Skocz do zawartości

Najtrudniejsze stoki.


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca w których byłam
1. Arapahoe Snowbasin- Montezuma bowl .... trochę adrenaliny dodawały skały, w porywach chyba do 35 stopni

http://mobile.3dskim...pahoe/montezuma
2. Palavicini- Janek Koval objeździł z Olą.... próbował nieskutecznie zawiesić się na drzewach.

Pallavicini podaje średnią nachylenia góry na 38 stopni, a wejście na 40 stopni.
My z mężem zrezygnowaliśmy jak zobaczyliśmy narciarzy walczących trawersem w słabych kwietniowych warunkach.

http://mobile.3dskim.../east_wal<br> l

 

A propos A Basin:

 

tn_gallery_150221_738_260152.jpg

 

jeden z ulubionych T-shirt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.miropeto....marak_JZ_01.jpg

 

Tu jest zjazd z fragmentami do 55 stopni , jechał ktoś z was linią D1 ?

 

Ja nie. Ale perspektywa zludna bywa. En face z daleka wszystko wyglada jak pion;-)

Na przykladzie http://www.miropeto....dena-dolina.phpzjazdu z Bachledovej Strbiny, czyli Klimkowym Żlebem. Inaczej wygląda trasa G z oddali, a inaczej trzy załączone fotki zjazdowe. Stopni circa 38-43. Szedłem tylko, chyba wekslujac w Breuera. Dawno wiec nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.miropeto....marak_JZ_01.jpg

 

Tu jest zjazd z fragmentami do 55 stopni , jechał ktoś z was linią D1 ?

Zdaje sie, ze to miejsce ponizej na fotce autora.

 

V prechode z rampy do spodného žliabku najskôr cca 5 m lyžujeme zosuvom, následný zoskok  
  je vďaka dobrým snehovým podmienkam relatívne pohodlný (na fotke Rasťo)

Załączone miniatury

  • 012.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Już to kiedyś pisałem...

Nie ma trudnych stoków... są tylko trudne warunki.

Twierdzący inaczej nie maja pojęcia o jeździe na nartach.

Pozdrowienia

 

to jest pewne uproszczenie, trochę prymitywne uproszczenie,

każdy niedoskonały narciarz ma jakieś ograniczenie pochyłości, której nie pokona bez problemów,

nawet zakładając że będzie miał idealne warunki śniegowe

 

przykładowy narciarz może jeździć 35st śmigiem i nie zna obskoków,

a wjedzie w 45st i będzie miał problemy techniczne, bo tam śmig już nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pewne uproszczenie, trochę prymitywne uproszczenie,

każdy niedoskonały narciarz ma jakieś ograniczenie pochyłości, której nie pokona bez problemów,

nawet zakładając że będzie miał idealne warunki śniegowe

 

przykładowy narciarz może jeździć 35st śmigiem i nie zna obskoków,

a wjedzie w 45st i będzie miał problemy techniczne, bo tam śmig już nie da rady

jak ktos jezdzi 35 stopni smigiem to i obskoczy co trzeba, tak mi sie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.miropeto....marak_JZ_01.jpg

Tu jest zjazd z fragmentami do 55 stopni , jechał ktoś z was linią D1 ?

Ja tu nie widze zadnego zjazdu. Widze strome skaliste zbocze pociete waskimi snieznymi zlebami. Zjazd to jest pokonanie pola snieznego na calej jego dlugosci albo wykonanie co najmniej przy takiej expozycji 15 nastepujacych po sobie skretow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie wyjasnilo.

http://fantasybob.bl...as-it-gets.html

What they were looking down is reputedly the steepest secured slope in Europe.  The Langer Zug run at Lech.   There are several ways of measuring steepness - it is 142%, it is 55 degrees on one method, 78 degrees on another.  Whatever.  This was steep - looking over it was like standing on a diving board.

https://www.percenta...-percent-of-142

LANGER ZUG
Das Kriterium des „Langen Zugs" in Lech-Zürs am Arlberg (V) ist gleich der Start: 142 Prozent Gefälle, das entspricht 55 GradDanach geht es aber auf der 6,5 km langen Abfahrt nach Lech entspannter zu – das Durchschnittsgefälle reicht nicht an Harakiri & Co. heran. Web: www.lech-zuers.at

http://www.greenbelt...ationships.html

 

 

Krotko: H:V vs V:H. 142/100 to 70% czyli 35 stopni. Uff. Mea culpa. 55 stopni to wyliczenie jakby 142 oznaczalo %.

