Skocz do zawartości

Buty narciarskie poziom zaawansowany


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To cię zmartwię miałeś złych doradców. Ciśniesz tyczki jest ok. Jeździsz amatorsko bardzo nie ok. Dlatego podkreśliłem "świadomy wybór" :)  :) . Tak sobie wyobraź trasa ma 1 km skręt +- 12 m dasz radę na jeden raz. (pomijamy kwestię jazda na krechę z szybką zmianą krawędzi). Sądzę że nie :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:. Utwierdzasz mnie w przekonaniu że brak stabilności w skręcie to nie kwestia butów ale nart :ph34r:  :ph34r:


Widocznie trafiłem na tragicznych instruktorów...
Nie wiem skąd wziąłeś brak stabilności w skręcie? Nie mam z tym problemów;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to Cię zmartwię ;) Nie należę do osób, które przed zakupem idą do skiteamu i kupują narty, bo są ładne albo akurat modne. Przed zakupem doradzałem się innych osób i wypożyczyłem kilka różnych nart żeby sprawdzić, które mi najbardziej podpasują :)

Cześć

Wierz mi naprawdę znam życie. ;)

To co napisałeś świadczy przeciwko Tobie. Gdybyś dokonywał wyboru świadomego nikogo byś się nie musiał pytać - to chyba oczywiste.

Na slalomkach i nartach zbliżonych jeździ na co dzień 7-8 narciarzy na 10. Z tego 1 osoba na 1000 umie pojechać na tych nartach jak należy reszta wykorzystuje je do jazdy skrętem średnim a nawet długim. Harpia jest jedną z takich osób. Jeżeli jesteś drugą - szacun.Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek

Przesadzasz.

Nie jest tak jak piszesz.

 

Jadąc na Praciakach wyciągiem, podglądałem jadących w dół.

Statystyki są o wiele lepsze niż piszesz.

Można było nawet dojść do wniosku, że Polacy to jakaś szczególnie uzdolniona narciarsko nacja.

 

To pewnie kwestia odbywającego się tam właśnie zlotu "szurniętych pozytywnie na punkcie nart" pod auspicjami Skiforum :)

Ze szczególną odpowiedzialnością niejakiego : MITKA :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wierz mi naprawdę znam życie. ;)
To co napisałeś świadczy przeciwko Tobie. Gdybyś dokonywał wyboru świadomego nikogo byś się nie musiał pytać - to chyba oczywiste.
Na slalomkach i nartach zbliżonych jeździ na co dzień 7-8 narciarzy na 10. Z tego 1 osoba na 1000 umie pojechać na tych nartach jak należy reszta wykorzystuje je do jazdy skrętem średnim a nawet długim. Harpia jest jedną z takich osób. Jeżeli jesteś drugą - szacun.Pozdrowienia


Ja trzeci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe na jakich nartach jeździli by dziś zawodnicy gdyby nie regulacje?

Nie zapomnę jak przesiadłem się ze 156 na 165.

Drugie wydawały się nieakceptowalnymi i ociężałymi kołkami.

Pewnie trochę się przyzwyczaiłem i trochę producenci popracowali nad geometriami i rozkładem sztywności bo na 165 dziś jeździ się fajnie i niczego mi w nich nie brakuje.

 

Muszę nawet przyznać, że amatorzy zyskali trochę na "uniwersalności" współczesnych nart SL.

Jednak jak czasami wyjmę z piwnicy Omeglassy 156 to są one żywym srebrem nawet przy najnowszych komórkach 165.

 

Na podstawie tych doświadczeń nie widzę powodu aby wydłużać slalomowe narty ponad 165cm.

DLA NIKOGO.

Moje jazda jest zaprzeczeniem sportu, jadę wyłącznie dla przyjemności. W tym roku , w chwili słabości nabyłem. MadSamurai by Wed'ze. 150 cm długości, 100 mm pod butem. ( rdzeń drewniany made in Austria.  Sztywna klasyczny camber. Zaprzeczenie wszystkiego co dotychczas widziałem. Uśmiech na twarzy cały dzień jak tylko popadało i było miękko czy muldziasto. Teraz to ja już zupełnie nie wiem jaka powinna wyglądać narta. Myślałem, że jak kupie RTM81, to będę jeździł tylko z jedną para nart a tu kłopot: Samurai tez warto zabrać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spiny, w rekreacyjnych butach flex nie ma większego znaczenia.

