Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A na forum ciszaaa... Gdzie te czasy kiedy to już od września każdy ekscytował się nadciągającą porą zimową, ciągle trwały dyskusje jaka ta zima będzie itp. Dziś mamy pierwszy śnieg, co prawda na wyżynach, ale jest, więc może dyskusje czas rozpocząć? ;)

a bo sie wszystkim fusy pokonczyly przez zeszły sezon :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taka pogoda utrzyma się dłużej to może w Grudniu uda się otworzyć Gąsienicową i Goryczkową, bo tam teraz chyba jest już z 30 cm śniegu :)

Właśnie idzie ocieplenie. Na zimę jeszcze jest czas. Gąsienicową powinno się udać otworzyć w grudniu jak co roku. Z Goryczkową będzie loteria jak często. Byłoby inaczej, gdyby ... - nie ma co gdybać. To i tak nic nie da. Jeden dobry pomysł Pana Bachledy przeszedł niezauważony przy całej jego koncepcji z góry storpedowanej przez TPN, przyrodników i niektóre media. Gdyby ten jeden dobry pomysł spotkał się z życzliwością ministra to i zeszłej kiepskiej zimy można by śmigać w Goryczkowej z powodzeniem, tyle, że nie do Wyżniej Równi Goryczkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji pogody wychodzi że pierwszy śnieg bedzie między 20, a 30 listopada, nie wiem jak dużo go będzie i jak długo się utrzyma, następne konkretne opady będą około połowy grudnia. I myslę że to właśnie koło połowy grugnia może zacząć sie sezon. W tym roku święta będą z pewnością białe. Tak wogóle to narazie zima wydaje sie być śnierzna. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mało dokładne,jednak wziąłem pod uwagę historię porgnozy, np. z minionego kwartału,porównałem mniej więcej z pogodą jaka faktycznie była i doszedłem do wniosku,że prognoza jest dość trafna,zauważ że nie mówimy tu że śnieg spadnie 21.11.2011 po południu, tylko między 20-30 11.2011 to jest 10 dni,poza tym (przynajmniej w moim przypadku) liczę że śnieg spadnie już za niedługo, i za wszelką cenę wywołuję zimę,już nawet zmieniłem opony na zimowe,może za wcześnie,ale, jak już pisałem wywołuję zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie można powiedzieć jak będzie zima. To jest wróżenie z fusów. Odkąd jeżdżę na nartach a już niedługo to będzie pięćdzięsiątka to zawsze mnie interesowało jaka będzie zima. Tym bardziej, gdy nie było armat. I zawsze była niewiadoma. Nic się nie zmieniło. Prognozy są coraz dokładniejsze, ale krótko terminowe. Bo jest więcej danych. Więcej punktów pomiarowych na ziemi, dane z satelitów i tworzy się modele komputerowe. Ale liczba czynników wpływających na pogodę jest ogromna, szczególnie w naszym rejonie, gdzie ścierają się wpływy oceanu i kontynentu Euroazji. Pracowałem po studiach przez pewien czas w Instytucie Meteorologii. Podyskutowałem sobie wtedy sporo z kolegami, którzy zajmowali się prognozami. Poszukiwano wtedy i zapewne się to robi do dzisiaj niejako pewnej teorii, która zastosowana dałaby pewna prawie prognozę co będzie w przyszłości. Ale to jest raczej niemożliwe, bo jeden wybuch na słońcu zmienia pogodę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prognozy są na podstawe tego co mi kiedys przekazali starsi ludzie. Mało kiedy się nie sprawdza. Szkoda że nie moge tego udowodnic ale juz od pięcu lat max do 3 dni przed śniegiem zmieniam opony na zimowe. Ostatnio babka się ze mnie śmiała bo mówiłem że w marcu na Czarnej Górze spadnie śnieg, efekt 15 centymów śniegu spadło w nocy, śnieg spadł w marcu a ja o tym mówiłem na początku stycznia. Rozmwa wyszła z tego do kiedy bedzie sezon 2010/2011. Ćiekawe jaka miała minę jak zobaczyła świerzy śnieg w końcówce marca. Wada tej metody, raczej działanie lokalne, tzn ograniczone do obszaru najwyżej kilkudziesięciu kilometrów. Tak że jak mieszkam w okolicach Opola to nie mam pojęcia co będzie w Zakopanem, ale Czarna Góra, Zieleniec część przygraniczna Czech sprawdza się doskonale.

Użytkownik kaligr edytował ten post 24 październik 2011 - 14:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej sceptyczny jesli chodzi o takie prognozowanie pogody. Nie wiem wideo co cie boli z tymi postami, nie wiedziałem tez ze udzielanie sie na forum to cos zlego temat raczej luzny wiec tym bardziej a jesli chodzi o posty to o rety nie wiedzialem ze mnie śledzisz :) a postow mogłbym nabic ze 100 dziennie wystarczy użyć tego http://www.skiforum....read.php?t=7189 pozdrawiam wielbiciela :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...