Skocz do zawartości

Francja - Trois Vallées


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Śnieżek w całych 3 dolinach sypnął, 30 cm jest i niech tak sypie do 11 grudnia... a później już tylko słoneczko i bezwietrznie!;D... i 5 metrów śniegu;D Ubezpieczenie w Val Thorens dla snowboardzistów. Potrzebuje najlepszego ubezpieczenia włącznie ze zwiezieniem ze stoku, transportu do szpitala włącznie z pokryciem opłat szpitalnych i leków oraz pokrycia opłat ewentualnego transportu do Polski oczywiście dla jeżdżących na parapecie (bo słyszałem że ważne jest określenie tego przy wykupowaniu ubezpieczenia). Proszę o ewentualne porady, czy też podanie konkretnych firm ubezpieczeniowych które są respektowane w VT. ponawiam pytanie o ubezpieczenie w VT. jak wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
z tym że prognoza na dzisiaj to temperatura na plusie i opady deszczu w meribel oraz niższych miejscowościach... żeby w grudniu na 2000 metrach były temperatury dodatnie to jakieś nieporozumienie... może ma ktoś dostęp do internetu z aktualnie urzędujących w Trzech Dolinach i może coś powiedzieć na temat warunków jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les Menuires czynne jest już od soboty, a od 11 grudnia praktycznie wszystkie wyciągi i trasy w dolinie Belleville będą czynne;) Także w pozostałych dolinach większość wyciągów uruchomią, z tym że nie sprawdzałem już z taką dokładnością co okolic VT:) jak coś tu jest link: ( http://domaine-skiab...17_dec_2010.pdf ). Jeżeli pogoda 10-cio dniowa ze stronki weather.com się sprawdzi to zapowiada się piękny tydzień:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les Menuires czynne jest już od soboty, a od 11 grudnia praktycznie wszystkie wyciągi i trasy w dolinie Belleville będą czynne;) Także w pozostałych dolinach większość wyciągów uruchomią, z tym że nie sprawdzałem już z taką dokładnością co okolic VT:) jak coś tu jest link: ( http://domaine-skiab...17_dec_2010.pdf ).

Jak byłem w grudniu, to bardzo podobnie wyglądało. Najbardziej brakuje Mont Vallon w Meribel, poza tym nieczynne najwyżej położone wyciągi w VT (z wyjątkiem Cime Caron). Za to czynna ma być czarna Combe Caron, która za mojej "kadencji" była zamknięta. To duży plus. W Courchevel jest chyba najwięcej braków, ale najważniejsze trasy są, a reszty i tak zwykle nie ma czasu objeździć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta pogoda w VT to roznie bywa :) Wielokrotnie koledzy, kolezanki tutaj sie rozpisywali na ten temat. Ja zapamietam swoj pobyt w VT jako mieszanke wiatrowo-sloneczno-sniegowa, gdzie wspomniany wiaterek skutecznie "przymrazal" buzke :) Na wszelki wypadek polecam zabrac maske :) :) 3 mam kciuki za wyjazd, a jezeli chodzi o parking to kol. snowevents ma w 120% racje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Za tydzień jedziemy z rodzinką pierwszy raz do Francji do Les Menuires. Niestety jedna osoba będzie dopiero sie uczyła na nartach. Czy moze znacie i polecacie jakies szkółki narciarskie w tej miejscowosci? A moze jacyć polscy instruktorzy sa w tym czasie w tamtych okolicach? Niestey z francuskim bedzie kiepsko, za to moze być angielski. Czy Francuzi mówia po angielsku, czy to dla nich obcuy język? Pozdr.

W Les Menuires masz Ecole du Ski Francais http://les-menuires.....php?id_esf=168 jak rowniez tutaj http://en.lesmenuire...schools-206.htm masz inne szkolki... Korzystalem juz pare ladnych lat temu z ESF i nie zawiodlem sie, a dokladniej rzecz biorac osoby ktore rozpoczynaly wowczas przygode z nartami. Co do pozostalych szkolek, nie wiem, ale nie sadze aby byly gorsze. Osobiscie nigdy nie spotkalem tam instruktora ktory byl anty-nastawiony do swoich kursantow i tryskal zlosliwoscia.. w koncu konkurencja spora, a zarobic kazdy chce...:) A moze po prostu robia to co lubia...:) Instruktora rodem z Polszy nie znam. Francuzi jak to Francuzi, nie sa moze poliglotami, a jezyk angielski jak kazdy inny obcy, przychodzi im z trudnoscia, to mozesz byc pewny ze w szkolkach narciarskich jest on jednak na zadawalajacym poziomie opanowany aby sie porozumiec.

Użytkownik onwlkp edytował ten post 10 styczeń 2011 - 13:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Za tydzień jedziemy z rodzinką pierwszy raz do Francji do Les Menuires. Niestety jedna osoba będzie dopiero sie uczyła na nartach. Czy moze znacie i polecacie jakies szkółki narciarskie w tej miejscowosci? A moze jacyć polscy instruktorzy sa w tym czasie w tamtych okolicach? Niestey z francuskim bedzie kiepsko, za to moze być angielski. Czy Francuzi mówia po angielsku, czy to dla nich obcuy język? Pozdr.

Kiedy dokladnie bedziecie w Les Menuires? Bardzo chetnie pomoge i naucze jezdzic, kwetia tylko terminu. Pozdrawiam, Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może mi ktoś dokładnie zaznaczyć na mapie wyciągi z których można korzystać na standardowym skipass'ie na dolinę Val Thorens (140km). Wybieram się tam (pierwszy raz) pod koniec marca i nie wiem czy powinienem wykupywać dodatkowe rozszerzenie skipassu'u na wszystkie 3 doliny, czy może wystarczy mi na 5-6 dni jazdy te stoki w obrębie Val Thorens (140km)? Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Znam kilka osób, które jeździły na skipasie-tylko-VT i były zadowolone, ale uważam, że to jak montowanie instalacji gazowej do nowiutkiego Ferrari :P Jedziesz do największego i najbardziej wypasionego ośrodka narciarskiego na świecie. Zwiedź całość, a nie będziesz żałować. A na karnecie VT dostępne są wszystkie wyciągi powyżej krzesła PLAN DE L'EAU (włącznie) i z "lewej" strony ograniczone ciągiem 3 VALLEES1-3VALLEES2/PLEIN SUD-BOUQUETIN (włącznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy jest ktoś w stanie określić (w przybliżeniu) na jakich wysokościach znajdują się nartostrady w 3 Dolinach...? Chodzi mi o taki intuicyjny podział typu: 1500 - 2000m - A% 2000 - 2500m - B% 2500 - 3000m - C% 3000 < - D% Chodzi mi o wszystkie 3 doliny, a konkretnie aby mieć odniesienie do Dolomitów i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy 3 Doliny leżą w wyższych partiach Alp i należy się spodziewać bardziej ostrych warunków śniegowych i temperatur oraz sam charakter terenu?

Moje subiektywne odczucia to w stosunku do Dolomitów: Courchevel, Meribel, Les Menuires - 1 piętro klimatyczne wyżej. Val Thorens - 2 piętra wyżej. Krajobrazowo to również inna bajka. Dolomity to jak dla mnie ładne skałki, ale same trasy położone ledwo na pagórkach, dużo leśnych tras. W 3 Dolinach górne partie, to już prawdziwe wysokie góry, potężne granitowe masywy i większość tras wysoko powyżej lasu. Procentowo to ciężko określić, bo w każdej z 4 miejscowości wygląda to nieco inaczej. Np. w Val Thorens jest tylko jeden wyciąg "zjeżdżający" poniżej 2000m (1800m), procentowo mogłoby to wyglądać 4%/40%/40%/6%, w pozostałych bliżej 20/55/25/0 :) Na pewno masz tam lepszy śnieg niż w Dolomitach (sporo górnych tras funkcjonuje bez potrzeby sztucznego naśnieżania), z tym że pogoda bywa nieprzewidywalna i bardzo zmienna. W ciągu jednego tygodnia (w marcu) miałem kolejno: deszcz, prawie lampa, mega lampa, lampa z wichurą, mega śnieżyca -> lampa z mnóstwem puchu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Za 3 tygodnie jadę z grupą znajomych do Saint Martin de Belleville.Noclegi zarezerwowane przez ski-france.com. Pierwszy raz jadę d o Francji i mam parę pytań. (Pościel wlasna lub 10-14 € za łóżko), Pytanie zarezerwować to , czy wystarczy wziąć poszewki ze sobą? Wieczorna jazda, Val Thorens czy Les Menuires, gdzie lepsza trasa, w jakie dni i o jakich godzinach? ludzie dziela sie na tych ktorzy kochaja 3 doliny i na tych ktorzy tam jeszcze nie byli :) Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

pytanie z innej beczki - moze ktos wie: czy w samej wiosce Orelle jest jakis market w ktorym mozna by zrobic tanie zakupy: wodka, piwo, napoje, jedzenie i czy ewentualnie jest jakas tania knajpa/pizzeria ? Jesli sa takowe obiekty to jak daleko od hotelu Cela Orelle Resort & Spa Le Hameau ? Prosze o pilna odpowiedz gdyz musze zdecydowac sie na wyjazd dzis do godz. 12. Ile moze kosztowac doplata do rozszerzenia skipassu z val thorens/orelle do calych 3 dolin ?

