Skocz do zawartości

Test nart crossowych


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

 

Często pada pytanie o tego typu narty.

No i slalomki złe, dla mnie crossowe są master gs o promieniu 18 i długości 175, świetny kompromis, nawet na gorce  jak Kamieńsk.

choc nie powiem, ze na krótkim stromszym  stoku slalomka jak sztekli nie daje rady no dwójka na kotelnicy, bo na kobiecym gs master można pojechać na dwa skrety a to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam X9 i uważam, jest to narta uniwersalna. Można pojechać długim i krótkim skrętem. Stabilna przy większych prędkościach (oczywiście prędkości w granicach rozsądku). Trochę gorzej jak robi się miękko, ale też dają radę tylko prędkość musi być. Tak ogólnie jak dla mnie są to nart uniwersalne bardziej niż np AM (mam też Vantage 80).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie to Atomic Vantage X 80 cti 173 cm 2019 rok. Narta fajna, lekka, zwrotna, dość sztywna. Na zmrożonym niezbyt trzyma, jak się robi bardziej miękko to jest coraz lepiej, na popołudniowe rozjeżdżone stoki bardzo dobra, w puchu też jakoś idzie, ale potrzebuje prędkości (ja też lekki nie jestem). Rocker trochę kłapie przy większej prędkości, ale to taka uroda rockera. 

Generalnie ok.

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, brachol napisał:

 

Dokładnie to Atomic Vantage X 80 cti 173 cm 2019 rok. Narta fajna, lekka, zwrotna, dość sztywna. Na zmrożonym niezbyt trzyma, jak się robi bardziej miękko to jest coraz lepiej, na popołudniowe rozjeżdżone stoki bardzo dobra, w puchu też jakoś idzie, ale potrzebuje prędkości (ja też lekki nie jestem). Rocker trochę kłapie przy większej prędkości, ale to taka uroda rockera. 

Generalnie ok.

Cześć

Ale czy w ogóle da się ocenić tą nartę? Niezbyt trzyma bo z tego co pamiętam to jesteś wyższy ode mnie i ważysz podobnie więc jak ma trzymać. Rocker też nie za bardzo ma tam jak kłapać bo to delikatny tip rocker. Narta jest po prostu nie dla Ciebie, za krótka, za miękka i dlatego ocena jest niezbyt miarodajna.

Zresztą wszystkie narty tego typu przez dobrych narciarzy będą ocenione nędznie, bo są nędzne. Nie dziwi więc, że wolisz X9 bo to porządna narta dla porządnego gościa.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...