Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Mitek

    FIFA World Cup 2026

    Cześć Wiesz historia tego regionu jest tak skomplikowana... Ja bym nie wiedział. Zresztą nie jest to dla mnie specjalnie ważne. Każdy może reprezentować kraj jaki chce pod warunkiem, że spełni odpowiednie usankcjonowane prawem czy innymi przepisami kryteria. Zresztą kwestie, o których piszesz są raczej związane z postępem cywilizacyjnym i rozwojem ludzkości jako takiej i nie postrzegam ich jako negatywne czy pozytywne tylko naturalne. Dopóki regulacja nie jest religia, polityka czy narodowość ( w sensie nie współgrającym z naturalnymi procesami mieszania się) wszystko jest Ok. To wszelkie sztuczne regulacje są czymś takim jak gospodarka planowa za komuny - anachronizm. Pozdro serdeczne
  3. PaVic

    FIFA World Cup 2026

    😂 dziś pewny to nie jestem 😉 pewnie młodzież już urodzona w różnych miejscach ale jeszcze jakiś czas temu poprzednie mistrzostwa czy jeszcze wcześniejsze Rosji oprócz jak dobrze pamiętam dwóch Bośniaków i chyba Rakitic który był urodzony w Szwajcarii to całość była rodowitych Chorwatów czyli mieścili się w tych starych zasadach że 3 może , przypominam że w PL mieliśmy Olisadebe a dziś nadal gra Cash czyli byśmy się zmieścili bo reszta to rodacy 😉 bo dziś to co się dzieje w pewnych reprezentacjach to lekka kpina ale jak można to można i nie wnikam . pozdro
  4. Mitek

    FIFA World Cup 2026

    Cześć A co do Chorwacji to jesteś pewien? Pozdro
  5. Mitek

    FIFA World Cup 2026

    Cześć Oj Adrian chyba nie grałeś w piłkę - przynajmniej analiza tej akcji tak brzmi. Co do naszej drużyny to... skąd wiesz. Oglądałem wiele wcieleń polskiej piłki - pewnie dwa razy więcej niż Ty więc sugeruję tak nie pisać bo...skąd wiesz? Moim zdaniem to kolejny całkiem normalny turniej i tyle. Pozdro
  6. MarioJ

    FIFA World Cup 2026

    Wtedy nie mógłby nic pisać 🤣
  7. Jan

    FIFA World Cup 2026

    zwyczajnie za dużu słabych drużyn pojechało na Mundial, 32 są wystarczające
  8. PaVic

    FIFA World Cup 2026

    Tu już Miecio Ci wytłumaczył wyżej. Wiesz dzisiejsza piłka czy to narodowa czy klubowa to temat rzeka . Weźmy taką ekstraklasę Polska gdzie większość w niej jak ostatnio sobie czytałem to nazwiska z trzeciej ligi brazylijskiej 🤷‍♂️ Kolega Grimson wrzucił zdjęcie kiedyś i dziś reprezentacji Francji która świetnie oddaje czym dziś jest dla wielu reprezentacja-zlepkiem przybyszów oczywiście świetnie grających . Tu można wskazać też obecną drużynę Maroka gdzie większość to urodzeni we Francji Belgii i Holandii nawet trener to Belg 🤷‍♂️ tu wychowani wykształceni i tu zainwestowano w nich pieniądze żeby mogli się rozwijać ale nie zmieścili się do składu a mając drugi czy trzeci paszport łatwo dziś znaleźć dla siebie miejsce czyli gdybyśmy podeszli do tematu że grają tylko rodowici bez dzieci imigrantów czy kolonizacji dawnej to ta piłka narodowa wyglądałaby zupełnie inaczej . Taki syn Zizu o którym też wcześniej wspomniałeś nie załapał się do kadry francuskiej to wybrał Algierię po tacie który ma tyle wspólnego z tamta federacja piłkarska co ja z bycia rodowitym Belgiem . Taka Szwajcaria nie miała by prawa bytu na mistrzostwach chociażby . Za wzór z Europy można wskazać tylko Chorwację która od lat gra swoim narodowym składem bez dodatków z zewnątrz . I gdyby tak było jak kiedyś z 20 lat temu jeszcze że tylko trzech może dodatkowo to ta Polska reprezentacja w ogólnym byłaby wysoko ( choć turniejowo od lat gramy słabo ) . Niestety jest jak jest . A takie drużyny jak Haiti , Kuwejt jakies Curaçao to jak w europejskich mistrzostwach Luksemburg Malta czy Lichtenstein bez jaj 🤦‍♂️
  9. grimson

