Jump to content

PaVic

Members
  • Posts

    579
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    22

Everything posted by PaVic

  1. PaVic

    rower :)

    @Spiochu serwis za 1700 🤨 czyli folia nie tak drogo 😏 luźna gadka przy serwisie ciekawy filmik polecam
  2. Teraz czytam że od 11.05-26.06 funpark i jedynka w przeglądzie czyli będą wymieniali cukier 🤷‍♂️ a później wejdą kluby dzieciaków na jedynkę pewnie od połowy lipca
  3. PaVic

    Pasje

    Powiem szczerze ,że coś w tym jest i sam się zastanawiam bo kolejny dzień był wczoraj w terenie raczej z tych ciężkich bo piachy i całkiem fajnie się jechało ta wąska opona względem MTB fantastycznie ale ten baranek no 🥵 ciężko się przyzwyczaić-wąska prosta chyba była by ciekawszą opcją 🧐 na asfalcie baranek ujdzie ale w terenie dziwnie .
  4. PaVic

    Sukces Polski

    Mówisz i masz 😉
  5. Z podglądu wychodzi,że tak 👍 jeszcze kluby nie zarezerwowały pewnie od lipca
  6. Twardo i konsekwentnie senon trwa w najlepsze 😂 a dziś miałem pisać kiedy się wybierasz na tą twoją halę 😤 w Landgraaf puchy i mam bliżej 😜 czas rozpocząć sezon halowy 😀
  7. Jak nasze donkiszoty 🥳 wyłapujące atomy 😂 zapominajac o młodzieńczej radości 😏 słusznie Jurek podkreśliłeś 🤝
  8. PaVic

    Pasje

    Słusznie 😏 taki sprzęt dodaje szyku w mieście jak spacer w garniaku pod krawat w pantofelkach 😂 Pamiętam swoje początki w NL taki rower to był skarb jak wiało a wiało zawsze w twarz to się jechało bez problemu i po 30km do roboty w jedną stronę a zakupy tygodniowe wchodziły w trzy torby 🤦‍♂️ dwie na kiere i jedna pod gumy na bagażnik czasem nawet kratka piwa a na nią torba z zakupami i pod wiatr do chałupy 😂 Piękne czasy 🤪
  9. PaVic

    rower :)

    😀 Romet powiadasz , mój ziomek z miasta ostatnio sprezentował sobie powrót do przeszłości - starsza wiara bank pamięta 🥳
  10. PaVic

    Pasje

    Dlaczego nie będziecie jeździli ? To bardzo dobra rama względem pozycji ( prosty kręgosłup ) patrząc na Holendrów chociażby to nadal takich rowerów jest najwięcej . Ja mam gazellke w touringu , przypinasz 4 torby dwie tył dwie przód i możesz jechać długie km- uwielbiam na niej jeździć ze względu właśnie na pozycję choć kupiłem z myślą raczej do miasta po drobne zakupy aczkolwiek zdarzało mi się już dłuższe przejażdżki na niej zrobić. . Ten ze zdjęcia łazy na kamieniach już kilka sezonów jak chcesz masz za free trochę podłubiesz, światełka naprawisz i macie „podobne” na niedzielną przejażdżkę chociażby . Będę jechał kiedyś do PL to mogę go wrzucić na pakę 😏
  11. Nie będę się rozpisywał tym razem ale dam dwa z YT drugi do przemyśleń ale w punkt z mojej perspektywy
  12. PaVic

    rower :)

    Takie buty 😀
  13. PaVic

    rower :)

    To ile rowery kosztują to jest jakiś obłęd 🤷‍♂️i pewnie masz rację że jakaś moda jest bo sam już mam trzy 🤦‍♂️ 12 letni miejski, 11 letni mtb i funkiel nówkę gravela 😂
  14. PaVic

    rower :)

