Skocz do zawartości

Francja - Trois Vallées


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie , teraz to już można sie powoli pakować .....e nie jeszcze trochę za wcześnie ,ale już bym posmigał . Jeszcze chciałem jednej porady , jedziemy grupą 8-osobową i żaden z nas jeszcze nie był w 3V tak myśle sobie zeby znaleść jakiś złoty środek zeby nikogo nie zgubić w trakcie śmigania (chyba jest gdzie ),bo potem problem z powrotem do Orelle jak sie domyślam . Pozdrawiam

przewodnik stada zatrzymuje sie na rozwidleniach i szczeka na innych. dobrze tez jest ustalić z mapką w ręcę godzinę i miejsce zbiórki / np. jakiś bar po wyciągiem. Pamiętajcie że powrót do Orelle czas zacząć najpóźniej koło 16.00. O godz. 17 odchodzi ostatnia gondola do Orelle a oprócz niej ma innej technicznej możliwości powrotu (chyba że stromym gęstym lasem na dziko 8 km = samobójstwo )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wróciłem w niedzielę. Ten sklepik to rzeczywiście podstawy ale nie ma problemu. Co do powrotu to są 2 możliwości. Funitel Grand Found albo przez Cima Caron (trasowo trudniejsza wersja). Już lekko po 14 daje się zauważyć pielgrzymki wracających do Orelle. Będąc w Orelle pewnie będziesz miał tylko karnet VT-Orelle a rozszerzenie na jeden dzień to 29 Eur. Ale moim zdaniem trzeba to przynajmniej w 2 dni zrobić. Mi osobiście trasy w Meribel i Courchevel bardziej przypadły do gustu i ciężko to powiedzieć były bardziej "klimatyczne". Nie zaliczyłem niestety Point de la Masse w Les Menuires, a podobno też warto. Jak trafisz z pogodą: "Będzie Pan zadowolony :)". Acha trochę in minus zdziwiło mnie, że gondola z Orelle startuje o 9 i ani minuty wcześniej, a przecież mogliby puścić ją 20 minut wcześniej, żeby załapać się na Rosael i parę minut po 9 widzieć ogrom 3 dolin!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przeglądałem pobieżnie posty i nie znalazłem informacji, której szukam, więc pytam: Czy jest możliwość sprawdzenia ilości przejechanych kilometrów na stronie internetowej ośrodka na podstawie numeru karnetu? Pozdrawiam

wejdz na strone skiline.de wklep nazwe resortu a wszukiwarka prawde ci powie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś się orientuje czy skipassy w Val thorens są imienne lub ze zdjęciem? Czy np na skipassie mojego 5-cio letniego syna, w razie czego może jeździć osoba dorosła?

system widzi jako męskie / damskie & dziecięce / dorosłe / zniżkowe lub free seniorskie i przy 1 bramce z kamerą robi zdjęcie a bywa że i dwa ( na innej bramce, zależy jak pan Buli ustawi se kompa..). Złapanie delikwenta to oprócz kasacji skipassa często żandarmeria, mandat i problemy ..więc nawet nie myśl kombinować - nie opłaca się, no i ten WSTYD.. !

Użytkownik Szabir edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 16:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np na skipassie mojego 5-cio letniego syna, w razie czego może jeździć osoba dorosła?

A później się dziwimy dlaczego jesteśmy postrzegani w Europie tak a nie inaczej. Do policji czeskiej i słowackiej mamy pretensje że się czepia polskich kierowców bez powodu. Do Niemców że ich biura podróży reklamują się "jedź do Polski twój samochód już tam jest". Ciężko sami pracujemy na takie opinie.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 14:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięszę się że mamy tu tak szacowne towarzystwo. ;) Zazwyczaj jeździłem do włoch ze znajomymi. Często z dziećmi. Dzieci mają to do siebie że nie chcą jeździć cały czas a nie kóre np roczne w ogóle nie jeżdżą. W związku z tym jedna osoba zostaje w apartamencie z dziećmi a reszta jeździ. Co jakiś czas panie czy panowie się zmieniają. Jeżeli z góry wiadomo że jedna czy więcej osób będzie stale w pokoju to nie warto kupować skipasów dla wszystkich, jedynie tyli ile ludzi będzie na stoku. Jeżeli płacisz za skipass 6 dniowy to chyba masz prawo z niego korzystać przez 6 dni. przecież nie jeźdzą dwie osoby naraz. We włoszech nigdy nie było z tym problemu. rozumiem że wymiana skipassów między dorosłymi paniami jest ok? czy to nie legal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płacisz za skipass 6 dniowy to chyba masz prawo z niego korzystać przez 6 dni. przecież nie jeźdzą dwie osoby naraz. We włoszech nigdy nie było z tym problemu. rozumiem że wymiana skipassów między dorosłymi paniami jest ok? czy to nie legal?

Chyba w większości ośrodków skipassy są nieprzenośne. Czy tu też tak jest, to pewnie trzeba by poszukać w regulaminie. Inna sprawa, że w przypadku karnetu "dorosłego" nikt na to nie zwróci uwagi. Przy jeżdżeniu na zniżkowym karnecie może się skończyć przykro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos juz probowal, to jaki polecacie transfer z lotnisk w poblizu 3Dolin? Stawiam glownie na Grenoble, bo tam mam najlepszy dolot, ale jest tez od biedy Chambery. Jest cos tanszego niz altibus? Chodzi mi tez po glowie wypozyczenie samochodu, ale potrzebuje 2 osoby zeby go zapelnic i max. wykorzystac. Cena za 4os. z uwzglednieniem paliwa wychodzi nawet nieco nizsza niz za autobus. Chcialby ktos 11-18.1 sie dorzucic?

