Skocz do zawartości

Równoczesność pracy nóg i uruchomienie skrętu - video


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz. :)

 

https://youtu.be/PcSfgWSfmsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna idea ...taka wpisująca się w to co ostatnio ćwiczyłem ale jest bardzo wiele ale......Nie miejsce i czas.....obyty narciarz bez najmniejszych problemów wychwyci takie tyci tyci błędy demonstratora.....Mam Andrzejku (kurcze tak bez cocacoli się spoufalam - może przejdzie) takie małe pytanko ANDRZEJU (no nie wiem ....sami oceńcie - lepiej czy gorzej) bez pod tekstów - jaka jest relacja pomiędzy Morganem a Jeremy-ym,,ym (Q...jak to się odmienia po ......) - to jedna firma czy też każdy sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz. :)

 

https://youtu.be/PcSfgWSfmsk

On za duzo gada a za malo mowi. Jeszcze mniej pokazuje to o czym mowi.

Tak sie ostatnio tu przyjelo, ze kazdy chce gadac, pisac i pokazywac co innego a kontrrotacja i antycypacja jest tego przykladem.

Czy jest mozliwe, ze 10 chlopa jezdzacych od kilkudziesieciu lat na nartach nie moze dojsc do porozumienia?

Wpisy dowodza, ze jest to mozliwe a przyczyna jest prosta: za duzo gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz. :)

 

https://youtu.be/PcSfgWSfmsk

Dzięki. Dałoby się tak udostępnić to publicznie, albo dołożyć polskiego tłumaczenia do źródłowego? Chciałem dorzucić do ulubionych (katalog narty)... a nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna idea ...taka wpisująca się w to co ostatnio ćwiczyłem ale jest bardzo wiele ale......Nie miejsce i czas.....obyty narciarz bez najmniejszych problemów wychwyci takie tyci tyci błędy demonstratora.....Mam Andrzejku (kurcze tak bez cocacoli się spoufalam - może przejdzie) takie małe pytanko ANDRZEJU (no nie wiem ....sami oceńcie - lepiej czy gorzej) bez pod tekstów - jaka jest relacja pomiędzy Morganem a Jeremy-ym,,ym (Q...jak to się odmienia po ......) - to jedna firma czy też każdy sobie. 

Morgan to "szef" Labo du Skieur (Laboratorium Narciarza) - grupy ludzi zajmującej się szkoleniem narciarzy. Nie wiem czy jest to oficjalna spółka, czy tylko luźny związek kilku ludzi. W skład nich wchodzi m.in. Jeremy Nadalutti, instruktor francuski. Kiedyś prowadził szkolenia pod własnym szyldem, teraz połączyli siły w jedno. Mają w składzie jeszcze jednego instruktora i fizjoterapeutę, który jest przy okazji dobrym narciarzem i świetnym kamerzystą. Żyją głównie z organizacji szkoleń w Alpach i Pirenejach. Nie wiem czy nie szkolą również osobno w swoich stacjach.

 

Dzięki. Dałoby się tak udostępnić to publicznie, albo dołożyć polskiego tłumaczenia do źródłowego? Chciałem dorzucić do ulubionych (katalog narty)... a nie można. 

Nie wiem o co chodzi. Polskie tłumaczenie jest, wystarczy kliknąć i wybrać polski.

 

A zawsze (no prawie zawsze) można sobie sciągnąć YT kogoś na swój YT. Są różne sposoby. Jak dopisuję dwa ss przed "youtube" w nazwie. Trzeba się trochę pilnować by sobie wirusa nie wprowadzić, ale da się nie klikając byle gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi. Polskie tłumaczenie jest, wystarczy kliknąć i wybrać polski.

 

Już tłumacze - ten co udostępniłeś, do którego jest link w pierwszym poście, jest udostępniony jako niepubliczny i do tego oznaczony dla dzieci... co powoduje, że nie można go dodać do ulubionych. 

 

Oryginał jest tylko z francuskimi napisami.

 

Chyba, że jest jeszcze jakaś inna wersja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz. :)

 

https://youtu.be/PcSfgWSfmsk

Bardzo ciekawy jest fragment 1:18, kiedy zamiast inicjacji wewnętrzną mamy przeniesienie ciężaru na zewnętrzną. 

