Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W Korbielowie z przerwami sypie w sumie od czwartku. Spadlo moze z 30 cm sniegu. Nie mam pojecia co z ta zima. Z kim bym nie rozmawial z przyjezdnych to wszedzie dwa razy wiecej sniegu jak w Korbielowie... Ruszyla Miziowa, jeszcze tam nie wjezdzalem, ale z tego co slyszalem to dramat. W tygodniu moze wybiore sie na spacer na Hale to zobacze to na wlasne oczy. Ludzi, jak na weekend i srodek ferii bardzo malo. Dzisiaj od 14 do 15 jezdzilem na Babie i tylko raz stalem w kolejce wiekszej niz 3 minuty. Warunki naprawde fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżli ktos jest/był w Korbielowie to PLEASE napiszcie jak warunki! Bo jadę tam na 7 dni (od niedzieli) i nie wiem, czy opłaca się w ogóle brać porzadne narty (boję się,że zniszczę) czy brać stare narty,których mi już nie szkoda podniszczyć? Byłam teraz ne weekend w Wiśle i sniegu na stokach było sporo, zdecydowanie nie była to opcja "szkoda nart". Czy jednak w Korbielowie jest inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam trasa przy krzeselku Baba przygotowana bardzo dobrze, trasy z Soliska i Buczynki rowniez, z tym ze tam wiecej lodu, wiec koniecznie naostrz narty. Na tych trasach nie ma mozliwosci zniszczenia nart (jedynie mozliwe stepienie krawedzi na lodzie, ale to koszt maks 40 zl w serwisie). Poza tym otwarte sa trasy numer 5 i 6 z Miziowej do Szczawin. Jedni z moich klientow wlasnie na Miziowej mieszkaja i z tego co mowia warunki na tych dwoch trasach sa calkiem dobre, jedynie w jednym miejscu na trasie numer 5 sa kamienia (ale tam sa kamienie nawet jak jest 2 metry sniegu :D chodzi o ten troche bardziej stromy fragment trasy, mniej wiecej po srodku). Tak jak napisalem jest to relacja moich klientow, ja byc moze za 2 dni udam sie pieszo na Pilsko na wschod slonca, to bede mogl napisac cos wiecej na podstawie wlasnych obserwacji. pozdrawiam ps: zawsze mozesz wziac 2 pary nart :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) :) Narty naostrzone, więc może być i lód - ja mogę jeździc w dowolnych warunkach, żeby tylko kamieni nie było-to wtedy wole wziąć stare narty. A to miejsce na 5tce chyba kojarze - chodzi Ci o fragment na kawałku miedzy miziowa a szczawinami ?. No to raczej biore nowe nartki (w sumie to aż takie "nowe" juz nie są, bo 16 dni na stoku przejeżdziły :D). Dwóch par nie mogę wziać,bo jadę z grupą PKP i busami-więc ledwo uniosę cały ekwipunek i jedna parę nart...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w Korbielowie caly dzien w sumie padal snieg, momentami dosc mocno, co w polaczeniu z wiatrem dawalo zamiecie. do tego wiatr potegowal uczucie mrozu, co odbilo sie na niskiej frekwencji na wyciagach. dzisiaj za to caly dzien piekna pogoda, bezchmurne niebo i swiecace slonce. Warunki na trasach ciagle bardzo dobre, sniegu stale przybywa. Dzisiaj w kolejkach na Babe trzeba bylo odstac ok 5, maks 10 minut. Jutro relacja z Pilska, gdyz rano sie tam wybieram. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy, oraz w dzien w Korbielowie silny wiatr. Szczyt Pilska od rana w chmurach. http://i49.tinypic.com/9qa15s.jpg Przez zmeczenie i ograniczenie czasowe nie wszedlem na sam szczyt, musialem poprzestac na Kopcu. Im wyzej tym ciezsze warunki do wchodzenia. Trasa z Miziowej do Szczawin nie zjezdzalem, ale z tego co widzialem (jej poczatek i koniec) to warunki dobre, pieknie wyratrakowane, http://i48.tinypic.com/2edmgj7.jpg czego nie mozna powiedziec o trasie orczyka na Miziowa - niczym trasa boardercross'u :D Na wlasne oczy moglem zobaczyc na Pilsku nasniezanie powyzej Buczyny, chodzi 1 (slownie jedna) armatka: http://i47.tinypic.com/1pc7yt.jpg http://i47.tinypic.com/j9yiko.jpg na Kopcu bardzo silny wiatr, ciezko bylo ustac, widocznosc bardzo slaba. http://i45.tinypic.com/2rc79ts.jpg