    FIFA World Cup 2026

    W polskiej piłce rządzi POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA. Tylko to się liczy.
  10. AdrianW

    FIFA World Cup 2026

    Dokładnie o tym napisałem. Wyłożył zza pola karnego koledze a później jak już wszedł w pole karne i dostał podanie to tłukł ile wlezie a miał do kogo jeszcze zgrać 😆 Nieważne , to szczegół. Może i najgorsza i najnudniejsza ale i tak te słabe drużyny grają lepiej niż nasi kopacze by grali. Nawet te słabe drużyny choć zmuszone do obrony to jednak gdy uda im się uwolnić spod presji to potrafią coś rozegrać, nie wybijają na oślep, nie panikują, mają jakiś pomysł. U nas by była laga od bramkarza, bezsensowne podawanie piłki między obrońcami a następnie laga lub chociażby minutowe motanie się podczas wyrzutu z autu(nie ma do kogo). Jak oni mnie wkurwiają....piiiii...........!!! Jednak nie patrzyłem na ten turniej z tej perspektywy - nie zagłębiałem się ile drużyn, przebieg eliminacji itp. Także dzięki za info. Ale wiesz, też jednak było kilka niespodzianek remisów. Np: Katar-Szwajcaria - remis Hiszpania - RZP - remis Portugalia - DR Konga - remis Belgia - Iran - remis Niemcy też trochę na farcie wygrali z WKS. Ja rzadko przez ostatnie lata oglądałem mecze i może dlatego całkiem spoko mi się patrzy nawet na te teoretycznie do jednej bramki. Pozdro
  11. PaVic

    FIFA World Cup 2026

    Dziwnie interpretujesz całą akcję bo wyłożył koledze podaniem palce lizać na tacy a dalej już wziął sprawy w swoje ręce ( nogi) 😉 i pierwsza akcja bramkowa która bardzo mi przypomina ostatnią minutę z Realem Dla mnie to reżyser ,magic, „klon”Maradony bez ciemnej strony życia , fenomen,wirtuoz, 100% talent wrodzony gość z innej planety i długo by wymieniać 😉 …obym się mylił bo młodzież rośnie ale na horyzoncie póki co nikogo nie widać który by choć trochę się zbliżył do niego i długo takiego nie będzie 🤷‍♂️ a porównywania Leo z Cristiano totalnie nie ma sensu. Pozdro I jeszcze jedno tak z mojej perspektywy choć wszystkiego nie śledzę bo poziom zestawień jest …śmieszny- to najgorsza, najnudniejsza faza turnieju jaką kiedykolwiek wcześniej oglądałem . Zestawienie chociażby Francji z Irakiem który rozegrał 21 spotkań żeby tam się dostać to jakiś obłęd Francuzi tylko 6 😂. Jeszcze parę lat i będzie pewnie z 50 państw bo kasa musi się zgadzać . Teraz Portugalia Uzbekistan 🤦‍♂️ z całym szacunkiem tego nie da się oglądać, trening nie rywalizacja drużyn mistrzostw świata. Niech ta faza tego turnieju kończy się jak najszybciej . 24 drużyny to było to , chociaż i tak były drużyny do bicia .
  12. AdrianW

    FIFA World Cup 2026

    Jeszcze odnośnie Portugalii patrząc na zawodników - mają zajebistych grajków. Formalnie powinni z każdą reprezentacją grać jak równy z równym. Nie wiem czy zawodnicy są w formie i czy grają w klubach... Nie śledzę aż tak piłki a studia przedmeczowego nie oglądam. Ale ich paka naprawdę robi wrażenie.
  13. AdrianW

