Skocz do zawartości

Atomic Redster X7 AW, czy Fischer RC ONE 72 multiflex


Nogali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup nart. Jeżdżę na dość zaawansowanym poziomie, mam 187cm wzrostu, ważę 83kg. Jeżdżę głównie po trasach, ale zdarza mi się wjechać do jakiegoś lasku, czy samemu wytyczyć zjazd. Budżet to myślałem w okolicach 1500zł. W oko wpadły mi dwa modele:
- Fischer RC ONE 72 multiflex + RSX12 GW 2020
-Atomic Redster X7 AW + wiązanie FT 12 GW 2020 
Które polecacie bardziej, a może jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych rodzajach nart się totalnie nie znam, bo wybierał mi je śp. Wujek, genialny narciarz dzięki któremu umiem jeździć. Niestety przyszła pora, gdzie muszę sam sobie kupić narty, a porównując w internecie, czytając opinię nie doszedłem do tego który model byłby lepszy, więc zapytałem na forum. 

Edytowane przez Nogali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I jeszcze, bo wygasł czas na edycję a ja wolno myślę:

Genialny narciarz to też pewne tajemnicze określenie. Genialnymi narciarzami byli Schranz, Killy, Tomba, Maier, Miller z Polaków widziałbym w tej grupie może Czecha (zakładam, ze mówimy tylko o zjazdowcach). Piszę o tym nie dlatego, żeby w jakiś sposób wyśmiewać wujka kolegi Nogali. Chodzi o to, że czasami/często zwykła poprawną techniczna jazdę postrzegamy jako przejaw czegoś wybitnego a za tym nędzne, przypadkowe technicznie ale w miarę szybkie zsuwanie się oceniamy jako jazdę bardzo dobrą. To zaniżanie poziomu przez brak wiedzy czy jest i jak wygląda poprawna jazda jest bardzo częste również na forach narciarskich wśród - wydawałoby się - pasjonatów czy specjalistów.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

No więc drogi kolego z tych dwóch modeli wybrał był Atomic X7. Rozpatrz jednak X9 jeżeli kwota którą miał byś do dołożenia nie jest kosmiczna to w twoim przypadku się opłaci 

Adamie... a jeśli X9S to 175 czy 181? Promień prawie ten sam ok 16m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

181. Tu nie ma się czego bać ten rozmiar to nie jest jeszcze długa narta. 185 to już długo a 181 jak dla mnie jeszcze nie. Oczywiście ktoś będzie dywagował że 175 nada charakter bardziej slalomowy - nie tak nie jest. Sama konstrukcja narty wskazuje że więcej jest "genów" gigantowych a te slalomowe ujawniają się dopiero przy dobrej technice to raz a dwa chłop duży jest, silny, wysportowany ale tak do końca nie wiemy jak jeździ czyli ja daję ten margines błędu na większościowy udział techniki klasycznej. Jak dla mnie 181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

181. Tu nie ma się czego bać ten rozmiar to nie jest jeszcze długa narta. 185 to już długo a 181 jak dla mnie jeszcze nie. Oczywiście ktoś będzie dywagował że 175 nada charakter bardziej slalomowy - nie tak nie jest. Sama konstrukcja narty wskazuje że więcej jest "genów" gigantowych a te slalomowe ujawniają się dopiero przy dobrej technice to raz a dwa chłop duży jest, silny, wysportowany ale tak do końca nie wiemy jak jeździ czyli ja daję ten margines błędu na większościowy udział techniki klasycznej. Jak dla mnie 181

Sam osobiście jeździłem na tych nartach w długościach 175 oraz 181 - dla mnie nie ma jakiejś znaczącej różnicy. Prawdopodobnie dłuższe będą bardziej stabilne przy wyższych prędkościach ale tak naprawdę to nie wiem jakich - obie się zachowywały podobnie jak nie identycznie a dość szybko (w moim odczuciu) na nich jechałem. Popieram twoje zdanie - chłop duży - więc nie ma się czego obawiać - a i narta dobra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, przy okazji pierwszej sesji dopasowania ( na razie wyboru) butów miałem okazję mieć te X9S w ręku. Juz to wystarczy do stwierdzenia że to kawał solidnej narty, jak mawia Mitek- niezepsutej. Poczułem pewną sympatię do niej... 😉 Nieśmiało podejrzewam, że wiem jak to uczucie rozwinie się.... 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

I jeszcze, bo wygasł czas na edycję a ja wolno myślę:

