Skocz do zawartości

Czy pozwolić na GS 12 latkowi?


mariusz-net

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Syn jeździ dobrze (w skali forumowej coś między 8 i 9), jest wysportowany i rozsądny... i chce spróbować pojeździć na nartach do giganta.

 

Teraz jeździ na Head Supershape 150 cm (z zeszłego roku).

Wzrost 156 cm,

waga 42-43 kg.

 

W wypożyczalni znalazłem Racetiger GS 170 cm (R18) i Atomic G9 170 cm (17,6) - modele raczej dla dorosłych (wiem, wiem to nie rasowe gigantki). No i tu pojawia się pytanie - czy mu je wypożyczyć czy jednak poszukać czegoś dla juniora (waga!)? Jakby dobrze mu się jeździło to w przyszłym roku byłby z głowy problem z wyborem. Dodam tylko, że jeździmy we Włoszech, wiec jest gdzie wykorzystać,

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Syn jeździ dobrze (w skali forumowej coś między 8 i 9), jest wysportowany i rozsądny... i chce spróbować pojeździć na nartach do giganta.

 

Teraz jeździ na Head Supershape 150 cm (z zeszłego roku).

Wzrost 156 cm,

waga 42-43 kg.

 

W wypożyczalni znalazłem Racetiger GS 170 cm (R18) i Atomic G9 170 cm (17,6) - modele raczej dla dorosłych (wiem, wiem to nie rasowe gigantki). No i tu pojawia się pytanie - czy mu je wypożyczyć czy jednak poszukać czegoś dla juniora (waga!)? Jakby dobrze mu się jeździło to w przyszłym roku byłby z głowy problem z wyborem. Dodam tylko, że jeździmy we Włoszech, wiec jest gdzie wykorzystać,

 

Pozdrawiam,

Mariusz

 

Niech spróbuje. Zawsze będzie to ciekawe doświadczenie. Dzieciaki z powodzeniem jeżdżą na SG 185m R27+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... liczyłem, że mi/jemu wybijecie to z głowy i będę miał spokojny dzień zamiast zawału :-) 

 

Trzeba podejmować wyzwania żeby się doskonalić. Jak nie teraz to kiedy?

 

Poza tym jak napisałeś, że jeździ tak na 8/9.  Ja to rozumiem jako ścisła czołówka polski w jego grupie wiekowej. Gdyby tak było to pewnie miałby już wiele startów w GS i SG za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... liczyłem, że mi/jemu wybijecie to z głowy i będę miał spokojny dzień zamiast zawału :-) 

Cześć

Skoro piszesz 8-9 to znaczy, ze jest to wysoki poziom dziecięcego zawodnika. Taki zawodnik zaczyna szkolenia od GS a dopiero później rozszerza szkolenie o SL. A może to Tobie wydaje się tylko, że jest tak dobrze? Realizm jest ważny.

Tu masz dość przeciętnego 9-latka, nie zawodnika, tak mniej więcej poziom około 6 może 7:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak napisałeś, że jeździ tak na 8/9. Ja to rozumiem jako ścisła czołówka polski w jego grupie wiekowej. Gdyby tak było to pewnie miałby już wiele startów w GS i SG za sobą.


Użyłem skali forumowej (wyraźnie to zaznaczając). Tam nic o zawodnikach nie ma. Młody na zawody nie jeździ bo narty tylko dla przyjemności. Ocena uszczegółowiona w poście o filmiku od Mietka. Wiem, że cieżko uwierzyć ale młody szybko łapie - po 6 godzinach na surfingu trener dał mu profesjonalną i zabrał na duże fale, naprawdę duże. Na windserfingu po 3 godzinach pływał już sam. To samo z żaglówką, rowerem, a nawet tańcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena według skali/opisu forumowej, bez ściemy, czy jakiegoś wydaje mi się. Tam nic o zawodnikach nie ma.

Jeśli brać porównanie z tym filmikiem od Ciebie to jeździ porównywalnie. Wiec według tej skali niech bedzie 6-7.

