Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1181 odpowiedzi w tym temacie

#21 paszczak72

paszczak72

Użytkownik

• PipPip
  • 229 postów
  • Na forum od: 11.2007
65
  • Umiejętności: 7
  • Sosnowiec/ Czechowice-Dziedzice

Napisano 29 grudzień 2007 - 09:33

Bez obaw,dojazd do parkingów w Kamiennej jest dobry,bez stromych podjazdów więc bez problemów powinieneś sobie poradzić,pozdro.

#22 karlone

karlone

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2007
6
  • Umiejętności: 8
  • Rybnik

Napisano 29 grudzień 2007 - 11:56

właśnie dostałem info od kumpla który był tam w piątek 28.12.07 , że warunki fatalne. sniegu jest ponoć 15 cm, na fis 5 jest praktycznie kamienie, lód i korzenie, do póki nie spadnie śnieg to szkoda własnego sprzętu. kolejki ponoć na godzine stania :/

#23 hermik

hermik

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
  • Na forum od: 01.2007
1
  • Umiejętności: 9
  • podbeskidzie

Napisano 31 grudzień 2007 - 07:55

a jak tam dojazdem? bo mam tylnonapędowca na jakichś nowych zimówkach i nie jestem pewien czy sobie poradzą. z tego co pamietam to bywało tam oblodzone i lud miał problem

Nie ma żadnego problemu z dojazdem.

#24 bronek1301

bronek1301

Nowy użytkownik

• Pip
  • 33 postów
1
  • SC

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:26

a jak teraz ? w piatek sie wybieram, dosypało cos ?

#25 Rasta

Rasta

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 916 postów
  • Na forum od: 12.2005
146
  • Warszawa

Napisano 08 styczeń 2008 - 16:08

Jeden z fajniejszych ośrodków w Polsce. Bardzo go lubię..poza "wysokim" sezonem ;) ...tylko te orczyki..ech.. :rolleyes:
[COLOR="RoyalBlue"]...Snow Passion...I'm back... [/COLOR]

#26 yoonior

yoonior

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 12.2006
9
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 08 styczeń 2008 - 18:20

...tylko te orczyki..ech.. :rolleyes:

Przeca jest pikne krzesełko, kruca fuks :D

(fakt, że stare i z demobilu, że już się raz popsuło, że wolno jeździ, że mało przewyższenia, ale co tam - przynajmniej nie trzeba "płaskim orczykiem" na Szczawiny i dwoma innymi wcześniej jechać hehe)
Junior/G3R
www.g3riders.com

#27 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 09 styczeń 2008 - 15:25

Czytałem ostatnio w Dzienniku, że GAT planuje (niewiadomo za ile lat :D) 4-os. krzesełko z taśmą rozbiegową ze Szczawin na Miziową. Dobry pomysł - na tym orczyku w momentach największej stromizny ciężko jest jechać w pojedynkę ;)

#28 st1545

st1545

Nowy użytkownik

• 19 postów
1
  • Warszawa - Wesoła

Napisano 09 styczeń 2008 - 15:51

Bartheck, podjedz tam kiedys we trojke (-; jedno dziecko na plecach a drugie obok :-P
Noclegi: polecam pensjonat Izabela naprzeciwko parkingu; dobre jedzenie, blisko wyciagow. Inna opcja to Hala Miziowa - swietne warunki noclegowe, ale do wyboru kiepski bar albo droga restauracja.
Dojazd i zjazd - wbrew pozorom poruszanie sie maloprzyczepnym samochodem powyzej glownego parkingu moze byc trudne, bo tam chyba nigdy niczym nie sypia i bywa slisko. Z trasy nr 3 do parkingu pod krzeselkiem mozna zejsc sciezka kolo ww. pensjonatu.
pozdrawiam, tomek

#29 jaro76

jaro76

Użytkownik

• PipPip
  • 147 postów
  • Na forum od: 01.2008
15
  • Gliwice

Napisano 09 styczeń 2008 - 23:55

Witam !

czy ktoś może napisać jak tam na Pilsku, bo w sumie odwilż.

I czy moglibyście opisać jak jest z tymi wyciągami teraz , bo sciągnąłem ta mapkę ze strony GAT i nie rozumiem, trzeba dreptać od wyciągu do wyciągu ??

Polecał mi ktoś nie za trudną trase numer 6 - długa 3 km - ale jak tam zajechać bo na sam kopiec bezpośredniego wyciągu nie ma prawda ??