Użytkownik Janica edytował ten post 25 wrzesień 2013 - 18:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ze wzgledu na to ze co roku rzucaly mi sie oferty na rozpoczecie sezonu w 3V w smiesznie niskich cenach 399-699zl

zaczalem o tym rejonie myslec na rozpoczecie tego sezonu

ale nie potrafie nic takiego znalesc

region podrozal czy ja cos zle szukam/ przewidzialo mi sie w poprzednich latach 

???

 

 

N ie  przewidziało Ci się, ale najczęściej są to niszowe apartamenty  na obrzeżach  terenu i  oczywiście bez skipassu,  opłat  klimatycznych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[i]Moje pytanie do was: jaka jest szansa, ze takie polaczenie nie zostane uruchomione a bardziej czy zdarzalo sie tak w przeszlosci ? Zakladam, ze nikt z was nie zna przyszlosci, prawda ?

Szansa jest zawsze, choc raczej powinno juz dzialac - nawet 2 lata temu, przy totalnym braku sniegu na poczatku grudnia juz w tym terminie bylo. Inna sprawa, ze rzeczywiscie oferta jest taka se... Za 1490 widzialem sasiednie Val Thorens, ktore jest lepsze, pewniejsze sniegowo, a rozszerzenie skipasu za 65e.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cicho w temacie, a trochę się pozmieniało w "jedynym słusznym" Val Thorens ;)

W lecie pracowali nad czterema kanapami, co prawda ta planowana w dziewiczym terenie (Du Borgne) została przesunięta na przyszły rok, ale i tak jest ciekawie...

Peyron - funkiel nówka, szybka szóstka. Najbardziej irytujący wyciąg (ponad 1,5km niewyprzęganej czwórki) w tej pięknej okolicy tym samym został zniknięty.

2 Lacs - nieco dziwna modernizacja - zamienili szybką czwórkę na... szybką czwórkę. Chyba bez zmiany przepustowości, jedynie perony podrasowali, żeby się bardziej komfortowo wsiadało.

3 Vallees 2 -> 3 Vallees - zmiana nazwy i upgrade z wolnej czwórki na szybką czwórkę (przeniesione bebechy ze starego 2 Lacs).

3 Vallees 1 -> Pionniers - zmiana nazwy i całkiem nowy wyciąg - 6os kanapy i 4os gondole. Dość oryginalny mix, zwłaszcza, że gondole mają być tylko dla pieszych i zamiast typowych kabin

zrobili repliki tych dawnych, jeżdżących na Pecleta :)

 

Przy okazji, sporo fajnych zdjęć, znalezione "gdzieś": http://www.flickr.co...os/skifan/sets/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dobry

orientujecie sie, czy w 3 dolinach jest jakis "przewodnik" w stylu caly dzien jedziesz i nie powtarzasz tras i wyciagow ? jaksi taki zestaw, zeby nie bujac sie caly czas tymi samymi trasami a objechac max osrodka (moze  cos dniowego :) ) ?

cos jak big3 w soelden, czy inne tego typu np Matterhorn ski safari

 

ps. start/powrot Val Thorens

thx

 

 

raczej wątpię aby istniała  tak odrębna  i  niszowa  usługa. Jeśli wynajmiesz instruktora pewnie obwiezie Cię wg/ życzenia ale czy to sens ? 3V są takie  fajne, ze jedziesz przed siebie gdzie Cię oczy zaprowadzą będąc uniezależnionym  od kogokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

orientujecie sie, czy w 3 dolinach jest jakis "przewodnik" w stylu caly dzien jedziesz i nie powtarzasz tras i wyciagow ? jaksi taki zestaw, zeby nie bujac sie caly czas tymi samymi trasami a objechac max osrodka (moze  cos dniowego :) ) ?

cos jak big3 w soelden, czy inne tego typu np Matterhorn ski safari

 

ps. start/powrot Val Thorens

thx

 

Mogę być Twoim przewodnikiem ... jak mi zasponsorujesz wyjazd i nocleg. Skipass od biedy kupię sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka najbardziej oczywista wersja, to z VT na skraj Courchevel i nazad ;)

 

VT -> Mt Chambre -> Plan des Mains -> Mt Vallon (opcjonalnie) -> Mottaret -> Saulire -> Roc Mugnier -> Courchevel 1600(?) -> Saulire -> Meribel -> Tougnette -> Saint Martin -> Les Menuires -> Mt Chambre -> VT

 

W wydłużonej wersji (start i meta w Orelle) i dodatkami (m.in. Caron) to robiliśmy i zostawało jakieś 1,5h do wykorzystania. Przy szybkiej i ciągłej jeździe.

Knajpowa wersja była skrócona do zjazdu do połowy Saulire'a.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Hej pytanie mam tutaj do znających ośrodek, za dwa tygodnie wybieram się do VT i chciałbym w miarę możliwości śniegowych pozjeżdżać troszkę 'off-piste' w granicach ośrodka, ktoś mógłby coś polecić, jakieś ciekawe miejsce, w miarę bezpieczne, żeby troszkę z trasy zboczyć, może to być jakiś teren idący równolegle do trasy np. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie mam tutaj do znających ośrodek, za dwa tygodnie wybieram się do VT i chciałbym w miarę możliwości śniegowych pozjeżdżać troszkę 'off-piste' w granicach ośrodka, ktoś mógłby coś polecić, jakieś ciekawe miejsce, w miarę bezpieczne, żeby troszkę z trasy zboczyć, może to być jakiś teren idący równolegle do trasy np. ?

Wszendzie mozesz zboczyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...