 

Ocena według skali/opisu forumowej, bez ściemy, czy jakiegoś wydaje mi się. Tam nic o zawodnikach nie ma.

Jeśli brać porównanie z tym filmikiem od Ciebie to jeździ porównywalnie. Wiec według tej skali niech bedzie 6-7.

 

Cześć,

 

nie wsadzałbym jednak dziecka na dorosłą GS (niska waga dziecka, organizm w fazie wzrostu, inna masa mięśniowa, ścięgna itp.), zdecydowanie doradzałbym spróbowania juniorskiej GS (komórki) - (inne wiązanie, inna waga i konstrukcja narty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Syn jeździ dobrze (w skali forumowej coś między 8 i 9), jest wysportowany i rozsądny... i chce spróbować pojeździć na nartach do giganta.

 

Teraz jeździ na Head Supershape 150 cm (z zeszłego roku).

Wzrost 156 cm,

waga 42-43 kg.

 

W wypożyczalni znalazłem Racetiger GS 170 cm (R18) i Atomic G9 170 cm (17,6) - modele raczej dla dorosłych (wiem, wiem to nie rasowe gigantki). No i tu pojawia się pytanie - czy mu je wypożyczyć czy jednak poszukać czegoś dla juniora (waga!)? Jakby dobrze mu się jeździło to w przyszłym roku byłby z głowy problem z wyborem. Dodam tylko, że jeździmy we Włoszech, wiec jest gdzie wykorzystać,

 

Pozdrawiam,

Mariusz

 

Dzieciak jest lekki, przy takim przewyższeniu gorzej działają bezpieczniki w wiązaniach, łatwiej ukręcić nogę, nie warto ryzykować. 

Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi , napiszę Ci, że pewno dałby radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem tak trochę przewrotnie - tak z własnego przykładu - Karolek - (masz ją w stopce) swoją "dorosłą" przygodę z nartami (po wcześniejszym zdecydowanym wycofaniu nart taliowanych) zaczęła na takim sprzęcie: https://www.skionlin...2-jr,610.html  20 cm od wzrostu (uwierz niejednego młodego juniora do dzisiaj ta deska rozkłada na kolana), jak się objeździła to następne były (jeszcze dla dziecka): https://www.skionline.pl/sprzet/narty,03-04,atomic,sl-9,588.html na wzrost - dorosłe slalomki. Dzisiaj nie pyta jaką mam kupić nartę.

Daj chłopakowi skosztować wiatru we włosach (ja bym tak zrobił) jest tylko jeden warunek - musi dobrze - świadomie jeździć na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena według skali/opisu forumowej, bez ściemy, czy jakiegoś wydaje mi się. Tam nic o zawodnikach nie ma.

Jeśli brać porównanie z tym filmikiem od Ciebie to jeździ porównywalnie. Wiec według tej skali niech bedzie 6-7.

Cześć

A jak Ty jeździsz. Nie obraź się ale pytam bo chodzi o kwestie oceny jazdy innych a tu trzeba mieć doświadczenie jakieś?

Jeżeli jeździ porównywalnie to niech jeździ na czym chce. GS o długości 170cm to właśnie juniorski GS i taką mu wypożycz albo inaczej załatw i niech się adoptuje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże słabiej.

Wypożyczyłem mu Racetigery GS 165 z 2013/2014 bo udało się takie znaleść. Adaptacja trwała 1 zjazd :-) Śmigał na nich cały dzień. Twierdzi, że jest super stabilna (cyt: "tato nie ważne czy lód, mulda, czy szybko ta narta trzyma i nie podskakuje"). Rzeczywiście szedł jak po szynach w pozycji zjazdowej bo podglądał jak uczą zawodników. Skręty ślizgami tylko żeby przychamować przed grupkami ludzi, ślepymi zakretami i przewyszeniami - żeby zobaczyć czy nie siedzi snowbordzista - uraz po snowparku). Jedynie przy dojściach do wyciągów i gondolek narzekał na długość i wagę. No i teraz mam kłopot numer 2 bo już nie chce swoich obecnych :-)

Dzięki za rady.

Ps. Mogłem mu wziąść te 170.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...