Ostatnio mierzyłem jakieś HEADy 120 i były podobnie miękkie co 50-tki mojej mamy.

Ale grunt, że cyferka się sprzedaje.

 

Jak dla mnie są dwie opcje.

 

1. Jeśli jeździsz sportowo czy bardzo ambitnie poza trasą lub masz aspiracje do bardzo agresywnej jazdy i/lub perfekcyjnej techniki kupujesz, jak najtwardsze buty w których jesteś w stanie wytrzymać. Z reguły z grupy Race.

 

2. Jeśli jeździsz rekreacyjnie kupujesz dowolne buty w których Ci wygodnie. Pamiętasz jedynie by nie były za duże i za szerokie.Jeśli masz takie upodobania możesz szukać twardszych ale nawet jak but będzie za mięki to przecież nic wielkiego się nie stanie.Te 10 miliisekund ,opóźniona rekacja narty, wcale nie będzie przeszkadzała w zabawie. Podobnie z nartami, nawet na klepkach z marketu można się dobrze bawić. Czy coś nam zmieni, że piętki się trochę obślizgną?

 

Jest jeszcze opcja trzecia. Jeśli na co dzień nie jeździsz sportowo a upierasz się, że w miękkich butach "nie da się" jeździć, znajdź dobrego zawodnika, daj mu takie buty a potem zobacz ile dołoży Ci w SL mimo twojego "komórkowego" setu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. nie ma problemu z przejechaniem 1km na promieniu 12m.

Nawet w "moim wieku" da się zacieśnić :)

 

Phi... co to jest 12 m?

Kiedy jeździłam pługiem, potrafiłam spory odcinek trasy przejechać na promieniu równym... długości narty, czyli 154 cm. Nie było instruktora (z tych, którzy mnie uczyli), który by nie zrobił "WOW" na moją technikę :D. Niestety, wraz z rozwojem moich narciarskich umiejętności - ta akurat całkowicie zanikła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . Tak sobie wyobraź trasa ma 1 km skręt +- 12 m dasz radę na jeden raz. (pomijamy kwestię jazda na krechę z szybką zmianą krawędzi). Sądzę że nie...

Adamie.

Co za dziwne pytanie i wydumany problem. Jest akiś zakaz robienia przerw???

A może jak ktoś robi przerwy to jeździ źle technicznie??? Czy może nawet jak ktoś jedzie rewelacyjnie a zrobi przerwę w połowie na oddech to jego technika się nie liczy??? Jest zła, bo zrobił przerwę????

 

Ja nie dam rady bez przerwy. Więc robię jedną, a nawet dwie. Ale jak jadę staram się jechać najlepiej jak potrafię i najbardziej dynamicznie jak potrafię. Czy mam przestać jeździć, bo liczy się tylko jak się przejedzie całą trasę na jeden raz??? 

 

Co za totalna bzdura!

 

Od zawsze tępię mit "jazdy całej trasy za jednym razem". Nie mam danych statystycznych, ale jestem pewien, że duża, a nawet bardzo duża ilość wypadków i kontuzji, bierze się z idiotycznego zwyczaju jazdy całej trasy bez zatrzymania. W efekcie delikwent ostatnie kilkaset metrów jedzie z rozpalonymi do białości nogami, nie mogąc zareagować nawet na najprostsze niespodziewane wydarzenie na trasie.

 

Pozdrawiam.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurowane..chyba tego nie probowales, skoro wypowiadasz sie o niuch z takim nabozenstwem.. jeden z najgorszych wynalazkow w narciarstwie...

Ja mam buty Dahu.

Wynalazek szwajcarów.

Wewnętrzny but jest sznurowany i służy również do chodzenia.

Wkłada się buta wewnętrznego do skorupy, która jest zapinana tylko na dwie klamry.

Dla nie których to profanacja buta narciarskiego bo nie jest zapinany na cztery klamry i nie ma górnego rzepa.

Buty bajka pod każdym względem.

Buty są wygodne, komfortowe, ciepłe i dobrze trzymają stopę.

