Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to pogodynka ma bardzo optymistyczne prognozy dla Inowrocławia od 22.11. Zobaczcie :) http://www.pogodynka...claw_inowroclaw Nawet w dzień będzie ok -1,0*C, a nocami opady śniegu. Czytałem też po raz pierwszy od dłuższego czasu prognozy sami wiecie kogo... :) i nie wziąłem ich sobie do serca... Ta osoba, nie zdziwiłbym się jak zaraz napisze, że w ogóle nie będzie powiewu zimy po 20.11. Już nawet prognozuje w grudniu fale ciepła do powyżej 15*C. Czyżby tak kobieta się wyprowadziła na Kretę?? 20.11 to jeszcze odległy termin, ale zobaczymy.... I myforecast też optymistyczny... http://www.myforecas...900&metric=true choć bardziej wierzę pogodynce ale jeszcze z 5-7 dni i prognozy będą bardziej wiarygodne. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w III dekadzie listopada? Nie wykluczone, jednak aktualnie jej nie widać. Prognozy powyżej 5 dni są obarczone zbyt dużym błędem - wystarczy przypomnieć, że 4 i 5 listopada modele prognozowały ochłodzenie na "po 11 listopada" - co zresztą było tu szeroko chyba omawiane. Dlatego jestem cokolwiek sceptyczny co do prognoz na okres dni ponad 10. Prognozy na III dekadę listopada wyklarują się bardziej w przyszłym tygodniu. Do tej pory można powiedzieć jedynie tyle, że może być równie dobrze +15, jak i -5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o jakimś większym ataku zimy to widać go dopiero po 25.11 ! Jest to na tyle odległy termin, że spokojnie można powiedzieć, że żadnego ataku nie widać... Około 18.11-20.11 widać jedynie przedzimie, więc nie robił bym sobie większej nadziei bo takie podobne ochłodzenia miały już być nie raz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami. Tak jak wcześniej mówiłem prognozy na 20.11 mogą być bardziej wiarygodne i prawdziwe za ok 5 dni, nie wcześniej, bo przy takim dynamizmie w pogodzie tak jak pisał Piotr możliwe jest zarówno -5 jak i 15*C. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać, a przełom listopada i grudnia to myślę że najlepszy czas na początek zimy. I niech nikt mi nie mówi, że zima zaczyna się 22 grudnia, bo czas na przyjście tej termicznej jest już wcześniej niż astronomicznej. Wystarczy sobie wyobrazić, czy gdyby śnieg spadł ok. 22 grudnia, to czy na święta i Sylwestra stoki byłyby przygotowane? Sam osobiście jadę na święta, więc wolę, żeby zima była w pełni od początku grudnia, nie od 22... :D A u mnie jest dzisiaj ciekawie, ponieważ temperatura spada w ciągu dnia i z +6 rano, zrobiło się +3,5 i wierzcie albo nie ale chwilami pada deszcz ze śniegiem :) Jednak to na pewno nie jest jeszcze zapowiedź zimy, bo w ciągu najbliższych kilku dni nie zanosi się na to aby miała przyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech nikt mi nie mówi, że zima zaczyna się 22 grudnia, bo czas na przyjście tej termicznej jest już wcześniej niż astronomicznej. Wystarczy sobie wyobrazić, czy gdyby śnieg spadł ok. 22 grudnia, to czy na święta i Sylwestra stoki byłyby przygotowane?

Zima termiczna to okres, kiedy średnie temperatury dobowe spadają poniżej 0. Na zachodzie kraju dzieje się to stosunkowo późno, bo dopiero w III dekadzie grudnia , lub pod koniec II dekady (średnia wieloletnia temperatura grudnia jest tam dodatnia), na wschodzie dzieje się to znacznie wcześniej, bo już w I dekadzie grudnia. Oczywiście jeszcze wcześniej pojawia się zima termiczna w górach - tu zależnie od wysokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochłodzenia rzeczywiście myforce przewiduje ochłodzenie po 20 :) http://www.myforecas...530&metric=true i bo mnie cieszy nawet nie chce już tej smętnej pogody jaką mamy od dwóch tygodni :/ a oto info dla Woj.Opolskiego :) po 20 Opady śniegu i do -6 Elegancko :).I myślę że już myślę że w przełomie Listopad/Grudzień zima będzie w pełni swojej Krasie tak jaka ma być czyli biała i zimna :) a żeby nie było że znów na Święta nie będzie śniegu :/.Pamiętam czasy za łebka gdzie na Mikołaja zima była na całego! A co do sprawy Pani R.K też czytałem że pisze po 20 ochłodzenie i Zima a jakieś tydzień dwa temu tego nie pisała tylko że dopiero w Grudniu widać ma złe dni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mały przegląd prasy "Kiedy nadejdzie zima? Nie wcześniej niż po 25 listopada." www.twojapogoda.pl Cóż za wpadka, bo jeszcze 1 listopada napisali: "Później będzie coraz zimniej, aż zacznie padać deszcz ze śniegiem i wreszcie sam śnieg, ale to dopiero w drugiej dekadzie listopada." www.twojapogoda.pl Czyżby druga dekada z trzecią się zamieniła? Analizując od lata nas straszą potworna zimą w połowie października, na początku listopada, w połowie listopada, w trzeciej dekadzie listopada... Więc osobiście wstawiam ciekawostki i prognozy, ale nie uwierzę póki nie zobaczę. A nasz już ostatnio słynny 20 listopad też się przesunął o jakiś tydzień. Niemniej będę bardzo szczęśliwy jak w ogóle będzie zima w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Colder. Zima ma zaatakować około 25.11. Ale nie można jeszcze też powiedzieć dokładnie, czy stanie się to 24, 25, czy 26. Jednak wszystko zmierza w tym kierunku i intensywne opady śniegu też są spodziewane, jak zwykle w listopadzie. Jest ogromna szansa w tym miesiącu jak i również w grudniu na powstanie niżu genueńskiego, ponieważ morza na południu Europy są jeszcze ciepłe, a jeśli wedrze się tam zimne powietrze z północy (a tak będzie po 24 listopada) to dojdzie do rozwoju głębokiego, niżu, który przemieszczając się na północ da w Polsce intensywne opady śniegu. Zdarzało się też tak, że do parowania dochodziło nad Bałtykiem, wówczas, jeśli tak by było, to nawet nad samym morzem mogłoby spaść nawet 30 cm śniegu, tak jak miało to miejsce 2 lub 3 lata temu w Koszalinie, który w listopadzie został zasypany grubą warstwą śniegu. Jednak prognozować pokrywy śnieżnej jeszcze nie można, ponieważ, nawet nie wiemy czy ten niż powstanie, a jeśli tak, to na ile będzie silny i bogaty w wodę... Okażę się za kilka dni. :D