#30 many

many

Nowy użytkownik

• 22 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Powiat Pszczyna

Napisano 29 styczeń 2008 - 07:55

28.01.2008
Od hali Miziowej do Hali Szczawiny trasa nr 5-duzo kamieni, hala Szczawiny do poczatku kolejki linowej trasa nr 5 zamknieta; najlepsze wrunki i najwieksza przyjemnosc jazdy od Hali Miziowej do szczytu Pilska-trasa nr 5a. Kolejek w zasadzie brak. Snieg suchy-szybki slizg.
Wyciag nr 8 na Kopiec zamkniety.
Aby zjechac na dol i nie kozystac z kolejki linowej (by zjechac na sam dol przed odjazdem) pokusilem sie na zjazd trasa nr6 pozniej 6a na Buczynke, wyciag nr 3 na Hali Buczynka dzialal jednak trasa wzdluz niego nr1 znowu-duzo kamieni-brak przyjemnosci-tylko walczysz o narty.
Na koncu trasa nr3- zamiast spodziewanych kamieni pojawily sie bryly lodu na duzej powierzchni, na 1 i na trasie 3 ludzi brak.
Na samym koncu czekal spacerek 10min szybkim tempem w gore poniewaz parking przy kolejce linowej jest wyzej a tam zaparkowalem.
Dobrze ze mialem folder tras...-dostepny w kasie kolejki linowej.

Dla przedmowcy trasa nr 6 nadaje sie w zasadzie na narty biegowe a nie zjazdowe, nawet nie nadaje sie bardzo do nauki bo waska. A wjechac na nia mozna tez na hali Miziowej kolo schroniska przez mostek drewniany

#31 igorynka

igorynka

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 02.2008
2
  • Mysłowice

Napisano 11 luty 2008 - 21:49

Witam wszystkich forumowiczów :)
planujemy ze znajomymi całodniowy wypad do Korbielowa, jedziemy PKSem bezposrednio z katowic. W związku z tym mam pytanie - jaka odległość dzieli przystanek PKS na ktorym powinnismy wysiąść do wyciągów na Pilsko? :D

jest to wbrew pozorom duży problem bo przerabialiśmy już targanie sprzętu pod góre kiedy wbraliśmy sie do Wisły-Soszów ;) delikatnie mówiąc - było ciężko...

Jak warunki? może ktoś z forumowiczów jeździł dziś na Pilsku?

#32 maniaq

maniaq

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1669 postów
544
  • Kraków

Napisano 11 luty 2008 - 22:02

Witam !
czy ktoś może napisać jak tam na Pilsku, bo w sumie odwilż.
I czy moglibyście opisać jak jest z tymi wyciągami teraz , bo sciągnąłem ta mapkę ze strony GAT i nie rozumiem, trzeba dreptać od wyciągu do wyciągu ??
Polecał mi ktoś nie za trudną trase numer 6 - długa 3 km - ale jak tam zajechać bo na sam kopiec bezpośredniego wyciągu nie ma prawda ??

powyżej Hali Miziowej b.dobre warunki
wyciąg na Kopiec jest - nr 9 lub po prostu "Kopiec" - wzdłuż niego sa dwie trasy niebieska (b. przyjemna) i czerwona (wzdłuż nie istniejącego już wyciągu nr 8 - też całkiem miła, ale z wąskim gardłem na dole)
nie trzeba deptać - pod każdy wyciąg da się podjechać na "deskach"
pzdr

Witam wszystkich forumowiczów :)
planujemy ze znajomymi całodniowy wypad do Korbielowa, jedziemy PKSem bezposrednio z katowic. W związku z tym mam pytanie - jaka odległość dzieli przystanek PKS na ktorym powinnismy wysiąść do wyciągów na Pilsko? :D
jest to wbrew pozorom duży problem bo przerabialiśmy już targanie sprzętu pod góre kiedy wbraliśmy sie do Wisły-Soszów ;) delikatnie mówiąc - było ciężko...
Jak warunki? może ktoś z forumowiczów jeździł dziś na Pilsku?

około 1 km do Soliska a 1,6 km do Kolei Szczawiny.....
warunki b.dobre powyżej Miziowej
pzdr
"jest ryzyko jest zabawa albo piargi albo sława" -
http://www.facebook....110566852386198

#33 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 luty 2008 - 20:12

Prawdą jest, że infrastruktura pozostawia wiele do życzenia(mnie te orczyki nie przeszkadzają bo sie na nich wychowałem) jest tak ponieważ ekolodzy podjęli walkę przeciwko za dużej przepustowości jaka tam kiedyś była i ograniczona została również długość wyciągu na Pilsko(chyba też przez ekologów). Ale za to w Korbielowie można super pośmigać poza trasami ;D. Trasy są urozmaicone. Moim zdaniem nie ma co narzekać chyba, ze ktoś jest przyzwyczajonym do podgrzewanych krzesełek czy czegoś podobnego;p

P.S Z dojazdem nie ma problemu, spokojnie sobie poradzisz "tylnonapędowcem" ;p. Z centrum Korbielowa jest niedaleko i nie trudna droga do parkingu pod wyciągiem.