Ale dla mega konserwatywnego klubu narciarzy z PL są zbyt innowacyjne i ekstrawaganckie.

Jak zwykle wyprzedziłem konserwatystów użytkowników butów narciarskich o 10 lat z wprowadzeniem na polski rynek tych butów. :D

I mam jeszcze kilka takich nowości które osobiście użytkuję i pewna grupa światłych narciarzy również z pełnym zadowoleniem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poszukuję przede wszystkim komfortowych butów, które zapewnia dużo kontroli" stąd wniosek że nie masz kontroli, ale skoro masz to dyskusja w kontekście nart jest nieaktualna. Kup buty o max. fleksie i będzie ok. 

 

Widocznie źle się wysłowiłem, skoro tak to odebrałeś  ;)

Dzięki i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

szukam i szukam i nie mogę znaleźć, jeździ ktoś lub jeździł w butach Fischer vacuum. Mierzyłem kilka butów o flexach 110-130 i najbardziej wygodne (bez grzania itp) były Fischer rc4 vacuum 110. Mam wąską stopę 93 mm. Do tej pory miałem Rossignol Zenith senssor 3 110. po 2 sezonach lekko kapciowate (nie były dobierane pod szerokość stopy).

Zastanawiam się ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam i szukam i nie mogę znaleźć, jeździ ktoś lub jeździł w butach Fischer vacuum. Mierzyłem kilka butów o flexach 110-130 i najbardziej wygodne (bez grzania itp) były Fischer rc4 vacuum 110. Mam wąską stopę 93 mm. Do tej pory miałem Rossignol Zenith senssor 3 110. po 2 sezonach lekko kapciowate (nie były dobierane pod szerokość stopy).

Zastanawiam się ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach?

Zastanawiam się ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy

 

 

Jak teraz jest wygodnie to znaczy że but za duży , powinno być na początku nie wygodnie i rozmiar mniejsze niż cywilne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz jest wygodnie to znaczy że but za duży , powinno być na początku nie wygodnie i rozmiar mniejsze niż cywilne 

wygodnie w sensie nie ma ucisków miejscowych np na którejś kości itp. mam mocny ucisk na podbiciu (maks na drugi ząbek zapinam) - stopa wysoko wysklepiona mocne wydrążenie, co już zrobiliśmy poprzez dystans na wygrzewaniu. Ogólnie buty mają dobry rozmiar, nie są to moje pierwsze buty i sprzedawca/serwisant kompetentny w ski team - wielotelni narciarz.

Pytam "Zastanawiam się ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygodnie w sensie nie ma ucisków miejscowych np na którejś kości itp. mam mocny ucisk na podbiciu (maks na drugi ząbek zapinam) - stopa wysoko wysklepiona mocne wydrążenie, co już zrobiliśmy poprzez dystans na wygrzewaniu. Ogólnie buty mają dobry rozmiar, nie są to moje pierwsze buty i sprzedawca/serwisant kompetentny w ski team - wielotelni narciarz.
Pytam "Zastanawiam się ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach?"


Ja bym juz ni nie robił w takiej sytuacji but sam sie dopasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym juz ni nie robił w takiej sytuacji but sam sie dopasuje

no to chyba nie znasz tej technologii. But się sam nie dopasuje. jestem juz po wygrzewaniu - cholewka rewelacyjnie dopasowała się do krzywizny goleni (podudzi) przez co pomimo krzywizny nóg nacisk na nartę będzie idelanie w osi, a nie gdzieś bokiem, lewa jest delikatnie bardziej do wewnątrz niż prwa noga, poza tym lewa kostka wystaje mi bardziej niz prawa ci w butach odczuwałem po całym dniu, a tu jest dopasowane idealnie, prawy but do prawej lewy do lewej.  Przynajmniej na sucho bez jazdy wygląda to idealnie. Jestem na prawdę pod wrażeniem tej technologii. Oczywiscie da się jeździć bez niej ale to niweluje wszelkie odstępstwa od normalności i podnosi komfort jeżdżącego. zobaczymy co na stoku. A poza tym w butach do wygrzewania nie powinno się jeździć bez wygrzewania, bo jest to półprodukt i użytkownik może być nie do końca zadowolony, a w takim przypadku po co placić za technologię?.

 

dla zainteresowanych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...