-
Posts
579 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
22
Content Type
Profiles
Forums
Gallery
Everything posted by PaVic
-
Trzeba było zacząć od tego 😂😏 Śmieje się ale dziś siedząc w poczekalni wpadł miedzy rolkami i tak przypomniała mi się wasza dyskusja .
-
Chyba tak nie do końca szczególnie z perspektywy osoby uczącej się . Zadałem pytanie bo wystarczy,że z własnej ciekawości stojąc stopami na podłodze zegnę kolana i wyprostuje jedną rękę a moje ramię idzie z automatu do tyłu i łatwo dalej mi w mojej wyobraźni przenieść sie na stok i … dla amatora będzie to wejście na wewnętrzną bo te siły musi jakoś uporządkować albo wy… mnie w kosmos na takiej prędkości w ciętym . @Marcos73 słusznie zwrócił dalej uwagę że nasze ręce to stabilizatory co jest oczywiste ale chociażby sam ciągle mam z nimi nieuporządkowany problem. Wczoraj również zadałem to pytanie wysyłając tą stop klatkę i zostało mi to wytłumaczone . Istotna jest druga ręka która właśnie stabilizuje całość plus pozycja frontalna plus tułów jest skierowany na zewnętrzną nartę ( a jak sam Mitek wiesz osoby takie jak Ja mają z tym problem w początkowej fazie nauki,trzeba czasu do przejścia w taką pozycję zdecydowanie dużo czasu 😏 bo jeździmy w odchyleniu i jak wyprostujemy dodatkowo rękę jak Bartek a drugą powiedzmy schowamy to będzie klops ) choć narty będą jechały po śniegu albo już nie 🤪. Najlepsze to odp na ich wspólny zjazd który przesłałem na końcu naszej wymiany zdań 😜 w sumie nie powinienem bo to prywatne dyskusje ale się podzielę bo jest trafnym podsumowując również tu na forum ta cała dyskusje ( rozdzielnie tematów ) pozdro a! Wczoraj też chwilkę oglądałem filmiki kolejnej młodej zawodniczki już nieaktywnej w PŚ z włoskiej stajni i tak przypomniało mi się jak młodzi instruktorzy w Valmalenco wjechali na stok z samego rana 🥳 @brachol świadkiem 😏
-
Mam takie pytanie jako laik 🤪 Obejrzałem przed chwilą kilka filmów Bartka plus nudę włoskich jeźdźców 😂 jedno co rzuca się na pierwszy ogień to wyprost ręki zewnętrznej u Bartka względem całej reszty którą oglądałem. Czy taki wyprost ( oczywiście on sobie świetnie z tym daje rade ) nie zaburza -nie wiem czy to dobre słowo ale takie przychodzi mi do głowy , kompensacji w nadmiernym odchyleniu się ? Oczywiście on po chwili ściąga ją kończąc skręt i rozpoczyna następny ale chodzi mi tylko o ten jeden aspekt ? Tu jest to fajnie pokazane kiedy jechał ze Stefano
-
No tak tylko Ona pokazuje wysokie umiejętności bawiąc się a Ty ją punktujesz bez sensu . Gdy to robisz w wątku PŚ ja nawet w temat nie wchodzę i to jest ta różnica ! Pokory 😜 Osobiście biorę przykład od wszystkich których spotkałem na swojej drodze w tej krótkiej mojej przygodzie . Bo każdy wnosi „coś” co mi pomaga wznieść się wyżej. Instruktorzy, demo filmy , Wy i oczywiście podgląd zawodników ale ich biorę na bok bo to temat 🤪 jak kibel 🥳 Marcela nigdy nie osiągalny bo i po co w codziennej jeździe amatorskiej kiedy z nikim się nie ścigamy ? Dlatego totalnie bez sensu jest mieszanie świata zawodników z demo instruktorami czy amatorami kilkunastu dni w sezonie . A Ty ze swoją wiedzą powinieneś potrafić to odróżnić 🤷♂️ a nie wszystkich wrzucać do jednego wora 😤
-
Słusznie ,że są ważne dla Ciebie te atomy -pisz o nich bo wielu czyta i się uczy czy inni dyskutuje razem z Tobą ale pisz w sposób taki żeby nie lekceważyć innych bez wyższości czy wrogości w przekazie . Tyle . Bo pisanie o „Naszym” Bartku jako wyjątkowym który jeździ od lat podnosząc własne umiejętności do tych którzy wyjątkowi nie są , jest właśnie tonem pogardy i ja to tak odczytuje . Sugerowanie że tylko zawodnik PŚ jest wzorem jest właśnie tym tonem … pozdro
-
Stanęło na końcowym 12 choć wyjściowa była o 2 wyższa , ale koleś sprzedawał sąsiadki auto i chciał/wolał gotówkę więc tysiak z miejsca w dół jego propozycja a za wgniotkę na nadkolu i minimalna 2cm ryskę na drzwiach która znalazłem kolejny tysiak więcej nie było się do czego przyczepić bo auto faktycznie jak nowe - B klassa . Da rade znaleźć jak ktoś szuka .