"Do zobaczenia na szczycie"
[COLOR="RoyalBlue"]Ain't Got No Friends on a Powder Day[FONT="Verdana"][/FONT][/COLOR]

#34 damiantychy

damiantychy

Nowy użytkownik

• 11 postów
1
  • TYCHY

Napisano 21 marzec 2008 - 14:26

Witam. Wybieram sie na Pilsko we wtorek po świętach-myślę że nie bedzie wiele ludzi a i pogoda ma dopisywać rzekomo do końca marca?????Będzie to moj pierwsy raz w GAT.Szczerze mówiąc to jeżdze na Wieklą Raczę(bedę tam w niedziele po świętach-zdam relacje-chyba że pogoda zelży)-jadę tam bardziej chyba z ciekawości(i z puli że mam wolne) żeby zobaczyć ten ów"skansen", ponieważ do Pilska mam od siebie 80km , a do WR równe 100km.W związku z tym mam parę pytań.Czy lepiej wjechać na górę kolejka czy bujać sie orczykami od samego dołu.Czy przy założeniu że warunki bedą dobre powiedzmy od Hali Szczawiny wzwyż to gdzie najlepiej pojeździć.Czy na dole pod kolejką jest jakaś mata w razie braku śniegu i ile jest do kolejki z parkingu koło orczyków i czy da sie podjechać pod samą kolejkę samochodem.

#35 Mati1981

Mati1981

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
34
  • Bielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2008 - 17:29

Heja! Lepiej sobie wjedź i zjedź krzesłem! Co do jazdy to dużego wyboru nie masz, możesz wyprubować trase FIS z Pilska jak i trasę z Kopca! Na dole pod wyciągiem nie wiem czy są maty, były w poprzednich latach jak jeszcze nie było krzesła. Pod krzesło da się popdjechać autem, ale od orczyków to jest kawałek!

#36 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
246

Napisano 21 marzec 2008 - 18:13

Witaj Damanietychy ! Aktualnie na Pilsku śniegu "po pachy" od Szczawin w górę.Na Miziowej spory mróz i rewelacyjne warunki.Dzisiaj dość mocno wiało,lecz dzięki temu atmosfera iście srogo-zimowa.W nocy ma 'zdrowo" sypnąć,dlatego planują uruchomienie tras poniżej Szczawin.Proponuję jednak,wjazd krzesłami na Halę Szczawiny (są "mułowate") jednak dają gwarancję "oszczędzenia" nart (kamienie na Pilsku,szczególnie niżej,to odwieczna zmora tej Góry).Pod same krzesła nie podjedziesz,natomiast na parking w ich pobliżu powinno się udać,musisz być jednak wcześniej.Potem "podróż" po fatalnych pseudo-schodach do kolejki (kasy :D) .Można sobie podejście skrócić,ja wchodzę przez lasek,powyżej początku tych "schodzisk".TO co Cię czeka na górze,często warte jest ,"poświęcenia" na "dolinach" :) .

Myślę,że orczyki (nawet gdyby chodziły) warto sobie "darować".Podobnie zrezygnuj ze zjadu, ze Szczawin na nartach.Lepiej skorzystać z krzeseł.Po całodziennej jeździe "na górze",ta powolna jazda krzesłami w dół,to znakomity relax i jakie widoki ! :)

Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt.

#37 TomeKSG

TomeKSG

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
3
  • Czerwionka- Leszczyny

Napisano 22 marzec 2008 - 16:48

witam:) mam zamiar wybrać się w poniedziałek na Pilsko. Mam nadzieje, że będą dobre warunki, bo nie mam ochoty sobie sprzętu zepsuć. Jeśli ktoś miałby jakieś aktualne wiadomości jakie są tam warunki, proszę o napisanie tego w tym dziale:) pozdrawiam:)
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

#38 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
246

Napisano 22 marzec 2008 - 17:29

Witaj TomeKSG ! Właśnie zjechaliśmy z Polska.Warunki znakomite.Ludzi niewiele.Trochę wiało (wczoraj to dopiero wiało :D ) ,chwilami słońce.Z niedzieli na poniedziałek ,ma solidne sypnąć,więc pewnie się jeszcze :) poprawi .
Pozdrowienia i Radosnych Białych Świąt .

#39 damiantychy

damiantychy

Nowy użytkownik

• 11 postów
1
  • TYCHY

Napisano 22 marzec 2008 - 18:17

Dzięki Morcin 25 za info poniweaż szkoda niszczyć nart bo kupiłem nowe w listopadzie nie za drogie ale jednak były nówki (po grudniowej jeździe na stożku już nie są całkowicie nowe).Wybieram sie we wtorek i myślę ze zastanę tam pustki albo i nie. Nigdy tam nie byłem i jestem bardzo ciekawy tego co zastanę ale mam nadzieje że oprócz rzekomo PRL-owskiej infry ośrodek ten ma coś jeszcze do zaoferowania.No ale zobaczymy ,nigdy niczego nie oceniam bez ososbistych odwiedzin.Aha jeszcze jedno pytanko.Czy jeśli dotre na parking około 8 to bedzie to wystarczająco wcześnie zeby nie mieć problemów z zaparkowaniem i staniem w jakichs kolejkach.

#40 damiantychy

damiantychy

Nowy użytkownik

• 11 postów
1
  • TYCHY

Napisano 22 marzec 2008 - 18:29

P.S Ile kosztuje wypożyczenie butów,nart i kijków na Pilsku.