100/142=70%, 142/100=142% jest roznica. Spiochu i Mario mieliscie intuicyjnie racje. Moj blad, jak spiewal Lona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega chciał spróbować, stanął nad, popatrzył w dół i pyta: a co będzie jak się przewrócę? Odpowiedz: tam nie ma miejsca na błędy, tam nie możesz się przewrócić, to nie jest zabawa na trasie, tam naprawdę można się zabić!
Na szczęście odpuścił...
Pozdrawiam
PS. a jak się tym zarazisz, no to masz już przesr...e bo trasy traktujesz jako rozgrzewkę a patrzysz tylko jaki warun i czy plecak jest uzbrojony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega chciał spróbować, stanął nad, popatrzył w dół i pyta: a co będzie jak się przewrócę? Odpowiedz: tam nie ma miejsca na błędy, tam nie możesz się przewrócić, to nie jest zabawa na trasie, tam naprawdę można się zabić!
Na szczęście odpuścił...
Pozdrawiam
PS. a jak się tym zarazisz, no to masz już przesr...e bo trasy traktujesz jako rozgrzewkę a patrzysz tylko jaki warun i czy plecak jest uzbrojony...

Coś wiem, bo kiedyś pojeździłem w Soelden kilka razy pucharową, raz zjechałem obok i powrotu już nie było. Znaczy był ale inaczej smakował. Słabe fotki. Ale na jednej ze Scottami tak logicznie w dół po śniegu i między skałami, czego nie widać.

DSC_2272.thumb.JPG.efbfa40fd1c7a546f92ce4b04ae11c86.jpg

post-175322-0-37034700-1493490587.thumb.jpg.a4fdd3aecca8257170694435ebe342d7.jpg

Na drugiej na prawo od Salomonów, gdzieś między skałą a szarym lodem, pisałem już o Draganie, który podciął deskę, nieopodal.

DSC_2185.thumb.JPG.0c4545c2e694807c351b4317da9868a9.jpg

Na lewo od tej narty:

1049480592_2018-11-0114_25_56.thumb.jpg.24f37bbbf4e7e0d132a5052160d4e68d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wystarczy tylko średni* poziom techniczny, a psychicznie, musisz być wyczynowcem.

 

*-średni rozumiem jako panowanie nad nartami w każdych warunkach, a nie jako średnią narciarzy w Białce.

 

 

 

mam kolegę który z ekspozycją nie ma żadnych problemów, bo skacze po dachach i się wspina,

na trasach jest dobry, robił jakieś tam kursy, nie ma problemów psychicznych aby wjechać na 45st czy może nawet 50st

 

a na 40st offpiste się przewrócił na moich oczach, nic się złego nie stało,

ale to są braki techniczne, braki objeżdżenia na stromym,

oczywiście nie muszę dodawać że w tym samym miejscu ktoś inny zjechał stylowo bez przewrotki

 

średni - proszę precyzyjniej, odnieś się do jakiejś skali !  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika i psyche, OBIE rzeczy,

pojedź sobie na 50 stopniach bez panowania nad balansem przód-tył ...

Wlasnie - na niskich stanach  rownowaga na bok  jest istotna, na wyzszych "przod-tyl" na bardzo stromych, zakladamy, ze przod tyl jest opanowany, znowu pojawia sie  rownowaga "boczna" - nawis - bez tego nie ma zazebienia

 

Chodzi o to, że wystarczy tylko średni* poziom techniczny, a psychicznie, musisz być wyczynowcem.

 

*-średni rozumiem jako panowanie nad nartami w każdych warunkach, a nie jako średnią narciarzy w Białce.

 

to nie jest srednia - to jest 5% narciarzy - wiec nie srednia

sredni w takich warunkach spadnie i kuku

 

Już chciałem coś napisać ale to jest porażka a nie dyskusja...
Błagam, zjedz najpierw po Szkolskim albo Dziewczęcym żlebie na Chopku (to takie na śmig jak w Białce) i jak brązowego nie puścisz to będziesz wiedział o czym mówisz... a potem pitol te pierdoły
Masakra...

Zgadza sie

 

 

A tak w ogole

Kto, z reka na sercu, zjechal cos powyzej 40 stopni??

szczegoly prosze (Harakiri nie ma tego pochylenia dla ulatwienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz aby poskladac te liczby do kupy.