Wyciskanie tej zewnętrznej,  nieskuteczne jeśli narta jest zbyt twarda :)

To pokazuje, że dydaktyczny opis " przenieś ciężar na zewnętrzna nartę" jest zdecydowanie mniej skuteczny od " unieś gwałtownie wewnętrzną" i nie martw się o równowagę, bo i tak masz się przechylić, równowagę odzyskasz w skręcie.  Inicjując wewnętrzną szybciej wchodzimy na krawędź, szybciej wchodzimy w skręt, bo szybciej i efektywniej wykonujemy fazę przejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze - ten co udostępniłeś, do którego jest link w pierwszym poście, jest udostępniony jako niepubliczny i do tego oznaczony dla dzieci... co powoduje, że nie można go dodać do ulubionych. 

 

Oryginał jest tylko z francuskimi napisami.

 

Chyba, że jest jeszcze jakaś inna wersja... 

Aha. Rozumiem.

 

1. Odnośnie napisów. One są, po polsku. Wystarczy kliknąć w ustawienia, potem w napisy i wybrać język polski.

 

BTW ten filmik pochodzi z programu płatnego Morgana i był już przetłumaczony. Teraz pojawił się jako darmowy, a ja zapomniałem, że już go tłumaczyłem i przetłumaczyłem jeszcze raz. Starość nie radość. :)

 

2. Masz rację. Jeśli ustawię, że dla dzieci, to nie można wstawić do ulubionych. Zmieniłem na "nie dla dzieci" i powinno być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Rozumiem.

 

1. Odnośnie napisów. One są, po polsku. Wystarczy kliknąć w ustawienia, potem w napisy i wybrać język polski.

 

BTW ten filmik pochodzi z programu płatnego Morgana i był już przetłumaczony. Teraz pojawił się jako darmowy, a ja zapomniałem, że już go tłumaczyłem i przetłumaczyłem jeszcze raz. Starość nie radość. :)

 

2. Masz rację. Jeśli ustawię, że dla dzieci, to nie można wstawić do ulubionych. Zmieniłem na "nie dla dzieci" i powinno być OK. 

Dzięki, o to 2) chodziło. Film jest już w ulubionych. Na jesień, przed nartami będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej za podzielnie się kolejnym filmem. Robisz kawał zajeb***** roboty! 

Jeśli Cię to interesuje to PMTS mówi dokładnie to samo. 

 

@wort dzięki za film z Tombą. U Sir Stenmarka jeszcze lepiej to widać. 

 

Z czego wynikało to, tak wyraźne odciążenie wewnętrznej i dołożenie w powietrzu? Wymagały tego proste narty? I czy ten ruch/ewolucja została zapomniana wraz z pojawieniem się nart mocno taliowanych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I czy ten ruch/ewolucja została zapomniana wraz z pojawieniem się nart mocno taliowanych? 

Jak zapomniana? Obejrzyj sobie w zwolnionym tempie współczesne przejazdy najlepiej sl (bardziej strome/trudne odcinki), jest dokładnie to samo co do ogólnej zasady, obecnie wszystko dzieje się znacznie szybciej i jest to dużo mniej zaakcentowane/widoczne.

 

Poniżej pierwszy z brzegu przejazd Shiffrin, tutaj akurat dobrze ale często gdy zawodnik jest w odchyleniu w niedoczasie

czub wewnętrznej jest uniesiony wyżej niż piętka narty.

 

 

u.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapomniana? Obejrzyj sobie w zwolnionym tempie współczesne przejazdy najlepiej sl (bardziej strome/trudne odcinki), jest dokładnie to samo co do ogólnej zasady, obecnie wszystko dzieje się znacznie szybciej i jest to dużo mniej zaakcentowane/widoczne.

 

Poniżej pierwszy z brzegu przejazd Shiffrin, tutaj akurat dobrze ale często gdy zawodnik jest w odchyleniu w niedoczasie

czub wewnętrznej jest uniesiony wyżej niż piętka narty.

 

 

attachicon.gifu.PNG

Tak, widziałem to u zawodników, Ligety, Vlhova. Bardziej pytałem o nauczanie. Czy tak się powszechnie uczy jeździć, czy jest to element jakiejś tajemnej wiedzy, zarezerwowanej dla zawodników i trenerów? Przemek Nowak (były zawodnik), u którego chwilę jeździłem, kazał podnosić wewnętrzną...tylko on. 

 

Miśka w jeździe wolnej. 

ms.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem to u zawodników, Ligety, Vlhova. Bardziej pytałem o nauczanie. Czy tak się powszechnie uczy jeździć, czy jest to element jakiejś tajemnej wiedzy, zarezerwowanej dla zawodników i trenerów?