    Uważasz że te 16 tys to mało ? 🥴 za rower? Kiedy kupowałem z partyzanta w drodze do ogrodniczego swojego gravela w sklepie stało całkiem sporo w cenie między 6-9 tys € szosy mtb elektryki nawet jeden był padalec za 12tys € i teraz porównuje może z kapelusza ale jednak … ostatnio byłem na przeglądzie z autem żony (2009r 1.9tdi przebieg 188tys) jeździła nim 13 lat niestety ale nie przeszedł tego przeglądu bo przekraczał normy spalin a że mieszkam w kraju gdzie nie ma mechaników tylko są wymieniacze na części nowe to owy mechanik stwierdził dpf do wymiany koszt około 2 tys € (a wystarczy wymienić tylni tlumnik co mu sugerowałem bo auto w grudniu dostało lekko w dupsko właśnie po stronie końcówki tłumika i od tamtej pory zaczął lekko dymić zresztą nieistotne) więc stwierdziliśmy czas kupić coś nowszego ale nie nowego z salonu (kupujemy to na co nas stać bez kredytów ) Siadłem przed komp i po paru min.znalazlem BKlasse z 2018 r benzynkę z przebiegiem 23tys km brak kamery cofania i szyberdachu reszta jest w wyposażeniu,pełen udokumentowany serwis w MB starszy pan pożegnał świat a pani trafiła do domu opieki . Zadzwoniłem podjechałem na miejsce i kupiłem za 😏 12tys € . Tak się zastanawiam jak się ma cena elektryka którego widziałem w sklepie do ceny auta bo jest 1:1 . Ile materiału zostało zużyte do auta a ile do roweru . To nie idzie w parze oczywiście nowa b klassa dziś to pewnie ze 40 …kosztuje . Ceny rowerów są bardzo wysokie i nie adekwatne do rzeczywistosci zresztą sam kupiłem rower i tylko kolor pomarańcz sprawił,że sprzedawca zaproponował 1000€ upustu .
  15. PaVic

    Pasje

    Widziałem Cię w sandałkach i krótkich portkach w styczniu gdzie warun na zewnątrz zdecydowanie był niekorzystny na taki ubiór,myślę że zdecydowanie powinieneś zrezygnować z jakiegokolwiek obuwia i chodzić boso 😏 a w ogrodzie mam eleganckiego batavusa wystarczy napompować gumę i do roboty jak znalazł nic więcej nie potrzeba 🥳 mogę Ci wysłać choć za transport zapłacisz z własnej kieszeni 😜 a narty tu gdzieś po drodze do roboty dwie deski z płotu wyrwiesz i możesz też na stoku dobrze się bawić 🤪 Pozdro
  16. PaVic

    rower :)

    Za 3m folii zapłaciłem 25€ czyli praktycznie 1% wyjściowej ceny sklepowej . Chwilka roboty w garażu i rama jest zabezpieczona czybprofesjonalnie zdecydowanie nie bo pierwszy raz to robiłem i pęcherzyki w kilku miejscach są ale cena usługi u fachowców którą podałeś jakoś mnie nie dziwi bo jednak trochę zabawy z tym jest a żeby zrobić to jak należy trzeba poświęcić trochę cierpliwości pomijając już własne doświadczenie. Usługi są dziś w cenie . Czy drogi rower - zdecydowanie tak i uważam, że ceny dzisiejsze są z kosmosu ale porównując go z cenami innych które widziałem w sklepie to udało się go kupić naprawdę tanio. Dziś średnia cena wacha się między 3-5 tys euro bez względu czy jest to szosa,gravel, mtb,miejski czy elektryk .
  17. PaVic

    rower :)

    Elektrolity w torbie najwyższa półka 😂
  18. PaVic

    Pasje

    Marek, porównując mnie i moje km do osoby która pracuje w trasie jest bez sensu. Dodatkowo nigdzie nie ma rygorystycznych testów czy badań to mrzonka oczywiście świrów daltonistów czy osób nie znających przepisów wyeliminują ale jak każde badania i testy są do przejścia tak samo jak zdobycie kategorii 😏 tylko jak sam wiesz praca jest bardzo specyficzna i każdy ma chwile słabości. Dodatkowo imprezy weekendowe-parkingowe to norma po których nie wszyscy zdarzą się wyleczyć na czas i tu dostrzegam temat pojebanych nieodpowiedzialnych. Kolejne żyjemy w czasach dużych monitorów ktore nas rozpraszają choć tel w ręce trzymać nie wolno 🤷‍♂️, tysiące światełek itd więc co tu się okłamywać, jeżdżę-widzę często jak zestaw ucieka na jedną czy drugą stronę bo kierowca gdzieś sobie dłubie w nosie a o katastrofę nie ciężko . A motocyklista jak już zostało napisane to jawny dawca bo ten biznes też musi się jakoś kręcić . Więc nie ma co się napinać wypadki były,są i będą .
  19. PaVic

    rower :)

