Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłeś coś z tego co zaproponowałem?? Pewnie dalej mieszkasz w domu dalej jeździsz autem i dalej kupijesz produkty w plastikowych butelkach a reklamówki bierzesz w każdym sklepie. Gratulacje.


Przyczytalem wszystkie Twoje chaotyczne wypowiedzi na temat ekologi i musze uczciwie przyznac ze z wiekszym stekiem bzdur dawno sie nie spotkalem.
"Pajac mieszkajacy w ziemiance" "ekodebil w starym dieslu"...no i wiesz dodatkowo kto ile bierze reklamowek w sklepie.
Poprostu jasnowidz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiłeś coś z tego co zaproponowałem?? Pewnie dalej mieszkasz w domu dalej jeździsz autem i dalej kupijesz produkty w plastikowych butelkach a reklamówki bierzesz w każdym sklepie. Gratulacje.

Reklamówek nie używam od dawna, cebulę i kartofle pakuję w siatki uszyte z firanek, i zainwestowałam w 10kW instalację fotowoltaiczną. Niestety jestem skazana na samochód, z mojej miejscowości nie mam sensownej komunikacji, ale naciskam na gminę żeby coś z tym zrobiła. Nie latam samolotami od dawna. ale najważniejsze - w wyborach stawiam na kandydatów którzy są świadomi tych problemów i obiecują walkę z emisją dwutlenku węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak według mnie globalne ocieplanie to naturalny proces spowodowany naturalnymi zjawiskami. Żyjemy w takim okresie i tyle. My zasmiecamy planete my też powodujemy że powietrze jest trujące. Jednak to nie my powodujemy to że ziemia kiedyś była bez lodu pozniej stała się śnieżką. Tekst typu globalne ocieplenie jest przez człowieka na mnie nie działa. Jednak człowiek truje i zasmieca ziemie już tak. Dla mnie to arogancja jeśli ktoś pisze o tych bzdurach i korzysta z x kolowatogodzin prądu z węgla jeździ autem i korzysta z hmmm wsztstkiego (wołowina to jest dopiero gaz cieplarniany). Ja osobiście robie wszystko by nie widzieć powietrza i nie korzystać z plastiku. Do tego wycinajac drzewko w swoim lesie posadziłem sto innych. Tu nie kłamie bo zalesiam swoje pole i dbam o las. Pytanie do tych eko do którego mojego drzewa chcecie się przypiąć. Wszystko jest dla ludzi ale jak widzę ekodebila który przyjeżdża starym pasatem by bronić Pilska to ręce opadają. Wiwat pracownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację fotowoltaiczną 5KW Mam rekuperator Nie jeżdżę dieslem (bo nie lubię diesli) Starm się nie marnować jedzenia. Ciuchy moje dzieciaki noszą po sobie a potem jeszcze komuś oddaję. Może to niewiele ale więcej niż nic... Ograniczanie plastiku rozumie się samo przez się. Nie kupuję np wody w butelkach. Mam założoną Britę pod zlewozmywakiem, a wodę gazowaną robimy w Soda Stream. Drobne kroczki... Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak według mnie globalne ocieplanie to naturalny proces spowodowany naturalnymi zjawiskami. Żyjemy w takim okresie i tyle. My zasmiecamy planete my też powodujemy że powietrze jest trujące. Jednak to nie my powodujemy to że ziemia kiedyś była bez lodu pozniej stała się śnieżką. Tekst typu globalne ocieplenie jest przez człowieka na mnie nie działa. Jednak człowiek truje i zasmieca ziemie już tak. Dla mnie to arogancja jeśli ktoś pisze o tych bzdurach i korzysta z x kolowatogodzin prądu z węgla jeździ autem i korzysta z hmmm wsztstkiego (wołowina to jest dopiero gaz cieplarniany). Ja osobiście robie wszystko by nie widzieć powietrza i nie korzystać z plastiku. Do tego wycinajac drzewko w swoim lesie posadziłem sto innych. Tu nie kłamie bo zalesiam swoje pole i dbam o las. Pytanie do tych eko do którego mojego drzewa chcecie się przypiąć. Wszystko jest dla ludzi ale jak widzę ekodebila który przyjeżdża starym pasatem by bronić Pilska to ręce opadają. Wiwat pracownia.