- 577 replies
-
- 1
-
-
- samochody
- motoryzacja
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Ultrakonserwatywny Miś 🐼 😂😂 Kiedyś wrzuciłem film przeszedł bez echa co oczywiście bo takich filmów jest cała masa- czy to zawodnik PŚ czy tylko ligi okręgowej nie mam zielonego pojęcia , fakt jest taki że kanon i abecadło jak to @Marcos73 napisał ma przerobione Kolejny film zawodnik PŚ ( nawet jak mi się zdarzy,że oglądam jakieś zawody to mu kibicuje 😏 ) Kolejny film tych o których tu toczy się dyskusja ,nie odstają z techniką i abecadło również przerobione Dodam jeszcze tego gościa bo jego filmów cała masa w necie i tego 🤷♂️ przedstawiać też nie trzeba @Mitek obiektywnie patrząc każdy z nich jest inna osobowością ale każdy potrafi jeździć na nartach a to czy któryś jest aktywnym zawodnikiem PŚ lub już jej przeszłością a drugi uczy w szkole na prowincji i do PS się nie dostał bo coś tam 🤷♂️ to dla mnie nie ma znaczenia bo każdy z nich jest wzorem do naśladowania, tak jak i ekipa w Zwardoniu 😜choć im akurat ciut brakuje jeszcze do takiego poziomu ale w codziennej amatorskiej jeździe można ich podziwiać bo też potrafią . Detale to zagłębianie się w atomy a te póki co mam w nosie . Zawodnikiem nigdy nie będę ( na tyczkach coś szurałem ostatnio na Kaunertalu -nie moja bajka) ale mam możliwość bawić się na przygotowanym stoku więc coś tam mogę zbliżyć sie podpatrując wszystkich. Dlatego pogarda którą można wyłapać w twoich wypowiedziach miłując jednych a karcąc drugich moim zdaniem jest bez sensu bo poziom amatora sam prezentujesz . Gdybyś w swojej historii narciarskiej zbliżył się poziomem do czołówki PŚ i napisał ja mogłem więc i wy możecie temat moim zdaniem byłby inny mógłbyś mieć głowę wysoko w chmurach choć też uważam,że stąpać po ziemi twardo jest o wiele bardziej rozsądne . Wystarczy zmienić lekko ton przekazu samej wypowiedzi bo wiedzą którą masz warto się dzielić i zdecydowanie więcej osób odbierze to bardziej pozytywnie bez tej bezsensownej słownej napierdalanki.Tyle. Zrobisz co uważasz .
-
Osobiście nie dojrzałem do jakiegokolwiek elektryka… ( toyotę kolegi osobiście oglądałem ,buda ciekawa ale duży jak dla mnie szkopuł ma-bardzo słaba widoczność do tyłu aczkolwiek faktycznie przestrzeni w środku całkiem sporo jak na tej klasy auto)… i jestem nadal wyznawcą starej poczciwej marki spod znaku gwiazdy . Można zawsze wygrzebać ciekawy egzemplarz za rozsądne pieniążki który po latach sprzeda się z niewielką stratą . poczciwe zegary a nie tablet przed nami choć o gustach się … Obserwując drogi w Belgii przewodzi jedna marka z elektryków BMW zatrzęsienie wszystkich ich modeli ,sprzedaż muszą mieć kapitalną następnie Tesla też ich od …. ,Chińczyków póki co bardzo mało jeździ .
