Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś jakąś stronę z pewną pogodą dla Szklarskiej Poręby, może nawet dla Szrenicy. Ja mam kilka, ale niech je diabli wezmą. Chodzi głównie o wiatr żeby nie wpakować się na stojąca II sekcję. Czasami przy niej zamykają kotwicę i lipa. A jak jeszcze zamkną KE ...

Ta pogoda też jest dobra http://www.snow-fore...Poreba/6day/mid jeżeli wiatr podwawny w pogodzie powyżej 40 km/h druga sekcja stoi powtżej 45 km/h stoi karkonosz . Kilka fotek ze ściany z dzisiaj śniegu jest tyle, że niedługo będą kopać tunel pod krzesła DSC00740.jpg . Warunki super!!

Załączone miniatury

  • DSC00737.jpg
  • DSC00738.jpg
  • DSC00739.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola składa się właściwie z 3 części; 1-góra; dosyc stromo,często muldy,lód,kamienie ;2-szeroko,prosto,nieduże pochylenie;3- dolna (najdłuższa część) wąsko,kręto,długie wypłaszczenie; nowa kanapa wywozi tłumy (2 tys./h) wiec utrwalac na Loli faktycznie można (jak ktoś lubi ryzyko) jazdę slalomem na ciasnych (żywych) tyczkach; ja odradzam...

Kiedy ty byłeś ostatnio na loli chyba w zeszłym roku teraz dolna część jest prawie tak samo szeroka jak górna dzisiaj jechałem nią dwa razy i miejsca było od groma. Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie byłeś po poszerzeni jej. Jak następnym razem będę po niej zjeżdżał zrobię parę fotek i dodam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystawić laurkę Szklarskiej bo jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Szklarska to miejsce w którym uczyłem się jezdzić na nartach i miejsce w którym byłem wielokrotnie. W tym roku w sobotę moje narty staneły na stoku po raz pierwszy od otwarcia nowej kanapy. Jak ten jeden wyciąg odmienił cały ten ośrodek który był już umierający. Poszerzenie trasy, naśnieżanie ich w 100% naprawdę zupełnie inne miejsce. Nowy bar przy dolnej stacji. co na plus wg mnie - nowy wyciąg - szersze trasy + łącznik Śnieżynki z Puchatkiem - przygotowane i dobrze naśnieżone trasy (choć spory udział miała w tym natura) Oczywiście jest jeszcze kilka minusów jak choćby kiepsko rozwiązany temat parkingów, płatne i w dodatku okropne toalety, kolejki do kas po skipassy oraz zwrot kart po całym dniu. Dodatkowo dwa zaskoczenia: w sobotę po 13 zamkneli KE oraz całą górną sekcję, i oddano połowę kasy za skipass. Oraz naprawdę spora liczba cudzoziemców. Wg mnie Ski Arena Szrenica jest znacznie lepszym i ciekawszym rozwiązaniem aniżeli pobliski Harachov. Innych czeskich ośrdków nie oceniam bo nie korzystałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silne wiatry w Szklarskiej to duży problem. Zamykanie wyciągów krzesełkowych w takim przypadku jest dla mnie zrozumiałe ale dlaczego zamykają orczyk na ścianę? Dla średnio zaawansowanego narciarz (za jakiego się uważam) FIS jest jedyną interesującą trasą dla której przyjeżdżam do Szklarskiej a tu co drugi dzień kalpa.. Nie można puścić wyciągu orczykowego z ostrzeżeniem o silnym wietrze?

Po prostu względy bezpieczeństwa. Ludzie często wypadają z orczyka na ścianie ja mocno dmucha :). Byłem świadkiem zdarzenia, gdzie gościa "zdryfowało" na słupek i ledwo się uwolnił :cool:. Niestety jest to przykre, ale jak coś się wydarzy, to najpierw sprawdzane jest, czy zachowano właściwe warunki odnośnie bezpieczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy opowiadacie, nie ma żadnego zagrożenia i niebezpieczeństwa przy wjeżdżaniu orczykiem do połowy, przecież jest nawet tam zrobiona stacja pośrednia dla tych co nie chcą zjeżdżać ścianą. Wystarczy w wietrzne dni postawić płotek i nikt wyżej by nie wjeżdżał, a FiS by działał. Dół FISu poniżej ściany biegnie w lesie i nie jest niebezpieczny, bez względu na wiatr. A GOPR to może i z Puchatka albo z Hali kogoś zwozić i wcale to nie jest powodem zamykania tras.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarod. Już myślałem że jestem dziwny a tu głos z którym zgadzam się w 100%.:) Mi tam wiatr nigdy nie przeszkadzał (żeglarz) i gdyby tak puszczali ten orczyk to nie musiałbym szukać innej alternatywy u południowych sąsiadów, chętnie dałbym zarobić naszym. A tak sam puchatek i 40 minutowe kolejki to nie dla mnie.. Pozdrawiam

