Skocz do zawartości

ACL robić na miejscu czy czekać do pl


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Tu raczej przyczyną było dynamiczne obciążenie przy nawrocie. Nie wiem, jak było z rozgrzewką. 

 

 

Przychylam sie jednak do zdania, ze to rozrywka dla Masajow. Mlodych. Wiem, bo kiedys też bylem murzynem i biegalem, nawet sporo. Niektorzy lekarze podejrzewali ze tym sprowokowalem chorobe kregoslupa.

 

Zgadzam się w 100% Widzę jakie szkody wyrządza moda na bieganie w korpo. Ludzie biegają bo firma każe -> prosto do ortopedy. Oczywiście można biegać ale pod okiem trenera, z rozgrzewką, właściwym dawkowaniem obciążeń itd ...    tyle, że prawie nikt tak nie robi. Biegnij Warszawo !!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jasne ze tak i Twoja ironia nie jest tu na miejscu : NIE MA zwiazku miedzy bieganiem a : zmainami zwyriodnieniowymi kolan czy kregoslupa - nastepne Urban Legend

 

Taaaaa .... a dla stawów skokowych bieganie jest wręcz zbawienne. :D

Powiedz to ludziom którzy masowo biegają do ortopedów po zauroczeniu tą aktywnością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze tak i Twoja ironia nie jest tu na miejscu : NIE MA zwiazku miedzy bieganiem a : zmainami zwyriodnieniowymi kolan czy kregoslupa - nastepne Urban Legend

tak samo - dobrze zagojoony Achilles moze "sluzyc do biegania" przez nastepne X lat

udanego powrotu do aktywnosci

Cześć

Widzisz Kuba... Fachowcy swoje a gawiedź swoje.

Takie "wybory".

Nie ma co pisać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze tak i Twoja ironia nie jest tu na miejscu : NIE MA zwiazku miedzy bieganiem a : zmainami zwyriodnieniowymi kolan czy kregoslupa - nastepne Urban Legend tak samo - dobrze zagojoony Achilles moze "sluzyc do biegania" przez nastepne X lat udanego powrotu do aktywnosci

Pozostaje mi przyjac Twoją opinię tak jak poprzednie. Nie jestem partnerem do dyskusji na tematy medyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi przyjac Twoją opinię tak jak poprzednie. Nie jestem partnerem do dyskusji na tematy medyczne.

Cześc

Michał zastanów się spokojnie. Mnie też lekarze zabronili biegania ale nie dlatego, ze to niezdrowe ale dlatego, że mam ze 20 kg nadwagi. To, że ludzie biegają do ortopedów nie wynika z tego, ze bieganie jest szkodliwe tylko z tego, że nie umieją/nie robią tego prawidłowo. Mam co najmniej paru kolegów biegających długie dystanse z maratonami włącznie, regularnie, treningi, wybiegania itd. Wszyscy zdrowi jak ryby.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ludzie biegają do ortopedów nie wynika z tego, ze bieganie jest szkodliwe tylko z tego, że nie umieją/nie robią tego prawidłowo. 

 

Oczywiście, to przecież napisałem. Większość nie robi prawidłowo no i co ? "W pysk idiotów" używając twojego języka ?

 

Wracając do tematu - kto sobie zepsuł zdrowie pływaniem nieprawidłowo ? Albo - nie licząc wypadków - nieprawidłowym jeżdżeniem na rowerze ?

Po prostu bieganie to niesamowicie kontuzjogenna aktywność dla amatorów - a tacy właśnie się za to zabierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to przecież napisałem. Większość nie robi prawidłowo no i co ? "W pysk idiotów" używając twojego języka ?

 

Wracając do tematu - kto sobie zepsuł zdrowie pływaniem nieprawidłowo ? Albo - nie licząc wypadków - nieprawidłowym jeżdżeniem na rowerze ?

Po prostu bieganie to niesamowicie kontuzjogenna aktywność dla amatorów - a tacy właśnie się za to zabierają. 

Poczytaj o pływaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi przyjac Twoją opinię tak jak poprzednie. Nie jestem partnerem do dyskusji na tematy medyczne.

 

wiesz , jest jeden potencjalny blad w danych stystycznych : zwykle ludzie, ktorzy FAKTYCZNIE duzo biegaja (mam an mysli od pol maratonu 4-12 razy w roku i wzwyz) nie maja podwyzszonego BMI…….

zgadzam sie, ze ludzie zwykle sie rzucaja  na jakas aktywnosc , bo "influencer" tak powiedzial - stado baranow: ZAWSZE mowie, ze bieganie NIE JEST dobra metoda odchudzania - najpierw trzeba sie doprowadzic do BMI najwyzej 27/28 , a dopiero pozniej powinno sie myslec o bieganiu...

 

co do urban legend; niestety, zapotrzebowanie spoleczne na szybka diagnoze jest olbrzymie - pod presja, latwiej jest lekarzowi powiedziec: "o duzo biegasz, wiec masz klopoty z kregoslupem" zamiast dokladnie zbadac pacjenta i dotrzec do sedna problemu………zwlaszcza, ze sa pacjenci, ktorzy sie pojawiala z diagnoza Doktora Google i wiedza najlepiej - jak tutaj czasami na forum: pytaja o porade a i tak robia swoje: samo zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...