Skocz do zawartości

Będę kupował nowe biegówki... podpowiedzcie


Rekomendowane odpowiedzi

Buty mamy. Ja mam Salomony, SNS Pilot (pasuje też do SNS Profil). Kasia ma Fischery, więc NNN albo Prolink.

 

Najważniejsze znaleźć narty i buty córce, bo chce koniecznie spróbować. Może po prostu wypożyczę na weekend.

Niestety niezgodne z prawda - osobiscie mam  stare Fishery do systemu SNS

Obecnu standard to NNN : tutaj odmiany:

click -in (czylli wpinanie przez nacis)k

turnbuckle - wkladasz  but w wiazanie i blokujesz przez rotacje specjalnego zamka oraz

flip- blokowanie buta odbywa sie [przez obizenie specjalnego zamka-pokrywki, otwarcie przez jej podniesienie

 

te 3 typy stale  sa  NNN i "przyjmuja"  buty NNN  (Rottefella tez produkuje NNN)

 

Uwaga: jest tez  odmiana NNN  BC  -  neistety zwykle buty NNN nie pasuja do wiazan BC i vice wersa - BC sa skonstruowane do szerszych nart i maja szerszy i grubszy pin

 

Tak,ze przy zakupie nalezy dobrac  buty do wiazan - inaczej nie bedzie dzialac (albo wiazania do butow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niezgodne z prawda - osobiscie mam  stare Fishery do systemu SNS

Zgodne, zgodne  :)

 

Jeszcze raz powtórzę: ja mam buty Salomon z systemem SNS Pilot, do tego narty z wiązaniami SNS Profile, wymiana tych nart jest dla mnie najmniej istotna (wszystko działa).

 

Małżonka ma buty Fischer z systemem NNN (na dwie szyny, mogę pokazać fotki). Jak do tej pory używała je z nartami z wiązaniem SNS Profile jest dla mnie zagadką, ale nigdy się nie skarżyła i jakoś działało  :mellow:  punkt honoru teraz dla mnie, żeby jej wreszcie dać coś fajnego - albo kupimy nowe/mało używane narty z wiązaniami akceptującym system NNN albo nowe buty z systemem SNS, ale wtedy narty trzeba mocno regenerować (zaczyna się odklejać ślizg z tylu, wiązanie jest ogólnie zużyte) - pytanie czy warto w ogóle.

 

Potrzebuję też nart z butami dla dziecka, ale to może wypożyczę, nie ma sensu na jeden sezon kilkudniowy ich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie znam takich butów, ale moja wiedza to raczej podstawy,   

NN75 już raczej odeszły do lamusa. Jeszcze przez jakiś czas były stosowane w jeździe telemarkiem, ale tam też już oddały pola. Jeszcze czasem można trafić takie narty i/lub buty ale rzadko (i w trudnym stanie najczęściej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NN75 już raczej odeszły do lamusa. Jeszcze przez jakiś czas były stosowane w jeździe telemarkiem, ale tam też już oddały pola. Jeszcze czasem można trafić takie narty i/lub buty ale rzadko (i w trudnym stanie najczęściej).

Cześć

Przesadzasz chyba Mariuszu. Jest jeszcze sporo ofert sprzedaży takiego sprzętu nawet nowego.

Sam jestem w posiadaniu nowych (!) nart Polsport Gorce E560 z kompletem wiązań (nie do sprzedania). Mają Stoją sobie w salonie jako element wystroju o charakterze muzealnego eksponatu - rok produkcji 1977.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...