Skocz do zawartości

rower :)


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Wróć. Podeszwa sztywna alew grupie MTB czyli z protektorem a nie gładka. Nie unieruchomi, w razie awarii wykręcasz klipsy, wkręcasz platformy :)

To inaczej: buty w których można chodzic po twardym podłożu (asfalcie) i nie zwracać powszechnej uwagi dziwnym chodem... ;)

Nie unieruchomi, w razie awarii wykręcasz klipsy, wkręcasz platformy :)

hehe prawy pedał -prawy gwint - czy na odwrót? ;);)

Widziałam Amatorów wygrywających zawody na platformach a i doskonale radzących sobie ze sztywnym widelcem.

Kiedy w domu pojawił sie pierwszy 'goral' (> 20lat temu) to przedni amor był szczytem luksusu, a full dziwolągiem z kosmosu... bez problemu dawało (i wciąż daje) sie jeżdzić na sztywnym widelcu. W niedziele miałem próbkę że na wąskich oponach po kamieniach i lesie też.... jedynie dłuższy piasek jest dla opon 1,2" nie do przebycia.

I tak trzymaj, nie to ładne co ładne ale to co komu się podoba i jest dla niego użyteczne.

a plastikowe błotniki są ładne? ;) ;) nie trawię jak coś mi przy rowerze brzęczy i podskakuje.... własnie- uzytecznosć.... to jest w tym momencie magiczne słowo.

Użytkownik mig12345 edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 07:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej: buty w których można chodzic po twardym podłożu (asfalcie) i nie zwracać powszechnej uwagi dziwnym chodem... ;) .

Po pierwsze się nie da po wtóre co to kogo obchodzi jak chodzę. W procesji w tym się nie startuje. I coś Ci się potentegowało w wypowiedzi bo powtarzasz po mnie a jak powszechnie wiadomo "powtarzaja znosi jaja" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej sztywne widelce są w użyciu - tylko teraz robią je z włókien węglowych i kosztują krocie :) Co do zakupów zestawu spd - mogę jedynie doradzić cierpliwość w zakupie gdy chcemy zakupić coś dobrego w dobrej cenie i przeglądanie alledrogo. Ja moje buty kupiłem coś za 250 pln - nie pasował komuś rozmiar i były ze 2-3 razy ubrane. Do tej pory ten model jest produkowany z co prawda małymi modyfikacjami ale jest i kosztuje ok 700 pln . Po 4 latach ostrej eksploatacji już rozumiem skąd się bierze ta cena nowych butów. Dziwi mnie że się nie rozkleiły bo w wodzie błocie i deszczu były nieraz. Producenci normalnego obuwia powinni brać przykład z Sidi . No ale wtedy gdy buty byłyby za dobre nie kupowalibyśmy tak często zwykłych bamboszy :) Pedały też gdzieś drapnąłem okazyjnie tylko już nowe - ktoś wymieniał zakupione z nowym rowerem na ubijaki Cranka. I chyba było jakoś tak ze najpierw miałem buty (zresztą sporo cisnące ale się rozeszły ) a później jakoś pedały. ps. błotnika chocby nie wiem jak ładny był zakładac na rower nie zamierzam. Co to za jazda na góralu bez błota na twarzy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze się nie da po wtóre co to kogo obchodzi jak chodzę. W procesji w tym się nie startuje. I coś Ci się potentegowało w wypowiedzi bo powtarzasz po mnie a jak powszechnie wiadomo "powtarzaja znosi jaja" ;)

co kto inny mysli, to mniej dokuczliwe. Bardziej to, że czesto rower słuzy mi do dojechania tam, gdzie zwykłe buty są niezbedne np. perspektywa wpakowania sie na łodkę w butach na sztywnej podeszwie nie nastraja entuzjazmem... Dlatego jakimś rozwiazaniem byłyby buty jak tu z poz 1 lub 2 http://butyspd.pl/1/10/12/Jak-dobra 2. Potraktuj to jak 'uzupełnienie'... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe prawy pedał -prawy gwint - czy na odwrót? ;);)

Krecisz z ruchem korby czyli prawy- prawy, lewy - lewy. Taki duży chłopiec i nie wie. :P A wykręcasz w odwrotnym kierunku!

Kiedy w domu pojawił sie pierwszy 'goral'

Co innego pierwszy góral, byli tacy co na wigry 2 po górach śmigali, a co innego teraz objeżdżać na jednej nodze gości pedałujących wypasionym sprzęcie :D

a plastikowe błotniki są ładne?

Są brzydkie

buty są niezbedne np. perspektywa wpakowania sie na łodkę w butach na sztywnej podeszwie http://butyspd.pl/1/10/12/Jak-dobra

zmień łódke a buty zostaw na pomoście _DSC1081.jpg Było mówić że chodzi Ci o buty turystyczne. One mają słabsze wiązania, zwykle sznurowane albo jeden rzep ale są najtańsze.