- 577 replies
-
- samochody
- motoryzacja
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Sorry @Mitek bez obrazy i jakiejkolwiek szydery z mojej strony , ale przekaz który odczytuje jest bardzo prosty - chcesz zjeść idź do restauracji z gwiazdą Michelin bo restauracje u Tadeo,Adama,Kristiano,Stefano itd są chuja warte. Ogólnie gotują smacznie ale szkoda czasu a…. i jeszcze jest kucharz Bartek ten to Włochów uczy gotowania 🤷♂️cóż ma chłopak talent bez dwóch zdań . Wiesz, można zrobić jajecznicę czy posmarować kromkę chleba masłem nawet tańcząc przy tym ba wyrecytować smaczny przepis na obiad lub kolację ale to nie czyni nas kucharzem 😏 Także ja osobiście wybieram sprawdzone restauracje przechadzając się z jednej do drugiej bo w każdej jest coś co lubię 😜 Barca Mistrzem 🥳
-
Ale ja Cię nie obrażam w żaden sposób nawet do głowy mi to nie przyszło . Takie są fakty . Dla amatora kilku dni w sezonie nieistotne jest zjazd bo kto go potrafi ? Nikt bez zawodniczej kariery . Kropka . Wszyscy wymienieni wyżej to zawodnicy . A dyskutują o nich amatorzy ba nawet wyłapują błędy. Śmieszne lekko . pozdro
-
Przez cały wyjazd w Valmalenco mieliśmy taki przekaz od Kristiano. 🤷♂️
-
Szczerze przestało mnie to interesować, bo teoria to jedno a praktyka to drugie więc możesz bić pianę jako fachowiec jak Borek komentujący El Clasico tylko ani On ani Ty z praktycznego nic nie wnosicie bo nigdy zawodnikiem nie byliście. Dlatego wolę takie filmy jak wymienieni wyżej przez Marka:Marta,Jacopo,Nicolo czy filmy Stefano którego jazdę widziałem osobiście -to tematy do których mogę się zbliżyć choć w części ,mogę się bawić na swój sposób a Ty możesz nadal marzyć o niespełnionych ambicjach własnej jazdy - Hermana . Ja nigdy nie zjadę tak jak on a Ty zjechałeś choć raz ?
-
Pitolisz 😜 nieźle koleś zap …
-
Wiem,że w pl z tym jest ogólna paranoja . W BE masz kilka możliwości a kartę kupujesz w każdym punkcie pocztowym. Jedna to Flandria druga to Walonia trzecia to całość kraju plus albo dzień albo też noc plus możliwość z łódki. Ja mam Flandrię bo na Walonię jechać mi się nie chce choć mam znajomych którzy mają chatę przy potoku i jest pstrąg . Jak jestem u nich w odwiedzinach wędkuje bez karty . Koszt karty na Flandrię to 13€ plus 4€ administracyjne czyli 17€ śmiech na całość plus noc chyba coś pod 50€ oczywiście jest to opłata roczna . W NL jest trochę drożej i masz dodatkowo aplikację na których kanałach możesz łapać reszta to dopłaty klubowe regionalne . Czyli stojąc na ulicy może być tak że kanał po prawej jest na legalu w cenie rocznej opłaty a po lewej już klubowy regionalny .
