Skocz do zawartości

uwaga bez tego nie da sie jezdzic


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go - kupiony w jakimś sklepie w Austrii (nie pamiętam gdzie i kiedy w tym sezonie). Ponieważ mam specyficzne problemy z zapinaniem butów (spróbujcie zapiąć prawy but lewą ręką), myślałem, że będzie mi łatwiej. Łatwiej nie jest, bo to cholerstwo lubi wyślizgiwać się z klamry. Teraz wożę to w plecaku - bo małe, ale nie używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapiąć klamrę czasami jest ciężko, nie widzę jednak powodu żeby posiadać taki gadżet, takie moje zdanie. Ciężko to ja mam żeby włożyć buta na nogę, później już jest z górki. Czasami wygrzewam buty na nagrzewnicy w samochodzie ustawionej na nogi a później chyc szybciutko na nogi dopóki nie ostygną....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ja poczekam, jak ktoś wymyśli przyrząd, do zakładania gogli tudzież okularów, na nos
:)


A ja nadal czekam na maszynke do gaszenia zapałek :D

Cześć


Dzieki Janku.
Dla mnie to zbyt prymitywna wersja. Poczekam na wersję elektroniczną na i żeby to była jakaś frma znana a nie nie wiadomo co. ;) :)
Pozdro


Wersja elektroniczna, ale koniecznie z funkcją zdalnego sterowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam.
Łatwo się nabijać, ale jak się ma problemy z "krzyżem" to czasami o takich ułatwieniach marzy się po cichu... ;)
Zresztą head w swoich niektórych butach miał kiedyś taki patent (klamra z grubego drutu zamocowana na stałe, odchylana od górnych klamer). Mierzyłem takie buty i rzeczywiście rewelacyjnie działało.
http://www.skionline...&id_modelu=1507

Okazuje się, że nie tylko miał, ale i ma :D :
http://www.skionline...&id_modelu=2728
i bardziej zaawansowane 120 - stki
http://www.skionline...&id_modelu=2720

Pozdrawiam prześmiewców ze spokojną pewnością, że jeszcze kiedyś będą szukali tego patentu... :D ;)
Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 06 czerwiec 2011 - 13:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większość z nas lubi jakieś gadżety mniej lub bardziej przydatne ja np.kupiłem sobie wkładki do butów elektryczne które wkładam do buta narciarskiego cienki przewód mam wyprowadzony na wierzch gdy zaczynam marznąć w stopy podpinam akumulatorki zaczepiam na rzepie i... bosko:D
W sklepie natomiast widziałem takie cudo :D http://allegro.pl/ki...1614919283.html :eek:

Pozdrawiam banan ;)

Użytkownik banan-ski edytował ten post 06 czerwiec 2011 - 19:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę że większość z nas lubi jakieś gadżety mniej lub bardziej przydatne ja np.kupiłem sobie wkładki do butów elektryczne które wkładam do buta narciarskiego cienki przewód mam wyprowadzony na wierzch gdy zaczynam marznąć w stopy podpinam akumulatorki zaczepiam na rzepie i... bosko:D
W sklepie natomiast widziałem takie cudo :D http://allegro.pl/ki...1614919283.html :eek:

Pozdrawiam banan ;)

Niepraktyczne. Napełnione są dość ciężkie, zmuszają do picia na obie nóżki. No i trzeba kupowac długie. ;)
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większość z nas lubi jakieś gadżety mniej lub bardziej przydatne ja np.kupiłem sobie wkładki do butów elektryczne które wkładam do buta narciarskiego cienki przewód mam wyprowadzony na wierzch gdy zaczynam marznąć w stopy podpinam akumulatorki zaczepiam na rzepie i... bosko:D


hmm, to nawet moja żona tak miękka nie jest mimo że but taką możliwość ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niepraktyczne. Napełnione są dość ciężkie, zmuszają do picia na obie nóżki. No i trzeba kupowac długie. ;)
Pozdro