http://i49.tinypic.com/6p9eae.jpg http://i46.tinypic.com/103h79w.jpg http://i49.tinypic.com/fla8a0.jpg warunki powyzej Mizowej, a wlasciwie ich brak - widac ze przejechane ratrakiem, ale sniegu malo, wystaje trawa i krzaki. Musi spasc jeszcze z jakis metr sniegu zeby bylo fajnie(to co spadlo ostatnimi dniami wywialo z trasy do lasu) Zjezdzalem na dol z Kopca laskiem, az do Miziowej. W lesie calkiem fajni (oczywisicie o puchu po pas mozna marzyc) srednio ok 50 cm sniegu, dosc miekkiego i sypkiego, miejscami nawiany. http://i46.tinypic.com/oqj9dz.jpg Potem z Miziowej na niebieska 6 i tam znowu odbicie w las. http://i46.tinypic.com/2j5bcid.jpg http://i48.tinypic.com/33kawjm.jpg http://i47.tinypic.com/f2ooiv.jpg Tam juz gorzej, mniej sniegu, ale zjechac sie dalo. Wyjechalem w okolicach talerzyka laczacego, potem 1 z Buczyny na dol. Tam warunki w sumie bez zmian. Jechalem rano wiec trasy jeszcze w sumie dobrze przygotowane. Ok 11-12 zaczely sie robic 5-10 minutowe kolejki. Dzien sloneczny ale wietrzny. Okolo poludnia temperatura przekroczyla o stopni i snieg na dole zaczal topniec. Generalnie cala wyprawa z wjazdem wyciagami prawie 2 godziny, w tym ok 5-7 minut zjazdu. Mimo wszystko bylo warto. to tyle pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś nowe wieści o Pilsku ? Do wyjazdu zostały mi dwa tygodnie, ciekawe czy do tego czasu będzie jakaś konkretna zmiana. Czy opłaca się kupować wielodniowe karnety ? Biorąc pod uwagę liczbę otwartych tras i wyciągów, no i frekwencję ? Jak Wy robicie jeżdżąc na Pilsku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwa tygodnie do wyjazdu,to są jakieś szanse ,że otworzą więcej tras,problem w tym ,że to zależy tylko od naturalnych opadów śniegu,a z tym wiadomo,może być kiepsko. Ja mam telefon w plusie i kupuję zawsze karnety całodniowy po obniżce 20% to 54 zł, opłaca się półdzienny od 8 do 13 wtedy po zniżce masz 5 godzin jazdy za 38 zł Na wieczorne jazdy polecam kolej baba z krzesełkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekować. Czyli wypadałoby miec telefon w Plusie ... czy ta obniżka ceny dotyczy wszystkich telefonów w Plusie, czy tylko jakiegos konkretnego planu taryfowego ? Mam jeszcze jedno pytanie, czy kolej linowa Baba działa w ramach karnetów Gatowskich punktowych i terminowych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Milana tutaj masz cennik: http://www.gat.pl/352.php nie wiem ile jezdzisz w trakcie dnia, ale np jeden wjazd na Babe to 60 punktow, jeden wjazd krzeslem z Polany Strugi na Szczawiny 80 punktw, na Miziowa niecale 40. Kupujac karnet czasowy na wiecej jak 3 dni, srednia cena za dzien Ci spada, a dodatkowo mozesz jezdzic na jezdzie nocnej wyciagiem numer I lub wlasnie na krzeselku Baba. Dodatkowo oczywiscie od 8 do 16 na wszystkich wyciagach GAT + Baba. Dla mnie wybor jest oczyswisty - tylko karnet czasowy. Jesli jezdzisz duzo, to jest to dobre rozwiazanie, bo punkty Cie siekna po kieszeni :) Jesli jednak preferujesz narciarstwo barowe, to polecam punkty :D Warunki w Korbielowie - z soboty na niedziele przyszedl halny i troche sniegu zebralo. Jednak na trasach sztucznie nasniezanych nie wplynelo to wlasciwie w ogole na warunki (od Buczyny w dol) tam ciagle jest dobrze/bardzo dobrze. Z tego co slyszalem w niedziele z Miziowej do Szczawin pogorszyly sie warunki (lod + kamienie) sam tam nie bylem, opieram sie na opinii znajomego. Ruszyl takze maly wyciag na Kopiec, ale po tym co widzialem na Kopcu w piatek to szalu raczej nie ma ... W niedziele piekny, sloneczny i cieply dzien (lekkie roztopy od rana do ok 15), potem przyszedl mroz i trzyma az do teraz. Dzisiaj rano lekko popruszylo. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak sugerujecie zakwaterowanie gdziekolwiek i korzystanie z parkingów pod stokiem?

