Jump to content

Tatrzańska Łomnica


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Słowacja - Tatrzańska Łomnica Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.tldtatry.sk/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Na tym stoku, dość dawno był slalom gigant kobiet w ramach zawodów Pucharu Świata. Góra kotła Gąsienicowego na Kasprowym jest nieco stromsza, niż góra tego stoku, ale tu stromiznę sie czuje przez dłuższy czas. Jak jest dużo śniegu(w zeszłym roku w kwietniu było na górze 3,5 m) to można zjechać do samej Łomnicy na poziom 895 m z 2185 m. Prawie 1300 m w dół. Nawet w Alpach takie różnice poziomów nie są za częste. W dobrych warunkach jest tu wiele możliwości jazdy pozatrasowej, np. przez Francuską Muldę(szeroki żleb dobrze widoczny z dolnej stacji krzesełka). Jak jest dłuższy dzień(kwiecień) to wpadamy tu czasem z żoną. Mimo, że dalej od nas, ale szybciej jesteśmy na górze niż na Kasprowym. I bez "cyrków" z miejscówkami.
Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam wszystko co napisałes :) nie bylem tam dość dawno, ale dobrze pamiętam teren, zwłaszcza że często jestem w Tatrach słowackich w lecie... Francuska Mulda dostarczała mi niezłych wrażeń, nie jeździłem wtedy tak jak teraz, zresztą narty były inne :) ale miejsce naprawdę godne polecenia :) na zjeździe do Łomnicy rzeczywiście musi być dość dużo śniegu, pamiętam że strasznie kamienie pociachały mi dechy...:( ale to tylko mały minusik :) pozdro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Piszesz w tytule, że 13 euro za dzień, ale to niestety przy 7-dniowym skipassie. Przy dwudniowym wychodzi 18. Dobrze, że obniżają. Och, ten kurs nieludzki! Na razie śniegu nie za wiele, jak na Łomnicę, bo 130 cm, ale tam (o czarnej myślę) i tak najfajniej w kwietniu. Mało ludzi, dużo śniegu.:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie tam są stoki, to znaczy czy południowe, czy bardziej sprzyjające marcowemu szusowaniu?

Zdecydowanie południowe - niestety nie da się opalać na krzesełku :) Góra jest dość wysoko więc niby chłodniej ale w tym roku jest mało śniegu (podobnie jak na Kasprowym) więc krzesełko na Lomnickie Sedlo chodzi ale formalnie trasa powyżej Skalnatego Plesa jest traktowana jako wolny teren - nieprzygotowywana -moim zdaniem kamienie są na bank. Niżej - Cucoriedki - póki co OK. Nie wiem na jak długo się wybierasz ale nie nie jesteś tam przykuta - możesz jechać ew. na Chopok kupując "skipass tatry" - info jest na stronie Chopoka: http://www.jasna.sk/...oudnie/pl/zima/ Nie wiem dlaczego ale na stronie Łomnicy tego info pod tabelką brakuje - choć wg mnie to musi być ten sam skipass. Dni nie muszą być po kolei więc któregoś dnia można skoczyć na Strbskie Pleso - jakieś 20 km. karnet jest osobny ale o tyle warto, że w ostatnich latach tam sezon trwał najdłużej w Tatrach - czyli warunki najlepsze.
Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie południowe - niestety nie da się opalać na krzesełku :) Góra jest dość wysoko więc niby chłodniej ale w tym roku jest mało śniegu (podobnie jak na Kasprowym) więc krzesełko na Lomnickie Sedlo chodzi ale formalnie trasa powyżej Skalnatego Plesa jest traktowana jako wolny teren - nieprzygotowywana -moim zdaniem kamienie są na bank. Niżej - Cucoriedki - póki co OK. Nie wiem na jak długo się wybierasz ale nie nie jesteś tam przykuta - możesz jechać ew. na Chopok kupując "skipass tatry" - info jest na stronie Chopoka: http://www.jasna.sk/...oudnie/pl/zima/ ... Dni nie muszą być po kolei więc któregoś dnia można skoczyć na Strbskie Pleso - jakieś 20 km. karnet jest osobny ale o tyle warto, że w ostatnich latach tam sezon trwał najdłużej w Tatrach - czyli warunki najlepsze.

dzięki, właśnie o taką informację mi chodziło, jedziemy tylko na 2 dni, więc szukamy czegoś blisko i z gwarancją śniegu ;) na szczęście wyjazd w środku tygodnia, więc kolejek przynajmniej nie musimy się obawiać :)
Link to comment
Share on other sites

dzięki, właśnie o taką informację mi chodziło, jedziemy tylko na 2 dni, więc szukamy czegoś blisko i z gwarancją śniegu ;) na szczęście wyjazd w środku tygodnia, więc kolejek przynajmniej nie musimy się obawiać :)

No to zrób sobie Łomnica + Strbskie - Chopok jednak dość daleko. http://www.parksnow....vleky.php#begin http://www.vt.sk/osr...strady/pl/zima/ Tymczasem u góry jest jest -12 st. C - więc słoneczko bardzo nie szkodzi :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.vt.sk/use...-s.smokovec.jpg Tu masz dokładną mapkę,Słowacy zawsze oznaczają trasy po ich nazwie i stacjach pośrednich,zamiast po numerze trasy i później trudno się z tego rozeznać.Otwarte są wszystkie główne trasy tzn czarna z siodła nr 7,główna czerwona oznaczona numerami 6,5,3 .Trasa nr 3 to nowa trasa wzdłuż nowego krzesełka 4 osobowego.Niebieska teżotwarta,ale tylko jeden wariant.Reszta łączników pozamykana z powodu braku śniegu.Nie byłem ostatnio na Łomnicy,ale byłem w zeszły weekend na Szczyrbskim Plesie,tam jest wszystko otwarte i spokojnie można pojeździć bez kolejek ,od 8 marca karnet całodniowy 16 Euro,fajna nowa trasa i kolejka 6 osobowa na górze,ale trasy łatwiejsze niż na Łomnicy.Co do braku śniegu ,faktycznie na Słowacji mają problem,mieszkałem w Bukowinie i u nas sypało całą noc,przejeżdżamy granicę i drogi suchutkie i piękne słońce nad Tatrami.Na Łomnicy śnieg leżał,ale w tym roku jest go niewiele.

Użytkownik bubol edytował ten post 10 marzec 2010 - 13:06

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...