Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
  • Na forum od: 12.2017
71
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 19:43

Witajcie!
Chciałbym zapytać czy ktoś z Was brał udział w kursach kadrowych w Szczyrku organizowanych przez szkoły STANISŁAWSKI i ŚMIG? Jak je oceniacie? Przymierzam się do kursu pomocnika i nie wiem co wybrać. Poza tym czy ktoś korzystał z przedszkoli narciarskich w Szczyrku? Mam 7 letnią córkę, która już coś jeździ(kilka godzin z instruktorami wyjeździła, samodzielnie korzysta z wyciągu talerzykowego) i myślę, że czas na naukę w grupie. Na razie na tapecie przedszkole Dimbo i Skilandia. Ktoś ich zna? Poza tym widzę, że p. Maria Stanisławska coś organizuje w terminie ferii lubelskich, a to mnie urządza. Gdzie uczyły się Wasze dzieci? Kolejny temat (bo Szczyrku nie znam -jeździłem tylko pół dnia i tylko po to aby zaliczyć zawody regionalne) czy macie jakieś sprawdzone miejscówki noclegowe tzn. przykładowo wersja budżetowa jak jadę sam na 2 tygodnie na kurs pomocnika i wersja rodzinna(coś o lepszym standardzie jak z żoną i dzieckiem). Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

#2 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3090 postów
  • Na forum od: 10.2011
9037
  • Umiejętności: 7

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:26

Spróbuj tutaj, wersja budżetowa, tylko pokoje 3 i 4 osobowe: 0faf6002059cde6580706369e6009d95.jpg092fcc4eaf94682c4ae57a04a09b2393.jpg531b7e639308383b1238db4abfae599d.jpg Za to świetne miejsce, do COS jakieś 200 metrów.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3090 postów
  • Na forum od: 10.2011
9037

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:48

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#4 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13184 postów
  • Na forum od: 11.2007
8063
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:45

Witajcie!
Chciałbym zapytać czy ktoś z Was brał udział w kursach kadrowych w Szczyrku organizowanych przez szkoły STANISŁAWSKI i ŚMIG? Jak je oceniacie? Przymierzam się do kursu pomocnika i nie wiem co wybrać. Poza tym czy ktoś korzystał z przedszkoli narciarskich w Szczyrku? Mam 7 letnią córkę, która już coś jeździ(kilka godzin z instruktorami wyjeździła, samodzielnie korzysta z wyciągu talerzykowego) i myślę, że czas na naukę w grupie. Na razie na tapecie przedszkole Dimbo i Skilandia. Ktoś ich zna? Poza tym widzę, że p. Maria Stanisławska coś organizuje w terminie ferii lubelskich, a to mnie urządza. Gdzie uczyły się Wasze dzieci? Kolejny temat (bo Szczyrku nie znam -jeździłem tylko pół dnia i tylko po to aby zaliczyć zawody regionalne) czy macie jakieś sprawdzone miejscówki noclegowe tzn. przykładowo wersja budżetowa jak jadę sam na 2 tygodnie na kurs pomocnika i wersja rodzinna(coś o lepszym standardzie jak z żoną i dzieckiem). Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

Cześć

Obie szkoły to pierwsza liga w kursach kadrowych.  Nie wiem jak jest obecnie ale swego czasu w obu szkołach zbyt dużo uczono jeździć na nartach - na pomocniku - a zbyt mało uczono uczyć. To chyba jedyne zastrzeżenie jakie można napisać. Ważne też kto będzie Twoim wykładowcą ale myślę, że w obu wypadkach będziesz zadowolony.

Skoro sam jesteś na etapie kursów kadrowych to dziwię się, że szukasz przedszkola dla córki. Uczenie na nartach własnej pociechy gdy się  wie jak to robić i umie jeździć na nartach, to wielka przyjemność i satysfakcja.

Pozdrowienia

#5 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
71
  • Lublin

Napisano 18 wrzesień 2019 - 14:35

Cześć
Obie szkoły to pierwsza liga w kursach kadrowych.  Nie wiem jak jest obecnie ale swego czasu w obu szkołach zbyt dużo uczono jeździć na nartach - na pomocniku - a zbyt mało uczono uczyć. To chyba jedyne zastrzeżenie jakie można napisać. Ważne też kto będzie Twoim wykładowcą ale myślę, że w obu wypadkach będziesz zadowolony.
Skoro sam jesteś na etapie kursów kadrowych to dziwię się, że szukasz przedszkola dla córki. Uczenie na nartach własnej pociechy gdy się  wie jak to robić i umie jeździć na nartach, to wielka przyjemność i satysfakcja.
Pozdrowienia

Cześć!
Z nauką córki sytuacja jest złożona. Coś trochę starałem sią z nią jeździć ale prawda jest taka, że dziecko bardziej się skupia przy obcej osobie i chętniej wykonuje polecenia. Poza tym córka jest jedynaczką i nauka oraz zabawa, przebywanie w gronie innych dzieci to dla niej duŻa atrakcja. Poza tym będę miał na głowie prawie nie jeżdżącą żonę i też sam też chcę mieć chwilę dla siebie. Taki live...
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#6 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
  • Na forum od: 05.2006
1896
  • Śląsk

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:44

Robiłem PI w śmigu i NIE polecam. Jeden z instruktorów (nie znam nazwiska) był dość przeciętny, drugi nie potrafił się zachować.

