Skocz do zawartości

Kask z szybą a okulary korekcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czy są wśród forumowiczów osoby noszące okulary korekcyjne i posiadające kask z szyba? Jakie macie doświadczenia? Zastanawiam się nad kupnem takiego kasku, jednakże mam obawy co do parowania okularów korekcyjnych. Do tej pory używałam normalnych gogli i dopasowanych pod nie okularów. Nie ukrywam, ze nie jest to zbyt wygodne rozwiazanie, dlatego zaczęłam rozważać zmianę.

Czekam na Waszą opinię. Dzięki 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, evagie napisał:

Cześć, 

Czy są wśród forumowiczów osoby noszące okulary korekcyjne i posiadające kask z szyba? Jakie macie doświadczenia? Zastanawiam się nad kupnem takiego kasku, jednakże mam obawy co do parowania okularów korekcyjnych. Do tej pory używałam normalnych gogli i dopasowanych pod nie okularów. Nie ukrywam, ze nie jest to zbyt wygodne rozwiazanie, dlatego zaczęłam rozważać zmianę.

Czekam na Waszą opinię. Dzięki 🤗

Mam kolegę, który bardzo sobie chwali tego typu rozwiązanie. Mogę go podpytać jaki posiada model kasku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dużo zależy jaki model kasku z szyba wybierzesz- używałem na początku no-name Wedze: ogolnie działa oklulart korekcyjne nie sa zaparowane, ale  przy trudniejszych warunkach (silny wiatr i snieg) bo śnieg dostawał się do środka (wiatr wpychał śnieg przy dolnej krawędzi szyby).  Drogie kaski to rozwiązują (np CP) ale dla mnie problem to łatwość i dostępność szybek z innymi filtrami niż dostarczone z kąskiem. Po prostu do zwykłych gogli jest duzo większy wybór szyb

W efekcie po kilku próbach używam normalny kask i duże gogle OTG z wymienniki szybami.

Aha, soczewki kontaktowe mogą pomóc, wtedy wystarcza zwykle gogle (non-OTG). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkie rozwiązania w tej sferze,kask z szybą ma przewagę w kwestii parowania nad goglami z okularami korekcyjnymi lub z wkładką.Ale w końcu stosuję okulary korekcyjne  w sportowej  oprawie Oakleya,które tak przylegają,że wystarczają same np. do jeżdżenia slalomu,a kwestia parowania jest rozwiązana,bo nie zachodzą.Na kasku zaś mam gogle,które zakładam na nie,jesli szybkość będzie już duża...

Edytowane przez lski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arnoldd napisał:

Dla zawodników może to nie jest rozwiązanie najlepsze - co nie znaczy że nie może być idealne dla ludzi jeżdżących "nie zawodniczo"

Cześć jak ktoś jest dobry i się nie wywraca to pewnie nie ma znaczenia. Ja w każdym razie gdzieś do lasu bym w tym nie pojechał - przeraża mnie tak jak rowery turystyczne. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisaliście - przy jeździe amatorskiej może jest i ok, ale czy jest to aż tak komfortowe i bezpieczne tego nie wiem. Najlepszym chyba rozwiązaniem są soczewki i standardowy sprzęt - kask + gogle. Syn mnosi okulary korekcyjne i też mieliśmy problem ze sprzętem, bo w std. sprzęcie niewygodnie, specjalne gogle nie pasują do kasku (nie chodzi bynajmniej o kolorystykę), próbował to cudo ale stwierdził że jest beznadziejny, stanęło na soczewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Kask z szybą zamiast gogli uniemożliwia szybszą jazdę bo wieje po oczach.  Dodatkowo przy glebie na twarz połamana szyba może zrobić nam krzywdę.  Myślicie pewnie, że nie da się jej połamać? Mnie kiedyś przy glebie pękła WEWNĘTRZNA szybka od gogli,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spiochu napisał:

Kask z szybą zamiast gogli uniemożliwia szybszą jazdę bo wieje po oczach. 

Trzeci rodzaj  prawdy według Tischnera  - gówno prawda

23 godziny temu, Spiochu napisał:

Dodatkowo przy glebie na twarz połamana szyba może zrobić nam krzywdę. 

Bo oczywiście połamana szybka z gogli na pewno nam krzywdy nie zrobi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, arnoldd napisał:

Trzeci rodzaj  prawdy według Tischnera  - gówno prawda

Bo oczywiście połamana szybka z gogli na pewno nam krzywdy nie zrobi....

 

Cześc

W taki razie ponawiam pytanie. Dlaczego nie jest w ogóle stosowany w sporcie skoro jest (jak piszesz), w każdym sensie funkcjonalnym, jak zestaw kask gogle?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w sporcie się nie sprawdza,

Jest funkcjonalny dla mnie. 

I jak czytam, że wieje po oczach, to wiem że facet na 99 procent nigdy nie jeździł w takim czymś.

A plusy względem gogli

- szerszy kąt widzenia - w praktyce  taki sam jak bez kasku

- wygoda otwierania, zamykania

- można mieć okulary i  znowu - bez kombinacji jedną ręką w ćwierć sekundy zamkne i otworzę                         

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...