Skocz do zawartości

PŚ 23/24


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Mitek napisał:

Jakobsen musiał zrobić jakiś spory błąd na początku drugiego przejazdu bo z międzyczasów widać, że później jechał znakomicie

Pozdro

I tak cud że skończył bo z reguły ma dwa na sezon dojechane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A w Schladming Odermatt atakuje z 11 pozycji po prawie "2 sekundowym" błędzie w pierwszym przejeździe...

A po pierwszym prowadzi Feller ale On lubi ten stok wyjątkowo, choć nigdy tam chyba nie wygrał...

No i kto pokona Odermatta, myślałem że Kranjec lub Zubcic no bo przecież nie Kristoffersen na tym badziewiu... Ale go Hirscher wpuścił w maliny z tymi nartami.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odermatt wyglądał jakby mu było przykro, że wygrał a raczej, że Feller przegrał. Ale Feller mimo to wygrał chyba. Znakomity chłopak i wielki sportowiec w sensie klasy zachowania, no a umiejętność jazdy na absolutnym limesie na tych lodowych górach przyprawia o szczękościsk.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odermatt wygrał o 0,05s, mimo że Feller jeszcze na kilka tyczek przed metą miał przewagę około 0,4s. Jak on to stracił - tego kamery nie pokazały w powtórkach, i jeszcze musi poczekać na swoją pierwszą wygraną GS w PŚ.

Odermatt jest w niesamowitym gazie, genialne były jego reakcje jak kolejni zawodnicy kończyli przejazd z czasem gorszym od niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Odermatt wygrał o 0,05s, mimo że Feller jeszcze na kilka tyczek przed metą miał przewagę około 0,4s. Jak on to stracił - tego kamery nie pokazały w powtórkach, i jeszcze musi poczekać na swoją pierwszą wygraną GS w PŚ.

Odermatt jest w niesamowitym gazie, genialne były jego reakcje jak kolejni zawodnicy kończyli przejazd z czasem gorszym od niego. 

Cześć

Feller stracił też na końcówce pierwszego przejazdu. Kondycja...? Niemożliwe. Raczej taka niecierpliwość i dekoncentracja przed metą i może zbyt dociskał gdy już trzeba było puszczać, albo śnieg się zmieniał a On tego nie wyczuł ? Faktem jest, że nie wygrał i - tu masz rację, nie wiedziałem aż sprawdzałem - że nigdy nie wygrał GSa w PŚ a tu 0,39 FP tyle co nic.

A Odermatt na mecie... genialny. Jakby się wstydził, że jest lepszy, jakby żałował, czuł, że mu się nie należało...

Ale z pewnością - pomimo tej supremacji - jest lubiany przez innych zawodników i przez publiczność. Nawet w Austrii w takiej sytuacji. Wiesz też myślę, że publiczność narciarska jest jednak wyrobiona - tak jak kiedyś w siatkówce - nie ma szowinizmów czy nacjonalizmów tylko podziw dla kunsztu sportowców i uczciwej walki. Naprawdę dziwny jest ten nasz świat biorąc pod uwagę gaże takich sportowców i porównując je np. z piłkarzami...

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Feller stracił też na końcówce pierwszego przejazdu. Kondycja...? Niemożliwe. Raczej taka niecierpliwość i dekoncentracja przed metą i może zbyt dociskał gdy już trzeba było puszczać, albo śnieg się zmieniał a On tego nie wyczuł ? Faktem jest, że nie wygrał i - tu masz rację, nie wiedziałem aż sprawdzałem - że nigdy nie wygrał GSa w PŚ a tu 0,39 FP tyle co nic.

A Odermatt na mecie... genialny. Jakby się wstydził, że jest lepszy, jakby żałował, czuł, że mu się nie należało...

Ale z pewnością - pomimo tej supremacji - jest lubiany przez innych zawodników i przez publiczność. Nawet w Austrii w takiej sytuacji. Wiesz też myślę, że publiczność narciarska jest jednak wyrobiona - tak jak kiedyś w siatkówce - nie ma szowinizmów czy nacjonalizmów tylko podziw dla kunsztu sportowców i uczciwej walki. Naprawdę dziwny jest ten nasz świat biorąc pod uwagę gaże takich sportowców i porównując je np. z piłkarzami...

Pozdro

Są w polskich sportach zimowych momenty podobne do Odermatta z wczoraj, tylko że in plus oraz in minus:

- in minus: Zakopane 1999, Robert Mateja 1 po pierwszej serii, po drugiej 16:

 

- in plus Dawid Kubacki indywidualny mistrz świata na średniej skoczni, 27 po 1 serii, 1 po drugiej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba ciężko porównywać te dwa narciarskie sporty. Skoki są tak losowe że możliwe są takie akcje jak na tych pamiętnych mistrzostwach. Oczywiście można dopatrywać się rej losowosci: zmiana warunków, nasłonecznienie, temperatura, wiatr itd. w długich nartach. W krótkich ktoś moze pójść na zabicie i  mu wyjdzie. Ale Odermatt po prostu jeździ.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Schladming... Jak jechał Sykora to dla mnie niezjeżdżalny stok, zsuwalny raczej.

Feller jak zwykle wąsko więc niby szybciej ze skrętu w skręt ale chyba stabilności mniej.

Porządek Rydinga w jeździe jest uderzający.

Stein Olsen jeden skręt na dwa tempa po świetnym początku i się rozsypał zupełnie.