    FIFA World Cup 2026

    Nie mam zdania odnośnie Portugalii, nie oglądałem ich meczów jeszcze. Natomiast Ronaldo bez rozgrywających sam meczu nie wygra. W sumie pamiętam też ostatki Messiego w Barcelonie jak dostali 2:8 od Bayernu. I też jako serce zespołu nic nie ugrał gdy reszta bez formy. Taki to sport, że wszyscy muszą być "w gazie"🙂
  14. AdrianW

    FIFA World Cup 2026

    Cześć. Spójrz na ostatnią bramkę w doliczonym czasie: https://m.lajfy.com/match/index/date/2026-06-22/id/530013/type/goal Mógł tutaj wyłożyć któremuś z kolegów... Ale przyjmijmy, że wziął sprawy w swoje nogi😉 A to, że jest kreatorem gry to wiadoma sprawa, właściwie to zawodnik kompletny choć pomimo wzrostu to i bramki z główki strzelał 🙂 Możesz to tak tłumaczyć ale dla mnie Mbappe to samolub i jego pozycja czy charakterystyka nie usprawiedliwia egoizmu na boisku. Zawsze kiedyś kibicowałem Francji. Teraz już nie. Choć uważam, że mają największe szanse na mistrzostwo. Mają więcej niż jednego zawodnika, który robi różnicę - jest jeszcze Dembele. Jeśli wewnątrz drużyny nie ma zgrzytów to mają duże szanse. Oczywiście jest jeszcze Hiszpania, ale tam różnice może zrobić tylko Yamal. No i oczywiście Argentyna, której po cichu kibicuję. I zgadzam się że fajnie grają. Oby Messi dotrwał bez urazu, bo będą polowania. Nie obrazę się jakby np w półfinale znalazł się też jakiś czarny koń 🙂 To moje zdanie i trochę takie Borkowe pierdolenie(sami znawcy😆), którego nie lubię. Ale jrdnak fajnie też poczytać zdanie innych. Pozdro
  15. kordiankw

    FIFA World Cup 2026

    To jakiś twój przodek?
  16. Jan

    FIFA World Cup 2026

    lepiej tak niż pisać zmyślone historie ale kierowców zawsze mieli dobrych
  17. grimson

    FIFA World Cup 2026

    Dlatego właśnie trzeba podchodzić do tematu żartobliwie, a nie wieczna smuta czy połknięcie kija.
  18. Spiochu

    FIFA World Cup 2026

    Jak dla mnie opowiedzenie przy flaszce czy wklejenie na forum to bez roznicy. Ale ja nie mam wyczucia.
  19. kordiankw

    FIFA World Cup 2026

    Pewnie, że są. Ale czy od razu trzeba je wklejać na forum?
  20. Spiochu

    FIFA World Cup 2026

    Sa gorsze zarty i mnostwo ludzi sie z nich smieje. Widocznie nie kazdy ma wyczucie dyplomaty.
  21. kordiankw

    FIFA World Cup 2026

    Jeśli musisz tłumaczyć żart to znaczy, że nie jest śmieszny. Ja mam bardzo duże poczucie humoru, ale przywoływać jednego z największych o ile nie największego zbrodniarza w dziejach ludzkości w kontekście święta futbolu, to co najmniej brak wyczucia.
  22. grimson

    FIFA World Cup 2026

    może i egoistyczna, natomiast piłkarze z Argentyny widzą, że granie na Messiego przynosi efekt bramkowy. Czego nie można napisać o Portugalii oraz CR7.
  23. grimson

    FIFA World Cup 2026

    nie znasz się na żartach, wyluzuj.
  24. Kubis

    rower :)

    Generalnie warto myśleć nie tylko o sobie ale też o innych, zawsze popłaca 🙂 I odróżnia kierowców świadomych od manipulatorów kierownicy.
  25. Kubis

    rower :)

    I to jest fantastyczny challenge dla osób jadących w grupie. Kto dojedzie na koniec z bardziej naładowaną baterią ten wygrywa 🙂 Gratulacje! (40% nie robi tylko waga, ale nóżki 😉 )
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...