Nie wiem kto teraz uczy, ale jeśli trafisz na T. Stelmacha, to on bardzo dobrze jeździ na nartach, ale jest upierdliwy i nieprzyjemny. Osobiście wolałbym jeździć z kimś innym. Stanisławski za to super gość, a poziom równie wysoki. Polecam też Nartusa w Istebnej. Mają tą przewagę, że posiadają stok do jazdy sportowej, więc prawie codziennie trenujesz na tykach. W Szczyrku jest to niemożliwe, i kursanci z obu wymienionych przez Ciebie szkół, mają dużo mniej zajęć sportowych.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#7 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2046 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:50

Ja się właśnie zastanawiam aby z córką pojechać do Nartusa na kurs juniorski, a ja też bym chętnie skorzystał z tyczek.

Był ktoś może u nich na takim kursie ? Wrażenia ?

#8 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
1896
  • Śląsk

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:53

Ja się właśnie zastanawiam aby z córką pojechać do Nartusa na kurs juniorski, a ja też bym chętnie skorzystał z tyczek.

Był ktoś może u nich na takim kursie ? Wrażenia ?

Co to jest kurs juniorski?

Do Nartusa możesz śmiało jechać. Ja się u nich doszukałem, Sara zrobiła wszystkie kursy. Innym znajomym też polecam i nikt jeszcze nie narzekał.

Co do tyczek, to na SL najlepiej wziąć damskie. Tomek Cichy ustawia trochę za gęsto. Podobnie GS, zalecam promień ok 20m. Na 27+ możesz się nie zmieścić.

Moja jazda:

#9 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13184 postów
8063
  • Warszawa

Napisano 16 październik 2019 - 21:03

Cześć!
Z nauką córki sytuacja jest złożona. Coś trochę starałem sią z nią jeździć ale prawda jest taka, że dziecko bardziej się skupia przy obcej osobie i chętniej wykonuje polecenia. Poza tym córka jest jedynaczką i nauka oraz zabawa, przebywanie w gronie innych dzieci to dla niej duŻa atrakcja. Poza tym będę miał na głowie prawie nie jeżdżącą żonę i też sam też chcę mieć chwilę dla siebie. Taki live...

Cześć

I z nauką żony i córki sytuacja jest dość prosta. Chętnie pomogę.

Niestety: "live dla siebie" odpada.

Pozdrowienia

#10 Bartek1980

Bartek1980

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
71
  • Lublin

Napisano 16 październik 2019 - 21:21

Cześć
I z nauką żony i córki sytuacja jest dość prosta. Chętnie pomogę.
Niestety: "live dla siebie" odpada.
Pozdrowienia

Cześć Mitek! Co masz na myśli?
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#11 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4509 postów
  • Na forum od: 03.2006
2416

Napisano 16 październik 2019 - 21:27

Co to jest kurs juniorski?

Do Nartusa możesz śmiało jechać. Ja się u nich doszukałem, Sara zrobiła wszystkie kursy. Innym znajomym też polecam i nikt jeszcze nie narzekał.

Co do tyczek, to na SL najlepiej wziąć damskie. Tomek Cichy ustawia trochę za gęsto. Podobnie GS, zalecam promień ok 20m. Na 27+ możesz się nie zmieścić.

Co to znaczy, ze ustawia SL i GS za gesto. 

Naucz sie sztywniaku(tak o Tobie gadaja) jezdzic

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#12 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
1896
  • Śląsk

Napisano 16 październik 2019 - 21:48

Co to znaczy, ze ustawia SL i GS za gesto. 

Naucz sie sztywniaku jezdzic

Skoro nigdy SL nie jeździłeś, to skąd masz wiedzieć. przyjedź to zrozumiesz,

Nudzi mnie już to ględzenie dziadka, który kompletnie nie ogarnia tematu.

Moja jazda:

#13 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13184 postów
8063
  • Warszawa

Napisano 16 październik 2019 - 22:47

Cześć Mitek! Co masz na myśli?

Cześć

To znaczy, że nie ma takiej możliwości abyś połączył te trzy elementy a już z pewnością abyś sam sobie pojeździł.

Pisałeś, że chcesz być instruktorem więc może spróbuj sam. To ciężka praca ale mogę podać Ci pewne schematy pokierować itd.

Ja teraz rzadko jeżdżę na nartach ale może da radę spotkać się np. w Czarnym Groniu... - idealne miejsce do nauki?

Pozdro

#14 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4509 postów
  • Na forum od: 03.2006
2416

Napisano 17 październik 2019 - 02:59

Skoro nigdy SL nie jeździłeś, to skąd masz wiedzieć. przyjedź to zrozumiesz,
Nudzi mnie już to ględzenie dziadka, który kompletnie nie ogarnia tematu.