doplaty zaleza od terminu w którym jedziesz, o ile dobrze pamietam do 10 grudnia zazwyczaj są ok 14 e za dzien ok 25e za 6 dni na cale 3 doliny. po 10 grudnia ok 25 e na dzien lub ok 40e na 6 dni. W Orelle masz małe markety typu sherpa, jest trochę drożej niz w dużych marketach wiadomo ale zawsze coś.. wódka jest droga i słaba 17e za 0,5 L 37% bo silniejszych trunków oprócz rumu tam raczej nie ma. najlepiej to co dacie rade zabierzcie sobie ze sobą z kraju tzn jedzenie + wysokogatunkowe napoje .. pizzerie owczywiscie są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalna strona miasteczka www.Orelle.net podaje: In Orelle, you will find: * French Ski School (ESF) * a hire shop for ski equipment(ski, snowboard, snowshoeing, sledge...) * A shop of ski equipment and souvenirs * 2 bars * 1 restaurant * a local product shops * a minimarket * a wellness center with swimming pool, Turkish bath, jacuzzi, sauna The nearest cash machine is in St Michel de Maurienne (6km) Osobiscie nie bylem w Orelle, ale z doswiadczen z francuskimi narciarskimi miejscowkami, z pewnoscia tak jak wyzej jest napisane, sklepik bedzie i jest. Co do zaopatrzenia to oczywiscie trudno mi sie tu wypowiedziec. Podstawowe rzeczy z pewnoscia sa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - moze ktos wie: czy w samej wiosce Orelle jest jakis market w ktorym mozna by zrobic tanie zakupy: wodka, piwo, napoje, jedzenie i czy ewentualnie jest jakas tania knajpa/pizzeria ? Jesli sa takowe obiekty to jak daleko od hotelu Cela Orelle Resort & Spa Le Hameau ? Prosze o pilna odpowiedz gdyz musze zdecydowac sie na wyjazd dzis do godz. 12. Ile moze kosztowac doplata do rozszerzenia skipassu z val thorens/orelle do calych 3 dolin ?

nie chce "strzelac" cenami ale doplata do karnetu na cale 3 Doliny raczej jest symboliczna w porownaniu z mozliwosciami jakie on daje. Jakby napisal widoczny powyzej Pan Szabir, bedzie Pan zadowolony i brac caly karnet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - planowany termin to 11 do 18 grudnia. W jakich godzinach chodza wyciagi wtedy w orelle i val thorens ? gdzies czytalem ze start w Orelle jest o 9 ale do ktorej trzeba byc w Orelle zeby zjechac do miasta ? Boje sie ze jak bedzie jazda od 9 do 15 to tak naprawde jestem godzine dziennie na dojazdy i powroty do Val thorens :( a w skali tygodnia to juz jedna dniowka mniej :(

No "cos" za "cos". Mieszkajac za mniejsze pieniazki w Orelle musisz liczyc sie z tym ze trzeba miec "zapas" czasowy na dojazdy i powroty z ValThorens aby zdazyc ewentualnie na kolejke itp. Godzinowo nie jestem pewien jak bedzie to wygladac w tym sezonie, wyciagi jednak startuja 3 grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - planowany termin to 11 do 18 grudnia. W jakich godzinach chodza wyciagi wtedy w orelle i val thorens ? gdzies czytalem ze start w Orelle jest o 9 ale do ktorej trzeba byc w Orelle zeby zjechac do miasta ? Boje sie ze jak bedzie jazda od 9 do 15 to tak naprawde jestem godzine dziennie na dojazdy i powroty do Val thorens :( a w skali tygodnia to juz jedna dniowka mniej :(

Zjechać pod gondole trzeba do 16:30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - planowany termin to 11 do 18 grudnia. W jakich godzinach chodza wyciagi wtedy w orelle i val thorens ? gdzies czytalem ze start w Orelle jest o 9 ale do ktorej trzeba byc w Orelle zeby zjechac do miasta ? Boje sie ze jak bedzie jazda od 9 do 15 to tak naprawde jestem godzine dziennie na dojazdy i powroty do Val thorens :( a w skali tygodnia to juz jedna dniowka mniej :(

jedz do Val Thorens. Jak dobrze poszukasz to wiele nie przepłacisz, ale za to będziesz na spokojnie zjeżdżać do apartamentu o 17.30 z La folie douce z wielkim rogalem na twarzy;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...