Co do zakupów zestawu spd - mogę jedynie doradzić cierpliwość w zakupie gdy chcemy zakupić coś dobrego w dobrej cenie i przeglądanie alledrogo. Ja moje buty kupiłem coś za 250 pln

Jak się ma męska stopę w sporym rozmiarze to se można wybrzydzać i być cierpliwym :(

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 08:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wypadły testy? Bo mam bardzo delikatnie pisząc - watpliwości.... np. Kogo ma chronic tylny chlapacz? bo przeciez nie rowerzystę.... ;) wystarczy sobie wyobrazić kierunek wyrzucania błota (po stycznej do koła)...... a przedni to tylko do jazdy na wprost?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak jak pisałem wyżej dopiero w tym czyli trzecim sezonie użytkowania spd zaczynam pilnować prawidłowej jazdy w nich - ogólnie to pracuje więcej mięśni i wydajność jest większa, wiatr nie stanowi już problemu ani jakieś górki - po prostu tego nie zauważam. Ale to znowu raczej związane jest z treningiem siłowym nog który też mi sporo dał -same spd tyle raczej by nie dały. W pierwszych okresach użytkowania jeździło sie aby jeździć - noga fajnie siedziala na pedale czasem pomagalem sobie ciągnąc. Oczywiście podstawa przy efektywnej jeżdzie to pulsometr - mnie akurat bardziej interesuje jazda w strefach bardziej tlenowych niż bez. Maciek możliwe że przelecę się do Pucka dzisiaj wieczorkiem wiec jak masz ochotę możemy sie spotkać i zobaczysz sobie to ustrojstwo. Buty mam rozmiar 44 ale realny ich to jest 42 - 42 i poł - jezeli masz podobny to możesz się przejechać. Tylko po jakimś gruncie raczej żebyś sobie łokci i kolan na asfalcie nie rozwalił :)

Użytkownik jaro323 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 11:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde czasu nie mam choć rękawiczki byś gdzieś zmiescil :D i nie chcę się zrazic a jak kupie to nie będzie wyboru tylko jeździć. Co do spd to zakup raczej postanowiony,jazda turystyczna ale w tenisowkach do d się jeździ i mimo że spd ma też swoje wady myślę że nie to chybiony zakup. teraz pojeździć sprawdzić jaka numeracja i zakupić raczej przez neta i mam nadzieje że nie będzie z tymi butami takich numerów jak z dopasowaniem narciarskich. Pytanie czy do turystyki potrzebuje zapięcie z klipsem czy też wystarczą trzy rzepy bo różnica w mtb shimano to 50zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do tych co "pierwszy raz". Różne systemy pedałów zatrzaskowych mają rózny tzw. luz roboczy. Ponieważ w zamyśle ma to działać trochę jak wiązanie narciarskie (przy odpowiedniej sile się wypina, tudzież po przekręceniu stopy) to ten luz wpływa na dwie rzeczy: - czy blok a w konsekwencji, stopa może się poruszać skrętnie na boki, tudzież w niektórych konstrukcjach po prostu na boki i nadal być zapięty w pedale, - po jakim kącie obrotu z pedałów się wypniemy. Mały luz roboczy skutkuje tym, że stopa jest dokładnie przypięta do pedału, praktycznie unieruchomiona, łatwiej się też wypiąć. Niestety może to prowadzić (głównie przy źle ustawionych blokach w bucie) do kontuzji (mnie np. bolały kolana). Duży luz roboczy powoduje, że stopa może wykonywać mikroruchy ale przy bardzo dużym ciężej się wypiąć. Jeżeli chodzi o relatywnie mały luz roboczy to tutaj głównie pedały Shimano i chyba starszy Look. Była chyba taka seria VP która tego luzu w praktyce nie miała. Większy luz mają Time (mój wybór) i "ubijaczki" CrankBrothers. Co ciekawe w tych dwóch ostatnich konstrukcjach jest niewielki luz na boki, a także można regulować luz przez zamianę bloków z jednego buta na drugi (bloki są asymetryczne przy standardwoym mocowaniu /w Time Attac/ luz ma 13 stopni przy zamienionym 17 stopni). Warto też zastanowić gdzie się jeździ. Pedały z systemem podobnym do Shimano (takie kilka blaszek/pazurków) generalnie gorzej funkcjonują w błocie (zarówno wpinanie jak i wypinanie) od tych z szerokimi sprzężynami (Time, CrankBrothers). Między innymi z powodu błota i terenów gdzie jeżdżę wybrałem Time pomimo ich większej wagi i szybciej zużywających się bloków. Pozdrawiam, Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do tych co "pierwszy raz". Różne systemy pedałów zatrzaskowych mają rózny tzw. luz roboczy. Ponieważ w zamyśle ma to działać trochę jak wiązanie narciarskie (przy odpowiedniej sile się wypina, tudzież po przekręceniu stopy) to ten luz wpływa na dwie rzeczy: - czy blok a w konsekwencji, stopa może się poruszać skrętnie na boki, tudzież w niektórych konstrukcjach po prostu na boki i nadal być zapięty w pedale, - po jakim kącie obrotu z pedałów się wypniemy. Mały luz roboczy skutkuje tym, że stopa jest dokładnie przypięta do pedału, praktycznie unieruchomiona, łatwiej się też wypiąć. Niestety może to prowadzić (głównie przy źle ustawionych blokach w bucie) do kontuzji (mnie np. bolały kolana). Duży luz roboczy powoduje, że stopa może wykonywać mikroruchy ale przy bardzo dużym ciężej się wypiąć. Jeżeli chodzi o relatywnie mały luz roboczy to tutaj głównie pedały Shimano i chyba starszy Look. Była chyba taka seria VP która tego luzu w praktyce nie miała. Większy luz mają Time (mój wybór) i "ubijaczki" CrankBrothers. Co ciekawe w tych dwóch ostatnich konstrukcjach jest niewielki luz na boki, a także można regulować luz przez zamianę bloków z jednego buta na drugi (bloki są asymetryczne przy standardwoym mocowaniu /w Time Attac/ luz ma 13 stopni przy zamienionym 17 stopni). Warto też zastanowić gdzie się jeździ. Pedały z systemem podobnym do Shimano (takie kilka blaszek/pazurków) generalnie gorzej funkcjonują w błocie (zarówno wpinanie jak i wypinanie) od tych z szerokimi sprzężynami (Time, CrankBrothers). Między innymi z powodu błota i terenów gdzie jeżdżę wybrałem Time pomimo ich większej wagi i szybciej zużywających się bloków. Pozdrawiam, Kuba