Jesteś dziwny :) Chłopaki z GOPRu niemal co chwilę zwożą podobnych "zawodowców", którym nie przeszkadzają ani silne wiatry, ani zamknięte trasy, ani zamknięte szlaki, ba-nie przeszkadzają im nawet schodzące lawiny, bo przecież są "zawodowcami", którzy tylko w kotłach jeżdżą, a w górach to w ogóle są ekspertami! ;) Ale tego nie pojmie ktoś, kto nie widzi i nie słyszy o tym na co dzień. Każdy myśli, że jego taki problem nie dotyczy, bo on jest przecież lepszy! A przepraszam-w czym? Co najwyżej w głupocie :) To i owszem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isegrin nie bądź taki święty bo sam w watku o Kopie pisałeś 11.01.12 "Liczyrzepa i Jan oficjalnie zamknięte..." i dalej "Zbuchu dzisiaj hulał, więc można było tam bez problemu śmigać. Warunki bomba. Śniegu od zaj....ania! Na Liczyrzepie w jednym miejscu lekkie przetarcie, ale przy tak mega szerokiej nartostradzie nie ma problemu, żeby to minąć". http://www.skiforum....ezka-quot/page7 Więc jak, jesteś jednym z tych "zawodowców" czy jak tam pisałeś wyżej? Ludzie nie przesadzajcie. Karkonosze to nie Alpy i nie słyszałem jeszcze żeby jakąś nartostradą zeszła lawina. Nie mówcie też że dolna część FISu , poniżej ściany (nie piszę tu o ścianie), jest jakąś ekstremalną górą, gdzie wiatr może narciarza przewrócić na wyciągu. A jeśli nawet to co z tego, tak samo może przewrócić na hali czy Świątecznym, czy tam też chcecie zamykać wyciągi bo wieje (nie pisze tu o ekstrmalnych wichurach które drzewa przewracają, to chyba jasne). Jesteście tacy poprawni, a sami pewnie wkurzacie się jak wyciągi nie chodzą lub trasy zamknięte. Co do GOPRu to już pisałem, częściej widzę jak zwożą z Puchatka początkujących niż z FISu, gdzie zapuszczają się tylko ci co wiedzą co robić na stoku. Mareszym - widzisz, czasem nie oplaca się otwierać wyciągu jak wiadomo że nikt na nim nie będzie jeździł. Kręci się w kółko pusty, prąd zżera itd. Nie wiem czy wiesz ale poza feriami w dni powszednie wyciągi świecą pustkami. Byłem 9 stycznia na Złotówce sam, a dwa wyciągi chodziły, kiepski interes dla właścicieli. Liczyrzepę otworzyli na ferie mimo że wcześniej trasa byla super, jak sam Isegrin zauważył. Także powodem zamknięcia tras i wyciągów są nie tylko warunki ale i ekonomia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy opowiadacie, nie ma żadnego zagrożenia i niebezpieczeństwa przy wjeżdżaniu orczykiem do połowy, przecież jest nawet tam zrobiona stacja pośrednia dla tych co nie chcą zjeżdżać ścianą. Wystarczy w wietrzne dni postawić płotek i nikt wyżej by nie wjeżdżał, a FiS by działał. Dół FISu poniżej ściany biegnie w lesie i nie jest niebezpieczny, bez względu na wiatr. A GOPR to może i z Puchatka albo z Hali kogoś zwozić i wcale to nie jest powodem zamykania tras.