    Nie biorę prochów na alergię bo one nic nie pomagają 😤od paru lat przeszedłem na domowe sposoby-napary z liścia laurowego,czosnek,imbir…i jakoś ten okres w miarę był że żyłem spoko ale niestety w tym sezonie wyjeżdżając do Włoch żona złapała jakiegoś wirusa,po tygodniu przeszedł na syna a po kolejnych dniach z syna na mnie 🤦‍♂️ ich puściło w miarę szybko a mnie trzymało ze trzy tygodnie nawet kuracja antybiotykowa była bo już jakieś stany bakteryjne się wkradły a i tak nic to nie pomogło . W tamtym tyg się wkur.. kupiłem ćwiartkę białej i przeszło jak ręką odjął ale niestety pyli tak mocno że na alergię nie pomogło 😂 .
  20. PaVic

    Pasje

    W każdej grupie zawodowej znajdą się pojebani-niestety 🤷‍♂️ ale co do kierowców dużych zestawów zawsze podziwiałem precyzję kierowców z NL ( rowerzyści, motocykliści to też inna kultura) którzy w ciasnych uliczkach dosłownie na milimetry potrafili zrobić fantastyczną robotę . Nawet dziś przeleciał mi filmik jakiegoś kierowcy z holenderskiej uliczki -nie trudno było go odszukać więc wrzucam Marku, jazda po stanach to trochę inne kalosze czy się mylę -jest tam dość szeroko choć inne dystanse plus dłuższe zestawy tu też podejrzewam,że w miastach też nie jest prosto ale specyfika ogólna ciut inna a i prędkości też zdecydowanie bardziej rygorystyczne niż wolna amerykanka europejska .
  21. PaVic

    rower :)

    Wszystko kwitnie ogólnie piękny okres bardzo lubię szczególnie,że w beneluxie płotów czy ogrodzeń posesji brak a ogrody przydomowe są naprawdę fantastyczne kolorowe dla oka ale tragiczny okres dla płuc i 🤧 gdy jesteś alergikiem 🥴 masakra normalnie -wczoraj myślałem,że już zejdę z tego świata a żonka już chciała po śmigło dzwonić bo oddechu brak a płuca mało co nie wyplułem 🥵 .Na szczęście w nocy deszcz padał i dziś już jest przyjemnie bo zmyło to dziadostwo pylące wiec jest czym oddychać . Jutro bank już runda 🚴 a może jeszcze dziś późnym wieczorem hmm 🧐 jak nie jeździsz bo fanem do tej pory nie byłeś lub czasu nie miałeś lub jak nie spacerujesz ( ja 10km min.dziennie luźny spacer z 🐶 ) to warto coś kupić i chociaż dwa razy w tyg. wzmocnić nogi, poprawić krążenie ,rower to też dobry stabilizator pleców i kręgosłupa ,sprobuj warto!
  22. PaVic

    rower :)

    Wiesz, folia to 1% ceny roweru a że linki są w ramię to łatwo ją przykleić 😏 chwila roboty.
  23. PaVic

    rower :)

    No tak kurz na słomie zostanie słuszna decyzja 😜
  24. PaVic

    rower :)

    Dziś przyszła mi folia ochronna do ramy w jednym kawałku więc cięcia trochę na oko było -wzór ciekawy 😏 ale …wydawało mi się,że jest to banalna sprawa przykleić taką folię a jednak troche pierd… z tym było i gdzie nie gdzie pęcherzyki powietrza niestety są 🥴. Ogólnie folia tania wiec można kiedyś zerwać tą ale najważniejsze że rama została zabezpieczona w newralgicznych miejscach . i jeszcze czarna folia na przedni widelec i gitara
  25. PaVic

    Sukces Polski

    Bo temat z dupy i sorry za szczerość . W każdym kierunku między państwami jest to samo . ITA-Swiss DE-PL itd Zresztą wjeżdżając z DE przez Jędrzychowice w kierunku Wrocławia i na całym odcinku do Wrocławia jest to samo dziadostwo . Więc ja nie widzę tu żadnego sukcesu pomijając Ski i lokalne drogi bo autostrad ten kraj to ma praktycznie bez zmian od wielu wielu lat główne trzy A1 A2 i A4 a kraj potężny wielkością . Słowacy no cóż w dupie maja albo nie inwestują podobnie jak BE gdzie większość sieci drogowej to płyty betonowe jeszcze za czasów imigracji Włochów Turków czy Marokańskiej wiary za tamtych odległych czasów . Teraz wróćmy do PL - porównaj sobie drogi na Śląsku z blokiem wschodnim gdzie inwestycje są nieporównywalnie jak na Śląsku która została w komunie względem bloku południowo wschodniego bo północ też ma dużo do nadrobienia . I nie żebym był tu krytyczny ze zmian nie widze bo są i są widoczne ale bez przesady a film między NL a BE pokazuje dokładnie to samo . Więc jaki sukces ?
×
×
  • Create New...