Skocz do zawartości

Balet - ze specjalną dedykacją dla Mitka.


Bartek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Na problemy Pani z filmu widzę prostą receptę - dłuższe narty.
Pozdrowienia


Na początku stycznia byłem na rodzinnym wyjeździe z żoną i 6,5 letnią córką. Dołączyli do nas znajomi z córkami w wieku 5 i 6 lat. Swojej córce przed wyjazdem kupiłem nowe narty o długości chyba 105cm. Córka ma około 120cm.Córki znajomych jeździły na nartach około 80cm. Cały czas "płużyly". Mojej chyba było niewygodnie płużyć przy tej długości i prawie od razu przeszła do skrętu równoległego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia byłem na rodzinnym wyjeździe z żoną i 6,5 letnią córką. Dołączyli do nas znajomi z córkami w wieku 5 i 6 lat. Swojej córce przed wyjazdem kupiłem nowe narty o długości chyba 105cm. Córka ma około 120cm.Córki znajomych jeździły na nartach około 80cm. Cały czas "płużyly". Mojej chyba było niewygodnie płużyć przy tej długości i prawie od razu przeszła do skrętu równoległego.

Cześć

Dzieci jeżdżące - przejście od ługu do skrętu równoległego, kontrola prędkości, kijki itd - narty do wzrostu spokojnie ogarniają.

Tutaj chodzi raczej o to, że pług na nartach dłuższych jest zdecydowanie skuteczniejszy - wymaga mniej siły. Widać na filmiku jak nawet drobne nierówności powoduję wytrącenie z równowagi i kłopoty kończące się przewrotką.

Krótko... postaw się w sytuacji gdybyś miła zjechać po nierównym stoku na butach...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzieci jeżdżące - przejście od ługu do skrętu równoległego, kontrola prędkości, kijki itd - narty do wzrostu spokojnie ogarniają.

Tutaj chodzi raczej o to, że pług na nartach dłuższych jest zdecydowanie skuteczniejszy - wymaga mniej siły. Widać na filmiku jak nawet drobne nierówności powoduję wytrącenie z równowagi i kłopoty kończące się przewrotką.

Krótko... postaw się w sytuacji gdybyś miła zjechać po nierównym stoku na butach...

Pozdrowienia

 

Histeryzujesz :)

Lila świetnie się bawi.

Myślę, że figury są nieodłączną częścią jej aktualnego stylu :)

Krótkie narty wzmagają jej gibkość.

Poważnie to na tym etapie kilka cm nie ma znaczenia ( później także)

 

p.s. Maciek

Ile córcia ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeryzujesz :)
Lila świetnie się bawi.
Myślę, że figury są nieodłączną częścią jej aktualnego stylu :)
Krótkie narty wzmagają jej gibkość.
Poważnie to na tym etapie kilka cm nie ma znaczenia ( później także)

p.s. Maciek
Ile córcia ma lat?


Lilka ma 4 niedawno skończone. Faktycznie początek w sobotę był żywiołowy ale na koniec wyglądało już dużo mniej spektakularnie. Poza nie wiesz że w narciarstwie chodzi głównie o to żeby sobie pogadac;))) małej się buzia nie zamykała co słychać na filmie.
Co do długości ma wzrostu 110 a narty są 90 wiec myśle że na ten sezon wystarczą;) kije są będą wdrażane powoli pewnie dopiero za rok. Lila kroczy dzielnie śladem starszej siostry, także ślad jest przetarty;) pod koniec dnia pojechaliśmy dalej i był foch że siostra się nie chce ścigać;))) kabaret.
Moje córki zapisuje do bandy narciarskiej. Fajnie dzieciaki się z nimi bawią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisać .. bo zaraz ktoś się obrazi.
Cudnie młoda się na nartach bawi choć narta jej przeszkadza. Szarpie, wyrywa się pod naturalnym ruchem stopy zamiast dać oparcie.
Film jest świetny : ilustruje twierdzenie, że "dorosla" zabawa w długość nart nie przystaje do dzieci. Wspaniale bawiącej sie śniegiem bohaterce filmu (brawa dla Rodziców) tak krótka narta przeszkadza bo nie daje oparcia. Dzieciaki nie wnikają w marketingowe formułki obkiczone na "zjechała to klient zadowolony".
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisać .. bo zaraz ktoś się obrazi.
Cudnie młoda się na nartach bawi choć narta jej przeszkadza. Szarpie, wyrywa się pod naturalnym ruchem stopy zamiast dać oparcie.
Film jest świetny : ilustruje twierdzenie, że "dorosla" zabawa w długość nart nie przystaje do dzieci. Wspaniale bawiącej sie śniegiem bohaterce filmu (brawa dla Rodziców) tak krótka narta przeszkadza bo nie daje oparcia. Dzieciaki nie wnikają w marketingowe formułki obkiczone na "zjechała to klient zadowolony".
M.


Tak żeby uspokoić że jak są łatwiejsze warunki to po 5 dniach było tak:))) dłuższe narty będą na przyszły sezon;)
https://www.facebook...18859964637235/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...