Jump to content

keicam

Members
 • Posts

  884
 • Joined

 • Last visited

keicam's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

0

Reputation

 1. keicam

  Pasje

  Szukam na Spotify i nic.... Podrzucisz linka?
 2. keicam

  Pasje

  Taaak! A jak już odpowiecie to jeszcze napiszcie co sądzicie nt jazzu afrykańskiego, że szczególnym uwzględnieniem zespołu Matata Masila Na Congo!
 3. Figozmakiem dawaj, bo Kuba99 kradnie Ci w tym temacie całe "szoł"!!!
 4. No nie. Zaraz sobie przypomnę kto się pytał o fakt czy przeprowadzono jakieś badania, lub czy są statystyki które udowadniały tezę że kask pomaga.    
 5. Kask Ci pomógł??? A masz na to jakieś dowody? (Na forum jest pełno niedowiarków generalnie sceptycznych do idei jazdy w kasku.)  
 6. Nie ma to jak kolejny konkretny i treściwy temat "jakie narty dla średniokumatego". Tam wiadomo o co chodzi w temacie!
 7. Napisał forumowicz który Bydlińskiemu "wkleił" Edwardsa  Tylko co 10 Polak! Czy to coś zmienia w dyskusji?
 8. Jak (czym) wytłumaczyć fakt że temat pomocy jednemu zawodnikowi, o zdecydowanie personalnym zabarwieniu ("godzien, czy nie godzien") wzbudza dużo więcej zainteresowania niż temat w zasadzie o tym samym ale z założenia ogólny? Czy faktycznie takie pojmowanie rzeczy jest nam (rodakom, forumowiczom) bliższe?     Ciekaw jestem, jak to o nas świadczy, !?   
 9. Czyżby komuś nie zależało żebyśmy mieli osiągnięcia w tej dyscyplinie? 
 10. Zasadnicze pytanie brzmi: Czy sponsor ma płacić konkretnemu zawodnikowi, czy pieniądze ma otrzymać związek. Drugi sposób, pomijając defraudację jako patologię, jest wg mnie wydajniejszy. Można zatrudnić markowego trenera do grupy zawodników ze wskazaniem na tego "najlepszego". Pieniądze przekazane jednemu człowiekowi przy ew kontuzji, zamykają temat zarówno programu jak i dalszych środków. Przykład m Bydlińskiego jest nieuchronny. 50 tys PLN ofiarowane jemu na konto przy kontuzji (nie życzę) jest "stracone". Te same 50 tys na system, powoduje że inni nadal są w programie!  
 11. Jestem przekonany że gdyby Kamil Stoch, ewidentny beneficjent "Małyszomanii", musiałby sobie od seniora radzić "bardziej sam" to nie byłby dzisiaj w tym miejscu w którym jest! 
 12. W temacie dotyczącym wparcia naszego JEDYNEGO alpejczyka, rozgorzała dyskusja. Chciałbym ją rozwinąć i postawić pytanie ogólne, tak aby nie nawiązywać do konkretnych nazwisk i osiągnięć, ani nie czytać argumentów personalnych, oraz nie być posądzanym o liczenie komuś kasy. Pytanie moje brzmi:     Czy PZN powinien wspierać zawodników zajmujących się dyscyplinami alpejskimi?    Wg mnie, tak. Polska to 40 milionowy kraj, w którym wg statystyk najczęściej uprawianą przez społeczeństwo "ruchowością" jest jazda na nartach. Mimo braku wystarczających warunków do wyczynowej jazdy i treningu w kraju możemy pomyśleć o treningach poza jego granicami. Jestem przekonany że stworzenie systemu, powinno przełożyć się z czasem na wyniki. Polacy pokochali skoki narciarskie, F1, itp. Jestem przekonany że w dłuższej perspektywie oglądalność przyciągnęłaby sponsorów, a co za tym idzie zapewniła niezbędne fundusze do stworzenia odpowiednich warunków do treningów i startów dla kilku rozpoznawalnych, a może nawet liczących się zawodników. Niestety od czegoś trzeba zacząć.       
 13. 40 lat temu zima bez śniegu była w naszym kraju nie do pomyślenia! Teraz miewamy śnieg "incydentalnie". Od 5-ciu lat jestem w stanie kontrolować  zużycie gazu w moim domu. Przy tym samym piecu co roku kupuję mniej gazu. 630 metrów (rocznie) 5 lat temu, do 450 metrów w tamtym roku (licząc sezon październik-październik). W tym roku pierwszy raz jeszcze nie musiałem uruchomić ogrzewania gazowego mimo drugiej połowy listopada! (wystarcza 5 szczap w kominku dziennie).   Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Kiedyś uczono mnie, że wszelkie "dramatyczne" zmiany klimatu spowodowane były czynnikami zewnętrznymi. Wg mnie zmiana na przestrzeni ostatnich 40-tu lat jest dramatyczna!   
 14. Żadna to wojenka podjazdowa. Po prostu w pierwszym zdaniu tematu pada wyraz SOLDEN!!! Jest to jeden z najbardziej znanych austriackich ośrodków narciarskich. Od lat rozpoczynający sezon Pucharu Świata słynnym gigantem. Merytorycznie zanegowałem umiejscowienie go w... Szwajcarii!    Szabir, "Kopernik była kobietą?"
 15. Raczej "starającym się czytać ze zrozumieniem" Keicamem!   PS. Szabir dobrze że chodziło o "Szwajcara", bo jakby nasz johndoe2 użył określenia "ufolud" to sprawa mogłaby rozegrać się na Marsie. 
×
×
 • Create New...