Oczywiście, że wszyscy zawodnicy docelowo technicznie mają tak jeździć i we wszystkich ambitnych klubach powszechnie tak się uczy inna sprawa to metodyka, uwaga jest raczej skupiona na oparciu na zewnętrznej , tym niemniej docelowy efekt jest podobny jak u Morgana.

Uczy się raczej skrętów ślizgowo-ciętych bo tylko takie umożliwiają kontrole prędkości, jeśli ktoś twierdzi, że przejedzie stromy slalom

czysto na krawędzi jest fantastą-marzycielem :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej za podzielnie się kolejnym filmem. Robisz kawał zajeb***** roboty! 

Jeśli Cię to interesuje to PMTS mówi dokładnie to samo. 

 

@wort dzięki za film z Tombą. U Sir Stenmarka jeszcze lepiej to widać. 

 

Z czego wynikało to, tak wyraźne odciążenie wewnętrznej i dołożenie w powietrzu? Wymagały tego proste narty? I czy ten ruch/ewolucja została zapomniana wraz z pojawieniem się nart mocno taliowanych? 

Odbicie z wewnętrznej a nie odciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem to u zawodników, Ligety, Vlhova. Bardziej pytałem o nauczanie. Czy tak się powszechnie uczy jeździć, czy jest to element jakiejś tajemnej wiedzy, zarezerwowanej dla zawodników i trenerów? Przemek Nowak (były zawodnik), u którego chwilę jeździłem, kazał podnosić wewnętrzną...tylko on. 

 

Miśka w jeździe wolnej. 

attachicon.gifms.png

Podrzucisz linka do tego video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszyscy zawodnicy docelowo technicznie mają tak jeździć i we wszystkich ambitnych klubach powszechnie tak się uczy inna sprawa to metodyka, uwaga jest raczej skupiona na oparciu na zewnętrznej , tym niemniej docelowy efekt jest podobny jak u Morgana.

Uczy się raczej skrętów ślizgowo-ciętych bo tylko takie umożliwiają kontrole prędkości, jeśli ktoś twierdzi, że przejedzie stromy slalom

czysto na krawędzi jest fantastą-marzycielem :lol: .

Dzięki, o takie info mi chodziło. 

Maciek dzięki za uwagę. 

 

Martin proszę Cię bardzo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="a_senior" post="648347" timestamp="1585924825"]Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz


Ciekawe video, i wartościowy materiał dla narciarzy którzy maja problem z nie używaniem wewnętrznej nogi a co za tym idzie , wewnętrznej krawędzi.
Jak sam Morgan wspomniał, głównym celem tego video jest zakrawedziowanie obu nart, i praca obu nóg. Jest to normalna technika jazdy na nartach.
Na co zwraca uwagę to skręcenie stopy wewnętrznej podczas zaczęcia nowego skrętu (później wewnętrzna ), ale to jest tylko ĆWICZENIE . Nic więcej ! Nie mylmy ćwiczenia z technika! I urabianiem techniki do tego ćwiczenia. Podnoszenie wewnętrznej stopy (nogi) pomaga w skręcie. Pisałem o tym wcześniej, w innym temacie.
Jak zaczynamy balans na narcie nowej zewnętrznej to nowa wewnętrzna( stopa) zaczyna w tym samym czasie tez się rolowac a noga uginać.
Te ćwiczenia to u nas są stosowane od dawien dawna aby pomoc mniej doświadczonym narciarzom zacząć używać pewniej wewnętrzna nogę.

Maciej S

Stwierdzając ze „ Inicjując narta wewnętrzna skręt szybciej będziesz na krawędzi nie ma sensu.
Aby jeździć efektownie na nartach to szybko musisz być na zewnętrznej krawędzi. A nie na odwrót.
Jak nie ma balansu to nie ma efektownej jazdy.
Balansujesz i zaczynasz na narcie zewnętrznej, która daje ci wczesne zakrawedziowanie a skręcasz przez ugięcie narty wewnętrznej.
Dobrze to widać w video z Taba i Stenmark’iem.