Mitku to było oczywiście z przymrużeniem oka ;) tam wg sprzedawcy mieści się w rękojeści b.wzgl. na wysokość kijka ok 200ml.
na spacerki może dobre ;)

hmm, to nawet moja żona tak miękka nie jest mimo że but taką możliwość ma :D


Ech dokopałeś mi:D

Ale serio przy -10 -15 st C i ok 10 h na stoku w butach race nie marzną ci nogi ? a nawet
jak w dzień bywa mocne słońce i temp nawet na +nogi masz lekko spocone od ciepła a w godz ok 15 zatnie mrozem -można w nie zmarznąć nie ?
Hmm no chyba ze mam coś nie tak z układem przewodzenia :(

Użytkownik qaz edytował ten post 23 czerwiec 2011 - 11:57
edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio przy -10 -15 st C i ok 10 h na stoku w butach race nie marzną ci nogi ?
Hmm no chyba ze mam coś nie tak z układem przewodzenia :(

nie no wszystko się zgadza, tylko takie małe ale się robi że sobie nie wyobrażam żeby do moich "butów race" jeskieś akumulatory doczepiać ;)
już prędzej "gajowe" spodnie narciarskie jak wejdą w modę :D .... takie różowe trochę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja jak znajdę w rozsądnej cenie to sobię kupie...

Dociągając klamry na " full " ( czyli tak jak do porządnej jazdy) na dużym mrozie często zdarza mi się przyciąć rękawice lewej ręki (nie wiem czy to mój błąd w zapinaniu czy ktoś tak miał no ale nie ważne...) i po prostu wyciągam ją co spowodowało - W skórzanych rękawicach po kilku takich razach postrzępienie/uszkodzenie skóry a w takich " piankowych" wydarcie dziury ; ) ( a , że zawsze przypominam sobie , że tak robię po wyszarpnięciu spod klamry , to taki " wynalazek " mi się przyda ; )

PS. Banan ... ważny jest też dobór skarpety i jak masz problem z poceniem stop a potem z marznięciem to nie żałuj na dobrą parę ;) Po za tym z tym krążeniem u Ciebie nie jest tak źle... znam osoby co przy -5 stopniach maja zmarznięte stopy:)

Użytkownik gordasz edytował ten post 25 czerwiec 2011 - 20:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a , że zawsze przypominam sobie , że tak robię po wyszarpnięciu spod klamry , to taki " wynalazek " mi się przyda ; )

Przyda Ci się do czego?! Myślisz że będziesz pamiętał żeby użyć tej "zapinaczki" jeśli, jak sam piszesz, nie jesteś w stanie zapamiętać że przycinasz rękawice? Po co inwestować w zakup takiego "sztynksa" jakiekolwiek pieniądze? W Twoim przypadku będzie to dodatkowy balast w plecaku. Dziwi takie "ziiirooo" pamięci (cytuję za Twoim przykładem reklamę banku). Zainwestuj raczej w ćwiczenie "synapsów". Może kup SUDOKU? Pozdr. Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 26 czerwiec 2011 - 09:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że będę wstanie zapamiętać trzymając ten " balast " w kieszeni . No chyba , że jak to bym wnioskował z Twojej wypowiedzi ma pół metra długości i 5kg waży i kosztuje więcej niż rękawice - to się zastanowię czy to nie za duży balast ;) pozdr ps. Nie zero pamięci tylko mechanizmy które wykonujesz nie myśląc o tym ... Zapinasz często i wiesz na ile ( w moim przypadku zawsze do konca ) więc to jest czynność automatyczna - na dole łapie aby wyjechać na górze dociągam do końca ... Tylko przy tym zdarza mi się dość często przyciąć rękawiczkę głównie lewej ręki czasami sobie o tym pomyśle a czasami " chce już na doł ":D:D:D Co do sudoku to nie wiem w czym Ci przeszkadza - rozwija umysł i w przerwie nie widzę żadnego problemu aby takowe rozwiązać ;) Aaaa... I może nie świadomie ?!;o ale gdzie cytuje reklamy?

Użytkownik gordasz edytował ten post 26 czerwiec 2011 - 19:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie swojego posta do Ciebie i sam nie wiem jak to wyszło jakoś napastliwie. Chodziło głównie o to że jeśli nie pamiętasz o tym że przytrzaskujesz klamrami rękawiczki, to taka zabawka Ci w tym nie pomoże bo pewnie też o niej zapomnisz. I tylko tyle. Za pozostałe "wycieczki" wypada mi napisać "sorry", co niniejszym czynię. Pozdrawiam Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...