Skocz do zawartości

Nary dla średniaka.


franas00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupię narty ALLROUND o długości 154-156cm. Mam 170cm wzrostu i 73kg.
Moje umiejętności w skali 0-6 to 4+.
Szukam czegoś używanego na dłużej.
W mojej okolicy znakazkem blizzard magnum 7.4 156cm za 750zl. czy to będzie dobry wybór?
Czekam też na Wasze propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, franas00 napisał:

Witam, kupię narty ALLROUND o długości 154-156cm. Mam 170cm wzrostu i 73kg.
Moje umiejętności w skali 0-6 to 4+.
Szukam czegoś używanego na dłużej.
W mojej okolicy znakazkem blizzard magnum 7.4 156cm za 750zl. czy to będzie dobry wybór?
Czekam też na Wasze propozycje. 

Brałbym na wzrost znaczy 170cm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, star napisał:

Brałbym na wzrost znaczy 170cm.

Podczas jazdy na stoku w gorszych warunkach czyli muldy itd. mam taki problem że bolą/palą mnie uda, ostatnio jeździłem na nartach Head Raw Instinct 165cm, dlatego myślałem o czymś krutszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, franas00 napisał:

Podczas jazdy na stoku w gorszych warunkach czyli muldy itd. mam taki problem że bolą/palą mnie uda, ostatnio jeździłem na nartach Head Raw Instinct 165cm, dlatego myślałem o czymś krutszym. 

Długość nie jest przeszkodą, technika się kłania, jeździsz na tyłach, skręcasz siłowo, usztywniasz się w trudniejszych warunkach, zgaduję. 

Edytowane przez star
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, star napisał:

Długość nie jest przeszkodą, technika się kłania, jeździsz na tyłach, skręcasz siłowo, usztywniasz się w trudniejszych warunkach, zgaduję. 

Pewnie tak jest, jestem samoukiem, nigdy nie jeździłem z instruktorem, w dobrych warunkach po przygotowanym stoku nie mam problemów, a czy tu mogą pomóc inne/WĘŻSZE nary? 

Edytowane przez franas00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, franas00 napisał:

Pewnie tak jest, jestem samoukiem, nigdy nie jeździłem z instruktorem, w dobrych warunkach po przygotowanym stoku nie mam problemów, a czy tu mogą pomóc inne nary? 

Nie, narty nie pomogą w złej technice, dłuższa narta będzie bardziej stabilna i wymusi technikę (choć samemu trudno się jej nauczyć), krótsza będzie powodować powielanie błędów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chertan napisał:

Nie, narty nie pomogą w złej technice, dłuższa narta będzie bardziej stabilna i wymusi technikę (choć samemu trudno się jej nauczyć), krótsza będzie powodować powielanie błędów. 

A jeżeli chodzi o szerokość nart? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lexi napisał:

Zakładając że chcesz mieć jedną parę nart celował bym w jakieś allround 72~75mm pod butem - nie krótsze niż 165cm

Ja rzekłbym nawet że nie krótsze niż 170cm, i raczej dłuższe (np. 172 niż krótsze np. 167cm). Druga rzecz - ze względu na wagę Kolegi nie szukałbym dech przesadnie sztywnych (2 blachy + płyta). Oczywiście szkolenie (instruktor/wyjazd szkoleniowy) by się przydało.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ja rzekłbym nawet że nie krótsze niż 170cm, i raczej dłuższe (np. 172 niż krótsze np. 167cm). Druga rzecz - ze względu na wagę Kolegi nie szukałbym dech przesadnie sztywnych (2 blachy + płyta). Oczywiście szkolenie (instruktor/wyjazd szkoleniowy) by się przydało.

pozdro

A czy jesteś w stanie zaproponować jakieś przykładowe modele , coś używanego do 1000zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 12.01.2024 o 13:05, star napisał:

Z używkami jest ruletka podpytaj Brunera może pomoże...

A czy ktoś z was może zaproponować coś nowego? 

Jazda tylko po przygotowanych trasach, jak już pisałem na początku, moje umiejętności w skali 1-6 to 4+.

Kompletnie nie znam się na cenach, dostanę coś dobrego do 2000zł, z lekkim naciskiem na rozwój pod okiem instruktora na przyszłość? 

Nary zakładam przez 2-3 tygodnie w roku, w moim przypadku jest to raczej jazda rekreacyjna😉

 

Edytowane przez franas00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, franas00 napisał:

A czy ktoś z was może zaproponować coś nowego? 

Jazda tylko po przygotowanych trasach, jak już pisałem na początku, moje umiejętności w skali 1-6 to 4+.

Kompletnie nie znam się na cenach, dostanę coś dobrego do 2000zł, z lekkim naciskiem na rozwój pod okiem instruktora na przyszłość? 

Nary zakładam przez 2-3 tygodnie w roku, w moim przypadku jest to raczej jazda rekreacyjna😉

 

Patrz na rdzeń drewniany, titanal, na wysokość, wystarczy, co się trafi w dobrej cenie, szerokosc pod butem około 70, wszystko.

np tu masz promocje wybierz sobie https://ski24.pl/12-narty?styl-jazdy=race&utm_source=slider+KAFELEK+boczny+-+RACE&utm_medium=slider+KAFELEK+boczny+-+RACE&utm_campaign=slider+KAFELEK+boczny+-+RACE

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wizycie u autoryzowanego sprzedawcy nart ELAN zainteresowały mnie narty Elan Amphibio Sti lub Gti w cenie 1800zl, sprzedawca proponuję narty o długości 152cm,czy aby nie za krótkie? 

Trochę o nich poczytałem że są super uniwersalne, sprzedawca twierdzi że dla mnie wystarczające na spokojnie kilka nawet kilkanaście lat. 

Wzrost 170cm

Waga 73kg

Umiejętności (0-10) 6

P. S. w tym samym sklepie są też używki volkl rtm 74 154cm za 1000zl czy to może być dobrą opcją? Czy warto dołożyć do tych elanów? Jeszcze pozostaje kwestia długości w obu opcjach?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

@zając ma rację, 152 to zdecydowanie za krótkie. Nie wiem kto Ci tak doradził. 160 w przypadku elana to minimum. A najlepiej w okolicach wzrostu Twojego. Nie wiem czym się różnią oba modele STI i GTI (Subaru i Volkswagen ?????). A RTM to chyba bardzo podobna narta - dobór taki sam jak Elan. Tak krótkiej ja bym nie kupował bo straci na stabilności a skrętna i tak będzie.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...