Skocz do zawartości

Brakuje krwi


Segal

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie wiem ile w tym prawdy, bo jak sprawdzałem na stronie RCKiK w Krk to nie widać, żeby mieli jakies wyjątkowe braki: https://rckik.krakow.pl/no ale mozna podzialac :)

 

attachicon.gifkrew.PNG

 

To niestety jest prawda, przynajmniej w "moim" łódzkim RCKiK. I ta tendencja w całym kraju będzie się pogłębiać, namawiam do oddawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Jestem zbudowany tym ile osób oddaje krew. Bylem z synem na Saskiej w Warszawie od 15:00. Przez 1,5 h przewinęło się kilkadziesiąt osób, chętnych do oddania krwi. Przyjechałem by oddać osocze, ale jak pani doktor zobaczyła takiego byka, to stwierdziła, że wezmą pełną krew, a osocze sobie z niej wytrąca. Dotychczas oddawałem krew sporadycznie, gdy była potrzebna dla któregoś z kolegów, gdy uległ poważnemu wypadkowi. Trzeba będzie to zmienić i oddawać regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zbudowany tym ile osób oddaje krew. Bylem z synem na Saskiej w Warszawie od 15:00. Przez 1,5 h przewinęło się kilkadziesiąt osób, chętnych do oddania krwi. Przyjechałem by oddać osocze, ale jak pani doktor zobaczyła takiego byka, to stwierdziła, że wezmą pełną krew, a osocze sobie z niej wytrąca. Dotychczas oddawałem krew sporadycznie, gdy była potrzebna dla któregoś z kolegów, gdy uległ poważnemu wypadkowi. Trzeba będzie to zmienić i oddawać regularnie.

 

Brawo za decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem SMS ze stacji krwiodawstwa. Bardzo dziękują za oddaną krew, jednak poziom przeciwciał na sars jest już stosunkowo niski i kolejna donacja nie będzie miała skutecznych właściwości do walki z Covid. U mnie minęło 7 tygodni od zdiagnozowania choroby, jak widać bardzo szybko tracimy przeciwciała. Jeżeli ktoś się waha czy oddać osocze powinien to zrobić w miarę szybko po powrocie do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem SMS ze stacji krwiodawstwa. Bardzo dziękują za oddaną krew, jednak poziom przeciwciał na sars jest już stosunkowo niski i kolejna donacja nie będzie miała skutecznych właściwości do walki z Covid. U mnie minęło 7 tygodni od zdiagnozowania choroby, jak widać bardzo szybko tracimy przeciwciała. Jeżeli ktoś się waha czy oddać osocze powinien to zrobić w miarę szybko po powrocie do zdrowia.

Zalecenia są minimum 4 tygodnie po ustąpieniu objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia są minimum 4 tygodnie po ustąpieniu objawów.

„Kto może oddać osocze? Osocze mogą oddać osoby, które były zakażone koronawirusem (SARS-CoV-2) bądź chorowały na COVID-19 i wyzdrowiały, w efekcie czego w ich krwi znajdują się przeciwciała. To właśnie te przeciwciała są cenne, bo mogą wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Należy spełnić następujące wymagania: wiek 18-65 lat waga co najmniej 50 kg minęło co najmniej 14 dni od zakończenia izolacji. oraz te same wymagania, jakie dotyczą wszystkich dawców krwi, m.in.: należy być zdrowym i nie leczyć się z powodu chorób przewlekłych. W przypadku osób, które miały w przeszłości przetaczaną krew lub jej składniki oraz kobiet po przebytej ciąży, wymagane będą dodatkowe badania, które zostaną przeprowadzone w centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.” http://pacjent.gov.p...oz-oddaj-osocze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Kto może oddać osocze?

Osocze mogą oddać osoby, które były zakażone koronawirusem (SARS-CoV-2) bądź chorowały na COVID-19 i wyzdrowiały, w efekcie czego w ich krwi znajdują się przeciwciała. To właśnie te przeciwciała są cenne, bo mogą wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami.

Należy spełnić następujące wymagania:

wiek 18-65 lat
waga co najmniej 50 kg
minęło co najmniej 14 dni od zakończenia izolacji.
oraz te same wymagania, jakie dotyczą wszystkich dawców krwi, m.in.: należy być zdrowym i nie leczyć się z powodu chorób przewlekłych. W przypadku osób, które miały w przeszłości przetaczaną krew lub jej składniki oraz kobiet po przebytej ciąży, wymagane będą dodatkowe badania, które zostaną przeprowadzone w centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.”

http://pacjent.gov.p...oz-oddaj-osocze

To albo zmienili wytyczne, albo moja pamięć szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka dodawała osocze. W nagrodę dostała .... najtańszą czekoladę bo teraz są kupowane na jakiś ogólnopolskich przetargach. Kiedyś były ponoć firmowe.

Ja dostałem 9 czekolad Terravita oraz sok pomarańczowy za oddanie krwi i upominek za osocze na który składał się notatnik oraz voucher na prezent w jednym z centrum handlowego, pewnie będą jakieś czekoladki Lindt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka oddawała osocze. W nagrodę dostała .... najtańszą czekoladę bo teraz są kupowane w ogólnopolskich przetargach. Kiedyś były ponoć firmowe jak każdy punkt kupował sam.

W Poznaniu za oddanie krwi dają chyba 8 czekolad Terravita (jeszcze rok temu był Wawel) sok 0,2 l i wafelek w czekoladzie i gratis długopis którym się wypisuje ankietę.

Jak byłem pierwszy raz oddawać krew z 20 kilka lat temu do dostałem po oddaniu krwi czekolady i obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też regularnie oddaję. Jeśli ktoś z Was lub rodziny będzie potrzebował B RH+ to piszcie. Można też zrobić zakładkę w stylu: Pomóż/oddaj krew/osocze narciarzowi. Jest nas tutaj tyle osób(stosunkowo zdrowych i wysportowanych) że w sytuacji kryzysowej zebranie potrzebnej krwi to pestka. Dzisiaj dochodzi też kwestia, że ktoś może potrzebować osocza z przeciwciałami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nagrodę dostała .... najtańszą czekoladę

W nagrode dostala satysfakcje, ze byc moze uratowala komus zycie, a jesli poszla tam po NAGRODE to z pewnoscia nie jest to najwyzej punktowane miejsce. Sorry, ze tak z grubej rury, ale oddawanie krwi (przynajmniej dla mnie) to potrzeba serca i chec pomocy czlowiekowi, a nie pula nagrod do zgarniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że ktoś odczuwający jeszcze skutki przebytej choroby, a pomimo to idzie by oddać osocze, robi to dla kilku czekolad? Rzeczywiście grubo.

Nie uwazam, ale post bodex4 sugeruje niezadowolenie z otrzymanej rekompensaty i w zasadzie caly jest o tym, wiec...

Jesli zle zrozumialem intencje, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...