Wazeliniarz, najpierw chwalisz szkole, ze dobra a nastepnie zalecasz do SL narty bobo do GS slalomki. Nie udawaj, ze nie wiesz co to kurs juniorski a wydalo sie, ze to szczyt Twoich osiagniec narciarskich oslolaczkowych.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#15 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
1896
  • Śląsk

Napisano 17 październik 2019 - 18:03

Ponieważ te wątki czytają również inne osoby powtórzę:

Nartus jest bardzo dobrą szkołą i warto się tam zapisać na kurs kwalifikacyjny i/lub pomocnika instruktora.

Na szkoleniu będzie dużo jazdy sportowej, na której należy się spodziewać, ciaśniejszego niż zazwyczaj ustawienia SL i GS.

Ględzeniem  fredowskiego nie należy się przejmować, od lat zaśmieca różne wątki swoimi głupotami, a z Nartusem, ani szkoleniami sportowymi nie miał kontaktu.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Moja jazda:

#16 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 12.2006
9
  • Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 18:38

Robiłem PI w śmigu i NIE polecam. Jeden z instruktorów (nie znam nazwiska) był dość przeciętny, drugi nie potrafił się zachować.

Nie wiem kto teraz uczy, ale jeśli trafisz na T. Stelmacha, to on bardzo dobrze jeździ na nartach, ale jest upierdliwy i nieprzyjemny. Osobiście wolałbym jeździć z kimś innym. Stanisławski za to super gość, a poziom równie wysoki. Polecam też Nartusa w Istebnej. Mają tą przewagę, że posiadają stok do jazdy sportowej, więc prawie codziennie trenujesz na tykach. W Szczyrku jest to niemożliwe, i kursanci z obu wymienionych przez Ciebie szkół, mają dużo mniej zajęć sportowych.

A ja robiłam PI w SITN m. in. u T. Stelmacha i... było super, był upierdliwy, ale czy nieprzyjemny? Po prostu wymagający...

#17 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
1896
  • Śląsk

Napisano 17 październik 2019 - 19:22

A ja robiłam PI w SITN m. in. u T. Stelmacha i... było super, był upierdliwy, ale czy nieprzyjemny? Po prostu wymagający...

To że jest wymagający, to akurat dobrze. Kilkakrotnie spotkałem się jednak z bardzo niemiłymi zachowaniami ze strony Stelmacha, w stosunku do innych ludzi. Nie chcę go pogrążać, bo jest świetnym narciarzem, ale niech każdy jadący do niego, będzie świadomy swojego wyboru. Jest kilku innych wykładowców, na równie wysokim (lub wyższym) poziomie, którzy do tego potrafią uczyć w sposób przyjazny kursantom.

Moja jazda:

#18 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 12.2006
9
  • Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 20:06

To że jest wymagający, to akurat dobrze. Kilkakrotnie spotkałem się jednak z bardzo niemiłymi zachowaniami ze strony Stelmacha, w stosunku do innych ludzi. Nie chcę go pogrążać, bo jest świetnym narciarzem, ale niech każdy jadący do niego, będzie świadomy swojego wyboru. Jest kilku innych wykładowców, na równie wysokim (lub wyższym) poziomie, którzy do tego potrafią uczyć w sposób przyjazny kursantom.

Może i racja. Jakiś czas temu już to było... mogę mieć pozacierane wspomnienia... w sensie wyidealizowane:D

#19 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1717 postów
  • Na forum od: 01.2015
1156
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 17 październik 2019 - 21:46

Ponieważ te wątki czytają również inne osoby powtórzę:

Nartus jest bardzo dobrą szkołą i warto się tam zapisać na kurs kwalifikacyjny i/lub pomocnika instruktora.
Na szkoleniu będzie dużo jazdy sportowej, na której należy się spodziewać, ciaśniejszego niż zazwyczaj ustawienia SL i GS.

Ględzeniem fredowskiego nie należy się przejmować, od lat zaśmieca różne wątki swoimi głupotami, a z Nartusem, ani szkoleniami sportowymi nie miał kontaktu.

Uczą jak uczyć czy.....

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#20 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2808 postów
1896
  • Śląsk

Napisano 17 październik 2019 - 22:16

Uczą jak uczyć czy.....

W większości, jak jeździć. Podobnie jest w innych szkołach. Moim zdaniem jest to słuszne.

Poziom kursantów jest często zbyt niski, by skupić się na nauczaniu. (Zresztą te kursy można też traktować, jako doskonalące jazdę, nie wszyscy uczestnicy, chcą być zawodowymi instruktorami)

Doskonaląc swoją jazdę, kursanci poznają zróżnicowane ćwiczenia i metody. 

Uczą się też jak prowadzić kurs, przez naśladownictwo. Dlatego tak ważne jest, by wykładowca nie tylko był dobry technicznie i wymagający, ale potrafił pokazać również właściwe podejście do uczniów. Na pomocniku, jest blok poświęcony metodyce, ale jest tego zbyt mało, by właściwie kogoś przygotować.

Co do samego nauczania to na tym skupiona jest cześć metodyczna CKI, ale najwięcej nauczymy się dopiero zdobywając doświadczenie w czasie stażu i pracy w szkółce.

Moja jazda: