Skocz do zawartości

Salzburg - Lodowiec Kitzsteinhorn


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Lodowiec Kitzsteinhorn Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.kitzsteinhorn.at/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
z trzech lodowców na jakich byłem ( Kitzsteinhorn, Hintertux, Stubai), ten w Kaprun uważam za ZDECYDOWANIE najsłabszy. Chciałem się przekonać, czym się zachwycają Polacy od lat i naprawdę nie ma czym. W zasadzie da się pojeździć na orczykach, gdzie są przyjemnie nastromione trasy do cięcia skrętami carvingowymi i na jednym krzesełku, reszta to słabizna i nieporozumienie. Ten jeden dzień potraktowałem jako rozjeżdzenie po 8 miesięcznej przerwie i tylko na to się nadaje ten ośrodek. Kto chce zasmakować prawdziwego lodowca, proponuję Hinertux, który leży niewiele dalej, lub Stubai, ale to już ponad 200 km dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie wróciłem i trzeba przyznać, że trasy nie są zbyt wymagające. No chyba, że się jeździ podczas opadów śniegu, a obsługa zamyka orczyk na widok stuku, na którym narciarz wygrzebuje się z śniegu po pas. Mają problemy z przygotowaniem stoków nawet jak jest dobra pogoda.

na czym polegają te problemy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,może trasy przy krzesełkach nie są jakieś rewelacyjne,natomiast trasy przy orczykach na samej górze-jak dla mnie bomba-bo przede wszystkim szeroko i o tej porze,do godziny 15 śnieg na wysokości 2600-2930 nie puszczał jak to było na niższych trasach.od niedzieli zaczęły sie chyba ferie wielkanocne,bo ludzi na stokach chyba więcej niż u nas podczas ferii ;)-ale pogoda wspaniała i śniegu dużo.Kilka fotek: Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikahttp://img161.images...dsc02591.th.jpghttp://img161.images...sc02592k.th.jpghttp://img161.images...dsc02593.th.jpghttp://img161.images...sc02594j.th.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
3 dni spędzone na lodowcu.Przez pierwsze dwa delikatny mróz i słońce,w ostani-świeży śnieg i mgła....Warunki bardzo dobre i dobre,dużo ludzi,ale w kolejkach nie stało się dłużej niż 1-2 minuty. Ciekawe-zbudowane iglo Volvo Ice Camp-z barem wewnątrz i samochodem oraz telewizorami i projektorem do 'wizualizacji' własnej wersji samochodu. Wyjazd jak najbardziej udany,tradycyjnie duża ilość rodaków. I tym miłym akcentem zakończyłem ten sezon. Kilka zdjęć: Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Na "Kicusiu" byłem 5 razy i obiecałem sobie że więcej tam nie pojadę. Ostatnio byłem tam chyba 4 lata temu. Poza gondolą zamiast spalonej kolejki nic się nie zmieniło. Na górze najfajniejsze trasy dostępne są tylko poprzez orczyk! Mam pytanie. Czy nadal wysoki sezon cennikowo kończy się ok 15-05, a część wyciągów i kolejka linowa jest zamykana od 01-05? Pamiętam że strasznie nas to zawsze "bolało". Stubai jest 3 razy większy i ciekawszy. Dzieci do 10-tego roku życia jeżdżą tam (Stubai) za darmo! Wszędzie dotrzesz kanapami. Nie ma porównania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Drugi pobyt na lodowcu. Pierwszy raz kilka lat temu przed modernizacją. Obecnie fajny teren narciarski. Nowoczesna infrastruktura, wyciągów aż za dużo ( i jeszcze będą rozbudowywać ) Samo jeżdżenie fajne. Trasy słabiej przygotowywane niż we Włoszech (więcej nierówności po ratrakowaniu). Zaletą jest odległość od Polski wadą że to nie Tux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wejdź na stronę i zobacz czy jest śnieg, Jak jest to jedź. Tłumów tam nie ma ale tak jak na każdym innym lodowcu w tym okresie jest bardzo dużo trenujących. Akurat na Kicu strefa treningowa jest oddzielona o pozostałej części, więc tak jakby jej nie było. Szacuję, że 40% to zawodnicy, 30% różne grupy szkolące się, 30% pozostali narciarze. Porównaj ilość otwartych tras na lodowcach i wybierz ten gdzie jest najwięcej. Ceny karnetów są chyba podobne. Czas dojazdu może być tylko różny, jeśli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę i zobacz czy jest śnieg, Jak jest to jedź. Tłumów tam nie ma ale tak jak na każdym innym lodowcu w tym okresie jest bardzo dużo trenujących. Akurat na Kicu strefa treningowa jest oddzielona o pozostałej części, więc tak jakby jej nie było. Szacuję, że 40% to zawodnicy, 30% różne grupy szkolące się, 30% pozostali narciarze. Porównaj ilość otwartych tras na lodowcach i wybierz ten gdzie jest najwięcej. Ceny karnetów są chyba podobne. Czas dojazdu może być tylko różny, jeśli to ma znaczenie.

No właśnie z mapy na stronie wynika, że chodzą tylko najwyższe trasy nie wygląda to zbyt różowo. Tux wygląda lepiej śniegowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...