dziekuje ,Kuba, za , jak zawsze, rzeczowa wypowiedz (porownaj sobie jadaczke w nauce jazdy.......) . Pare uwag; 1/ uwaga przy przesiadaniu z np SPD na ubijaczki - te ostatnie wymagaja nieco innego ruchu uwolnienia - kolega sie wlasnie przejechal (doslownie) probujac rower swojego przyjaciela z ubijaczkami) 2/ uzywam SPD w kazdych warunkach - predzej mi sie zawali blotem naped do momentu, ze jechac sie nie da, niz bede mial klopoty z wpieciem, czy wypieciem SPD-ow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ,Kuba, za , jak zawsze, rzeczowa wypowiedz (porownaj sobie jadaczke w nauce jazdy.......) . Pare uwag; 1/ uwaga przy przesiadaniu z np SPD na ubijaczki - te ostatnie wymagaja nieco innego ruchu uwolnienia - kolega sie wlasnie przejechal (doslownie) probujac rower swojego przyjaciela z ubijaczkami) 2/ uzywam SPD w kazdych warunkach - predzej mi sie zawali blotem naped do momentu, ze jechac sie nie da, niz bede mial klopoty z wpieciem, czy wypieciem SPD-ow

Jaro - moglbys wyjasnic , co rozumiecie pod pojeciem "klipsow" w butach?? domyslam sie, ale chcialbym sie upwnic, ze prawidlowo to pojecie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalony ten cały angielski :) strapy panie to jak mam w desce windsurfingowej :D o klipsik się rozchodzi ;) Jarek nie przeginaj mi tu ja potrzebuję buty do jazdy turystycznej bo sportu to tam może z 10% być. W plastikach nie dam rady na pieszo za resztą jak już pisałem a w jeździe bardziej stawiam na wygodę niż osiągi ,wystarczy że w butach narciarskich się męczę a tu jednak szukam komfortu. http://www.butyspd.p...ty-dla-amatorow bardziej coś z tej półki ;) a pedały typu Jana 2in1 czyli pedał z jednej zaczep z drugiej

Użytkownik mm2 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 18:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm2, nie sil się na klamrę w spd, chyba że Cię stać. Ja mam 3 rzepy, buty przeżyły różne błota, rzeki, nie ściąganie ich przez dobę. Mają z 5 lat a rzepy dalej trzymają idealnie, choćbym nie wiem jak pedał w górę ciągnęła. Nie wiem jak z męskimi stopami to bywa, ale polecam przymiarkę przed kupnem. Dobrze jak but ładnie przylega a nie ma luzu (a szimanochy, przynajmniej damskie, mają zdecydowanie za dużą objętość w stosunku do długości). Blokami z Time wepniesz się w Cranki i odwrotnie, z szimanochami tak nie zakręcisz (;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...