na to pytanie powinnas odpowiedziec sobie sama. Czy poranny spacer z nartami 500-1000m lub wyprawa samochodem na parking, to cos dla Ciebie, czy jednak wolisz wychodzic z pensjonatu/hotelu/kwatery i od razu wpinac narty. Jesli wybierasz opcje numer 2, to do wyboru masz wspomniany przez Ciebie Jontek, u Hrubego, Pensonat Połonina, Fero Lux, kilka kwater prywatnych przy stoku Baba, ktorych nazw nie znam, oraz bodajze pensjonat Irena ( tu nie jestem pewien czy jest bezposrednie wyjscie na stok - znajduje sie on tuz ponizej Jontka). To by bylo na tyle(mam nadzieje ze nic nie pominalem), no chyba ze interesuja Cie rowniez kwatery gdzie bezposrednio wychodzisz na osle laczki :D:D? Poza tym w promieniu 500 metrow masz bardzo duzy wybor kwater, pensjonatow, hoteli o roznym standatdzie - jednak w nich bedziesz musiala sie troche przespacerowac na stok, pozostaje tez caly Korbielow dolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj w Korbielowie spadlo jakies 7 moze 10 cm sniegu. Nie wiem gdzie sa te zapowiadane w prognozach pogody sniezyce ale na pewno nie tu. Pilsko caly czas w chmurach wiec mozliwe ze tam sypie wiecej. Wsrunki sniegowe na trasach bez zmian, od niedzieli temperatura ciagle na malym minusie. Generalnie najwiekszy tlok w Korbielowie jest podczas ferii mazowieckich. W czasie slaskich rowniez duzo ludzi jednak wg mnie mniej. W ogole w tym sezonie bardzo malo ludzi do Korbielowa zjechalo i kolejki do wyciagow sa na prawde male.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na Babie do 14. Kolejka byla jedynie do bramki z karnetem gatu, do 2 bramek na karnety Baby w niektorych momenrach bez kolejki, maks 3 min. Nie wiem jak na pozostalych wyciagach, ale raczej tragedii nie ma bo ciagle malo ludzi w Korbielowie. Na razie sypie snieg, nie sa to sniezyce, ape ciagle przybywa, przez noc i do teraz ok 10-15 cm spadlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wlasnie z wieczornej jazdy na babie i pierwszym orczyku gatu. Na babie duzo kopnego sniegu, trasa dosc rozjezdzona, ale to glownie przez to ze caly dzien sypie. O 16 na gacie duzo lodu, ale co mnie pozytywnie zaskoczylo - rarrakowali caly stok na nocna jazde(wiazalo sie to z polgodzinna przerwa w dzialaniu orczyka) nie wiem czy tak jest codzinnie, w kazdym badz razie pierwszy raz to w tym sezonie widzialem. N.A.T. Jak bedziesz jutro na babie jezdzic to byc moze sie na stoku gdzies bedziemy mijac, bo od 1030 zaczynam tam lekcje. Jaskrawe czerwone spodnie i czarna kurtka to ja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki bardzo dobre/dobre??? To chyba byliscie gdzie indziej niz ja... Jeżdziłam w Korbielowie 7 dni (do soboty włącznie) i uwazam, że jest kiepsko. Na odcinku Kopiec-Miziowa wystają krzaczki i trawa, na odcinku Miziowa-Szczawiny sporo kamieni. Trasa niebieska z kopca do buczynki to KPINY! Przetarcia, muldy, szkoda nart. Na buczynce na czerwonej rano dobrze, ale ostatnia 1/3 trasy (od przewężenia) niebezpieczna: tłok, muldy, lód i pojedyncze kamienie. Na orczyku solisko-kamienna duuuuużo lodu, na ostatnich 50 metrach to praktycznie sam lód, poza tym np. w sobotę było dużo luźnych grud lodó wielkosci piłeczki, co moim zdaniem jest bardzo niebezpieczne. Najlepsze warunki na Babie (i na górnej części buczynki),ale też bez rewelacji. Kamieni i trawy nie ma, ale bardzo twardo i dużo lodu. stok jest codziennie ratrakowany, ale niestety po 4 godzinach już tego nie widać. W górnej części na ogół warunki były dobre, ale zdarzały się niespodzianki, bo pod cienka warstwą sniegu był lód Natomiast w dolnej części lód + twarde lodowe grudki latajace luzem po stoku. Pomimo jakichś tam opadów śniegu przez cały tydzień warunki nie uległy poprawie - moim zdaniem znaczy to tyle, że nie dbają/ nie potrafią zadbać o