Genialny narciarz to też pewne tajemnicze określenie. Genialnymi narciarzami byli Schranz, Killy, Tomba, Maier, Miller z Polaków widziałbym w tej grupie może Czecha (zakładam, ze mówimy tylko o zjazdowcach). Piszę o tym nie dlatego, żeby w jakiś sposób wyśmiewać wujka kolegi Nogali. Chodzi o to, że czasami/często zwykła poprawną techniczna jazdę postrzegamy jako przejaw czegoś wybitnego a za tym nędzne, przypadkowe technicznie ale w miarę szybkie zsuwanie się oceniamy jako jazdę bardzo dobrą. To zaniżanie poziomu przez brak wiedzy czy jest i jak wygląda poprawna jazda jest bardzo częste również na forach narciarskich wśród - wydawałoby się - pasjonatów czy specjalistów.

Pozdrowienia

Drogi Mitku

Całkowicie się z Tobą zgadzam - to byli Genialni narciarze. Prawdopodobnie Wujek Nogali w jego oczach był "genialnym" narciarzem, może i byłym zawodnikiem/trenerem, który święcił jakieś sukcesy - ale tego nie wiemy). I niech tak zostanie. Reszta Twojej wypowiedzi jest jak najbardziej prawdziwa. Natomiast dziwi mnie nierzadko wysoka samoocena samych forumowiczów. Poziom zaawansowany - cokolwiek to znaczy, 8/10 w jakiejś tam skali etc. Kiedyś miałem okazję wybrać się na narty z kolegą, moim samochodem - a miałem mustanga 5.0 do Jurgowa. Uważam się (a przynajmniej do tego feralnego dnia), uważałem się za "wyśmienitego" kierowcę, dopóki kolega nie zrobił nam tą cegłą OS-a na odcinku - skrót omijając Białkę - górą obok Kozińca. Wtedy okazało się w d...pie byłem i g...no widziałem. Nota bene jest to zawodnik startujący obecnie rajdowych mistrzostwach świata - tu mogę stwierdzić Genialny kierowca, a ja jestem tylko może trochę lepszym niż przeciętnym kierowcą, ale na pewno nie wyśmienitym czy Genialnym kierowcą.

pozdrowienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mig napisał:

Wczoraj, przy okazji pierwszej sesji dopasowania ( na razie wyboru) butów miałem okazję mieć te X9S w ręku. Juz to wystarczy do stwierdzenia że to kawał solidnej narty, jak mawia Mitek- niezepsutej. Poczułem pewną sympatię do niej... 😉 Nieśmiało podejrzewam, że wiem jak to uczucie rozwinie się.... 😉

Cześć

No właśnie. Oglądaliśmy tą nową X9S z Jurkiem w niedzielę i odnieśliśmy wprost przeciwne wrażenie. Zwróć uwagę, że narta na z góry element konstrukcji skorupowej na skrzynce i (a to już absolutnie dyskwalifikuje nartę w moich oczach) w rejonie dziobu nie ma wyciągniętej ścianki bocznej.

Mówimy o tej zielonej ze srebrnym przerywanym paskiem?

Mam wrażeni, że stara X9S miała pełną ściankę... Czyżby tak spieprzyli dobrą konstrukcję?

Pozdroweinia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Drogi Mitku

Całkowicie się z Tobą zgadzam - to byli Genialni narciarze. Prawdopodobnie Wujek Nogali w jego oczach był "genialnym" narciarzem, może i byłym zawodnikiem/trenerem, który święcił jakieś sukcesy - ale tego nie wiemy). I niech tak zostanie. Reszta Twojej wypowiedzi jest jak najbardziej prawdziwa. Natomiast dziwi mnie nierzadko wysoka samoocena samych forumowiczów. Poziom zaawansowany - cokolwiek to znaczy, 8/10 w jakiejś tam skali etc. Kiedyś miałem okazję wybrać się na narty z kolegą, moim samochodem - a miałem mustanga 5.0 do Jurgowa. Uważam się (a przynajmniej do tego feralnego dnia), uważałem się za "wyśmienitego" kierowcę, dopóki kolega nie zrobił nam tą cegłą OS-a na odcinku - skrót omijając Białkę - górą obok Kozińca. Wtedy okazało się w d...pie byłem i g...no widziałem. Nota bene jest to zawodnik startujący obecnie rajdowych mistrzostwach świata - tu mogę stwierdzić Genialny kierowca, a ja jestem tylko może trochę lepszym niż przeciętnym kierowcą, ale na pewno nie wyśmienitym czy Genialnym kierowcą.

pozdrowienia.