With a maximum gradient of 80%, the upper part of the channel has a length of 391 m and a height difference of 199 m, with an average gradient of spectacular 78%. 

78%*45 stopni= 35 stopni, tangens (35 stopni) =70%, 70/100=V/H, ale H/V=100/70=142% no i wszystko jasne, potem ktos pomieszal i wyliczyl 142%, ew. 55 stopni jako uzupelnienie do 90 stopni, tych 35 stopni. tangens ( 55 stopni) = 142 % =H/V. Uff! Tylko te 391 i 199 mi nie pasuja, no ale pozno juz wiec chyba nie musza. PS. Teoria ekonomiczna Spiocha upadla z lomotem. 55 stopni jest jako odchylenia od pionu, 35 nachylenia stoku w stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz aby poskladac te liczby do kupy.

With a maximum gradient of 80%, the upper part of the channel has a length of 391 m and a height difference of 199 m, with an average gradient of spectacular 78%. 

78%*45 stopni= 35 stopni, tangens (35 stopni) =70%, 70/100=V/H, ale H/V=100/70=142% no i wszystko jasne, potem ktos pomieszal i wyliczyl 142%, ew. 55 stopni jako uzupelnienie do 90 stopni, tych 35 stopni. tangens ( 55 stopni) = 142 % =H/V. Uff! Tylko te 391 i 199 mi nie pasuja, no ale pozno juz wiec chyba nie musza. PS. Teoria ekonomiczna Spiocha upadla z lomotem. 55 stopni jest jako odchylenia od pionu, 35 nachylenia stoku w stopniach.

 

Już chciałem coś napisać ale to jest porażka a nie dyskusja...
Błagam, zjedz najpierw po Szkolskim albo Dziewczęcym żlebie na Chopku (to takie na śmig jak w Białce) i jak brązowego nie puścisz to będziesz wiedział o czym mówisz... a potem pitol te pierdoły
Masakra...

Po prostu trzeba sobie kupić narty na strome stoki. Od sezonu 21/22 wszystkie szanujące firmy będą miały takie narty w swojej ofercie. Brak takich nart w obecnych kolekcjach to poważny błąd marketingowców, :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba sobie kupić narty na strome stoki. Od sezonu 21/22 wszystkie szanujące firmy będą miały takie narty w swojej ofercie. Brak takich nart w obecnych kolekcjach to poważny błąd marketingowców, :unsure:


Ale przegapiłeś rozwój sprzętu, takie narty już są w ofercie marketingowców :-) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos A Basin:

tn_gallery_150221_738_260152.jpg

jeden z ulubionych T-shirt

Coś słabo widać, co tam masz białą kozę?

W tym linku:

https://blog.liftopi...america-part-2/

jest Silverton.... na mojej liście wartej odwiedzin, jest jeden wyciąg i chyba relatywnie tani heliski.

To jest moje wymarzone miejsce na randkę :)

Wolf Creek też jest bardzo interesujący.
A jest tam fajne miejsce Knife Ridge Chutes, gdzie narciarze „sfruwają” w pierzynę śniegu, czasem kozły fikną ... ale w puchu kończy się dobrze.

https://youtu.be/iXe0nAbCsXI
Nie wchodziłam.... czekałam aż sami zlecą!
Nie znalazłam nic o sfruwaniu... ale robi niesamowite wrażenie.
Oooo jest:
https://youtu.be/SR0cW3jAJVM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Widzę, że koledzy AndRand i Jasiek dowartościować się próbujecie kosztem Piotrka Spiocha???

Znając powyższego i wiedząc trochę o jego narciarskiej drodze radzę nie byc tak przekonanym o swojej wyższości...

Pozdrowienia

 

Ja nic o Spiochu nie pisałem.

 

Tylko dodałem do stwierdzenia, że "psycha wynika z techniki" wytłumaczenie - mogę robić slalom między kamieniami gdy mam pewność każdego zakrętu.

Jakbym nie miał, to bym nie był w stanie wjeżdżać tak na pałę bez przygotowania.

 

Polecam też Francuską Muldę, jak ktoś chce się przygotować do jazdy pozatrasowej - ja to miejsce bardzo lubię bo długo można pojeździć po świeżym śniegu. Trzeba tylko na krzesełku wypatrzeć sobie jakiś slalom pomiędzy kamieniami, dalej za płotkami. Przez dwa dni zawsze jakaś linia się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...