Skocz do zawartości

SKI&SUN Świeradów Zdrój


Robur82

Rekomendowane odpowiedzi

NA Dolnym Śląsku jest jeszcze taka duża górka 2,5km zjazdu, nowoczesna gondola przynajmniej tak reklamują się.

Jutro nocleg w Szklarskiej, ale znajomi dojeżdżają po południu i stawiają warunek wieczornej jazdy, na Puchatku zanudzimy się, więc pomysł Świeradów, nikt z nas tam nigdy nie był.

Ktoś może coś napisać na temat wieczornej jazdy? Na stronie ośrodka info, że dzienna jazda kończy się o 16h, ratrakowanie i 18-22 nocne szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A czego oczekujesz bo ja na przykład nie wiem co można sensownego napisać. Na wieczornych jazdach gorzej widać, śnieg szybko siada, dużo bolidów... itd.

Szaleństwo... dobre. Trzeba być na otwarcie i po godzince na browar.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeradów to chyba najlepsza opcja na wieczorną jazdę w okolicach Szklarskiej. Trasa jest jedna - trochę bardziej stromo u góry, płasko po środku i znów trochę większe nachylenie pod koniec. Jest szeroki stok, dobrze oświetlony. Gondola faktycznie w miarę szybka, jak jest mróz czy śnieżyca to na pewno zaciszniej niż na tych tragicznych starych krzesełkach na Puchatka. Można się wyjeździć w te cztery godziny, bo zwykle jest mniej ludzi wieczorem niż w dzień - choć być może w weekendy w ferie jednak trochę luda będzie, nie wiem.

Jak nie byłeś, to warto pojechać i zobaczyć. Daleko ze Szklarskiej nie jest.

Na browar, zapiekankę - czy co kto lubi - można przystanąć nie rozpinając nawet butów narciarskich przy dolnej stacji, jest foodtrack i jakaś budka oraz również elegantsza restauracja. 

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna jazda, dotarliśmy dopiero po 19h, i już wtedy wielu narciarzy zdawało karnety, bo ciężki warun.

Koledzy pędzili na jazdę wieczorną, jak przyjechaliśmy to już kupiliśmy.

Wialo grupo, czasem wręcz zatrzymywała się gondola i mieliśmy wrażenie, ze zaraz przywaliły o słup tak bujali.

Trasa- nie da powiedzieć się ze warun petarda. Lewa strona jedno wielkie lodowisko, na prawej zwiany luźny śnieg, oczywiście prawa dużo lepiej jechało się, ale jeździłem lewa, bo na prawej ludzi jak mróweczek.

Ogolnie górka fajna, długa , nachylenie wsam raz, tylko świeży śnieg zwiało .

Gondola jak w Szczyrku, infrastruktura nowoczesna, 2 dni na 1 dnej trasie bym Nie miał co robIc, ale jestem inny niż wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...