Użytkownik mrozny07 edytował ten post 15 listopad 2010 - 18:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie pisać, że coś jest pewne jak modele zmieniają się co chwila i raz dają mróz i śnieg, innym razem mróz i słońce a innym dodatnia temperaturę i deszcz ze śniegiem? Wiecie, ja każdemu życzę tutaj zimy, ale żebyście się nie przejechali. Pewne jest, że na razie zimy nie ma i jest co najwyżej szansa, że w końcu do nas dotrze. Btw nie przypominam sobie pierwszego ataku zimy i stałej pokrywy śnieżnej z mrozem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima na nizinach w ostatnich prognozach znacznie zelżała. Generalnie odsuwany jest w czasie moment, kiedy temperatura w kraju spadnie w dzień poniżej zera. Ochłodzenie nastąpi w okolicy 24 listopada, ale na nizinach będa panować temperatury w okolicy 0-2 stopnie. Co innego w górach - tam można liczyć na zimowe warunki. Powstaje pytanie, ile napada śniegu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadana prognoza pogody na TVP-1 nie jest najlepsza dla południa. W ciągu dnia nie prognozują temperatury poniżej 0st.C Więc raczej nie zaczną naśnieżać na stacjach narciarskich, chyba że w dzień będzie jednak lekko poniżej zera, na to wygląda że cały listopad na Podkarpaciu będzie zdecydowanie cieplejszy od reszty Polski. I co jeszcze, najpierw będą obfite opady deszczu więc grunt będzie ciepły, a co z a tym idzie pod śniegiem będzie błoto. Już za tydzień będziemy wiedzieli jak się fronty poukładają, czy wróci ciepło czy nadal będzie dominowała zimowa pogoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadana prognoza pogody na TVP-1 nie jest najlepsza dla południa. W ciągu dnia nie prognozują temperatury poniżej 0st.C Więc raczej nie zaczną naśnieżać na stacjach narciarskich, chyba że w dzień będzie jednak lekko poniżej zera, na to wygląda że cały listopad na Podkarpaciu będzie zdecydowanie cieplejszy od reszty Polski. I co jeszcze, najpierw będą obfite opady deszczu więc grunt będzie ciepły, a co z a tym idzie pod śniegiem będzie błoto. Już za tydzień będziemy wiedzieli jak się fronty poukładają, czy wróci ciepło czy nadal będzie dominowała zimowa pogoda.

I co ze Świętami :P Tak bynajmniej gadał Krecik :D A na TVN prognozują wersję zimową przez cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam. Pogoda: od środy śnieg. możecie mnie zbanować:P mam to gdzieś:PP

Mnie się wydaje że ten temat tutaj o pogodzie to jest w kontekście narciarstwa,gadanie(pisanie) o pogodzie w kółko samej dla siebie to jest tak jak z tym powiedzeniem "kiedy niema się nic do powiedzenia to mówi się o pogodzie";)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Planuje wyjazd na deskę w dniach 10,11,12 grudnia czy będą już odpowiednie warunki w górach? Jak myślicie ?

Trochę daleko na prognozy. Musisz poczekać na początek grudnia, by można było mieć jakieś pojęcie o prognozie na te terminy, które podałeś. Teraz sprawa wygląda tak, że bardzo możliwe jest znaczne ocieplenie na początku grudnia. Jeśli to się sprawdzi, ze śniegiem może być problem na początku drugiej dekady. Ale ocieplenie pewne nie jest. Trzeba poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...