Dzięki Jarod. Już myślałem że jestem dziwny a tu głos z którym zgadzam się w 100%.:) Mi tam wiatr nigdy nie przeszkadzał (żeglarz) i gdyby tak puszczali ten orczyk to nie musiałbym szukać innej alternatywy u południowych sąsiadów, chętnie dałbym zarobić naszym. A tak sam puchatek i 40 minutowe kolejki to nie dla mnie.. Pozdrawiam

Jakby wybudowali płotki albo osłonili podjazd to jestem pewny, że orczyk by latał i nie musiał być dawać zarabiać Czechom :). Widocznie instytucja SudetyLift lubi na swoim terenie duże kolejki i tłumy :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to na dolnej stacji orczyka Ściana widnieje tablica z komunikatem o znaczeniu : zakaz wyczepiania się z orczyka poza miejscem do tego przeznaczonym. Dlaczego ? Zaobserwujcie jak zachowuje się orczyk wypięty tuż za lasem. Istnieje niebezpieczeńswo, że nie zwinie się właściwie, lub zarzuci go na linę główną i nikt z obsługi nie zauważy. Myślę, że tego się obawiają, lub przepisy wymuszają takie rozwiązanie. Notoryczne łamanie takiego zakazu nie upoważnia do dopuszczenia naruszania procedury, ani tym bardziej do usankcjonowania tego formalnie. W celu uniknięcia zarzutu : nie bronię Skiareny. Również korzystam z takiego rozwiązania, ale z pełną świadomością naruszania przepisów. Natomiast oni nie mogą tego zmienić ( tak myślę ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę już od zeszłego roku (pewnie zapomnieli ściągnąć) kartkę w stylu "jazda tylko do połowy, wyżej brak śniegu i kamienie". jeżdziłem tam w marcu i faktycznie tak było, pod ścianą stał płotek że koniec jazdy, więc skoro sami wprowadzili takie rozwiązanie to raczej latające orczyki nie są problemem. poza tym przecież pod ścianą nie kto inny jak pracownicy skiareny zrobili wypłaszczenie do wyczepienia się i trasę dojazdową do FISu. wyczepianie się w połowie jest normalną dopuszczoną praktyką a nie żadnym naruszaniem przepisów. Poza tym o co ta dyskusja, na razie wszystko hula i oby tak do wiosny. A jak będą wyłaczać orczyki bo wieje, to jest na szczęście konkurencja za miedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem dzisiaj na Szrenicy od rana. Wrocilem w to miejsce zwabiony nowymi inwestycjami no i dzisiejsza pogoda. Wrocilem po kilku latach nieobecnosci aby cieszyc sie sloneczna i mrozna pogoda. Jechalem tam bardzo pozytywnie nastawiony, jednak zaraz po dotarciu do kas, okazalo sie ze.... Musze sie cofnac 50m na koniec kolejki, zeby zakupic karnet (byla raptem 9 rano), to jest jakies nieporozumienie... Bo brak bezplatnych parkingow zaraz przy wyciagach, nie jest takim problemem, bo czlowiek sie moze przespacerowac wkoncu. Wkomcu po odstaniu, o dziwo tylko 10min w sznureczku i po paru minutach czolgania sie do KE wreszcie wciagnalem sie na gore... Tutaj zaczyna sie bajka, takiej pogody i warunkow nie bylo tam od daaaawna.. Tlumnie przybylych ludzi rozwozily sprawnie wyciagi wiec rano kolejek nie bylo wogole, szczegolnie na gorze. Scianka rano do 11, niezle przygotowana ale im pozniej tym gorzej, szczegolnie zniszczone bylo wyplaszczenie zaraz za sciana. Lola totalnie zapchana wszystkimi rodzajami narciarzy, od zawodnikow z klubu, szkolki, po poczatkujacych i zaawansowanych, slowem cyrk, bardzo ciasno i dosc niebezpiecznie, kogos ponoc zwozili na toboganie nawet... Dolnej loli nie odwiedzilem, ale moge pare slow napisac o Sniezynce, trasa ta o dziwo od samego rana miala wiele nierownosci a ze bylo twardo to jechalo sie jako tako po tym, oczywiscie pozniej slonce rozpuscilo troche trase i zrobila sie sieczka, nie jezdzilem tam za bardzo, bo i tloczno dosc i bardzo nierowno, praktycznie na kazdym wiekszym nachyleniu. Dlatego postanowilem odwiedzic Hale Szrenicka, okazalo sie to strzalem w dziesiatke, w miare pusto, szczegolnie przed poludniem i super przygotowana trasa, Raj dla fanow cietego skretu, poszalalem troche tam i potem udalem sie na dol, sprawdzajac nowa przecinke ze Sniezynki do Puchatka, bardzo fajne rozwiazanie, i do tego dzisiaj niezle przygotowane... Na dole kolo poludnia, juz niezle zatkane, do dolnej sekcji na maxa, do KE podobnie, ale KE ma super przepustowosc, wiec poszlo dosc szybko, nie wiecej niz 10min. Slowem podsumowania, ci ktorzy maja ochote cieszyc sie alpejska pogoda w Szklarskiej maja czas do Niedzieli, bo podobno caly weekend ma byc na minusie z duza iloscia slonca. Dlatego naprawde polecam ta gore, nawet jesli macie przejechac spora ilosc km zeby sie tam dostac, pamietajcie, nalepiej przyjechac odrazu po 8 rano zeby spokojnie dojsc z darmowego parkingu przy drodze do kas i wciagnac sie odrazu po otwarciu, cieszac sie najlepiej przygotowanymi trasami. :) :) :) Nie mam przy sobie kabla do telefonu, wiec nie moge wrzucic zadnych zdjec... :( Blacov,

