Skocz do zawartości

Przygotowanie do sezonu - ozone skiing


Harnaś

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś zainteresuje zestaw ćwiczeń przygotowujących do sezonu narciarskiego: About OzoneSki Fit Workouts | OzoneSkiing (ozone-skiing.com)

Myślę, że warto spróbować, cena nie jest wysoka.
Kupiłem tydzień temu i ćwiczę. Nic z tego polecenia nie mam. Miklosa znam osobiście (miałem z nim kilka dni lekcji) i wiem, że bardzo fachowo podchodzi do tematu jazdy na nartach.

Kurs jest po węgiersku albo po angielsku. Myślę, że to dzisiaj nie jest problem, przeglądarki automatycznie tłumaczą strony internetowe. Poza tym filmiki dobrze pokazują jak wykonywać ćwiczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiało po co przygotowywać się do sezonu ? Przecież wystarczy ćwiczyć przez cały rok. Utrzymywać ciało w dobrej formie, budować masę mięśniową, rozciągać się, ćwiczyć równowagę, koordynację ? Tylko tyle i aż tyle.

p.s.

Węgierski jak do tej pory nie jest jednak moją mocną stroną, próbowałem i jednak słabo wchodzi mi do głowy 😉

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moruniek napisał:

Mnie zawsze zastanawiało po co przygotowywać się do sezonu ? Przecież wystarczy ćwiczyć przez cały rok. Utrzymywać ciało w dobrej formie, budować masę mięśniową, rozciągać się, ćwiczyć równowagę, koordynację ? Tylko tyle i aż tyle.

p.s.

Węgierski jak do tej pory nie jest jednak moją mocną stroną, próbowałem i jednak słabo wchodzi mi do głowy 😉

Cześć

Znany temat Krzysztofie i jakby oczywisty co słusznie podkreślasz. Przez fora przewinęły się setki osób, które aktywizowały się przed sezonem np. w listopadzie w tematach dotyczących przygotowań czy wyjazdów. Później byli bardzo aktywni w drugiej części sezonu w tematach dotyczących... kontuzji.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po węgiersku i angielsku. Przy przejściu do płatności na początku pojawił się jakiś opis po węgiersku, ale i tak była tylko jedna opcja do wyboru, bo płatność jest w forintach.

Ktoś wykonał pracę żeby opracować dość złożony zestaw ćwiczeń (w tym filmy), zapłacił za stworzenie aplikacji i chce na tym trochę zarobić. Co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Harnaś napisał:

Jest po węgiersku i angielsku. Przy przejściu do płatności na początku pojawił się jakiś opis po węgiersku, ale i tak była tylko jedna opcja do wyboru, bo płatność jest w forintach.

Ktoś wykonał pracę żeby opracować dość złożony zestaw ćwiczeń (w tym filmy), zapłacił za stworzenie aplikacji i chce na tym trochę zarobić. Co w tym dziwnego?

Cze

Ale ja to doskonale rozumiem, pobudki autora, dziwi mnie jedynie fakt, że znalazłeś to po węgiersku. Bo takich materiałów jest sporo w necie, w dodatku darmowych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem go po węgiersku 🙂 Tak jak pisałem, znam Miklosa osobiście, czasem coś mi się wyświetli jakaś jego aktywność na fb.
Jego ćwiczenia są dużo bardziej złożone niż to co można znaleźć za darmo, no i jest szczegółowy plan każdej sesji ćwiczeń na 12 tygodni.

Edytowane przez Harnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Harnaś napisał:

Nie znalazłem go po węgiersku 🙂 Tak jak pisałem, znam Miklosa osobiście, czasem coś mi się wyświetli jakaś jego aktywność na fb.
Jego ćwiczenia są dużo bardziej złożone niż to co można znaleźć za darmo, no i jest szczegółowy plan każdej sesji ćwiczeń na 12 tygodni.

Cze

Czyli zaczynasz w lutym narty 😉 ? Rozumiem, polecasz bo znasz. Jak pisałem, fajna opcja uzupełniająca. Natomiast jak pisali poprzednicy, o sprawność fizyczną trzeba dbać cały rok. Chyba że się ma 20 lat. To wtedy człowiek jest jak młody Bóg i z mety wszystko robi bez rozgrzewki. Ale to juz było i nie wróci więcej.....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno zauważyłem, że ma tę aplikację, ale ze 2 miesiące co nieco poćwiczę zanim wybiorę się na narty. Poza tym wybrałem opcję ćwiczeń 7x w tygodniu, a nie standardowo 3x.

Ja zawsze byłem w miarę aktywny i sprawny, ale w zeszłym roku robiąc jakieś proste ćwiczenia na mięśnie core (wewnętrzne?) przekonałem się jak dużo mi to dało nie tylko na nartach ale i przy dłuższych wędrówkach po górach. Tutaj jest dużo więcej różnorodnych ćwiczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...