Sala za ostro zrobione narty i aż się na początku zdziwił.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Marcos73 napisał:

Linus pojechał jak trzeba. Van Deer prawie … mało brakło.

pozdro

Slalom fantastyczny pod kątem emocji, fatalny pod kątem pogody.

Henryczek słabiutko chyba taki sezon.  Słabo się przyszykował fizycznie po prostu.

Jakobsen znów dojechał - cud. Ale że Strasser dwa slalomy z rzędu?

Edytowane przez mlesik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mlesik napisał:

Slalom fantastyczny pod kątem emocji, fatalny pod kątem pogody.

Henryczek słabiutko chyba taki sezon po prostu. Słabo się przyszykował fizycznie po prostu.

Jakobsen znów dojechał - cud. Ale że Strasser dwa slalomy z rzędu?

Cze

Patrząc na Linusa, to ma bardzo poukładaną jazdę. Warunki przez opady z przejazdu na przejazd co raz gorsze. Niby twardo, ale widać było leje. Jednak pierwsi w drugim przejeździe mieli zdecydowanie lepiej. Henio coś nie może formy złapać. Bo patrząc na niego jak jedzie, to niby jest ok, ale wolno w stosunku do konkurentów. Niby pewna jazda, ale czegoś brakuje. Sprzęt chyba ok, bo kolega ze stajni pokazał, że da się dobrze pojechać. Vinazer nie dojechał. Osobiście mnie się jego jazda nie podoba. W wielu momentach spóźniony, jakimś cudem się ratuje, ale jak widać, tego szczęścia mu brakuje, aby dojechać. Jest szybki, to fakt. Może trochę chłodnej głowy by się przydało, jak Feler ma teraz. Chociaż Manu to warunki chyba nie siadły. Wąsko prowadzone narty, to szybka i skuteczna jazda, ale niestety coś za coś, trudniej utrzymać równowagę, a trasa już nie była idealna. Może też deszcz, bo jednak krople na goglach to też utrudnienie, ograniczają widoczność. Jednym to może mniej, a drugim bardziej przeszkadzać. 7-miu sobie nie poradziło w drugim przejeździe, to tez o czymś świadczy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Patrząc na Linusa, to ma bardzo poukładaną jazdę. Warunki przez opady z przejazdu na przejazd co raz gorsze. Niby twardo, ale widać było leje. Jednak pierwsi w drugim przejeździe mieli zdecydowanie lepiej. Henio coś nie może formy złapać. Bo patrząc na niego jak jedzie, to niby jest ok, ale wolno w stosunku do konkurentów. Niby pewna jazda, ale czegoś brakuje. Sprzęt chyba ok, bo kolega ze stajni pokazał, że da się dobrze pojechać. Vinazer nie dojechał. Osobiście mnie się jego jazda nie podoba. W wielu momentach spóźniony, jakimś cudem się ratuje, ale jak widać, tego szczęścia mu brakuje, aby dojechać. Jest szybki, to fakt. Może trochę chłodnej głowy by się przydało, jak Feler ma teraz. Chociaż Manu to warunki chyba nie siadły. Wąsko prowadzone narty, to szybka i skuteczna jazda, ale niestety coś za coś, trudniej utrzymać równowagę, a trasa już nie była idealna. Może też deszcz, bo jednak krople na goglach to też utrudnienie, ograniczają widoczność. Jednym to może mniej, a drugim bardziej przeszkadzać. 7-miu sobie nie poradziło w drugim przejeździe, to tez o czymś świadczy.

pozdro

Vinatzer fakt jeździ na tyłach i liczy na mocne nogi. Wczoraj jednak wypadł bo już pędził do mety i patrzył na nią. Idiotyczny błąd.

Feller często nie trzyma presji i tu tak było. Dół pojechał fantastycznie. Ale mi się wydaje że on musi mieć twardo.

Ja najbardziej od paru sezonów lubię McGratha. Jeździ miękko i carvingowo na tyle ile się da. Poza tym robi show:) Tylko zauważyłem że on musi dobrze wejść w przejazd. Jak zacznie źle to wyleci na bank.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mlesik napisał:

Vinatzer fakt jeździ na tyłach i liczy na mocne nogi. Wczoraj jednak wypadł bo już pędził do mety i patrzył na nią. Idiotyczny błąd.

Feller często nie trzyma presji i tu tak było. Dół pojechał fantastycznie. Ale mi się wydaje że on musi mieć twardo.

Cze

Już nie chciałem pisać, że Włoch non stop goni narty, Bode tez jeździł nieksiążkowo 🙂, o Fellerze mam podobne zdanie, jednak bardziej wskazuję na warunki, bo psychikę mocno poprawił. Fajnie widać różne szkoły różnych nacji. Szkoda, że stara włoska gwardia już odeszła do lamusa, bo jednak mnie osobiście ich jazda podobała się najbardziej wizualnie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Mitek napisał:

K......a. Nic mądrzejszego mi do głowy nie przychodzi...

Wyglądało bardzo nieładnie...

Co najlepsze napisała po treningu że bardzo niepewnie jej się zjechało i miała stracha. Wykrakała 

z X:  Wstępne badania Mikaeli Shiffrin nie wykazały żadnych oznak uszkodzenia więzadeł w lewym kolanie.
- Emma Aicher doznała stłuczenia krawędzi buta i w sobotę nie będzie mogła jeździć na nartach.

Edytowane przez mlesik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...