Użytkownik Blacov edytował ten post 25 styczeń 2012 - 16:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to na dolnej stacji orczyka Ściana widnieje tablica z komunikatem o znaczeniu : zakaz wyczepiania się z orczyka poza miejscem do tego przeznaczonym. Dlaczego ?

Właśnie w tym miejscu można się wyczepiać dla tego, że lina na pobliskiej podporze jest silnie naprężona i przechodzi przez podwójne rolki, które trzymają ja z dwóch stron. W innych miejscach lina tylko przejeżdża po rolkach i wyczepienie się może spowodować jej spadnięcie. Co się tyczy wiatru to są konkretne przepisy (tyczą się nie tylko Polski) wiatr powyżej 25 m/s wyciąg staje. Sudetylift miało już jeden wypadek i dość spraw sądowych dla tego dmuchają na zimne. Fotki z dzisiaj z miejsca na orczyku w którym można się wyczepiać.DSC00747.jpg

Załączone miniatury

  • DSC00741.jpg
  • DSC00742.jpg
  • DSC00744.jpg
  • DSC00745.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale śniegu dowaliło. Jeżdziłem na FISie w środę tydzień temu i też było pięknie, słoneczko i w ogóle, no ale widzę że wąwóz pod orczykiem się pogłębia i jakby równiej i bardziej twardo na trasie. Super.

Dokladnie, warunki z samego rana na gorze totalny wypas, wlasnie twardo i w miare rowno no i jeszcze pusto, udalo mi sie zjechac nawet raz sciane calkiem czysto na krawedzi, niezla predkosc na dole byla, wtedy jeszcze calkiem rowno na wyplasczeniu, probowalem tego samego wyczynu okolo 1h30m pozniej to wyglebilem az milo, jak wpadlem na wyplaszczenie to gdzies mnie podbilo i wyladowalem na sniegu, zatrzymalem sie okolo 30m dalej, juz na plecach i bez nart :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PS: mógłby mi ktoś polecić trasę w Beskidzie Śląskim, która byłaby równie ciekawa, jak fis? :)

Nie jeździłem na Szrenicy, ale w Beskidzie najlepsze trasy to wg mnie: FIS (+ ew. Kaskada) ze Skrzycznego, w sąsiednim ośrodku Czyrna-Solisko trasa nr 1 (czarna "Bieńkula" jest dla mnie zbyt monotonna). Niezła jest jeszcze trasa nr 1 z Czantorii, górna część "5" na Pilsku (ale to już Beskid Żywiecki), albo tuż za granicą "10" z Wielkiej Raczy. Pozostałe trasy np. w Wiśle, Ustroniu, Brennej są raczej za krótkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mareszym, trzeba było sobie kupić w Castoramie grzejniczek typu farelka za 30 zł, albo nawet dwa i miałbys ciepło, a jak właścicielka dostałaby rachunek za prąd to by może pomyślała nad tym problemem. W drugiej strony, wybacz, ale za 40 zł nie wiem czego się spodziewałeś, toż to cena jak w schronisku, a więc i standard podobny. Prawdę mówiąc to mnie zdziwiło, że w środku sezonu można w Szklarskiej znaleźć tak tanio pokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...