Skocz do zawartości

Od 12 lutego 2021 stoki w Polsce będą otwarte.


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy zapłacić przyzwoicie? Dla jednych jest to kwota x a dla drugich y. Kto mi odpowie czemu tak a nie inaczej działa Grupa Pingwina choć ma jednego właściciela; Czarny Groń, Słotwiny, Kasina. Czemu Pasek z Koninek zobaczył środkowy palec a nie tak daleki stok w Lubomierzu bez ceregieli się zamknął jako pierwszy. Czemu Kotelnica w Białce jako tak potężna w tym finansowo firma siedzi cicho i czeka?

Pytaj u źródła. Tu można zgadywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co to znaczy zapłacić przyzwoicie? Dla jednych jest to kwota x a dla drugich y. Kto mi odpowie czemu tak a nie inaczej działa Grupa Pingwina choć ma jednego właściciela; Czarny Groń, Słotwiny, Kasina. Czemu Pasek z Koninek zobaczył środkowy palec a nie tak daleki stok w Lubomierzu bez ceregieli się zamknął jako pierwszy. Czemu Kotelnica w Białce jako tak potężna w tym finansowo firma siedzi cicho i czeka?

https://bialkatatrza...pomoc-publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj u źródła. Tu można zgadywać.

Ja nie muszę pytać bo ja wiem. Pytałem "Was" bo tak tutaj ochoczo się pisze, że nikt nic nie dostał, dostał za mało, stacje upadną...

 

 

I uważasz, że 3,5 bańki na taki ośrodek jest nie wart zaryzykowania otworzenia? Część ośrodków w ostatnich latach otrzymywała spore sumy w ramach różnych projektów pomocowych. Kotelnica otrzymała blisko 30mln zł. Słotwiny blisko 10mln a z tej samej grupy Kasina tylko 0,5 mln. Słotwiny stoją a Kasina chodzi. Tuż koło mnie Myślenice otrzymały dość sporo (stoją) a sąsiednie Harbutowice niecałe 10 tys (działają). Lubomierz jak na tak mały ośrodek otrzymał ponad 600 tys a Koninki zero. Gdzieś jest haczyk i klucz do przyznawania publicznych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 miliona na taki ośrodek to śmiesznie mało. Roczny poziom przychodów to będzie kilkadziesiąt milionów złotych, rentowność rzędu 20%. Na moje oko ta kwota nawet nie pokrywa kosztów stałych w momencie braku działalności (pensje, leasingi maszyn, wynajmy gruntu, etc.). Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko same narty, ale hotel, restauracje, termy i resztę infrastruktury turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...