Skocz do zawartości

Górna narta podczas skrętu


Ski_Retry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żeby nie było- ćwiczenie jazdy na samej narcie wewnętrznej (zewnętrzna uniesiona) jest ciekawe i efektowne.
Tylko nie polecam na zbyt stromym.

Pozdr
Marcin

Cześć

To jest Reuel - czyli skręt na wewnętrznej w pozycji wagi - to wersja trudniejsza. Można jechać zwykłym skrętem na wewnętrznej - lekko ją unosząc i asekurując się jednocześnie. Można nawet pojechać coś ala śmig na wewnętrznej przechodząc dynamicznie z narty na nartę - Chrleston. Bardzo fajna zabawa i jednocześnie ćwiczenie, i da się też na stromym w formie przeskoków wewnetrzna-wewnętrzna ale lepiej cwiczyć na stoku z wybiegiem. :)

Podzrowienia

 

Podzrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :)
z powyższego filmu (i innych przedstawiających podobne ewolucje) wynika jeszcze warunek konieczny do wykonania skrętu na wewnętrznej nodze.
Ta noga musi być... prawie wyprostowana a przynajmniej wyprostowana o wiele bardziej, niż jest w "normalnym" skręcie.
To są po prostu kwestie mechaniki, których się nie przeskoczy.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to od teraz bedzie? wymyslil ktos cos po angielsku nowego czy przechodzimy na fr. Francja ma dobrych narciarzy. Bylem dzis na stoku i cwiczylem jazde na gornej narcie tz ze narta wewnetrzna jest bardziej obciazona. Alez to jest cudowne, miekka jazda poprostu plywanie w oblokach. Byl tu wstawiony filmik z panna M. i sami sprobujcie. Mysle, ze wielu mnie podziwialo bo zaczeli tez podobnie jezdzic. Cudowny dzien tylko za krotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było- ćwiczenie jazdy na samej narcie wewnętrznej (zewnętrzna uniesiona) jest ciekawe i efektowne.
Tylko nie polecam na zbyt stromym.

Pozdr
Marcin

Żart jakiś czy cuś...............................Bądźmy choć odrobinę poważni...............Wartość dydaktyczna na poziomie 1 w skali 1-10. Wartość zabawowa 10 w tej samej skali :D  :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to od teraz bedzie? wymyslil ktos cos po angielsku nowego czy przechodzimy na fr. Francja ma dobrych narciarzy. Bylem dzis na stoku i cwiczylem jazde na gornej narcie tz ze narta wewnetrzna jest bardziej obciazona. Alez to jest cudowne, miekka jazda poprostu plywanie w oblokach. Byl tu wstawiony filmik z panna M. i sami sprobujcie. Mysle, ze wielu mnie podziwialo bo zaczeli tez podobnie jezdzic. Cudowny dzien tylko za krotki.


Nakręć jakiś autoryzowany filmik z Twoich dokonań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość dydaktyczna na poziomie 1 w skali 1-10. Wartość zabawowa 10 w tej samej skali :D  :D  :D  :D  :D


A czy zabawa nie jest w nartach najważniejsza? :)
Z wartości dydaktycznych- doskonale tutaj widać, co trzeba zrobić z nogą wewnętrzną, żeby wykonać na niej cały skręt. I że brakuje wtedy już miejsca na zewnętrzną.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://youcanski.com...dern-race-turns
50/50% na płaskim
Wejście 80/20%. Zew/wew
Środek skrętu 70-65/30-35%
Wyjscie 50-60/50-40%
Ja w to wierze i lepiej lub gorzej mi się to sprawdza
Wewnetrzna w powietrzu to nie najlepszy pomysł, powinna też kroić ale delikatnie. Na początku bardzo lekko i zwiększać obciazenie. Pozdr ps. Dobre artykuły, kiedyś link znalazłem na tym forum, więc przeklejam.

A nie mówiłem,że Schifrin okaże się cieniarą na tym forum i znajdzie się ktoś kto powie jej jak powinno się jeździć na nartach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie dokładniej na jazdę Shiffrin  w porównaniu z taką Vlhovą jeździ w miarę na dwóch w różnym stopniu obciążonych nartach, 

Vlhova zdecydowanie preferuje zewnętrzną nartę,  jak nikt dzisiaj często i wyraźnie unosząc wewnętrzną.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się znowu pobijecie poproszę o odpowiedz przed snem... :-) Lewa i prawa narta ma taki sam promien skretu. Promień skrętu praktyczny narty zależy od ugiecia narty i pochylenia. Ugiecie -od nacisku na narty. Pochylenie jest to samo - nie na a-frame. Nacisk -zgoła rozny. Pytanie- w takim razie jakim cudem obie narty jada równolegle? ( serio pytam ;-) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie dokładniej na jazdę Shiffrin  w porównaniu z taką Vlhovą jeździ w miarę na dwóch w różnym stopniu obciążonych nartach, 

Vlhova zdecydowanie preferuje zewnętrzną nartę,  jak nikt dzisiaj często i wyraźnie unosząc wewnętrzną.

 

 

 

 

 

To przekracza moje wyobrażenia o forumowych kosmitach!!!

 

Naucz Miśkę jak się jeździ bo dziewczyna się strasznie meczy :)

Daj jej "wujkowe dobre rady"  :)

 

Kolego.

Porzuć Klub Oszalałych Tatusiów.

Twoja córka jest naprawdę niezła.

Daj jej spokój.

Ma szansę na sukces.

Warunek ?

Niech tatuś nie ingeruje.

Znasz się na nartach.................................inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle pisanie tutaj ma jakiekolwiek znaczenie, trochę się l

 

To przekracza moje wyobrażenia o forumowych kosmitach!!!

 

Naucz Miśkę jak się jeździ bo dziewczyna się strasznie meczy :)

Daj jej "wujkowe dobre rady"  :)

 

Kolego.

Porzuć Klub Oszalałych Tatusiów.

Twoja córka jest naprawdę niezła.

Daj jej spokój.

Ma szansę na sukces.

Warunek ?

Niech tatuś nie ingeruje.

Właśnie w najmniejszym stopniu nie ingeruje w córkę od tego jest b.dobry trener,  wyżywam się na forum :D

 

 

Ps.

Ale co przekracza Twoje wyobrażenia?

Zupełnie nie rozumiem, czy kiedykolwiek krytykowałem jazdę Miśki czy Vlhowej, nie przypominam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się znowu pobijecie poproszę o odpowiedz przed snem... :-)
Lewa i prawa narta ma taki sam promien skretu. Promień skrętu praktyczny narty zależy od ugiecia narty i pochylenia. Ugiecie -od nacisku na narty. Pochylenie jest to samo - nie na a-frame. Nacisk -zgoła rozny.
Pytanie- w takim razie jakim cudem obie narty jada równolegle? ( serio pytam ;-) )

Jedna z nich sie uslizguje. Nie trudno zgadnac ktora to narta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...