Skocz do zawartości

Zakup pierwszych używanych nart - prośba o pomoc.


cruzier

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam za rady. Siła ustawiona na "6".

Będzie teraz pytanie głupie i Was rozśmieszy ale ponoć kto pyta nie błądzi:

Narty mam w pokrowcu, złożone ślizgami do siebie tak, że wiązania są na zewnątrz.

W jaki sposób mam je ułożyć w pokrowcu. tak aby wiązania były po bokach a narty leżały na krawędziach, czy jedna narta wiązaniem do dołu a druga wiązaniem do góry.

Logika podpowiada mi że ta pierwsza opcja. Czy nie ma to znaczenia ?

Dobra logika. Pierwsza lepsza, opcja. Możesz je jeszcze spiąć rzepem do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję Wam za rady. Siła ustawiona na "6".

Będzie teraz pytanie głupie i Was rozśmieszy ale ponoć kto pyta nie błądzi:

Narty mam w pokrowcu, złożone ślizgami do siebie tak, że wiązania są na zewnątrz.

W jaki sposób mam je ułożyć w pokrowcu. tak aby wiązania były po bokach a narty leżały na krawędziach, czy jedna narta wiązaniem do dołu a druga wiązaniem do góry.

Logika podpowiada mi że ta pierwsza opcja. Czy nie ma to znaczenia ?

To nie ma znaczenia, ważne żeby były unieruchomione względem siebie.

Najlepiej się wpasowują gdy są złożone bliźniaczo/symetrycznie ślizgami do siebie (ski stopery się poddadzą)

Uwaga narty spinaj rzepami i tak aby języki rzepów znalazły się między ślizgami.

 

 

O! ...  sstar mnie uprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze. Siła wypięcia powinna być dostosowana do dynamiki jazdy, oczywiście przekłada się to w jakimś stopniu na wagę danego osobnika, ale to tylko uproszczenie. Przykład: zawodnik o wadze 70 kg ma wiązania skręcone na maxa, czyli w zależności od modelu na 12 lub 14. Jeździ dynamicznie, działają większe siły i gdyby zastosował uproszczony wzorzec wagowy, narty by mu się wypięły na 3 bramce. Zakładam, że nie będziesz się przygotowywał do udziału w PŚ lub jakiejś imprezie RedBulla, więc na początek ustaw tak, aby się wypinały szybciej niż później. Chociaż, początkujący czasami bywają nieprzewidywalni. Widziałem takich co jazdę na nartach traktują w kategoriach prędkości i pomimo słabej techniki zapie.... jak zwariowani (nie idź tą drogą). Staraj się nauczyć prawidłowo skręcać. Rób 2-3 skręty i stop, ale kontroluj prawidłową pozycję (ugięte kolana, odpowiednie ustawienie tułowia, ręce itd. jest tego sporo, dlatego zanim nauczysz się to robić odruchowo, będziesz musiał o tym pamiętać, a to jest możliwe tylko podczas wolnej jazdy, częstych zatrzymań i poprawiania wszystkich tych elementów. Jak zaczniesz od razu jeździć szybko, byle na dół, byle więcej razy zjechać, nauczysz się źle i już nigdy tego nie poprawisz. Wiecznie będziesz już jeździł źle. Znam takich wielu. Oduczyć się, jest trudniej niż się nauczyć. Pooglądaj trochę filmów z ładna jazdą, przyjrzyj się pozycji delikwenta i naśladuj, nawet w domu przed lustrem. Ładna jazda to następstwo idealnie ułożonej pozycji. To BARDZO WAŻNE). Co za tym idzie, siła wypięcia nie musi być duża. Raczej odwrotnie, lepiej niech się wypnie, niż masz skręcić kolano, a uwierz mi, bardzo łatwo to zrobić nawet kiedy się jedzie bardzo wolno. Z czasem, zmienisz buty, narty itd., i ..... PŚ czeka. :D

 

 

 

Aha...Mitek SPIERDALAJ

Co do ustawienia rozstawu, to robisz tak: ustawiasz przód na podziałce na numer skorupy, stawiasz buta wkładając w przód i opierając na skistopie (tak po prostu), a potem dosuwasz tył na lekki ścisk, żeby nie było luzu, zapinasz i sprawdzasz czy przód i tył się trochę poddały tzn. minimalnie przód rozszedł, a tył cofnął. Ustawiałem tak około kilka tysięcy razy, więc chyba powinno działać. :D Wszystko.

 

 

Aha....***** *********

 

zresztą wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia rozstawu, to robisz tak: ustawiasz przód na podziałce na numer skorupy, stawiasz buta wkładając w przód i opierając na skistopie (tak po prostu), a potem dosuwasz tył na lekki ścisk, żeby nie było luzu, zapinasz i sprawdzasz czy przód i tył się trochę poddały tzn. minimalnie przód rozszedł, a tył cofnął. Ustawiałem tak około kilka tysięcy razy, więc chyba powinno działać. :D Wszystko.

No i tajna wiedza handlarza Mitka niepotrzebna. Gratis, bez pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tajna wiedza handlarza Mitka niepotrzebna. Gratis, bez pieniędzy.

Czekam dalej bo stopień niewiedzy w postach wzrasta.

Środek ciężkości narty...

I krótkie pytanie do stara:

Co chciałeś przekazać przez; "handlarza Mitka"?

Masz dwie minuty - sprawdzony czas reakcji takich organizmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej bo stopień niewiedzy w postach wzrasta.

Środek ciężkości narty...

I krótkie pytanie do stara:

Co chciałeś przekazać przez; "handlarza Mitka"?

Masz dwie minuty - sprawdzony czas reakcji takich organizmów.

Chciałeś coś sprzedawać, znaczy handelek. Cyt. „No to co sprzedać Ci parę patentów za pieniądze...”

ps a wiązania tak są montowane zazwyczaj aby środek wypadał tam gdzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia rozstawu, to robisz tak: ustawiasz przód na podziałce na numer skorupy, stawiasz buta wkładając w przód i opierając na skistopie (tak po prostu), a potem dosuwasz tył na lekki ścisk, żeby nie było luzu, zapinasz i sprawdzasz czy przód i tył się trochę poddały tzn. minimalnie przód rozszedł, a tył cofnął. Ustawiałem tak około kilka tysięcy razy, więc chyba powinno działać. :D Wszystko.

 

Tam są, jesli dobrze widzę, markery, wiec docisk należy ustawić jak w niedawnym wątku 'o śrubie w tylnej częsci wiązania'. Jw też ok, ale sprawdziłbym, czy srodek buta trafia na srodek narty. (kreski na skorupie buta i narcie). Jesli nie to skorygować ustawieniem przodu. Płyty potrafią być czasem ciekawie przykręcone.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...