Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w Houston to zupełnie się pogodzie we łbie poprzewracało! Tak biało to jeszcze nie było!
Od poniedziałku mrozy- wczoraj do -9 , co jak na subtropikalny klimat to tragedia.
Kwitnące kwiaty magnolii zmarzły, nasza cytryna ukrywa się pod namiotem.
System ogrzewczy nie wytrzymał i od kilku dni albo nie ma w ogóle prądu, albo włączany jest na kilka godzin.
Rury wodociągowe popękały i miasto ma problem z niskim ciśnieniem wody.
I nie ma pitnej wody wodociągowej ... trzeba gotować, jak jest, ale u mnie od wczoraj już nie ma. Została wanna wypełniona wodą.
A niektórym sufity pospadały od pękniętych rur.
Uratował nas kominek na gaz, który udało się podłączyć na baterie. ale jak ktoś i bez prądu i bez wody to słabo to widzę.
U koleżanki w domu było ok 11 stopni.
Od poniedziałku pozamykali miasto, do pracy nikt nie jeździ,bo nie możliwości przygotowania dróg.
1.25 mln ludzi bez prądu w Houston, ok 5 mln w Teksasie.
Cały tydzień chyba praca będzie zamknięta, odwołują z dnia na dzień .
A znajomi jeżdżą w Aspen na nartach.
A żeby można było sobie zaplanować. :)

Załączone miniatury

  • 3123530C-5B90-4240-B486-A89025CDE205.jpeg
  • FF180937-B3A3-4239-AD5D-7777914CEDBE.jpeg
  • FADB2653-6870-4674-A24B-231D5B4560DB.jpeg
  • C1E8124E-9E90-411F-B708-6372E71301B2.jpeg
  • 573C1800-ED8D-440B-90F6-F3233595D426.jpeg
  • 63E640DD-2E1D-4A58-8B08-FF94DCAE6786.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szału nie ma do 15 stopni jeszcze bardzo daleko Dołączona grafikau mnie obecnie plus 1.6 stopnia. W cieniu wszystko zmarznięte w słoneczku puszcza. Myślę że najcieplej będzie około środy, czwartku później będzie się ochładzać i wracać zima. Kolejne porcje śniegu na horyzoncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś korzystając ze słońca spacerowaliśmy sobie syn ma 96 cm b8634291eea9342b03d22aef17b91731.jpg Jakby ktoś chciał kilka tirów śniegu to oddajemy. Żal patrzeć jak na dole za chwilę zacznie robić się zielono a u nas przy tej pogodzie jeszcze miesiąc śnieg będzie leżał. Dziś było bardzo ciepło ale w cieniu nie zdarzy rozmrozić bo już zamarza. Jedynie w słońcu przy tym tempie może za dwa tygodnie śnieg stopnieje. Kurcze jak człowiek jedzie do takich Czechowic to aż zaczyna tęsknić za wiosną. Cóż do kwietnia trzeba jakoś przeżyć. W kwietniu już słońce grzeje więc co spadnie to szybko się roztopi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszmy się ciepłem bo jego dni są policzone. Zastanawia mnie ostatnie rozdanie modeli GFS. Przecież jakby to miało się sprawdzić to brrr https://youtu.be/UZci9iIaGFE Na razie wygląda to tak że przed nami od piątku/soboty powrót zimy i śnieg. Na początku tygodnia znów cieplej a po 5 marca znów powrót zimy. Pytanie czy aż tak skrajnej jak pokazuje to GFS wyżej. Spadki poniżej -30 stopni to chyba trochę fusy ale w tym roku już mnie nic nie zdziwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jeszcze początkiem lutego były prognozowane na koniec lutego arktyczne mrozy ( prawie wszystkie wiązki tak wskazywały ) a tu padł rekord ciepła na Kasprowym w lutym https://24tp.pl/n/78371 W Katowicach też tej zimy temperatura poniżej minus 20 nie spadła , ciekawe jaka będzie średnia temperatura za luty na południu miała być na sporym minusie

To szczęściarz ja notowałem -24 stopnie. Myślę że będzie w normie. Zobaczymy. Na razie cieszymy się ciepłem bo idzie zimno. U mnie w sobotę może spaść kolejne 20 cm śniegu. Myślę że Katowice raczej mieszane opady dostaną na lekkim plusie. Byłoby cieplej ale słońce przysłania pył z nad Sachary. Widać to od wczoraj. Na niebie mamy takie mleko. Przynajmniej żółty śnieg nie pada jak ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I być tu zdrowym przy takich skokach temperatury. Masakra. Co ciekawe pomimo tak wysokich temperatur w dzień nie zanotowałem całodobowej odwilży. Noce przynosiły lekki mróz. Od jutra jednak wszystko wróci do normy. Brawo dla modelu GFS który jako jedyny z ponad tygodniowym wyprzedzeniem przewidział ocieplenie w tym tygodniu tak duże. Jak już pisałem w tym roku to mnie już nic nie zdziwi. Nawet śnieżyce w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I być tu zdrowym przy takich skokach temperatury. Masakra. Co ciekawe pomimo tak wysokich temperatur w dzień nie zanotowałem całodobowej odwilży. Noce przynosiły lekki mróz. Od jutra jednak wszystko wróci do normy. Brawo dla modelu GFS który jako jedyny z ponad tygodniowym wyprzedzeniem przewidział ocieplenie w tym tygodniu tak duże. Jak już pisałem w tym roku to mnie już nic nie zdziwi. Nawet śnieżyce w kwietniu.

Marcin, Ty zawsze obrzucałeś ten model kamieniami a tym razem ich chwalisz? Chyba się stał cud:;)

Akurat to ciepełko mnie nie zdziwiło i nie zdziwi też zimno które spłynie za tydzień z północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...