Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W tygodniu CG popłynie, zapowiadają identyczna sytuacje jak równo rok temu: początek Świat temp do 10 st i deszcz, potem ma przyjść mocne ochłodzenie.

Skąd bierzesz temp? Zobacz Stronie.
http://www.meteo.pl/...type=0u&id=1042
Deszcz ze śniegiem. Wtorek. Sienna wyżej. CzG jako szczyt jeszcze wyżej, więc tam blisko zera raczej. Może dół?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od 9.00-14.30, około 10.30 zrobiły się już spore odsypy i muldy, na samej górze trasy B żwir pomieszany ze śniegiem i trawa i kamienie. Temperatura około 3 stopnie na plusie. Ludzi niewielu. Generalnie szału nie było moim zdaniem słabo przygotowany stok, mało ubity śnieg - w nocy było około -1. No ale trochę pojeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG wczoraj 9:30-15:00 - odczucia podobne do @brachol

Mało ludzi a stok po 1,5h zdegradowany. Później już tylko gorzej - trening jazdy na "muldach", slalom między przetarciami i próba niezniszczenia nart na kamykach.

Mój pierwszy raz na CG 2 lata temu w okresie między świętami a nowym rokiem wyglądał podobnie i wtedy uznałem, że mając wybór więcej tam nie pojadę. W związku z brakiem wyboru (tydzień wcześniej 1-szy raz w Zieleńcu) postanowiłem dać im szansę ale egzaminu nie zdali. Przy tak małej ilości ludzi - kolejka max na 2-3 krzesła - tak szybko zdegradowany stok prowadzi do prostych wniosków - na CG ratrakowanie polega na rozgarnięciu i wyrównaniu odsypów. Inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.

 

Pewnie zawitam jeszcze raz, żeby samemu sprawdzić jak będzie wyglądał stok jak będą odpowiednie warunki pogodowe - naturalny śnieg i minus w dzień - i czy słabe przygotowanie stoków to jest znak rozpoznawczy, czy w takiej pogodzie inaczej się nie da (Czesi umieją:)

 

Jak dla mnie 2 wizyty na CG i obie na 3- (biorąc pod uwagę pogodę, powinno być 2)

 

życzę wszystkim udanego szusowania po zakończeniu blokady, oby natura pomogła z warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG wczoraj 9:30-15:00 - odczucia podobne do @brachol
Mało ludzi a stok po 1,5h zdegradowany. Później już tylko gorzej - trening jazdy na "muldach", slalom między przetarciami i próba niezniszczenia nart na kamykach.
Mój pierwszy raz na CG 2 lata temu w okresie między świętami a nowym rokiem wyglądał podobnie i wtedy uznałem, że mając wybór więcej tam nie pojadę. W związku z brakiem wyboru (tydzień wcześniej 1-szy raz w Zieleńcu) postanowiłem dać im szansę ale egzaminu nie zdali. Przy tak małej ilości ludzi - kolejka max na 2-3 krzesła - tak szybko zdegradowany stok prowadzi do prostych wniosków - na CG ratrakowanie polega na rozgarnięciu i wyrównaniu odsypów. Inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
 
Pewnie zawitam jeszcze raz, żeby samemu sprawdzić jak będzie wyglądał stok jak będą odpowiednie warunki pogodowe - naturalny śnieg i minus w dzień - i czy słabe przygotowanie stoków to jest znak rozpoznawczy, czy w takiej pogodzie inaczej się nie da (Czesi umieją:)
 
Jak dla mnie 2 wizyty na CG i obie na 3- (biorąc pod uwagę pogodę, powinno być 2)
 
życzę wszystkim udanego szusowania po zakończeniu blokady, oby natura pomogła z warunkami.


Ocen Zieleniec, z ciekawości pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG wczoraj 9:30-15:00 - odczucia podobne do @brachol

Mało ludzi a stok po 1,5h zdegradowany. Później już tylko gorzej - trening jazdy na "muldach", slalom między przetarciami i próba niezniszczenia nart na kamykach.

 

W tych warunkach CG lepsza nie będzie. Obecnie jest plus i pada deszcz. Nadzieja, że chwyci mróz w II Święto i zapowiadają opady śniegu w tym okresie..

 

CG zwyczajnie przespała okres, kiedy mogli naśnieżać. Armatki w Zieleńcu pracowały, na CG armatki kurzyły się, mimo ujemnej temperatury.