stoki. Ponadto np. w sobotę z nieznanych przyczyn zamykali ze 2 razy jeden z orczyków z soliska na buczynką i tworzyła się kolejka. stan krzesełek na Babie równiez średni - brakowało na części krzeseł ochraniaczy, które chronią łydki przy siadaniu na krzesełku - a z tego wyciągu korzystało wielu poczatkujacych, więc moim zdaniem to niedopuszcalne. Poza tym to krzesło jest megawolne - w góre jedzie chyba ze 6 minut, podczas gdy zjazd trwa może ze 2 minuty. Ludzi jak na ferie rzeczywiście niewiele, gastronomia OK, bardzo sympatyczna bacówka przy Babie, ceny na stoku: -herbata - 4zł -gorąca czekolada z bitą śmietaną - 4 zł -naleśniki - 8 zł -kiełbaska z grilla - 7 zł -oscypek z grilla - 3 zł - frytki - 5 zł Podzumowując -SKANSEN - dużo lepiej jechać gdzieś indziej, gdzie bardziej dbają o stoki - np. Wisła (byłam tydzień wcześniej i było o niebo lepiej), pewnie też Wierchomla, Białka, Bukowina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Strona GAT-u podaje, że pomimo ocieplenia warunki nadal dobre! Ale jak ja widzę na kamerkach te przetarcia, po prostu ziemia i pewnie kamory to nie wiem jak można to nazwać warunkami dobrymi i bardzo dobrymi! Kolejny raz już taka ściema, chyba że ktoś może mnie wyprowadzić z błędu? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem 20.03.10 na Pilsku i warunki mimo ok. +15`C w dolinie i +10`C na szczycie całkiem niezłe. Pogoda piękna. Rano na górze nawet bardzo dobre warunki. Po południu nieco gorzej ale góra się trzymała. Możliwości rozwoju. jakie daje Pilsko są ogromne. Potrzeba koniecznie inwestycji. Marzeniem nr.1 byłaby budowa wyprzęganej 4-os kolei ze Szczawin na Pilsko i do tego naśnieżanie. Wtedy warunki od listopada do maja gwarantowane. Do tego pełna odnowa istniejących orczyków i już Pilsko staje sie najlepszą stacją w kraju. A z czasem można cudownie rozbudować wyciągi i trasy. Ale sądze ze teraz najważniejszym jest przeforsowanie budowy choć tego 1 krzesła.

Użytkownik shuger edytował ten post 05 kwiecień 2010 - 16:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam, mam pytanie o górę Pilsko i ewentualnie inne wyciągi w Korbielowie. Otóż wybieram się na tegoroczne święta Bożego Narodzenia, tj od 23 grudnia 2010 do Korbielowa. Będę tam po raz pierwszy. jeżeli będą warunki śniegowe chciałbym oczywiście pojeździć. Czy moglibyście powiedzieć mi jak najwięcej o tamtejszych trasach, wyciągach i knajpach gdzie można dobrze zjeść. Jeżdżę średnio, trasy po których bez kompleksów jezdziłem to 7 i 10 w Szczyrku, Golgota-zjeżdzam ale z duża utrata stylu, a wlasciwie bez niego, Jaworzyna Krynicka-oprócz czarnej cała wzdłóż i wszerz objechana, no i oczywiście zielone i niebieskie trasy. Jak patrze na mapę tras na Pilsku to zastanawiam się czy podołam, jak mniej więcej to mozna odnieść do tras w Szczyrku, gdzie jezdze co roku po różnych trasach? 1. Czy kazdy tam znajdzie cos dla siebie (jade tez ze slabo jezdzaca zona i chetnym do nauki poczatkujacym bratem i jego zona). 2. Czy oprocz Pilska sa w Korbielowie lub niedalekiej okolicy jakies inne wyciagi, zebym ja, powiedzmy sredniozaawansowany oraz moja rodzina - poczatkujacy mogli znalezc wspolnie cos dla wszystkich 3. Jakie panuja tam warunki sniegowe w grudniu, nie pytam o stan tras, bo wiem ze jak jest GAT to pewnie nieciekawie, ale jak tam bywa ze sniegiem zwlaszcza w grudniu 4. Czy na Slowacji niedalekiej jest cos w poblizu Korbielowa gdzie mozna by fajnie pojezdzic? 5. Jak jest z parkingiem pod Pilskiem, czy da sie dojechac blisko wyciagu, czy sa korki czy lepiej gdzies auto zostawic i podjechac autobusem? Napiszcie jezeli mozecie jak najwiecej na forum albo na PW, bardzo mi zalezy, bo bedę tam pierwszy raz i nie wiem na co sie nastawiac. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...