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="a_senior" post="648347" timestamp="1585924825"]Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz


Ciekawe video, i wartościowy materiał dla narciarzy którzy maja problem z nie używaniem wewnętrznej nogi a co za tym idzie , wewnętrznej krawędzi.
Jak sam Morgan wspomniał, głównym celem tego video jest zakrawedziowanie obu nart, i praca obu nóg. Jest to normalna technika jazdy na nartach.
Na co zwraca uwagę to skręcenie stopy wewnętrznej podczas zaczęcia nowego skrętu (później wewnętrzna ), ale to jest tylko ĆWICZENIE . Nic więcej ! Nie mylmy ćwiczenia z technika! I urabianiem techniki do tego ćwiczenia. Podnoszenie wewnętrznej stopy (nogi) pomaga w skręcie. Pisałem o tym wcześniej, w innym temacie.
Jak zaczynamy balans na narcie nowej zewnętrznej to nowa wewnętrzna( stopa) zaczyna w tym samym czasie tez się rolowac a noga uginać.
Te ćwiczenia to u nas są stosowane od dawien dawna aby pomoc mniej doświadczonym narciarzom zacząć używać pewniej wewnętrzna nogę.

 

Piotrze, to nie są ćwiczenia w wykonaniu Morgana. Owszem, on przesadza ruchy, by coś lepiej unaocznić (taka swoista licentia poetica), ale on to stosuje w praktyce. I stara się innych do tego zachęcić. Rola nogi wewnętrznej jest dominująca w uruchomieniu skrętu i ustawienia krawędzi obu nart. Narta zewnętrzna tylko dostosowuje się do warunków, jakie stworzyła stopa wewnętrzna. Tak uczy Morgan i cały jego zespół. Czy słusznie, nie mnie oceniać. Ja staram się tak jeździć i nieźle mi się to udaje. Może są różne szkoły? Znów nie mnie oceniać, która jest lepsza.

 

Aha. Tak mi przyszło go głowy. Piotrze, może odezwij się do Morgana. Łatwo znaleźć jego adres. Morgan Petiniot. Nie wiem czy mówi biegle po angielsku, ale na pewno go rozumie. Chyba że znasz hiszpański, nie mówiąc o francuskim. :) Inaczej zareaguje, gdy napisze do niego ekspert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="a_senior" post="648347" timestamp="1585924825"]Właśnie pokazał się filmik Morgana na temat tego co dyskutowaliśmy w innym wątku. Niedługi, 6 minut. Głównie o uruchomieniu skrętu z nogi wewnętrznej i podwójnej jej akcji: odciążenia i pochylenia. Pokazuje w stylu kawa na ławę. Nawet zastanawiam się czy to nie przypadek, że filmik (darmowy) ukazał się właśnie teraz


Ciekawe video, i wartościowy materiał dla narciarzy którzy maja problem z nie używaniem wewnętrznej nogi a co za tym idzie , wewnętrznej krawędzi.
Jak sam Morgan wspomniał, głównym celem tego video jest zakrawedziowanie obu nart, i praca obu nóg. Jest to normalna technika jazdy na nartach.
Na co zwraca uwagę to skręcenie stopy wewnętrznej podczas zaczęcia nowego skrętu (później wewnętrzna ), ale to jest tylko ĆWICZENIE . Nic więcej ! Nie mylmy ćwiczenia z technika! I urabianiem techniki do tego ćwiczenia. Podnoszenie wewnętrznej stopy (nogi) pomaga w skręcie. Pisałem o tym wcześniej, w innym temacie.
Jak zaczynamy balans na narcie nowej zewnętrznej to nowa wewnętrzna( stopa) zaczyna w tym samym czasie tez się rolowac a noga uginać.
Te ćwiczenia to u nas są stosowane od dawien dawna aby pomoc mniej doświadczonym narciarzom zacząć używać pewniej wewnętrzna nogę.

Maciej S

Stwierdzając ze „ Inicjując narta wewnętrzna skręt szybciej będziesz na krawędzi nie ma sensu.
Aby jeździć efektownie na nartach to szybko musisz być na zewnętrznej krawędzi. A nie na odwrót.
Jak nie ma balansu to nie ma efektownej jazdy.
Balansujesz i zaczynasz na narcie zewnętrznej, która daje ci wczesne zakrawedziowanie a skręcasz przez ugięcie narty wewnętrznej.
Dobrze to widać w video z Taba i Stenmark’iem.

Pozdrowienia

A jeżeli przyjmuje, ze inicjacja wewnętrzna nartą, tak jak ja to wykonuje, przyspiesza wejście na zewnętrzną krawędź ?

Tak, chcę wejść jak najszybciej na zewnętrzną krawędź i jeszcze chcę szybko osiągnąć duże stopnie zakrawędziowania, tak aby szybko przejść do jazdy na krawędzi a nie ślizgania się.