I kiedyś zmiany nastepowaly również w 100 lat? Cóż.. Skoro kolega nie wierzy to przecież nikt Cię tutaj nie przekona.. Tak jak mnie że przemysł nie ma wpływu na to co się dzieje.. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spraw by Twój dom produkował więcej energii niż potrzebuję ( 5kw mi nie wcisniesz że wystarczy) i zrezygnuj z auta. Wtedy oki pouczaj innych. P.S. To jest bardzo dobre że dzieci chodzą po sobie w ubraniach zwlaszcza małe które i tak ich nie zniszczą. Jednak są ludzie którzy uważają że to biedota. Bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak według mnie globalne ocieplanie to naturalny proces spowodowany naturalnymi zjawiskami. Żyjemy w takim okresie i tyle. My zasmiecamy planete my też powodujemy że powietrze jest trujące. Jednak to nie my powodujemy to że ziemia kiedyś była bez lodu pozniej stała się śnieżką. Tekst typu globalne ocieplenie jest przez człowieka na mnie nie działa. Jednak człowiek truje i zasmieca ziemie już tak. Dla mnie to arogancja jeśli ktoś pisze o tych bzdurach i korzysta z x kolowatogodzin prądu z węgla jeździ autem i korzysta z hmmm wsztstkiego (wołowina to jest dopiero gaz cieplarniany). Ja osobiście robie wszystko by nie widzieć powietrza i nie korzystać z plastiku. Do tego wycinajac drzewko w swoim lesie posadziłem sto innych. Tu nie kłamie bo zalesiam swoje pole i dbam o las. Pytanie do tych eko do którego mojego drzewa chcecie się przypiąć. Wszystko jest dla ludzi ale jak widzę ekodebila który przyjeżdża starym pasatem by bronić Pilska to ręce opadają. Wiwat pracownia.

A Ziemia jest płaska tak według mnie Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spraw by Twój dom produkował więcej energii niż potrzebuję ( 5kw mi nie wcisniesz że wystarczy) i zrezygnuj z auta. Wtedy oki pouczaj innych. P.S. To jest bardzo dobre że dzieci chodzą po sobie w ubraniach zwlaszcza małe które i tak ich nie zniszczą. Jednak są ludzie którzy uważają że to biedota. Bez komentarza.

Zużycie spadło mi z 5500 kw do mniej więcej 1200-1500 kw. Myślę że jest to znacząca różnica. Z auta niestety nie mogę zrezygnować bo specyfika mojej pracy wymusza częste przejazduy I widzę że jesteś zero - jedynkowy. A pomiędzy tym jednak jest sporo miejsca. Tak więc nie ma sensu ciągnięcia tej dyskusji Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?? Ostatnio jak jadę na dół to często je widzę. Ba ogladam je u siebie z okna patrząc na doliny. Uwierz mi to nie mgła.

To w końcu jak to jest z tym wpływem człowieka na otoczenie, bo już zaczynam się gubić, ma on na nie wpływ czy nie? A ten smog który obserwujesz z okien swojego pięknego, pasywnego domku, to wytwarzają kosmici czy człowiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest z tym wpływem człowieka na otoczenie, bo już zaczynam się gubić, ma on na nie wpływ czy nie? A ten smog który obserwujesz z okien swojego pięknego, pasywnego domku, to wytwarzają kosmici czy człowiek?

Ten smog to kosmici. Ziemia jest płaska i szczepionki są złe. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest z tym wpływem człowieka na otoczenie, bo już zaczynam się gubić, ma on na nie wpływ czy nie? A ten smog który obserwujesz z okien swojego pięknego, pasywnego domku, to wytwarzają kosmici czy człowiek?

 

Zawsze możesz przestać używać ogrzewania by nie generować smogu w Chinach.

Myślę, że Chinach mało się tym przejmą i żadnego wpływu nie zauważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przestać używać ogrzewania by nie generować smogu w Chinach. Myślę, że Chinach mało się tym przejmą i żadnego wpływu nie zauważą.

Jak się przeprowadzę do Chin to będę się martwił problemem smogu w Chinach. Póki co wolałbym nie oglądać takich obrazków i nie wdychać tego co ulatnia się z tego komina:

af3b03ce94011ac400acb81862a960fc.jpg

Podpowiem, zdjęcie jest ze Szczyrku z okna mojego pięknego apartamentu. Taki sam widok mam niestety codziennie u sąsiada, tu gdzie mieszkam na stałe, bo nawet latem wodę grzeje śmieciami, pomimo że ma do domu doprowadzony gaz. Ja do ogrzewam gazem, a dogrzewam klimatyzacją, żeby uciąć spekulacje, mam instalację fotowoltaiczną na dachu, której moc przekracza moje zużycie energii elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przeprowadzę do Chin to będę się martwił problemem smogu w Chinach. Póki co wolałbym nie oglądać takich obrazków i nie wdychać tego co ulatnia się z tego komina: af3b03ce94011ac400acb81862a960fc.jpg Podpowiem, zdjęcie jest ze Szczyrku z okna mojego pięknego apartamentu. Taki sam widok mam niestety codziennie u sąsiada, bo nawet latem wodę grzeje śmieciami, pomimo że ma do domu doprowadzony gaz. Ja do ogrzewam gazem, a dogrzewam klimatyzacją, żeby uciąć spekulacje, mam instalację fotowoltaiczną na dachu, której moc przekracza moje zużycie energii elektrycznej.