Cześć

He he. Ja jeździłem przez pięć lat w zespole Kuzaja jako obsługa pogodynka, obsługa VIP, Pomoc na odcinkach itd. Miałem okazję jeździć ze wszystkimi kierowcami z czubka tamtego tzw. złotego okresu polskich rajdów. Każdy fajansiarz w Civicu palący gumy na przydomowym parkingu powinien się przejechać z dobrym kierowcą na OS. Zamyka usta każdemu cwaniaczkowi.

Na nartach to samo.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

No właśnie. Oglądaliśmy tą nową X9S z Jurkiem w niedzielę i odnieśliśmy wprost przeciwne wrażenie. Zwróć uwagę, że narta na z góry element konstrukcji skorupowej na skrzynce i (a to już absolutnie dyskwalifikuje nartę w moich oczach) w rejonie dziobu nie ma wyciągniętej ścianki bocznej.

Mówimy o tej zielonej ze srebrnym przerywanym paskiem?

Mam wrażeni, że stara X9S miała pełną ściankę... Czyżby tak spieprzyli dobrą konstrukcję?

Pozdroweinia

To były nówki (w znaczeniu nie uzywane) z 19-20.  Były też nowsze ale cena zaporowa. Sprawdzę gdy będę z butami.... W kazdym razie sprezystośc na poziomie komórek i masterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcos73 napisał:

Drogi Mitku

Całkowicie się z Tobą zgadzam - to byli Genialni narciarze. Prawdopodobnie Wujek Nogali w jego oczach był "genialnym" narciarzem, może i byłym zawodnikiem/trenerem, który święcił jakieś sukcesy - ale tego nie wiemy). I niech tak zostanie. Reszta Twojej wypowiedzi jest jak najbardziej prawdziwa. Natomiast dziwi mnie nierzadko wysoka samoocena samych forumowiczów. Poziom zaawansowany - cokolwiek to znaczy, 8/10 w jakiejś tam skali etc. Kiedyś miałem okazję wybrać się na narty z kolegą, moim samochodem - a miałem mustanga 5.0 do Jurgowa. Uważam się (a przynajmniej do tego feralnego dnia), uważałem się za "wyśmienitego" kierowcę, dopóki kolega nie zrobił nam tą cegłą OS-a na odcinku - skrót omijając Białkę - górą obok Kozińca. Wtedy okazało się w d...pie byłem i g...no widziałem. Nota bene jest to zawodnik startujący obecnie rajdowych mistrzostwach świata - tu mogę stwierdzić Genialny kierowca, a ja jestem tylko może trochę lepszym niż przeciętnym kierowcą, ale na pewno nie wyśmienitym czy Genialnym kierowcą.

pozdrowienia.

Mam nadzieję, że to zrobienie OS na publicznej otwartej drodze było  tylko dla Was... i wiedział co robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No właśnie. Oglądaliśmy tą nową X9S z Jurkiem w niedzielę i odnieśliśmy wprost przeciwne wrażenie. Zwróć uwagę, że narta na z góry element konstrukcji skorupowej na skrzynce i (a to już absolutnie dyskwalifikuje nartę w moich oczach) w rejonie dziobu nie ma wyciągniętej ścianki bocznej.

Mówimy o tej zielonej ze srebrnym przerywanym paskiem?

Mam wrażeni, że stara X9S miała pełną ściankę... Czyżby tak spieprzyli dobrą konstrukcję?

Pozdroweinia

w nowszej troche skrocili "full sidewall" i nazwali go "ultrawall"

image.png.90a42d431ae08f0998a60acff77ab09a.png

Edytowane przez nikon255
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No właśnie. Oglądaliśmy tą nową X9S z Jurkiem w niedzielę i odnieśliśmy wprost przeciwne wrażenie. Zwróć uwagę, że narta na z góry element konstrukcji skorupowej na skrzynce i (a to już absolutnie dyskwalifikuje nartę w moich oczach) w rejonie dziobu nie ma wyciągniętej ścianki bocznej.

Mówimy o tej zielonej ze srebrnym przerywanym paskiem?

Mam wrażeni, że stara X9S miała pełną ściankę... Czyżby tak spieprzyli dobrą konstrukcję?

Pozdroweinia

a revoshock ten srebrny przerywany pasek ugina sie jak na filmie? Taki multi uvo jak w volklu tylko gorsze 😄

 

 

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...