 

Nie wiem co to jest balans, to określenie nie bardzo funkcjonuje Polsce, jest bardzo ogólne. Jak ma wyglądać ten balans żeby wejść efektywnie na krawędź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest balans, to określenie nie bardzo funkcjonuje Polsce, jest bardzo ogólne. Jak ma wyglądać ten balans żeby wejść efektywnie na krawędź?

"Balans" to zapewne utrzymanie równowagi na jednej nodze. Morgan używa terminu "zrównoważenie się na nodze". Nie ma dobrego polskiego odpowiednika. "Narciarstwo to sport równowagi" - mówi Morgan, a po polsku to brzmi tak sobie.

 

Trudno, nam "maluczkim", dyskutować z ekspertem. :) Pocieszam się tym, że eksperci też się między sobą nie zgadzają, a nawet często prezentują przeciwne poglądy. Nie tylko w narciarstwie. W ekonomii ekonomiści proponują często zupełnie niezgodne ze sobą modele. Nobliści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jest fragment 1:18, kiedy zamiast inicjacji wewnętrzną mamy przeniesienie ciężaru na zewnętrzną. 

Wyciskanie tej zewnętrznej,  nieskuteczne jeśli narta jest zbyt twarda :)

To pokazuje, że dydaktyczny opis " przenieś ciężar na zewnętrzna nartę" jest zdecydowanie mniej skuteczny od " unieś gwałtownie wewnętrzną" i nie martw się o równowagę, bo i tak masz się przechylić, równowagę odzyskasz w skręcie.  Inicjując wewnętrzną szybciej wchodzimy na krawędź, szybciej wchodzimy w skręt, bo szybciej i efektywniej wykonujemy fazę przejścia. 

to w sumie to samo - tylko nieco inna droga do wejcia na krawedz na zewnetrznej

 

A jeżeli przyjmuje, ze inicjacja wewnętrzna nartą, tak jak ja to wykonuje, przyspiesza wejście na zewnętrzną krawędź ?

Tak, chcę wejść jak najszybciej na zewnętrzną krawędź i jeszcze chcę szybko osiągnąć duże stopnie zakrawędziowania, tak aby szybko przejść do jazdy na krawędzi a nie ślizgania się.

 

Nie wiem co to jest balans, to określenie nie bardzo funkcjonuje Polsce, jest bardzo ogólne. Jak ma wyglądać ten balans żeby wejść efektywnie na krawędź?

 

"Balance" i " Balanced position" to bardzo szerokie pojecie - nie tylko chodzi o zachowanie rownowagi (nieprzewracanie sie) , ale tez zeby pozycja byla zrownowazona, nie chwiejna, nie nerwowo ruszajaca sie  na boki czy przod /tyl.

W "balance" chodzi tez o to, zeby  "stac" pewnie na narcie, co powoduje, ze widzimy danego narciarza jadacego spokojnie, bez zbednych ruchow etc.. "Balance" jest tez uzywany jako czasownik - np to balance your body - ogolne okreslenie na przyjecie sylwetki dobrze "wywazonej"  przod/tyl ale tez  wysoko/nisko . Mozna tez "Balance" stopy, st skokowy, kolana, tulow, barki etc jako przyczynek kazdej z w/w czesci ciala do generalnie zrownowazonej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansowanie na zewnętrznej rozumiem jako poszukiwanie odpowiedniego stopnia zakrawędziowania oraz równowagi przód-tył jaka akuratnie w danej chwili jest nam potrzebna do wykonania zamierzonego skrętu, czyli skręt czysto ślizgowy lub czysto cięty oraz  wszystko co pośrednie między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli przyjmuje, ze inicjacja wewnętrzna nartą, tak jak ja to wykonuje, przyspiesza wejście na zewnętrzną krawędź ?
Tak, chcę wejść jak najszybciej na zewnętrzną krawędź i jeszcze chcę szybko osiągnąć duże stopnie zakrawędziowania, tak aby szybko przejść do jazdy na krawędzi a nie ślizgania się.
 
Nie wiem co to jest balans, to określenie nie bardzo funkcjonuje Polsce, jest bardzo ogólne. Jak ma wyglądać ten balans żeby wejść efektywnie na krawędź?




Czy możesz wysłać jakieś wideo z twoja jazda ? Łatwiej by było to zrozumieć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...