 

Będę na CG w tę sobotę i niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych warunkach CG lepsza nie będzie. Obecnie jest plus i pada deszcz. Nadzieja, że chwyci mróz w II Święto i zapowiadają opady śniegu w tym okresie..

 

CG zwyczajnie przespała okres, kiedy mogli naśnieżać. Armatki w Zieleńcu pracowały, na CG armatki kurzyły się, mimo ujemnej temperatury.

 

Będę na CG w tę sobotę i niedzielę.

 

Relacja

 


https://www.skionlin...górze-21122020/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocen Zieleniec, z ciekawości pytam.

Byłem w Zieleńcu pierwszy raz (poza okresem letnim). Był to też dla mnie 1 dzień w sezonie więc dużych oczekiwań nie miałem.

Jeździłem na Winterpol W3 i Gryglówce. W3 było oblegane i dość szybko pojawiły się spore odsypy, ale pomimo dodatniej temperatury było w miarę ok.

Na krótkiej "ściance" w stronę Gryglówki było trochę odsypów, ale generalnie "katowałem" mniej więcej od 12 do 15 bo dla mnie warunki były ok - lepsze niż na W3, krótkim skrętem dało się pojeździć ściankę, a do dołu dłuższym skrętem pomimo miękkiego śniegu też było ok.

Ogólnie chyba do Zieleńca zbyt często nie będę zaglądał - bliżej (km i czas) mam do Jańskich i Harrachova, do Spindlerowego czas dojazdu jak do CG i Zieleńca. Wybór chyba oczywisty - widziałem że też tam często gościsz, chyba nie bez powodu.
 

 

Osobiście Zieleniec nie zrobił na mnie wrażenia narciarsko. Krótkie trasy, dużo początkujących narciarzy i rozjeżdzony stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych warunkach CG lepsza nie będzie.

Stoki można i trzeba ratrakować w każdych warunkach. Wyrównianie odsypów to nie ratrakowanie. Poza tym jak by wyglądał stok, gdyby było więcej ludzi i każdym krzesłem by wyjechało na górę 6 osób? Ale to moje odczucia.

Niestety znajomi mają podobne zdanie na temat podejścia do ratrakowania również wtedy gdy warunki śniegowe są ok. Z czegoś to się bierze.

 

Nie skreślam ośrodka, ale  na razie w moim osobistym rankingu jest na dalekim miejscu.Oczywiście plus, że w ogóle jest (Karpacz, Szkalrska, Świeradów nie dały rady), ale to trochę za mało.

 

Gdyby chociaż wymienili te stare wolne krzesło na trasie C/D to warto by było tam od czasu do czasu zajrzeć, również w sezonie, gdzie ludzi jest wielokrotnie więcej niż wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Zieleńcu pierwszy raz (poza okresem letnim). Był to też dla mnie 1 dzień w sezonie więc dużych oczekiwań nie miałem.
Jeździłem na Winterpol W3 i Gryglówce. W3 było oblegane i dość szybko pojawiły się spore odsypy, ale pomimo dodatniej temperatury było w miarę ok.
Na krótkiej "ściance" w stronę Gryglówki było trochę odsypów, ale generalnie "katowałem" mniej więcej od 12 do 15 bo dla mnie warunki były ok - lepsze niż na W3, krótkim skrętem dało się pojeździć ściankę, a do dołu dłuższym skrętem pomimo miękkiego śniegu też było ok.
Ogólnie chyba do Zieleńca zbyt często nie będę zaglądał - bliżej (km i czas) mam do Jańskich i Harrachova, do Spindlerowego czas dojazdu jak do CG i Zieleńca. Wybór chyba oczywisty - widziałem że też tam często gościsz, chyba nie bez powodu.


Tak to jasne. W Czechach większość ośrodków lepsza niż te u nas. Na bezrybiu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -1 w nocy stok raczej nie ma szans dobrze zmarznac. Na C i D nie ma co zwiekszac przepustowosci bo tam przy tym wyciagu jest gesto. Powinni dorobic kolejne stoki na wzor A i B. Biorac pod uwage ile hoteli nastawiali ostatnio, dodatkowe stoki to mus :D


Te duże to ponoć ten sam inwestor co w Zieleńcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...