-
https://www.gazzetta.it/active/03-04-2025/marta-giunti-intervista-pronta-per-la-red-bull-ibiza-royale.shtml
-
Coś w trawie piszczy 😂 bo nawet patrol rycerzy po wsi już jeździ 🤪
-
😂 czarna obrotówka w czerwone kropki 😜 chyba coś pod 7-8g już za bardzo nie pamiątem ale musiała iść obok pyska,że zaatakował. . Ogólnie pierwsze wrażenie, że zaczep ale po chwili 🥳 już się zaczęło ,odezwała się młoda krew bo max mógł mieć ze trzy lata..żywioł i chwilę zabawy było 😏Mam/oglądam parę kanałów z fr. wody i ochotę mam się wybrać bo co kolesie się bawią to …ach Merecki coś by napisał bo to dziś emeryt ale pojęcie ma 🤪 😂
-
Z technicznego nie moja bajka ale dzięki za wytłumaczenie choć na pierwszy rzut oka stan bardzo niski a śniegu całkiem dość było porównując ostatnie zimy . Tak czy siak jak patrzę na takie fotki to korci bardzo pojechać na dłuższy wypoczynek do PL bo kraj ma tyle do zaoferowania żeby sie mega zrelaksować i naładować baterii a zaproszeń mam tyle,że wakacyjny urlop bank nie wystarczy- Góry Sowie , Pomorze Zachodnie,Kaszuby,rodzinnie Lubelszczyzna i Mazury plus Podhale 🥵 golonka plus browar mmmm czas się wybrać 😏
-
Tak patrząc na zdjęcia tak mi się wydawało,że jest jej mało . Na kajak dość okej ale … to maj dopiero,zima całkiem całkiem była a stan kiepski .
-
Ten stan wody nie za niski jak na tą porę roku?
-
Jak ktoś chce może zrobić pętelkę ale możliwości są 100 jak nie tysiące 😏 To zdjęcie fajnie pokazuje bo po jednej str kanału masz asfalt po drugiej szutry a w laskach po obu stronach są ścieżki mtb czyli do wyboru do koloru a jak gdzieś skręcisz no cóż gdzieś wyjedziesz bo kraj cały jest w ścieżkach a ten region szczególnie turystyczny, masa miejsc kempingowych ,parków wypoczynkowych jak np center parcs itd Co do wyścigu nigdy w nim nie uczestniczyłem choć fakt był okres bardzo wytężonej,intensywnej pracy bo coś chciałem mieć ale dawno temu zrozumiałem ( plus pojawiła się dobra opcja w pracy 😏) że ile bym nie zarabiał to tyle wydam więc nauczyłem się żyć z tego co mam -nic poza stan i korzystam z dnia . jest i wąsacz podbierak na nim złamałem 😤
-
Belgowie całkiem spore reparacje otrzymali i chyba do niedawna jeszcze były płacone za dwie wojny ! A Polska no cóż szkoda tematu zaczynać . A bazę lotnictwa mam jakieś 25 km od chaty więc często ba bardzo często latają czasem aż przeginają dodatkowo jest granica która też patrolują a i skład w tej bazie rakiet atomowych. 😏
-
To kanał Bocholt-Herentals,Wiki podpowiada że w długości 57km zbudowany w 1843-1846 wchodzi w główny kanał Albert który łączy Antwerpię z Liege . W tamtym roku udało mi się złapać na nim ponad metrówkę suma 👌, na tych mniejszych bocznych całkiem sporo okoni a dziś trochę emerytów wygrzewających się w słoneczku siedziało ze spławikiem 😏ale szczupaka póki co się jeszcze nie udało wyciągnąć a to najlepsza zabawa . Na te drapieżniki jeżdżę na kanały do NL jest ich tam dość sporo .
-
Po wczorajszych piaskach dziś coś mnie tknęło żeby przesunąć 1.5 centa manetki wyżej i 🥳 bingo, wszystko się zmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej 🚴 pętelka mieszana za mną bez bólu nadgarstka, kciuka czy mrowienia 👌tak to można jeździć . Co więcej diabeł kusił żeby skręcić w moje znane ścieżki z mtb i da się z baranem po nich jechać 😂 palce świetnie ułożone na hamulcach bez zbędnego rozciągnięcia, kombinowania/cudowania pękło 43km w godzinkę 51 👌 Po drugiej stronie pozostałości po WWII dawna granica między NL i BE i już na wsi myślałem że cyknę dla tych zakręconych -latających szybowcami ale dziś nic nie fruwało ….geiazda jak stała tak stoi 😂 …bo wojskowi zajęli niebo 😤😜 latają dziś jak pojeb… fki co chwila słuchać a w trasie udało się złapać nad głową kilka sztuk chyba 8 jak dobrze policzyłem helikopterów transportowych lecących w szyku więc coś ćwiczą 🤷♂️
