Skocz do zawartości

Rysa narty łatanie


Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem tanio narty z taką rysą.spacer.png

Od razu pisze że jestem raczej laikiem narciarskim, niby jeżdżę ale nie jakoś regularnie i amatorsko.

I teraz pytanie, warto to łatać? Słyszałem o sposobie z pałeczką kofiksową. Jeśli załatam to kofiksem, mogę to potem wyszlifować papierem ściernym czy innym domowym sposobem, czy raczej jakims narzędziem specjalnym? Z racji ceny tych nart nie chce ich oddawać do serwisu. Dzięki za odpowiedzi

Edit: Wiem że te narty nadają się całe do serwisu albo na 'emeryture', ale jako biedny student okazjonalnie śmigający ze znajomymi, muszę je reanimowac:))spacer.png

Edytowane przez sebbro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sebbro napisał:

Nabyłem tanio narty z taką rysą.spacer.png

Od razu pisze że jestem raczej laikiem narciarskim, niby jeżdżę ale nie jakoś regularnie i amatorsko.

I teraz pytanie, warto to łatać? Słyszałem o sposobie z pałeczką kofiksową. Jeśli załatam to kofiksem, mogę to potem wyszlifować papierem ściernym czy innym domowym sposobem, czy raczej jakims narzędziem specjalnym? Z racji ceny tych nart nie chce ich oddawać do serwisu. Dzięki za odpowiedzi

Edit: Wiem że te narty nadają się całe do serwisu albo na 'emeryture', ale jako biedny student okazjonalnie śmigający ze znajomymi, muszę je reanimowac:))spacer.png

To co odstaje wyciąć nożykiem do tapet zalać kofiksem wyrównać tymże nożykiem i śmigać niczym się nie przejmując 👍 tylko naostrzyć i nasmarować,krawędzi jeszcze sporo 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A jak gdzieś wykombinujesz stare żelazko i kawałek raszpli to warto ślizg zrównać i kupić parę świec bezbarwnych. Na gorąco posmarować - zerknij jak to się mnie więcej robi - później, jak nie masz cykliny solidnie i dość energicznie przetrzeć bawełniana szmatką -aż ślizg nabierz połysku - i jedziemy. Smarowanie chroni ślizg a i Tobie będzie się lepiej jeździło.

Trzymaj się serdecznie

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sebbro napisał:

Dzięki za porady
Nie wiem czy będę równał ślizg, ale spróbuje je przesmarować

Cześć

Chociaż spróbuj. Też byłe studentem i zarabiałem na zasadzie - zrób dziesięć par, a Twoje będą za darmo - i wierz mi, przygotowanie i dbałość o ostre krawędzie i smarowanie jest zdecydowanie ważniejsza niż zupełnie durne a tak powszechne obecnie pytanie: które nart wybrać.

Trzymaj się serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...