka.

 

Pozdrawiam

marioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... jeździjcie puki możecie-  po max pół roku i tam zalęgnie sie 'znakoza' i 'radaroza'......  :-(

 

A oznakowanie zjazdów?

Kiedyś słyszałem odpowiedz mądrego Pana z GDDKiA stwierdzającego, że jesli tablice  kierunkowe sa nieczytelne to dobrze, bo  kierowcy jadą wolniej......

Te choroby w socjalizmie są nieuniknione niestety.  :(

 

O IQ urzędników nie będę rozmawiał, bo nie ma o czym.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam prasy.

Znam dobrze uksztaltowanie terenu.

Jezeli S3 bedzie prowadzic Szczecin - Praga, to nie przez Jelenia Gore, tylko Kamienna Gore, Lubawke..

 

Sorki za ewidentną pomyłkę - oczywiście, fredowski ma rację: Odcinek Legnica - Bolków oraz obwodnica Bolkowa w ciągu DK3 i DK5 są ,,klepnięte'' w podstawowym programie budowy, zaś odcinek Bolków - Lubawka na 9 miejscu listy rezerwowej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Trasa wspaniała. Dzięki betonowej nawierzchni nowego odcinka, światła znacznie lepiej oświetlają drogę, niż przy nawierzchniach asfaltowych. Jak zapewne pamiętacie, była mgła i padał deszczyk. Nawierzchnia drogi bardzo równa,

 

Jechałem odcinkiem od Rzgowa do Sieradza kilka dni po otwarciu i nie podzielałem zachawytu. Nawierzchnia była bardzo źle położona. Na całym odcinku poprzeczne fale, na których podskakiwało auto.(Mam zawieszenie gwintowane) Sam beton powodował dużo większy hałas i spalanie wyższe przynajmniej o litr na 100km. Była to absolutnie najgorsza nawierzchnia na nowej drodze z jaką się kiedykolwiek spotkałem. Nawet porównując do starej autostrady pod piotrkowem było gorzej. Na nowym S8 trzymałem się przepisów bo tak męczyło to bujanie a pod piotrkowem spokojnie mogę jechać szybciej. Raz tam nawet rozbujałem colta do 2,2 paczki i też tragedii nie było. Może jak się trochę wytrze to stan się poprawi, bo na pozostałych odcinkach S8 już było lepiej. Najlepiej na tym najstarszym pod Wrocławiem.

 

A w temacie "suwaka". Dla mnie im więcej osób zjeżdża na prawy tym krócej stoje w korku. Na końcu, zawsze da się wcisnąć po góra 2-3 autach. Na szeryfów też prawie nie trafiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia zawieszenia i opon?

Ciśnienie w kołach masz odpowiednie?

Jam ma standardowe zawieszenie w Passacie i zwykłe, zimowe opony. Kilka dni temu wracałem S8 i podtrzymuje swoja o niej opinie.

 

Zawieszenie powoduje, że łatwo wychwycić każdą nierówność. Jednak działa podobnie wszędzie a tylko na S8 były te fale. Co do hałasu i spalania to podobna kwestia, mam zimówki Conti, na pewno dobrze kleją ale na innych nawierzchniach również. Z tym że tu bym stawiał na nową, nie wytartą jeszcze jezdnie.

 

Z typowo komfortowym zawieszeniem w aucie typu pasek i na baloniastych oponach poczujesz dopiero większe nierówności, więc nie masz jak wychwycić różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowa obietnica w sprawie drogi do Kudowy

 

http://wroclaw.gazet...t_drogi_S8.html Bardzo dobra decyzja, jeśli nie ma kasy na pełną S8. Dwa pasy w jedną stronę na zmianę to jest dobre rozwiązanie aby jechać płynnie 100km/h poza zabudowanym. Większa część ruchu do Czech i tak się prawdopodobnie przeniesie na S5 po jej wybudowaniu. Może się okazać że wówczas S8 do Kudowy wcale nie jest taka niezbędna, szczególnie że Czesi do granicy nic podobnego nie planują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie dojedziemy szybciej do stoków to może dolecimy:

https://youtu.be/0Yn2uyQJ1jc

 

 

Wygląda na XXV wiek, kabina jak w odrzutowcu, ale jakoś do mnie nie przemawia  :) W ruchu drogowym kłopotliwe, a w powietrzu zapewne takie sobie. To nie będzie tak jak na reklamie, że dojeżdżasz na lotnisko, wciskasz guzik, rozkładają się skrzydła, dajesz gazu i lecisz. Chociaż ma 4 koła, to nie spadnie jak kot na 4 łapy. Jeśli chcesz trochę pożyć, to przed każdym takim startem i tak musisz zrobić przegląd przedlotowy. Czyli trzeba ruszyć tyłek i wysiąść z pojazdu. I powolnym krokiem obejść go dookoła zaglądając w każdą istotną dziurę. Jakiekolwiek puknięcie z ruchu drogowego, leciutkie wgięcie w skrzydle (a zwłaszcza w krawędzi natarcia), sterach czy napędzie będzie dyskwalifikujące dla lotu, choć bez problemu można z tym jeździć. I kosztowne w naprawach, bo samochodowy blacharz tego nie naprawi. Dla mnie to pojazd dla koneserów, bardziej do pokazania jak ładnie wygląda w garażu niż do praktyki. Przynajmniej na tę chwilę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Do 2026 r. powstanie nowa linia kolejowa z Krakowa w kierunku Zakopanego

 

https://businessinsi...akopane/5247q2y

 

Obawiam się, że przynajmniej przez jakiś czas raczej będziemy wolniej dojeżdżać do stoków. W przyszłym roku rusza budowa autostrady A1 na odcinku Piotrków - Częstochowa, a to oznacza gigantyczne korki w regionie. Objazd ma być poprowadzony przez Radomsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...