Skocz do zawartości

Dobór nart


PiotrSh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Potrzebuję pomocy w doborze nart na przyszły sezon.

Wiek 30

Waga 85

Wzrost 180

Jeżdżę już 15 lat na nartach ale jazdę na krawędziach odkryłem dopiero w zeszłym roku i zakochałem się w narciarstwie.

Poziom w skali forum 6

Zamierzam jeździć 2 razy w roku w alpy na tydzień, plus jakieś 10 dni w polsce.

Do tej pory jeździłem na Head supershape iMagnum 163cm ( wiem, za krótkie ) oraz posiadam jeszcze Salomon q90 180cm (miały być na puch ale średnio się sprawdziły, za to super się sprawdzają na miękką, przymuldzoną trasę więc myślę, że je zostawię właśnie na rozjeżdżony stok.

Plan jest taki - kupić narty dzięki którym będę mógł się dalej rozwijać, w planach jest też szkolenie w przyszłym roku w Kaunertal( klinika narciarska NTN )

Rozważam 4 pary nart. 

1. Freeride - typowo na dzień po opadzie śniegu w nocy, coś na gołe zbocza alpejskie plus między luźniejszymi drzewami w niższych partiach gór , tu myślałem o nartach min 105 pod butem 190cm i full rocker.

2. Narty na twarde trasy, myślalem o np Salomon SL 10 lub 12 165cm lub Addict Pro 170cm/177cm (taka elastyczniejsza slalomka żebym to opanował a jednocześnie dalej się rozwijał :P)

3. Narty na powiedzmy objechanie Sellarondy albo całego ośrodka Ischgl niezależnie od twardości trasy czyli coś uniwersalnego może dla odmiany z dłuższym promieniem skrętu, szersze pod butem od powyższych np podobały mi się Kastle MX75 172cm(testowane w Skolnity) ale myślę jeszcze o Fischer curv GT 175cm, Salomon S/MAX 12 175cm, Salomon S/Force Bold 177cm lub coś podobnego. 

4. Salomon  q90 180cm na rozjeżdzony stok(posiadam)

Proszę o porady czy idę w dobrą stronę, czy ma to sens, tak jak mówiłem priorytetem jest dla mnie rozwój.

A tu na szybko złożony filmik na różnych nartach od 163cm przez 169cm do 175cm
 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PiotrSh napisał:

aż tak tragicznie? :classic_sad: 

Tragicznie to będzie jak kogoś zahaczysz. Na razie jest głupio i niebezpiecznie. Niestety, tylko Ci się wydaje, że panujesz nad nartami i skrętem. Jeżeli sam sobie cos zrobisz, to najwyżej dostaniesz Nagrodę Darwina, jeśli kogoś zabierzesz że sobą, to nie będzie wypadek a zabójstwo. Zamiast wybierać narty poszukaj sensownego instruktora, który nauczy się podstaw - wydasz kasę z większym pożytkiem dla Ciebie. Miłego dnia. 

Jednak nie wytrzymalem ;-))

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiotrSh napisał:

Dziekuję, tak zrobię. 
Kogoś polecisz? 
W takim razie co z nartami? Zostawić te co mam? kupić jakieś elastyczniejsze ale dłuższe do nauki podstaw? 

Na pewno cię sformatuje

 

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PiotrSh napisał:

W takim razie co z nartami? Zostawić te co mam? kupić jakieś elastyczniejsze ale dłuższe do nauki podstaw? 

Cześć 

Narty które masz bym zostawił 163 czy 165 czy 170 jakie to ma znaczenie ?!… wrócił bym jak koledzy już napisali do szkoły podstawowej plus kije do ręki-obowiązkowo!!! .
Właśnie wróciłem ze szkolenia gdzie jeździłem na narcie 17 letniej dodam zajebistej narcie ! Jak sam widzisz narta nie ma znaczenia gdy uczysz się poprawnej techniki . IMG_1325.thumb.jpeg.4b75a7c3ea075c7aba450a9ef7267a43.jpeg

Powodzenia !

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 minut temu, Clip napisał:

plecy Cię nie bola od takiej pozycji?

czasem mam zakwasy w prostownikach.  Ciesze sie, że tu napisałem, osoby z którymi jeżdżę albo mówią, że jeżdżę świetnie i nie ma tu co poprawiać albo, że musze się bardziej rozpędzić żeby w skręcie zbliżyć ciało do stoku i że to jest kwesta przełamania bariery prędkości w głowie :D pierwsze co, w następnym sezonie to będzie wizyta u instruktora, koniec z samouctwem 

Edytowane przez PiotrSh
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PiotrSh napisał:

czasem mam zakwasy w prostownikach.  Ciesze sie, że tu napisałem, osoby z którymi jeżdżę albo mówią, że jeżdżę świetnie i nie ma tu co poprawiać albo, że musze się bardziej rozpędzić żeby w skręcie zbliżyć ciało do stoku i że to jest kwesta przełamania bariery prędkości w głowie :D pierwsze co, w następnym sezonie to będzie wizyta u instruktora, koniec z samouctwem 

Ty już lepiej nie przełamuj tych barier i nie słuchaj swoich kolegów.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Narty które masz bym zostawił 163 czy 165 czy 170 jakie to ma znaczenie ?!… wrócił bym jak koledzy już napisali do szkoły podstawowej plus kije do ręki-obowiązkowo!!! .
Właśnie wróciłem ze szkolenia gdzie jeździłem na narcie 17 letniej dodam zajebistej narcie ! Jak sam widzisz narta nie ma znaczenia gdy uczysz się poprawnej techniki . IMG_1325.thumb.jpeg.4b75a7c3ea075c7aba450a9ef7267a43.jpeg

Powodzenia !

pozdro

Super narty! Pierwszy model jaki zajeździłem - skończył się ślizg 🤪.

Zawsze mialem sentyment do tej marki.

Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KrzysiekK napisał:

Same gs podobne … nic SL, sC ?

To wrocławska sekcja. W Łodzi mam sl/gs, obie rossi. W Skierniewicach am: Scott/Kastle.

IMG_8667.jpeg.d94c4892418259e8da09f69133
sl 165 Rossi fis

BB96B190-59F3-47DA-93F7-88CDDACD1421.jpe

am 180 Scott the Ski


 

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...