O to tak jak ja. Jak Ci się sprawuje używanie klimy do dogrzewania? Jeszcze nie sprawdziłam, klima dopiero od lipca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest z tym wpływem człowieka na otoczenie, bo już zaczynam się gubić, ma on na nie wpływ czy nie? A ten smog który obserwujesz z okien swojego pięknego, pasywnego domku, to wytwarzają kosmici czy człowiek?


Swiat wg Marcina33:
- czlowiek nie ma zadnego wplywu na ocieplanie sie klimatu
- czlowiek zasmieca srodowisko
- ekolodzy to debile ktorzy czynia wiecej szkody niz pozytku jezdzac dieslami i przypinajac sie do drzew
- nie masz prawa wyrazac zaniepokojenie sprawami ekologicznymi jesli nie mieszkasz w lepiance, ubierasz sie w liany i nie daj Boze posiadasz jakis polar w szafie!
- jesli wyrazasz takie zaniepokojenie to na pewno jestes obludnym debilem bo z gory mozna zakladac ze w kazdym sklepie bierzesz po 3 plastikowe reklamowki (Marcin33 po prostu to wie!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to tak jak ja. Jak Ci się sprawuje używanie klimy do dogrzewania? Jeszcze nie sprawdziłam, klima dopiero od lipca tego roku.

Ja mam klimę od marca. Całą wiosnę dogrzewała, latem chłodziła, a teraz na jesieni znów dogrzewa. Jeszcze nie dostałem rozliczenia za prąd, więc nie wiem jakie będzie zużycie. Swoje zadanie spełnia, gdy chcę mieć ciepło to grzeje, gdy chłodno to chłodzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 lat o czym Ty piszesz?? Klimat to 200 400 czy 500 mln lat. Wiesz o czym pisze czy udajesz i dajesz sobie wcisnąć kolejne teorie.

Cytując: "w 2050 roku około 55 proc. światowej populacji będzie przez 20 dni w roku narażone na śmiercionośne warunki, poza progiem ludzkiej przeżywalności. "

Fajnie jest żyć w bańce i nie dopuszczać do siebie argumentów nauki. Za 20 -30 lat nie dość że nie będzie nart, to będzie prawdziwy Armagedon.

Talki los zgotowaliśmy dzieciom. Ale jasne, mówmy dalej że winni ci w Chinach.

 

https://wiadomosci.r...iat-w-2050-roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimę od marca. Całą wiosnę dogrzewała, latem chłodziła, a teraz na jesieni znów dogrzewa. Jeszcze nie dostałem rozliczenia za prąd, więc nie wiem jakie będzie zużycie. Swoje zadanie spełnia, gdy chcę mieć ciepło to grzeje, gdy chłodno to chłodzi :).

A śledzisz na bieżąco rozliczenia z Taurona? Mi jest na razie trudno powiedzieć czy produkcja pokryje zużycie prądu. Może  w przyszłości przerzucę się na pompe ciepła jeśli będzie nadprodukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat wg Marcina33:
- czlowiek nie ma zadnego wplywu na ocieplanie sie klimatu
- czlowiek zasmieca srodowisko
- ekolodzy to debile ktorzy czynia wiecej szkody niz pozytku jezdzac dieslami i przypinajac sie do drzew
- nie masz prawa wyrazac zaniepokojenie sprawami ekologicznymi jesli nie mieszkasz w lepiance, ubierasz sie w liany i nie daj Boze posiadasz jakis polar w szafie!
- jesli wyrazasz takie zaniepokojenie to na pewno jestes obludnym debilem bo z gory mozna zakladac ze w kazdym sklepie bierzesz po 3 plastikowe reklamowki (Marcin33 po prostu to wie!)

Polary są produkowane z przetworzonego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię popatrzeć na 

 

https://www.ventusky.com

 

widać tam, co z czego wynika.

Jakoś nie zauważyłem:;)

Wiem że jest atrakcyjna tego typu grafika, ale tylko tyle. Spróbowałem się zorientować, na ile ta prognoza jest precyzyjna. Porównałem bieżące zdjęcie satelitarne z prognozą zachmurzenia i nic mi się nie zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...